Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ybr 125 esd satıp CBF 150 almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    nigdeli48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yaklaşık bir senedir ybr sahibiyim. Motorun gidişi olsun, sağlamlığı olsun,yakıtı olsun, sessizliği olsun çok memnunum. Ancak motora bir türlü isinamadim. Oturuş pozisyonu çok hoşuma gitmiyor. Kullanırken pek keyif alamıyorum. CBF 150 kullanmadım ama söylenenler daha konforlu olduğu yönünde. Karar veremedim.
    Rüyaları gercekleştirmenin en iyi yolu UYANMAKTIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Kendi görüşümü açıklıyım. Cbf 150 kulandım. Görüntü olarak iyi bir motor ama motorun üstünde otururken atın üstünde oturmuşun gibi bir hissediyorsun. Selesi yüksek ve rahat değil

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Bir tık daha konforlu olur dostum ancak seni tatmin edecek düzeyde ciddi fark olmazsınız konusunda bazı scuterlar ve üst sınıfta konforun efsanesi inazuma(sınıfında)

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    2009 yılında sıfır cbf 150 aldım ve 20bin km kullandım ve sattım, cbf 150 almaya töbe ettim sonra 3 kez ybr esd aldım ve oh be dedim bu ne sorunsuzluk şimdi çok mutluyum ve kafam rahat.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Satma diyorsun yani. Motordan memnunum aslında ama oturma pozisyonu tat vermiyor. Gidon yükseltme yapsam sorunum düzelir mi.

Vecihi.H - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerek yok bence. 250cc ve üstüne geçmek için satıcaksan eyvallah'da ybr'den cbf'e boşa masraf olur.

18.000 km cbf kullandım 1-2 kere ybr ile turladım. Yani başlangıç motoru al kullan tecrübe et ve sat motoru fazlasını arama.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı nigdeli48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satma diyorsun yani. Motordan memnunum aslında ama oturma pozisyonu tat vermiyor. Gidon yükseltme yapsam sorunum düzelir mi.
    Oturma pozisyonundaki sorunun nedir?

Bende rahatsızım, problemde bacaklarıma kramp girmesi. Dizlerim çok yukarıda kalıyor, baldırlarıma kramp giriyor.
    Seleyi biraz yükselteyim diye düşündüm, hala düşünüyorum.

Enduro motora geçmem lazım.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oturma pozisyonundaki sorunun nedir?

Bende rahatsızım, problemde bacaklarıma kramp girmesi. Dizlerim çok yukarıda kalıyor, baldırlarıma kramp giriyor.
    Seleyi biraz yükselteyim diye düşündüm, hala düşünüyorum.

Enduro motora geçmem lazım.
    Dik oturuş seviyorum. Hafif öne eğilim mı sırtımda kamburlastimi keyif alamıyorum. Biraz bı uzun yolculukta da insanı yoruyor. Bi arkadaşın cb 125 e sini kullandım oturma pozisyonu dik ti. Öne eğilme gerekmiyor su. Benim motorda elciklerden tuttunmu hafif vücut eğiliyor.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Öncelikle belirteyim kısa zaman sonra hatta hemen YBR alacağım fakat;
    her ikisini de çok kez uzun kmler kullandım.

Bir kere şunu hesaba katmak gerek YBR vs CB125 kıyaslanabilir. İsteyen "yok" diyebilir ama CBF 150 ne yazık ki YBR'i gerek tork gerek rahatlık açısından geride bırakıyor. Uzun yola da gidiyor CBF150..

Unutmadan : Ben YBR alacagım çünkü hem şehirde kullananı çok hem anlayan ustası çok.. Hem burada çeyrek altın gibi hemen sat.. En önemlisi de tek kişi şehir içi kullananacağım. Ve fiyat..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)