Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL - KTM Duke 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka sevdam yoktur ama kalite olarak Kawasaki KTM den daha iyidir nasıl diyebiliyorsunuz pardon ? KTM özellikle Cross Enduro da (ki dayanıklılık bazında belirleyici olan kategori) Kawasakinin üstünde yer alan bir marka..
    O sınıfta yanına yaklaşabilen marka var mı ki ? :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MascHera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel yorumlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim. Kawasaki'mi bugün almaya gidiyorum. Şimdiden hayırlı olur umarım. Bu arada Allah hepimizi kazadan, beladan korusun.
    forzaBJK bunu beğendi.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z250Sl tavsiye ederim yapısı dolayından ince olduğunda trafikte daha rahat edersin
    -boyun 1.80üstündeyse biraz rahatsız edici olabilir
    -parça ve kalite olarak saten bir kawasaki üstüne denilicek söz yok.
    -Yakıtı çok uygundur.
    -250cc sınıfında kendi klasmanında 0-100km/h çıkan en hızlı motordur.

Sen viraj içinde stop eden jant kıran pulsarcılara takılma.
    Bu arada motor yola nasıl tutunmuyomuş anlayamadım😂

Stock lastikle 140-150yle viraja giriyorum gayet misgibi tutunuyor.
    Size de soruyorum hocam
    Z250SL neden tutulmuyor hocam ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Alıntı MascHera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel yorumlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim. Kawasaki'mi bugün almaya gidiyorum. Şimdiden hayırlı olur umarım. Bu arada Allah hepimizi kazadan, beladan korusun.
    Hayırlı olsun hocam

Motosikleti
    MT-07
    Kol gibi servis ücretleri ve yedek parça ücretleri yüzünden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Marka sevdam yoktur ama kalite olarak Kawasaki KTM den daha iyidir nasıl diyebiliyorsunuz pardon ? KTM özellikle Cross Enduro da (ki dayanıklılık bazında belirleyici olan kategori) Kawasakinin üstünde yer alan bir marka..
    Ne alaka cross enduro mu alacağım diyor? Kawasaki'nin ne zamandan beridir bir motoru kötü diyebildin? Blok patlatan KTM var die direk KTM'yi zan altına sokalım o zaman. KTM DUKE 250 blok patlattı. Hurra die KTM'ye mi yardırıyoruz? Kawasaki'nin de hangi motorunu kötü gördün şimdiye kadar? Marka fanatiği değilim diyerek direk marka fanatikliği yapıyorsun.

Cross enduro'da KTM iyi olabilir, bana göre de kawasaki o pazara girmek istemiyor. Ayıkla şimdi pirincin taşını...

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kol gibi servis ücretleri ve yedek parça ücretleri yüzünden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Ne alaka cross enduro mu alacağım diyor? Kawasaki'nin ne zamandan beridir bir motoru kötü diyebildin? Blok patlatan KTM var die direk KTM'yi zan altına sokalım o zaman. KTM DUKE 250 blok patlattı. Hurra die KTM'ye mi yardırıyoruz? Kawasaki'nin de hangi motorunu kötü gördün şimdiye kadar? Marka fanatiği değilim diyerek direk marka fanatikliği yapıyorsun.

Cross enduro'da KTM iyi olabilir, bana göre de kawasaki o pazara girmek istemiyor. Ayıkla şimdi pirincin taşını...
    Bana yazdığımı anlamamışsın gibi geldi.. İstersen sen öncelikle biraz sakin ol şampiyon yazdığım şeyi tekrar izah etmeye gerek görmüyorum, dikkatli okursan ne dediğim anlaşılacaktır. Türkçe yazmışım, farklı dillerde de yazabilirim. Kawasakinin KTM den daha iyi bir marka olduğunu neye göre hangi veriye göre söylüyorsunuz demişim..

Marka fanatikliği kısmına da güldüm Çünkü hayatımda KTM 'e binmedim bile, ne fanatiği olacağım..

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z250SL neden tutulmuyor hocam ?
    z250sl den ziyade kawasaki diğer markalara göre zaten daha az tutuluyor. Adamlar bu seneki fuara bile katılmadı.
    kawasaki nin daha az tutulmasının sebepleri ise;
    1. Fiyat politikası
    2. z moto nun reklam, pazarlama, kampanya gibi hiç bir çabasının olmaması.
    3. Yedek parça fiyatları.

z250sl in az tutulması ise bunlara ek olarak aynı segmentteki motorlara göre daha az bilinirliği ve motor yapı itibariyle biraz daha küçük boyutlu olduğu için boyu 1.80 ve üzeri olan arkadaşların tercih ettiği bir motor değil.

