Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangi Racing Motor

Katılımcı sayısı
25. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yamaha R25

15 60.00%
  • KTM RC 250

7 28.00%
  • Kawasaki 250 SL

2 8.00%
  • Bajaj RS 200

1 4.00%
Birden fazla seçeneğe oy verilebilir.
2. sayfa BirinciBirinci 12

200 & 250 cc arası supersport

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı bekret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede 250cc yarışları düzenleniyormu hocam ? Ben bilmiyorum düzenlendiğini.
    Yarışlara katılmak gibi bi hevesim elbet var hocam fakat o kadar tecrübem ve eğitimim yok. Motoru İstanbul içi ulaşım gezinti ve yılda en fazla 5-6 kere İstanbul-Çanakkale arası git-gel yapmak için kullanacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Herkese Mesajlarından Ötürü Teşekkürler

Abilerim en son ne diyorsunuz ? parça ucuzluğu olarak aklım CBR 250R diyor. Ama kalbim R25 ten yana.
    CBR 250R da ABS varmı ? Bilgilerde öyle bişeye rastlayamadım da ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Hocam tamamamen bi sıkılamasyonla giricem öncelerden düşük cc yarışları yoktu.Düşük cc yarışları gelince bu kavram düşük cc ler içinde benimsenmeye başlamış olabilrmi ?
    250cc yarışı yok.
    Fakat kural degişmediyse bahsettiğim motorlarla 125cc de yarışabiliyorsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Neden Racing motor istiyorum diye sordum bugun kendime ve sadece sekil icin istediğimi farkettim.
    Sonra bu 5000km de nasıl sürdüğümü, nasıl sürerken daha fazla keyif aldığımı düşündüm. Kıvrak ve hafif agresif kullanırken daha fazla haz alıyorum. Stunt yapma gibi bi hevesimde var içimde. Racing diye açtım konuyu ama Bana daha çok Naked hitap ediyor sanki? Yukrıda anlattıklarıma göre Naked mı Racing (ss yazmıyoruz artık ) mi hitap ediyor bana ? ( Konuyu nereden nereye getirdim Kusura bakmayın )

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc yarışı yok.
    Fakat kural degişmediyse bahsettiğim motorlarla 125cc de yarışabiliyorsun.
    Hocam R25 lerle yarışıldığını söylüyordu Altın Elbiseli Adam. Türkiyede varmı bilmiyorum ama.

Neden Racing motor istiyorum diye sordum bugun kendime ve sadece sekil icin istediğimi farkettim.
    Sonra bu 5000km de nasıl sürdüğümü, nasıl sürerken daha fazla keyif aldığımı düşündüm. Kıvrak ve hafif agresif kullanırken daha fazla haz alıyorum. Stunt yapma gibi bi hevesimde var içimde. Racing diye açtım konuyu ama Bana daha çok Naked hitap ediyor sanki? Yukrıda anlattıklarıma göre Naked mı Racing (ss yazmıyoruz artık ) mi hitap ediyor bana ? ( Konuyu nereden nereye getirdim Kusura bakmayın )

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:12 ----------

Hocam R25 lerle yarışıldığını söylüyordu Altın Elbiseli Adam. Türkiyede varmı bilmiyorum ama.
    5 Elenment den birisi tahta ;
    Asyada 250 cc katagorisi var
    Bu link paylaştıgım http://www.asiaroadracing.com/results-2017/ siteden yarış sonuçlarınada bakabilirisiniz

Ama diger yandan ülkenin geldiği durumda hiç parlak değil, alımgücümüz zayıflamadı alım gücümüz kalmadı sadece bir zümre mensuplarında kaldı ,yiyici takımı dışında halk aç aç

İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Yarış motoru alacaksan paranın yettiği en hızlısını alacaksın.

Hocam en son ne diyorsunuz ?
    Bütçem 22 bin civarı demiştim 4bin ekipmna ve ileri sürüş tekniklerine gitse 18e de sıfır bi cbr 250 alıp sonra nakeda geçeceksem satıp yüksek cc bş naked veya racing almak mntıklımı ? R25 in piyasayı cbr 250 den iyimidir ? sıfır cbr yerine r25 mi alayım ?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr ın kasası değişecek sanırım ya da yeni bir 250 gelecek diye hatırlıyorum, tam emin değilim. O yüzden “0” cbr çok mantıklı olmayabilir. Az yaksın, parçası ucuz olsun diye düşünmezsen r25 daha iyi olur

Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr ın kasası değişecek sanırım ya da yeni bir 250 gelecek diye hatırlıyorum, tam emin değilim. O yüzden “0” cbr çok mantıklı olmayabilir. Az yaksın, parçası ucuz olsun diye düşünmezsen r25 daha iyi olur
    Aslında az yaksında istiyorum hocam. Sonuçta öğrenciyiz gelen parayı benzine vermeyelim

Yeni Cbr derken Cbr 250(RR) dan mı bahsediyorsunuz hocam ? onun şekli 250(R) dan baya farklıydı.

