Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooter Kullanıcılarından Yardım İstiyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    kalipso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar scooter motor almayı düşünüyorum ve 3 model arasında kaldım SYM MAXSYM 400i, SYM GTS 250i ve Daelim S3 bu 3 ü arasında hangisini tavsiye edersiniz yardımlarınızı bekliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    İlk 2 motoru bilmiyorum. Fakat Daelim S3 250'yi deneme sürüşü yaparak kullandım. İzlenmlerim şunlar;

Plastik kalitesi düşük. Daha 17 bin km.deki motorun sinyal düğmesi laçkaydı. Ön amortisör adeta yok. Bisiklet maşası gibi. Selesi rahat. Oturma pozisyonu rahat. Kavraması çok güzel. Hiç titremiyor. 120 ye kadar çok iyi ivmeleniyor. 130.dan ötesini deneyemedim. Frenleri yeterli buldum. Fakat panik fren kullanma imkanım olmadı. Benim kullandığım XCITY 250'den ivmelenmesi dışında bir artısını görmedim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı kalipso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar scooter motor almayı düşünüyorum ve 3 model arasında kaldım SYM MAXSYM 400i, SYM GTS 250i ve Daelim S3 bu 3 ü arasında hangisini tavsiye edersiniz yardımlarınızı bekliyorum...
    Maxsym 400 bir kere diğer ikisinden çok büyük. Şehiriçi yakıt tüketimi sizi üzebilir. Daha çok uzun yol yapacakların tercihidir.
    GTS250 ile Daelim arasında seçim yapmak gerekirse 2. el olduklarını varsayarak GTS250 derim. SYM biraz daha iyi bir marka servis sıkıntısı yok. Bunların yerine alternatif olarak kendi kullandığım Piaggio Xevo 250ie 'yi öneririm.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Dealimi ele parça kalitesi düşük ama gücü iyi gerçi sym de de bazı sıkıntılar var.Sym yedek parça fiyatları tuzlu.Ben üçüne de sıcak bakmıyorum kymco downtown 300i düşünmez misin?

Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dealimi ele parça kalitesi düşük ama gücü iyi gerçi sym de de bazı sıkıntılar var.Sym yedek parça fiyatları tuzlu.Ben üçüne de sıcak bakmıyorum kymco downtown 300i düşünmez misin?
    Benim aklımdaki fiyat 8000 9000 arası olduğu için bütçemi aşmak istemiyorum uzun yolda kullanacağım şehir içinde motor kullanan biri değilim çok hızlı gitsin de istemiyorum 120 km yi rahat bi şekilde yapsa bana yeter önerdiğiniz motor çok güzel ama bütçemi biraz aşıyorum.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    120 km/sa pek çok 250’lik için aslında son hız gibidir. En azından teknik verileri öyle der; gösterge hatalarını ayrı tutalım. S3 ise bildiğim kadarı ile 250’likler içinde son hızı en yüksek modeldi. Sadece skuterlerin konuşulduğu başka bir sitemizde böyle denilirdi; onların yalancısıyım
    Kullanıcıları genel olarak sym’den memnundular. Sorunsuz, parçası “göreceli olarak” ucuz makinalar diye konuşulurdu. Son 4 yılımı Samsun’da 3 motorla geçirmiş biri olarak Samsunda servis ve parça konusunu bence iyi düşünün, marka seçimi önemli derim...

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 km/sa pek çok 250’lik için aslında son hız gibidir. En azından teknik verileri öyle der; gösterge hatalarını ayrı tutalım. S3 ise bildiğim kadarı ile 250’likler içinde son hızı en yüksek modeldi. Sadece skuterlerin konuşulduğu başka bir sitemizde böyle denilirdi; onların yalancısıyım
    Kullanıcıları genel olarak sym’den memnundular. Sorunsuz, parçası “göreceli olarak” ucuz makinalar diye konuşulurdu. Son 4 yılımı Samsun’da 3 motorla geçirmiş biri olarak Samsunda servis ve parça konusunu bence iyi düşünün, marka seçimi önemli derim...
    SYM nin max hızı 145 kullanıcılarının çoğu da o hızı yaptığını söylüyor. parça konusunda hangi marka olursa olsun sorun olacağını sanmıyorum bi şekilde bulunur.

Soruna cevap degil ama yine de gorusum şu şoyle: SYM joymax ve yamaha xmax arasinda gidip geliyordum, birbirlerine ufak tek artilari eksileri var. SYM aynalar kotu, xmax suspansiyon kotu vs.
    Sonucta 3 kurus fazla verdim xmax aldim. Neden?
    Sahibindeni biraz takip ettim, SYM'ler uzun sure ilanda kaliyor, xmaxler surekli dönüyor. Kisacasi piyasasi hareketli kolay elden çikiyor, cok deger kaybetmiyor.
    Bu da bir kriterdir goz onunde bulundur bence.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    400 lük makina hem masraflı hem de şehir içinde çok gereksiz,kalkışlarda fena titriyor, 250 idealdir bence, onlar arasından seçim yapın.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Hiçbiri, eğer al sat yapmayacak uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsan Piaggio xevo250 derim, uzak doğulularla uğraşma.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    uzun yolda kullanacaksan Silverwing 600 düşünebilirsin.

Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda kullanacaksan Silverwing 600 düşünebilirsin.
    genelde km si 50 000 üstünde bir problem yaşarmıyım parça fiyatı ve parça sorunu olurmu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbiri, eğer al sat yapmayacak uzun vadeli kullanmayı düşünüyorsan Piaggio xevo250 derim, uzak doğulularla uğraşma.
    Piaggio güzel motor ama 250 cc grubunda 9000 in üstünde para vermek istemiyorum 15 000 e yakın verirsem büyük motor almak istiyorum.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    Baska bir oneride bulunabilirmiyim?
    SYM JoyRide diye bir model var ve hicte kucuk bir scooter degil.
    200cc olmasina ragmen ortasi (ayak konular kismi) duz.
    Bence sehir icinde kullanilacak bir scooter icin olmazsa-olmaz bir konu bu ve cok pratik.

Bu arada, 200cc veya ustu modellerde ortasi duz olan baska hangi modeller var?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)