Sonuç olarak almayı düşünenlere tavsiye ederim. ben şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım.

yakupdalga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 & KTM DUKE 200
    istanbulda stock lastiklerle bile viraj alabileceğin gibi kaliteninde adresi olan Z250SL der geçerim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    2 tane kaliteli ama hacim (fiziksel hacim motor değil) cılız ve minyatür görünümlü motosiklet ne yazık ki . Trafikte motosikletin boyutu hem gördüğünüz saygı hem de güvenliğiniz için önemli bence (keşke olmasa ama toplumsal bakış açısında bu iş böyle). Boyunuz da kısa değil genelde kadın veya kısa boylu arkadaşların tercih ettiği motosikletler istedikleriniz.Mesela ben duke 200 yerine pulsarı tercih ederim tamam duke çok daha kaliteli ama motor üstünde kabak gibi sırıttıktan sonra ne yapayım kaliteyi. Hobi olarak kullanacaksınız bence birazda altınızı dolduracak boyutta bir alete yönelin. Pulsar kalite olarak kawa ve ktm'nin yarısı bile olamaz. Size naked olarak kalan tek seçenek mt-25 gibi gözüküyor. O da yakıt konusunda üzecektir ama iki silindir performans olarak sizi çok daha fazla memnun eder. SS'e kayarsanız da cbr250 r25 gibi belediye dağıtmış gibi her yerden çıkan motosikletler olabilir. Ne kadar kaliteli olsa da KTM'nin düşük cc nakedlarını her gördüğümde bir komik geliyor oyuncak gibi gözüküyor hele az iri biri binerse çok itici oluyorlar . Ben yerinizde olsam mt-25 alırdım.

Motosikleti
    MT-07
    Bana yazdığımı anlamamışsın gibi geldi.. İstersen sen öncelikle biraz sakin ol şampiyon yazdığım şeyi tekrar izah etmeye gerek görmüyorum, dikkatli okursan ne dediğim anlaşılacaktır. Türkçe yazmışım, farklı dillerde de yazabilirim. Kawasakinin KTM den daha iyi bir marka olduğunu neye göre hangi veriye göre söylüyorsunuz demişim..

Marka fanatikliği kısmına da güldüm Çünkü hayatımda KTM 'e binmedim bile, ne fanatiği olacağım..
    Kawasaki, Honda'dan da daha iyidir diyebiliyorum. Adam Naked motor soruyor. Duke ile Z250SL'yi karşılaştır diyor. Yani kıstaslar belli. Sen neyin kafasını yaşıyorsun çok merak ediyorum? Laf olsun die mi burada kalkıp ^^Neye göre markaları karşılaştırıyorsunuz?^^ diyebiliyorsun?

Kalkmış cross enduro ile örnek vermeye çalışıyorsun. Sendeki kafa bende olsa da tüm hafta sonunu keyifle geçirsem...

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Hocam arkadaş cevap vermiş Bende aynısını söyliceğim.Kawasaki çoğunlukla diğer markalar arasında az satan markadır.
    1-Kawasaki euro kuru ile şatış yapması dolayısıyla fiyatların uçuk olması
    2-Yedek parçanın Diğer markalara göre pahalı olması.(250Slden örnek vereyim tek sağ sinyal sorduğumda 165TL fiyat aldım)
    3-Z moto’nun motor satmak istememesi.Ne bir etkinlik var ne bir reklam var.Yamaha,R25 gelmeden önce nasıl reklam yaptı yok çift silindir yok 36hp daha motor gelmeden konuşulmaya başladı Bi süre zaman geçti Yamaha, r25 sahiplerine istanbul parkta pist deneyimi etkinliği düzenledi.Gel gelelim Kawasaki 250Sl gelmiş dükkanların önüne konulmuş bizde bakıyoruz nedir bu diye.
    4-Bizim İnsanımız güç,göşterişi çok sevdiği için 250SL bu konuda eksi yönde kalıyor.Çünkü adı üstünde Slim Light(Kısa ve İnce) Motor 250cc ama görüntü 125cc gibi.Bu bağzısına göre sevilen bazısına göre sevilmeyen.Aralardan öyle rahat geçiyorsunuzki diğer motorlar gibi ay aynam çarpacak ay dizim değecek olmuyor.

