Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yedek parçası pahalı olmayan scooter tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,

Aradığım ölçütler:
    100-150 cc aralığında, enjeksiyonlu, iki tekerde de disk fren, yedek parçası pahalı olmayan (bakımını ben yapacağım)

6000₺ civarında bütçem var, 2. el olabilir.

Biliyorum bütçe az fakat 13000-20000₺ beni aşıyor maalesef; bende isterim Honda, Yamaha ama hem kendi hem de yedek parçaları pahalı.

Tavsiye rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    kymco agility sıfır ? + abs
    uzay gemisi bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam abs istemiyor daha ne diye zorluyorsun? lütfen tercihlere saygı duyalım.

Teşekkür ederim, sanırım agility karbüratörlü. Birde parçaları pahalı diye hatırlıyorum: Daha önce bakmıştım; karbüratörün 1000₺'ye yakın fiyatı vardı, gerçi kolay bozulmazlar sanırım.
    Teşekkür ederim, sağ olun.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam abs istemiyor daha ne diye zorluyorsun? lütfen tercihlere saygı duyalım.
    Yazmadıysam istemediğim anlamına mı geliyor? İşiniz gücünüz gırgır :-)
    ABS iyidir olsun tabi.
    Teşekkür ederim.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    disk olayına takılmazsan yapıştır bitane spacy... geçen ayna kırıldı servise götürdük adam poşetten çıkardı yenisini taktı para bile almadı... valla doğru söylüyorum... bana da ilginç geldi...
    karşıyaka bunu beğendi.

EnvEng - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karşıyaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Aradığım ölçütler:
    100-150 cc aralığında, enjeksiyonlu, iki tekerde de disk fren, yedek parçası pahalı olmayan (bakımını ben yapacağım)

Biliyorum bütçe az fakat 13000-20000₺ beni aşıyor maalesef; bende isterim Honda, Yamaha ama hem kendi hem de yedek parçaları pahalı.

Tavsiye rica ediyorum.
    Hacı ben de o ayarda bir scooter arıyorum ama iki tekerde disk olan 125-150 cc civarında pek seçenek yok.
    Arkadaşın dediği gibi kymco var bir de nmax filan var, o da çok pahalı.
    karşıyaka bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Teşekkür ederim, sanırım agility karbüratörlü. Birde parçaları pahalı diye hatırlıyorum: Daha önce bakmıştım; karbüratörün 1000₺'ye yakın fiyatı vardı, gerçi kolay bozulmazlar sanırım.

Yazmadıysam istemediğim anlamına mı geliyor? İşiniz gücünüz gırgır :-)
    ABS iyidir olsun tabi.
    Teşekkür ederim.
    HOcam ne içiyorsun euro 4 motorda karbürator ne arar enjeksiyonlu :D

https://www.kymco.com.tr/urunler/100...y-16-150i.aspx

açıkçası fiyat bana da pahalı geldi ama hem büyük tekerli hem abs li başka alternatif yok kymco yamaha suziki gibi markaların parçalarını yapıyor, çin motoru değil baya kaliteli parçaları gıcırtı vs yok benim hoşuma giden artısı arka 32 litre sepet fiyata dahil, şu an bir arıza yaşamadım 1500 km oldu,

(bütçen müsaitse tabiki nmax ben 11.500 olduğu zaman alamadım ve çok pişman oldum bunada şükür)

sele oturuş pozisyonu italyanlar gibi xenter symhd2 gibi onuda motobe deri döşemeden görüştüm 150-200 lira arası fiyatla popo yu daha rahat saracak bir şekle getirecekler vakit olsa hemen yaptırıcam,

Motor Tipi
    Tek Silindir, 4 zamanlı, 2 Supaplı SOHC, Hava Soğutma

Motor Hacmi
    149

Silindir Çapı x Stork
    57.40 x 57.80

Sıkıştırma Oranı
    10.3 ±0.2:1

Yakıt Sistemi
    EFI

Maks. Güç
    7.50KW at 6750min-1

Maks. Tork
    11.0Nm at 5500min-1

Ateşleme Tipi
    ECU

Şanzıman
    CVT

Güç Aktarımı
    Kayış

Boyutlar (UxGxY)
    2050 x 735 x 1210

Tekerlekler Arası Mesafe
    1340

Yakıt Kapasitesi
    7.0 ±0.5

Ağırlık
    131

Frenler Ön/Arka
    ABS Disk / ABS Disk

Tekerlek Ölçüsü Ön
    100/80-16

Tekerlek Ölçüsü Arka
    120/80-14
    karşıyaka bunu beğendi.

Alıntı Emre ERTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı ben de o ayarda bir scooter arıyorum ama iki tekerde disk olan 125-150 cc civarında pek seçenek yok.
    Arkadaşın dediği gibi kymco var bir de nmax filan var, o da çok pahalı.
    Hemfikirim sizinle; ben de ufak bir araştırma yapmıştım, aradığım özelliklerde: İki tekerde de disk bulamamıştım. Hani dedim belki gözümden kaçan bir model vardır da arkadaşlardan yardım almak için bir danışayım dedim.

HOcam ne içiyorsun euro 4 motorda karbürator ne arar enjeksiyonlu :D
    Öncelikler paylaşımınız için teşekkür derim.

