Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter almayı düşünüyorum yardımcı olurmusunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.epey.com/motosiklet/kars...-nmax-125-abs/

kıyaslama yaptım linkten de bakabilirsinizz

sym 200i
    xenter 150
    n max 125
    pcx 125

bu 4 motor arasında kaldım 2. el almayı düşünüyorum
    hangisini tavsiye edersiniz yada farklı bir öneriniz olur mu
    bütçe 5000-8500 arası

özellikle yamaha xenter 150 hakkında fikriniz nedir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    https://www.kymco.com.tr/urunler/100...y-16-150i.aspx

Bütçeni zorla sıfır al. Başkasının düşürdükleri ile uğraşacağına kendi bildiğin makinen olur.

Ben olsam SYM Fiddle bakardım ama ihtiyaçlar farklı. Ben E5 trafiğinde fıtı fıtı 60-70km/sa hız ile giden, az yakan, yağmurda çamurda zinciri ile uğraşmayacağım makine arıyorum.
    hayal54, Düşük_Hız ve gurucuk bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Merhaba Değerli kardeşim Beni birazdan taşlayacaklar ama ben kötü birşey yapmıyrum kamu hizmeti yapıyorum

KYmco agility sahibiyim 10 lira sıfırı gayet makul yeni seri zamlı gelecek dediler ben aldım, bütçeniz daha da çıkarsa nmax motoru size uygundur gelebilir

ben 700 km dir kullanıyorum PEk yakışıklı sayılmaz ama büyük tekerlekleri çok güven veriyor,

Arkadaşımız fiddle önermiş fiddle tekerleri çok küçük malesef
    hayal54 bunu beğendi.

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    SYM 200i ben kullanıyorum. 3000 km oldu. Şimdiye kadar bir sorun ile karşılaşmadım. Oldukça rahat bir scooter. Beklentiniz yüksek değilse ise guce, alışverişe şehir içi ihtiyaçlarinizi görebileceğiniz bir scooter dir.
    hayal54 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SYM 200i ben kullanıyorum. 3000 km oldu. Şimdiye kadar bir sorun ile karşılaşmadım. Oldukça rahat bir scooter. Beklentiniz yüksek değilse ise guce, alışverişe şehir içi ihtiyaçlarinizi görebileceğiniz bir scooter dir.
    SIkı bir Sym ciyim euro4 olsaydı alıcaktım sympony 200i şimdiki motorum 150i malesef 100-110 km ancak sürati
    hayal54 bunu beğendi.

cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler
    daha önceki motorum salcano astro 100 idi hiç güven vermiyordu ve ben 188 boyunda 90 kg civarı bir adamım arkama 70-80 kg birini aldığımda motor acayip boğuyor zorlanıyordu hatta 3-4 kere yolda kaldım bu sebepten sattım ve bu problemi yaşamayacağım gerektiğinde 2 kişi kısa mesafeli yollarda rahat gidebileceğim sadece şehir içi kullanacağım bir makine bakıyorum.

agility gerçekten yakışıksız pek işime gelmiyor helede 10000 vermek
    sym de teker küçük biraz geniş olsa daha iyi olur gibi geliyor
    ayrıca sürat yapma derdim yok şehir içi genelde kısa mesafe 80-90 km hız fazla fazla yeter

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Hayvan gibi (eski kasa) pcx i öneriyorum. Yağına suyuna bak, torununa kadar yolu var. 100 bin km olsa bile satışı kolay olur.
    hayal54 bunu beğendi.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Merhaba biraz daha ekleyip 250 lik kaliteli bir scooter almanızı öneririm, 150 likten sıkılabilirsiniz, uzun vadede 250 çok iş görür, mesela benim motor satılık ilgilenirseniz özelden yazabilirsiniz.
    hayal54 bunu beğendi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    Alıntı hayal54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.epey.com/motosiklet/kars...-nmax-125-abs/

kıyaslama yaptım linkten de bakabilirsinizz

sym 200i
    xenter 150
    n max 125
    pcx 125

bu 4 motor arasında kaldım 2. el almayı düşünüyorum
    hangisini tavsiye edersiniz yada farklı bir öneriniz olur mu
    bütçe 5000-8500 arası

özellikle yamaha xenter 150 hakkında fikriniz nedir
    ben dun oglana 2000 km de sym jet-4 aldım 125cc
    4400tl ye aldım
    bu toplamda 7.sym oldu.
    gts-250 joymax orbit fidell ve jet-4
    kısacası sym tavsıye ederım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

hayal54 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Tercihim pcx olurdu. Benimde bütçem 7-8 bin arası. PCX bakıyorum bende.
    hayal54 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbu_gezg diye delişmen bir oğlan var o sana yardımcı olur diyecektim ama evvela o damlamış başlığa. o zaman biraz taşlayalım:

motorunu da övmeyi ihmal etmemiş tereyağı. hayret, abs'den bahsetmemiş, kıyamet alameti 😱

bu gidişle kendine de bir abs düzeneği taktıracak, ondan korkuyorum.