MascHera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostlar, abiler, arkadaşlar.. Motorcular ve motor sevdadılar olarak bu forum altında birlik olmamız gerekirken neden birbirimizi kırmak ve üzmek için çabalıyoruz? Herkesin kendine göre doğru ve yanlış düşüncesi olabilir buna birşey diyemeyiz fakat karşımızda ki insanı tam olarak dinlemeden ve anlamadan sadece bildiğimiz gibi bakarsak olaya diğerlerinden ne farkımız kalır? Bir kardeşiniz ve değerli fikirleriniz ile motor sahibi olan birisi olarak sizden rica ediyorum. Tekrardan tüm güzel yorumlarınız, önerileriniz için teşekkür ederim
    yamtareroglu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Kawa kucuk gelir oyle internetteki incelemeye bakma duke 200 yakisir

Bide abs li olsun muaahh super

Dominar da bakabilirsin heybetli guzel motordur

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi kawasaki peynir ekmek gibi satmış ki, pazar payı yuzde bir zaten.
    Yüz km üstünde yere basmıyor demek , hemen satıp kurtulayım
    90-100km üstünde agresif kullanıp iki viraj al bakayım motor yere ne kadar tutuyor görelim.Haa boş yol da gazlayıp kız gibi motor sürüyorsan o ayrı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z250Sl tavsiye ederim yapısı dolayından ince olduğunda trafikte daha rahat edersin
    -boyun 1.80üstündeyse biraz rahatsız edici olabilir
    -parça ve kalite olarak saten bir kawasaki üstüne denilicek söz yok.
    -Yakıtı çok uygundur.
    -250cc sınıfında kendi klasmanında 0-100km/h çıkan en hızlı motordur.

Sen viraj içinde stop eden jant kıran pulsarcılara takılma.
    Bu arada motor yola nasıl tutunmuyomuş anlayamadım��

Stock lastikle 140-150yle viraja giriyorum gayet misgibi tutunuyor.
    140-150 ile girdiğin viraj 4-5 şeritli otobandır,o da viraj değil yol sola kıvrılıyordur.Motorun son hızı zaten kaç ki sen 140-150 ile viraj alıyormuşsun.Çok merak ettim,şile yada riva yolun da bir gün göster de biz de senden bir şeyler kapalım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Duke 200 kullandım , boyun 180 den aşşağıysa tercih edilebilir. Abslisini alırsan tadından yenmez. 2.8 lt felan yakıyordu benim duke.

Ancak senin yerinde olsam ktm yi servis ağı ve euro ile gelen yedek parça pahalılığından , kawasakiyide aşşağı yukarı aynı sebeplerden eler mt25 bakardım 😊

Pulsara vs bulaşma , kawanın ktm nin virajda bilmem kaç km/h ile tutunamamasını düşünürken virajın içinde stop eder hakkın rahmetine kavuşursun.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki, Honda'dan da daha iyidir diyebiliyorum. Adam Naked motor soruyor. Duke ile Z250SL'yi karşılaştır diyor. Yani kıstaslar belli. Sen neyin kafasını yaşıyorsun çok merak ediyorum? Laf olsun die mi burada kalkıp ^^Neye göre markaları karşılaştırıyorsunuz?^^ diyebiliyorsun?

Kalkmış cross enduro ile örnek vermeye çalışıyorsun. Sendeki kafa bende olsa da tüm hafta sonunu keyifle geçirsem...
    Ben sana yaşadığım kafadan bir adet hediye göndereyim, içine de 1 milyoncudan bir beyin alıp koyayım, beyinsiz olmaz çünkü.. Hem yazılanı da anlayabilirsin belki böylece :D

ercan_48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWA Z250SL - KAWA Z300 - YAMAHA XJ6 DIVERSION F
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90-100km üstünde agresif kullanıp iki viraj al bakayım motor yere ne kadar tutuyor görelim.Haa boş yol da gazlayıp kız gibi motor sürüyorsan o ayrı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

140-150 ile girdiğin viraj 4-5 şeritli otobandır,o da viraj değil yol sola kıvrılıyordur.Motorun son hızı zaten kaç ki sen 140-150 ile viraj alıyormuşsun.Çok merak ettim,şile yada riva yolun da bir gün göster de biz de senden bir şeyler kapalım.
    Kawasaki nin alamadığı virajları bajajla mı alıyorsun??? Birde orjinal lastikleriyle yapıyorsan bravo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Ben sana yaşadığım kafadan bir adet hediye göndereyim, içine de 1 milyoncudan bir beyin alıp koyayım, beyinsiz olmaz çünkü.. Hem yazılanı da anlayabilirsin belki böylece :D
    Sizin yaşadığınız kafa beyinsiz mi ki ? 1 milyoncudaki beyinden koyup veriyorsunuz ?

Hem kullanmadım diyosunuz hemde cross enduroda dayanıklı diyosunuz . Piyasada hâlâ gezen 2004 model zx6r var , 2007 model z1000 var , 1997 model vn800 var vs vs. Ktm nin neyi var ? Bi kaç tane 2005 model üstü 990ı bi kaç tane 640ı , binmediğiniz etmediğiniz motorları yorumlarken çok komik duruma düşüyorsunuz.