Ben yedek parça fiyatlarına önem verdiğim için, yedek parça bölümünden bakmıştım o da üstün körü yukarıda da yazdığım gibi: "sanırım agility karbüratörlü"

O bölümde karbüratörü görünce, karbüratörlü model sanmıştım,

Gönül ister en iyisi, en konforlusu fakat bütçe ve olanaklar maalesef ki el vermiyor.
    Sizin scooterda yeni; hayırlı olsun,kazasız, belasız sürüşler dilerim.
    Sağ olun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    gönlünüzdeki motora kavuşmanızı isterim tabiki takdir edersiniz hem kalite olucak hem ucuz olucak malesef kymco sym gibi yedek parça üreticisi olan firmaların malları kaliteli ve ucuz değil,

ucuz olan mondial 2 kez aldım ikisindede rezilk rüsva oldum nasıl mı rezil oldum birinde kayış koptu mondial turkuaz da kışın soğuklarda çalışmıordu hava sogutmalı olması beni düşündürdü ama nereye gidiyorumki zaten dediğim için dert etmedim ama enjeksiyon olmazsa olmaz kışın çalışmıyor....

Dediğiniz gibi hem kaliteli, hem ucuz olmuyor maalesef.

Bende 2008'den beri kullandığım, Bianchi Falcon 125 var. Bakımlarını kendim yapıyorum. Hiç yolda bırakmadı beni: İzmir'den Ayvalık' gittim defalarca, Manisa, Gümüldür, Foça, Burhaniye, Ören, Edremit (Hasanboğuldu)

Fakat tipini sevmiyorum; grenajlar basit ve sağlam değil, teker boyutu küçük. Eeee tabi ucuz olunca böyle olacak tabi, fakat hakkını ödeyemem hiç yolda bırakmadı beni, bir parçam gibi bakıyorum ona o da karşılığını veriyor.
    Sağ olun.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    Size onerecegim tek scooter ikinci el Kymco Agility 200i. Sizin aradığınız kriterlerde yedek parçası ucuz bir model yok. Birde çok pahalı bazı parçalar zaten çokta ihtiyaç duyulan malzemeler değil. Kymco nun en çok lazım olacak sarf malzemeleri ve karenaj parçaları mudilerine göre makul fiyatta.

Motosikleti
    Peugeot 103
    Merhabalar,

Aradığım ölçütler:

Tavsiye rica ediyorum.
    Yamaha BW's 100

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size onerecegim tek scooter ikinci el Kymco Agility 200i. Sizin aradığınız kriterlerde yedek parçası ucuz bir model yok. Birde çok pahalı bazı parçalar zaten çokta ihtiyaç duyulan malzemeler değil. Kymco nun en çok lazım olacak sarf malzemeleri ve karenaj parçaları mudilerine göre makul fiyatta.
    Teşekkür ederim, seçeneklere ekledim tavsiye ettiğiniz modeli. Benim tek çekindiğim, bir parça bozuldu mu 1000-2000₺ vermek, kolay bozulmazlar ama ileriyi düşünmek gerek gene de.
    Sağ olun.

Alıntı peugeotcu103 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha BW's 100
    2 zamanlı ve çok yakıyor deniliyor, ayrıca çok sağlam da deniyor. Neden olmasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

2011 model Kymco agility 200i buldum, 40000'lerde, başımı ağrıtır mı?

Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrardan merhabalar cümleten,

Sizin önerdiğiniz modele biraz baktımda, aradığım özelliklerde fakat fiyatları 4 küsur binlerden, 7 küsur binlere kadar çıkıyor.
    İzmir'de de 5750-6500₺ arası. Yanlış anlaşılmasın fakat bana bu fiyatlar çok geldi. 2011-2015 model, binlerce km yapmış, temiz olabilir ama sonuçta kullanılmış bir araç.

3500 ₺ daha verilip; 0 km, sayın istanbu_gezg arkadaşımızın tavsiye ettiği modeli satın almak arasında gidiyorum. Taksitte var 30 Nisan'a kadar.
    Düşünüyorum.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Scooter denince ilk aklıma gilera runner 180 gelir. İki zamanlı çok güçlü. Polini kit vs takınca uçak oluyor.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter denince ilk aklıma gilera runner 180 gelir. İki zamanlı çok güçlü. Polini kit vs takınca uçak oluyor.
    Teşekkür ederim.

Bu modeli bilmiyordum; görmemiştim, sağ olun.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    İkinci el liberty 150 veya carnaby 200 diyorum. Ps150i de çok iyi bir motor.

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el liberty 150 veya carnaby 200 diyorum. Ps150i de çok iyi bir motor.
    Piaggio liberty güzelmiş, 3'ü de güzel. Teşekkür ederim, sağ olun.

Motosikleti
    NMAX 155
    Spacy-Mondial Turkuaz 150 diye biliyorum Piaggio'lar-Kymcolar yedek parçası uçuk fiyatlıdır. Ama dediğim motorlarda çift disk ki aramanızıda önermem.

Alıntı alikagan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spacy-Mondial Turkuaz 150 diye biliyorum Piaggio'lar-Kymcolar yedek parçası uçuk fiyatlıdır. Ama dediğim motorlarda çift disk ki aramanızıda önermem.
    İnceledim sele, varyatör fiyatlarına bakmıştım dediğiniz gibi 'bana göre de' uçuk
    Kolay bozulmazlar ama ömürleri var, illaki bir gün değişecek.
    Birde Hero hakkında bilginiz, bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)