Buda 2017 CBR 250R

Birde Yeni bi ninja 250 çıkacaktı.Gelirmi buraya ? Bilgisi olan var mı ?
    şöyle bişeydi

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında az yaksında istiyorum hocam. Sonuçta öğrenciyiz gelen parayı benzine vermeyelim

Yeni Cbr derken Cbr 250(RR) dan mı bahsediyorsunuz hocam ? onun şekli 250(R) dan baya farklıydı.

https://i.hizliresim.com/y0LXWM.jpg

https://i.hizliresim.com/vjnqWO.jpg

Buda 2017 CBR 250R
    https://i.hizliresim.com/vjnqGD.jpg

Birde Yeni bi ninja 250 çıkacaktı.Gelirmi buraya ? Bilgisi olan var mı ?
    şöyle bişeydi

https://i.hizliresim.com/qGPrk3.jpg
    CBR 250 RR için pek umut yok gibi.Eğer önümüzdeki fuarda da Türkiye'de görücüye çıkmazsa bu motorun Türkiye'ye gelişi en erken 2018 sonu,2019 başı gibi olur yada hiç gelmez.Bildiğimiz CBR 250 R ın durumu da belirsiz.Honda bu motosikleti Euro standartlarına uymuyor diye getirmeyebiliyor.Yada Euro 4 standarlarına göre revize edilip satışına devam edilebilir.Honda Türkiye bu motorun yerine naked model olan CB 250 R ı getirme ihtimali de var.CBR 250 RR Türkiye'ye gelirse 25 bin den fazla olma ihtimali yüksek.Normal CBR 250 Euro 4 standarlarına göre revize edilirse fiyatın belirgin bir artış olur.Yeni Ninja 250 hakkında ise hiç bir bilgi yok.Gelse bile fiyatı 25.000 TL lerde olur diye düşünüyorum.Yeni CBR 250 RR da yeni Ninja 250 de çift silindir.Türkiye'ye gelse bile yakıt tüketimleri güncel CBR 250 den fazla olma olasılığı yüksek.
    bekret bunu beğendi.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 250 RR için pek umut yok gibi.Eğer önümüzdeki fuarda da Türkiye'de görücüye çıkmazsa bu motorun Türkiye'ye gelişi en erken 2018 sonu,2019 başı gibi olur yada hiç gelmez.Bildiğimiz CBR 250 R ın durumu da belirsiz.Honda bu motosikleti Euro standartlarına uymuyor diye getirmeyebiliyor.Yada Euro 4 standarlarına göre revize edilip satışına devam edilebilir.Honda Türkiye bu motorun yerine naked model olan CB 250 R ı getirme ihtimali de var.CBR 250 RR Türkiye'ye gelirse 25 bin den fazla olma ihtimali yüksek.Normal CBR 250 Euro 4 standarlarına göre revize edilirse fiyatın belirgin bir artış olur.Yeni Ninja 250 hakkında ise hiç bir bilgi yok.Gelse bile fiyatı 25.000 TL lerde olur diye düşünüyorum.Yeni CBR 250 RR da yeni Ninja 250 de çift silindir.Türkiye'ye gelse bile yakıt tüketimleri güncel CBR 250 den fazla olma olasılığı yüksek.
    Mesajınız için teşekkürler hocam Soru işaretlerinin giderilmesi için 22 Şubatı bekleyeceğiz anlaşılan
    Az YakmalıÇok Kaçmalı

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajınız için teşekkürler hocam Soru işaretlerinin giderilmesi için 22 Şubatı bekleyeceğiz anlaşılan
    Fuara gidersen Honda ve Kawasaki yetkililerine bir danış derim.En net bilgiyi onlar verirler.Ben sadece naked CB 250 R ın kesin Türkiye'ye geleceğini biliyorum.Yalnız gerçekten almaya niyetin varsa çokta geç kalma çünkü sürekli fiyatlara zam geliyor.
    bekret bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)