Bahsi geçen diğer 2 zamanlı crossların kaç saatte bir ağır bakıma girdiğini öğrenin öyle yorum yapın. Ajda Pekkan gibi blokta oynanmamış yeri kalmıyor.

Motosikleti
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin yaşadığınız kafa beyinsiz mi ki ? 1 milyoncudaki beyinden koyup veriyorsunuz ?
    Sadece azıcık düşünmeyle bilinebilecek bir cevabı var. Bende bir tane beyin var ve kendim kullanıyorum. Arkadaş kafa istiyormuş, şimdi beyinsiz göndermek olmaz... En ucuzundan bir tane koyup gönderelim dedim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Hem kullanmadım diyosunuz hemde cross enduroda dayanıklı diyosunuz . Piyasada hâlâ gezen 2004 model zx6r var , 2007 model z1000 var , 1997 model vn800 var vs vs. Ktm nin neyi var ? Bi kaç tane 2005 model üstü 990ı bi kaç tane 640ı , binmediğiniz etmediğiniz motorları yorumlarken çok komik duruma düşüyorsunuz.

Bahsi geçen diğer 2 zamanlı crossların kaç saatte bir ağır bakıma girdiğini öğrenin öyle yorum yapın. Ajda Pekkan gibi blokta oynanmamış yeri kalmıyor.
    Şimdi güzel kardeşim madem üslup bu ben de birkaç kelam edeyim. Öncelikle bu yaptığınız yorumla siz çok komik duruma düşmüşsünüz.. Neresinden tutsan elde kalıyor. Şimdi kişisel tartışmaya girmek istemem ama ben yine de Bilal'e anlatır gibi anlatayım;

1. bir konuda yorum yapmak için onu deneyimlemek gerekmez, çünkü kullanıcı yorumları ve istatistikler var. Hem aklen hem mantıken sakat laflar.. Adam öldürmenin kötü olduğunu bilmek için adam öldürmeme gerek yok, kolumun kopmasının feci bir şey olduğunu bilmek için de kolumu koparmama gerek yok, ok ?
    2. Ben Kawasaki kötü bir motordur demedim, göz denen organ okumak içindir.
    3. Ben iki zamanlı motor ne zaman bakıma girer girmez sizden daha iyi bilirim emin olabilirsiniz.
    4. Ben başta KTM daha iyi bir markadır demedim, bunu neye göre iddia ediyorsunuz diye sordum ?
    5. Bunu söyleyen ben değilim, Siz motocross klasmanındaki sıralamaya bir göz atın, en azından komik duruma düşmezsiniz..
    6. Anlaşılamadıysa sürekli 1. maddeye dönün ve tekrar okuyun..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Sadece azıcık düşünmeyle bilinebilecek bir cevabı var. Bende bir tane beyin var ve kendim kullanıyorum. Arkadaş kafa istiyormuş, şimdi beyinsiz göndermek olmaz... En ucuzundan bir tane koyup gönderelim dedim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Şimdi güzel kardeşim madem üslup bu ben de birkaç kelam edeyim. Öncelikle bu yaptığınız yorumla siz çok komik duruma düşmüşsünüz.. Neresinden tutsan elde kalıyor. Şimdi kişisel tartışmaya girmek istemem ama ben yine de Bilal'e anlatır gibi anlatayım;

1. bir konuda yorum yapmak için onu deneyimlemek gerekmez, çünkü kullanıcı yorumları ve istatistikler var. Hem aklen hem mantıken sakat laflar.. Adam öldürmenin kötü olduğunu bilmek için adam öldürmeme gerek yok, kolumun kopmasının feci bir şey olduğunu bilmek için de kolumu koparmama gerek yok, ok ?
    2. Ben Kawasaki kötü bir motordur demedim, göz denen organ okumak içindir.
    3. Ben iki zamanlı motor ne zaman bakıma girer girmez sizden daha iyi bilirim emin olabilirsiniz.
    4. Ben başta KTM daha iyi bir markadır demedim, bunu neye göre iddia ediyorsunuz diye sordum ?
    5. Bunu söyleyen ben değilim, Siz motocross klasmanındaki sıralamaya bir göz atın, en azından komik duruma düşmezsiniz..
    6. Anlaşılamadıysa sürekli 1. maddeye dönün ve tekrar okuyun..
    Sizin kafa gidik , size göre husqvarna dan daha iyi marka olamaz .Göz denen organ okumak içinse beyin denen organda düşünmek içindir buna kafa yorun.

Motosikleti
    Sizin kafa gidik , size göre husqvarna dan daha iyi marka olamaz .Göz denen organ okumak içinse beyin denen organda düşünmek içindir buna kafa yorun.
    Halbu ki Bilal'e anlatır gibi anlatmıştım, garip.. Anlaşılan beyin siparişi 2 oldu. :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)