Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ayy Mondial 250 Mct mi? yoksa KEEWAY SUPERLIGHT 150 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    250 Den Düşük Alma. Uzun Yolda Ve Rampada Farki Anlarsin. Tecrübe Konuşuyor Kardeş.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sahapimer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    göktax dediğin doğrudur ama ben motorun tek kişilik olduğuna inananlardanım.arkamda biri olduğunda tedirigin olup sürat yapamıyorum ve çokta fazla zevk almıyorum.Bu yüzden gitmiyro gibi geliyor herhalde

Alıntı enderkaptan adlı üyeden alıntı
    keaway ı ne duymuş ne de görmüştüm, bu sohbetle bilgim oldu, web den baktım bayıldım valla. Ama; benim gibi deneyimsiz biri şu iki soruya daha açık yanıt bekler;
    1-)keaway avrupa markası imiş, doğru mu ? hangi ülke ? bulamadım yanıtı
    2-)150 cc nasıl bir dert açar, motor da ağır çünkü, iki kişiyi mesala ankara caddelerinde sorunsuz taşırmı ? (Cinnah yokuşunu çıkar mı tıkanmadan mesala ?)
    yanıt bekliyorum .... tşk ler şimdiden
    Kanuni'ler ne kadar Türk malıysa Keeway de o kadar Avrupa malı.Keeway motosiklet,atv,jeneratör satan bir macar şirketi.Türkiye'de satılan keeway motosikletler bunların birebir aynısı.Ben bu iki marka (Keeway ve Kanuni) arasında kalilet farkı olduğunu pek düşünmüyorum. Keewey'in internet adresi:
    http://keeway.hu/m_motor.html

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    abrahamhakan dostum çok saol ( http://keeway.hu/m_motor.html ) bu link çok işime yaradı...
    Saygılarımla...

Mct kullanıyorum, iki aydır motor bir gün bende iki gün serviste. Sakın Mondialin hiç bir ürününe yaklaşmayın derim. Bayinin önünde ibret olsun diye motoru yakmayı düşünüyorum
    yine de meraklısı var ise uygun fiyattan satayım.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    keeway sl 150 yerine ss250 düşünmüyor musun? incelemeni tavsiye ederim.

çünkü ss250 nin fiyatı son indirimle beraber mct 250 ye çok yaklaştı.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bence keeway alman daha doğru olur ben keewayi inceledim ve beyendim

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Ayip

Alıntı abdullahhoca adlı üyeden alıntı
    Mct kullanıyorum, iki aydır motor bir gün bende iki gün serviste. Sakın Mondialin hiç bir ürününe yaklaşmayın derim. Bayinin önünde ibret olsun diye motoru yakmayı düşünüyorum
    yine de meraklısı var ise uygun fiyattan satayım.
    Hoca,Hoca,

Kendine gel lütfen AYIP yapıyorsun.

Motoskleti nasıl kullandığını ve ne yaptığını bilemiyoruz, Bilemeyiz de fakat yakmayı düşündüğün Motosikleti başkalarına layık görüyorsun! Git ve yak sen onu çünkü bu Saatten sonra kimseler almaz onu buaralarda
    Ben de ve 100 lerce kişide Mondial MCT 250 var ve kimse buna benzer birşey yazmadı!
    Hiç bir Çinli %100 sorunsuz değildir buna Keeway'ler de dahildir.
    Geçen hafta benim yanımda duran bir türlü maşa basmayan bir Keeway 150 vardı dersem tüm Keewayler B..k tanmı oluyor yani?

Ben 3000km yol yaptım ve tabiri caiz ise Motosikletin canını çıkartmaya çalıştım!
    Gölgede 37°C iken ben Köyceğiz'e yol aldım artçım ile birlikte! Ve biliyormusun
    ilk 180km yolu HİÇ mola vermeden gittim.
    İzmir - Aydın 125km mesafeyi ortalama 105km sürat ile aldım.

Mondialden uzak durmuş bu ne demek yahu
    Arkadaşlarımızı lütfen YANLIŞ yönlendirmeyelim.