başlığı açan arkadaş, sakın abs'siz motor alma bizim deli oğlan beynini kemirir valla. bitirir seni. biz yandık bari sen yanma, kaç kurtar kendini.
    hayal54 ve berk_cglr bunu beğendiler.

halaa bulamadım destekkk istiyorum destekk )

sym jet-14 düşündüm araştırdım ama içime sinmedi
    pcx almak için motorumu sattım aslında ama daha sonra nmax gördüm ve aklım bir karıştı pir karıştı hala toparlayamadım
    abs li olmasını elbette bende isterim olmazsa olmazım değil belki ama neden olmasın onun kullandığı agility abs mi )

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    halaa bulamadım destekkk istiyorum destekk )

sym jet-14 düşündüm araştırdım ama içime sinmedi
    pcx almak için motorumu sattım aslında ama daha sonra nmax gördüm ve aklım bir karıştı pir karıştı hala toparlayamadım
    abs li olmasını elbette bende isterim olmazsa olmazım değil belki ama neden olmasın onun kullandığı agility abs mi )
    Usta ben pcx 125 i aldım. Çok güzel. Uzun yolda yaptım. Denizli den Antalya ya. Bakımı yaptıp çıktım yola. Sorunsuz geldim.
    Birde bakım yapılırken tamircinin n-max 125 i kullandım. Sen daha almadığın için söylüyorum.
    1. Param biraz daha olsaydı n-max alırdım.
    2. Biraz daha binseydim pcx den soğurdum.
    Görüşüm bu şekilde. Alabiliyorsan ilk tercihin n-max olsun. Yoksa pcx al.
    Bir yerden başlamak lazım...

Motosikleti
    MT-07
    PCX 150 candır. Fakat scooter söz konusu olunca abs daha bir önem taşıyor. Viteslide gene kompresyona sokup yardımcı oluyor size motor ama scooter'da frene basınca direk boşa almış gibi davranıyor alet. N-MAX yerine SYM joyride 200i de düşünebilirsin. Üzmez de yarı yolda da bırakmaz. Tabi maddiyatla da alakalı ama gene de bir düşünmen de fayda var.

2. el 7000 de bi nmax 155 buldum 12.500 tl ye yana yatma dolayısı ile çiziği var fakat parçası alınmış değişimi mümkün ve arka oturağın arkasındaki demirde dökülme var
    alınırmı ne dersiniz arka lastik de biraz eski gibi geldi

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    2. el 7000 de bi nmax 155 buldum 12.500 tl ye yana yatma dolayısı ile çiziği var fakat parçası alınmış değişimi mümkün ve arka oturağın arkasındaki demirde dökülme var
    alınırmı ne dersiniz arka lastik de biraz eski gibi geldi
    size kendi motorumu önermiştim, hem italyan hem daha ucuz hem de 250 lik, şu uzakdoğu scooterlarına o kadar para dökmeyin yazık. Avrupa da herkes paggio kullanıyor burada pcx e nmax gibi ufak motorlara bile reklamları yapıldığından değerinin çok üstüne paralar ödeniyor.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Bence Maxi Scooter'lar çok kullanışlı ve uzun yola gelen motorlar. Temiz kullanılmış minimum bir 250'lik sizi üzmez.. Hondanın PCX serisi gerçekten güzel ama (sıfır) sahiden pahalı, insan o kadar para verip scooter kullanmak istemez diye düşünüyorum. Kararınız ne olursa olsun içinize sinmesi ve kazasız kullanmanız temennisiyle..
    hayal54 bunu beğendi.

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    size kendi motorumu önermiştim, hem italyan hem daha ucuz hem de 250 lik, şu uzakdoğu scooterlarına o kadar para dökmeyin yazık. Avrupa da herkes paggio kullanıyor burada pcx e nmax gibi ufak motorlara bile reklamları yapıldığından değerinin çok üstüne paralar ödeniyor.
    o kadar büyük ve güçlü motor şehir içi gereksiz diye düşünüyorum piaggo daha önce kullandım canavar gibi makine ama pahalı ve bulunduğum bölgede servis sıkıntısı da var

veeeee mutlu son N MAX 155 6.500 km de 12.500 tl ye aldım

ilgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)