Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scoter şasi dayanıklılığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Scoter tarzı motorsikletlerin şasi dayanıklılıkları ve , ömürleri nedir?
    Bugün bir honda activa gördüm,ön far ve gidon vesairi saran plastik aksamdan yoksun bir şekilde baktığımda bisiklet şasisi gibi ince geldi gözüme!!!

Commuter tarzı ve vitesli ortadan şasisi geçen motorların sanki daha kalın materyale sahip gibiler.
    Bu scoterlerde belli bir kg. Veya belli bir ağırlık veya basınç veya hor kullanıma dayanım sabrı,tahammülü nedir . Nereye kadardır?

Bu konuda pcx veya nmax i çıplak şekilde gören oldu mu?
    Ömür olarak hangisi hor kullanıma nisbeten daha fazla dayanabilir?
    Yada delight ile spacy arasında ömür hangisinde daha uzundur(eşit şartlarda).

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    Çok fazla soru sormuşsun ☺ bildiğim kadarına cevap yazayım, scooter şasileri genel olarak kaporta aksamlarını tutturmak amaçlı üretilmiş gibidir, geometrik yada aerodinamik hesaplamalar içermez , uzun bir süre scooter kullandım uzun dediğim 10-13 bin km kadar bir kaza geçirdim 40-50 km hızla , motorun şasesi hilal şeklinde büküldü , pcx ve nmax in şasesini internette bulabilirsin bu arada

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    vallaha arkadaşım 2006 mondial 50 tt ile sütte taşıdı araya 50 kg gübrede koydu tarls yollarında lambur lumbur geziyor hiç bişey yok hala sağlam

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kaza yapmadığın sürece şaseye birşey olmaz. Şaseye zarar verecek kadar büyük kaza yaparsan zaten makineyi düşünmezsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)