MERCEDES ve OPEL ve daha niceleri gibi firmaalar 100'lerce arac çekiyorlar piyasadan sorun nedeni ile

Varsa Motosikletinde bir sorun gidersin servis'e ve sorun giderilir, Giderilemiyorsa Motosikletin değiştirilmesi sağlanır.

Arkadaşım, Mondial MCT 250' i alacak olursan kesinlikle diğerlerinde yaşadığın sorunlardan daha fazlasını yaşamazsın.MCT 250'yi gönül rahatlığı ve vicdanımın sesini dinleyerek öneriyorum.Memnun kalmasaydım herkesten önce ben alma derdim.İşçilik, Performans ve maddi eder olarak kesinlikle her şeyi ile uyumlu.

Keeway de çok hoş ve benim almayı planladığım ilk motosiklet ama Bayi Mondial MCT 250 yi yerden yere vurdu Keeway almam için.
    Bende aksini yaptım ve Çook menunum Motosikletimden

Selamlar,
    Özer

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    kesinlikle keeway superlight

NiyomaniA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle sıfırmı düşünüyorsun bilemiyorum dostum ama sıfır alacaksan boşver mct 250'yide s.lıght 150 yide sen git bir Keeway SüperShadow 250 cc al nede olsa Keeway, Mondial'e 10 basar hem 2.590 Ytl.'ye mct 250 almaktansa 2.699'a en kralından bir süpershadow 250cc almanı tavsiye etmek senin için yapabileceğim en iyi şey....:

Pardon ya, rakamları yanlış yazmışım 2' leri 3'le degiştirelim olurmu

Motosikleti
    MONDİAL 250 MCT
    ARKADAŞIM EĞER ACAMİLİĞİM VAR DİYORSAN,ACAMİLİĞİNİ ATABİLECEĞİN MOTORLAR.BENDE MONDİAL 250 MCT VAR.ÇOK CİDDİ PROBLEMİ OLMADI.AMA ŞUNU SÖYLEMELİYİM TEKNİK SERVİS OKADAR İÇ AÇICI DEĞİL.SERVİSLER MOTOR MEZARLIĞI GİBİ.AMA BENİ İSTANBULDAN ALANYA YA KADAR GÖTÜRÜP GETİRDİ.HALEN KULLANIYORUM.ŞİMDİ SATAYIM DİYORUM ALAN YOK.TEMİZ HONDA 2.EL HONDA FALAN BULURSAN AL DERİM.ÇİNDEN UZAK DUR.

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    arkadaslar burada biraz motor milliyetciligi olsumus... sonucta kewaay 150 cc bir motor mondial ise 250 cc bu fark beygir farkınada yansıyor... iki motorunda kendine özel yanları var... iki mororuda piyasada cokca bulmak mümkün .. bazı arkadaslar 250 mct yi yerden yere vuruyor eger topigine girer bakarsanoz cogu arkadasın memnun oldugunu göreceksiniz... sl150 sehir içinde uygundur ama sehirler arası yola cıkama derim ben sana ... iki motoru yanyana koyum motor aksamlarına bakarsan ikisinin arasındaki motor hacmini göreceksin...

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keeway superlight iyidir sorun çıkarmaz "zaten kaç para verdim bu kadar karşılığını alıyorum bana yeter" diye bi polyana psikolojisine adamı sokmaz
    uzun yol için superlight başlığını okursan diyarbakır bursa arasında yapılan yolculuklarda bile keewayin sorun çıkarmadığını görürsün

Motosikleti
    ya bu motorun biri 150 lik biri 250 lik ve hava sogutmalı motorlar .. ve biz burada uzun yol tartısması yapıyoruz.. alialince kardes bizde okmasını biliyoruz ve okuyoruz ve 150 lik ve 250 lik motorların uzun yol performansını az cok biliriz...

