Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kawasaki Z250SL - KTM Duke 200

Motovento
    REKLAM ALANI
    MascHera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar,

Öncelikle iyi günler dilerim. Cuma günü Allah'ın izniyle bir motor almayı düşünüyorum. Bütçem max 15 bin tl motor için. Başlangıç olacağı için naked türü düşünüyorum. Başlıkta belirttiğim bu iki motor arasında gerçek anlamda kararsız kaldım. Benim için servis ve parça ücretinin bir önemi yok. Alacağım motoru işe gidip gelmek için kullanacağımdan kaliteli olmasını istiyorum. Araştırdığım kadarıyla iki motorun da kendine göre avantajı var fakat siz değerli forum üyelerinin fikirlerini almak istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim,

İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Kawasaki’nin adı bile yeter.
    MascHera bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400
    servisin ve parçanın ücretlerinin önemi olmasada kendilerinin bulunabilirliği ulaşılabilirliği ve güvenilirliği önemli olmalı. z250 sl bana çok küçük geldi boyum 1.89 kilom 88 duke 200 de küçük aslında ama sanki bi tık daha büyük gibi geldi gözüme. kalite olarak tabikide Kawasaki ama KTM de kaliteli bir firma olduğunu biliyorsundur zaten
    MascHera bunu beğendi.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim. 1.76 boyunda ve 72 kiloda olan bir erkeğim. Ek olarak istanbul da yaşadığım için garanti ve servis ulaşılabilirliği sorun yaşatmayacak gibi görünüyor. Cuma gününe kadar gelen yorumları değerlendirerek sonucu kararlaştıracağım.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    KTM yi kullanmayan bilmez çok kaliteli bence servisi diğerlerine göre biraz daha pahalıdır ama bakım aralıkları 7500km de bir olduğu için aynı fiyata denk geliyor. İstanbuldaysan zaten kaliteli servisleri var spormoto kadıköy veya karaköy bu iki yeri biliyorum. Bence ktm almalısın ama hız konusunda düşüncen yoksa ara hızlanmaları güzeldir ama top speedi düşüktür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

bu arada 15bin tl ye duke 250 de alınabilir 2016 düşük km
    SRDR KTM 390 ve MascHera bunu beğendiler.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Z250SL alacağına git bajaj al daha iyi.Motor o kadar cılız ki,doğru dürüst yere tutunmuyor,ağırlık dağılımı berbat.En kötüsü de aç ikinci el ilanlarına bak ikinci eli yok denecek kadar az,alıp son sahibi olabilirsin.
    Huseyin9595, SRDR KTM 390 ve MascHera bunu beğendiler.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z250SL alacağına git bajaj al daha iyi.Motor o kadar cılız ki,doğru dürüst yere tutunmuyor,ağırlık dağılımı berbat.En kötüsü de aç ikinci el ilanlarına bak ikinci eli yok denecek kadar az,alıp son sahibi olabilirsin.
    Pulsar alıp dert babası mı olsun ?
    Z250 al gayet güzel makina
    MascHera bunu beğendi.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Halen karar aşamasındayım... Farklı önerileriniz varsa onlarıda değerlendirebilirim.

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Bende bir çok motora baktıktan sonra bu iki motor arasında kalmıştım. z250sl denk geldi gayette memnunum. Eğer sende bu motorlar arasında kararsız kaldiysan başka motora bakma derim.
    MascHera bunu beğendi.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı Aspava38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir çok motora baktıktan sonra bu iki motor arasında kalmıştım. z250sl denk geldi gayette memnunum. Eğer sende bu motorlar arasında kararsız kaldiysan başka motora bakma derim.
    Z250SL neden tutulmuyor hocam ?
    MascHera bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    1.76 boyla sırıtmazsın tam olur.sert motordur ufak ve selesi de dar ve serttir.zevk meselesi tabi ama çok güzel motordur.sesi gidişi frenleri kalitesi.duke 200 ile kıyaslayamazsın 250 ile bakmak lazım.2 motordan da pişman olmazsın.duke serisi biraz daha piyasası var.ben olsam duke 200 mü z250mi desem boyun tuttuğu için z250 derim daha güçlü daha torklu.eksiği yok fazlası var
    MascHera bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ktm almayı düşünürken forumdan bi abi "mühendisliğin dili almancadır." Demişti.
    MascHera ve yamtareroglu bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    0 hyousung da alabilirsin o paraya
    MascHera bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlıkta z250sl mi duke 200 diye mi sormuşsun. Fakat buna gelmeden önce değinmek istediğim konu senin icin başlangıç motoru olacak olmasi.Baslangiç motorunda virajı( yatırma ihtimalin), umulmadık çukuru(kacamadan girdiğini yatırdığını,denge kaybi yaşadığını dusun) , oturuş pozisyonu( dikse rahat ve hakimiyeti daha kolay olacaktir), yedek parçası( dudak ucuklatabilir, far ve el kadar karenaj fiyatı fikir verecektir amortisoru fln bosver) işletim maliyeti (az yaksa bakimi ucuz olsa iyi değil mi) gibi konuları esgecmeden değerlendirip ona göre karar vermelisin bence şu an önemsemesen de..Motosiklet tecruben biraz olunca, yaşam tarzına ve motosikletten ne beklediğine göre daha sağlıklı karar verebilirsin..Belki de farklı tarz motosiklet düşüneceksin. .Kısa zamanda satmak isteyeceksin sonra v.s.gibi..

Bunu soylerken yedi sekiz motosiklet kullandım ve dört tanesi kendi motorumdu orta tecrübede sayılırım, z250sl yanında daha gündelige ve ise gidiş geliş icin pratiklik yonunden rks150 kullaniyorum çok zaman..z250sl almadan Duke 200 ve 250 de kullandım, tabii sadece surüsünü değerlendirebilecek kadar, almadandan da duke 250 ile arasinda kararsiz kaldim ve z250sl sahibiyim..

Sorunun cevabına gelince, boydan yana sıkıntı yaşamazsın, 1.80 üstüne pek kullanışlı olmayabilir, motor küçük değil de incedir biraz, kıyasla makine-insan etkileşimi oldukça yüksek bir motosiklet z250sl, frenleri sert, selesi ve amortisorleri tahtadan hallice, gaz tepkisi ve kompresyonu yuksektir.Senin için önemli mi bilmiyorum fakat duke200 135te kesiciye giriyor gereğinde ilerde 'keşke' diyebilirsin, Duke200 gidonu daha geniş aynaları daha kullanışlıdır, gidon turu daha fazladır.Titresim ise z250slde daha azdır. z250sl'nin gidonu daha alçak ve oturuş pozisyonu daha yatıktir (panik halinde bileklerine yük bindirip hakimiyette kıyasla zorlanabilirsin ve dolu sırt çantasını yolcu selesine sarkittiginda uzun yolculuk hafiften keyifli olmayabilir).Sele yuksekligi pek fark olmasa da z250 yola daha yakın ve yapışık spor hissi veriyor bana...
    Biraz fikir vermiştir sanırım fakat tek kelimeyle z250sl sert bir motor.Motorun sayfasina biraz ayrıntılı fikrimi yazmıştım orada bulabilirsin.

Başlangıca duke 200 daha uygun yazdıklarım dogrultusunda, hatta absli bir motor alirsan daha iyi olur, kağıt üzerinde incelemektense sele uzerinde daha iyi karar verebilirsin hangisini seçersen seç.Alışma sürecinde daha rahat hissettigin motosiklet bir bakıma daha guvevli de olacaktır senin için.

Fakat başlangic için, yüz liraya bakim yaptırmak varken neden 250 -300 lu fiyatlar.Karar senin tabii.Hayırlısı olsun.
    MascHera bunu beğendi.

drejj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar alıp dert babası mı olsun ?
    Z250 al gayet güzel makina
    90 bin km'dir pulsar kullanıyorum,o kadar da zorlarım sert sürerim,ne yağ eksiltti ne yol da bıraktı.Düşürsen ne olur? 100-150tl ye ayağa kaldırıyorsun.O senin R25 ve MT25 leri yağ pompası sorunu nedeni ile yamaha geri çağırmadı mı?Senin o R25 yere düşür bakalım sana kaça patlıyor.Yer de sürüklenip düşük hız da bile kafayı vur far+kafa grenaj+kafa demiri,hooop 1 lira...Hintliye bok atmadan önce elindekine bir bakacaksın.
    Z250SL ne kadar tutuldu?Bir bakın bakalım,motorun ağırlık dağılımı çok kötü,doğru dürüst yere basmıyor 100km üstün de,çok cılız.Yedek parça da ki kawanın namını anlatmaya gerek yok zaten.
    MascHera bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drejj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90 bin km'dir pulsar kullanıyorum,o kadar da zorlarım sert sürerim,ne yağ eksiltti ne yol da bıraktı.Düşürsen ne olur? 100-150tl ye ayağa kaldırıyorsun.O senin R25 ve MT25 leri yağ pompası sorunu nedeni ile yamaha geri çağırmadı mı?Senin o R25 yere düşür bakalım sana kaça patlıyor.Yer de sürüklenip düşük hız da bile kafayı vur far+kafa grenaj+kafa demiri,hooop 1 lira...Hintliye bok atmadan önce elindekine bir bakacaksın.
    Z250SL ne kadar tutuldu?Bir bakın bakalım,motorun ağırlık dağılımı çok kötü,doğru dürüst yere basmıyor 100km üstün de,çok cılız.Yedek parça da ki kawanın namını anlatmaya gerek yok zaten.
    Hangi kawasaki peynir ekmek gibi satmış ki, pazar payı yuzde bir zaten.
    Yüz km üstünde yere basmıyor demek , hemen satıp kurtulayım

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Marka sevdam yoktur ama kalite olarak Kawasaki KTM den daha iyidir nasıl diyebiliyorsunuz pardon ? KTM özellikle Cross Enduro da (ki dayanıklılık bazında belirleyici olan kategori) Kawasakinin üstünde yer alan bir marka..
    Huseyin9595 ve SRDR KTM 390 bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka sevdam yoktur ama kalite olarak Kawasaki KTM den daha iyidir nasıl diyebiliyorsunuz pardon ? KTM özellikle Cross Enduro da (ki dayanıklılık bazında belirleyici olan kategori) Kawasakinin üstünde yer alan bir marka..
    KTM'nin hint üretimi motorları takır tukur patlıyordu bi aralar.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    z250 güzel olmasına rağmen çok küçük gibi geldi bana ktmler de çok büyük değil ama nispeten daha büyük gibi. motor hacmi kısa zaman sonra yetmeyeceğinden duke 250 ye bakabilirsin.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Z250Sl tavsiye ederim yapısı dolayından ince olduğunda trafikte daha rahat edersin
    -boyun 1.80üstündeyse biraz rahatsız edici olabilir
    -parça ve kalite olarak saten bir kawasaki üstüne denilicek söz yok.
    -Yakıtı çok uygundur.
    -250cc sınıfında kendi klasmanında 0-100km/h çıkan en hızlı motordur.

Sen viraj içinde stop eden jant kıran pulsarcılara takılma.
    Bu arada motor yola nasıl tutunmuyomuş anlayamadım😂

Stock lastikle 140-150yle viraja giriyorum gayet misgibi tutunuyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)