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- ben kimseyle tartışmıyorum
    2- okumak var bi de okuduğunu anlamak var farklı
    3- ben sadece superlightın uzun yolda sorun çıkarmadığını söyledim mct den daha iyi performans sergiler demedim sen herhalde bunu okudun ama anlayamadın
    4- siz kaç kişisiniz

ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    daha önce mct 250 kullanmış birisi olarak benim tavsiyem;görünüm olarak güzel ve keeway'dan daha cüsseli zaten cc hacmi olarak durum ortada.eğer amaç sadece görünüm dersen anlarım ama motosiklete sorunsuz olarak binmek istersen benim söyleyeceğim her ikisini de alma olacaktır.MCT keşke görünümü kadar sorunu olmayan bir makine olsaydı.burada bahsettiğin motor modelleri ile ilgili topiclerde sayfalarca sorunlar ortaya konuldu.sorunların ne olduğunu görebilirsin.özetlemem gerekirse de vites geçişleri,buji,sağlam olmayan parçalar,jant tellerinin kopması,aydınlatma sorunları,aşırı vibrasyon,zincirin çabuk gevşemesi,kadran sorunları gibi bir çok etken.bunlar bazen başağrıtıcı olabiliyor.hele motosikletinle bir yere gidip güzel vakit geçirmek isterken bu sorunların peşpeşe gelmesi insan için dayanılmaz oluyor.ama bu sorunlarla uğraşmak motorcu olarak gerçekten de yetişmekte katkı sağlıyor keza yedek parça konusunda bir sıkıntı yok abartılacak bence.servislerde gayet çok sayıda parça var.
    kafanı karıştırmak istemem ama az problem çıkaracak nitelikte 250 cc'lik bir virago aırsanl 2.el tabii,seni daha çok tatmin edecektir.
    ama 0 ya da çok az kullanılmış bir motor isteyipte bütçem kısıtlı dersen de regal raptor'dan çoğu kişi memnun.fiyatı da mct ile neredeyse aynı gibi.su soğutmasıyla artı bir puan alıyor.

barisci26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Regal gerçektende güzel motor.
    Ama bu iki motor arasıda kalmış olsaydım hiç düşünmeden keeway alırdım.
    Çünkü MaCiT i biliyorum da konuşuyorum.
    http://www.facebook.com/bariskaykusuzphotography
    http://www.bariskaykusuz.wordpress.com/
    http://twitter.com/bariskaykusuz

Motosikleti
    tartısmıyorsun ama bazı seyleri anlatıstavrın hiç hos degil...

okudugunu anlamak konusunda sen söyleyecegini söylemişsin buradan benim yazdıklarımı anlamadıgın belli oluyor...

ben iki motorun bazı özelliklerini kısaca degerlendirdim yazıma dikkat edersen kesinlikle mcti al yada sl al diye bir sey söylememişim..

siz-biz kelimelerini kullanmamın sebebi de konusurken cok senli benli olmamak istedigimdendir...

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam Basligi Acmissin Tavsİyelerİ Aliyorsun.
    Ama Bence Bu Marka Ve Modellerİn Forumdakİ BaŞliklarinida İncelemelİsİn..
    O Zaman Karar VereceĞİne İnaniyorum ?
    Comfirmation Bias

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Tekrar merhabalar ;

Önerdiğiniz gibi diğer topikleride inceledim ve Keeway gerçekten güzel ve sorunsuz olduğunuz gördüm.

Diğer modeller arasında evet regal raptor gibi bir çok güzel motorda buluyor.Fakat yeni olduğumdan benden dolayı bir çok sorun çıkacağını ve bunu enaza çekecek bir motor almayı düşünüyorum sonunda Mondial 250 Mct ve KEEWAY SUPERLIGHT 150 arasında kaldım.

Ayrıca Keeway Supershadow 250'de çok hoş bir motor ama nedense SL150 gibi albenisi olmayan bir motor.Düşük cc'de ve ağırlıkta olması bir bakıma yeni başlayan birinin güvenliği için önemli olduğunu düşünüyorum.

Önerileriniz için çok çok teşekkür ederim...
    Saygılarımla...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler