Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5000 ₺'ye kadar alınabilecek Touring-Commuter tipi motosikletler

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar

Motosiklet kullanmaya yeni başlayacaklar için yararlı olabileceğini düşündüğüm bir video hazırladım. Video içerik olarak düşük fiyatlı ve başlangıç olarak alınabilecek 10 motosiklet ve fiyatlarını içeriyor(bu fiyat bandında çok çeşitlilik olmadığı için 10 tane). Teknik özellikler yer almasa da yine de en azından marka/model ve fiyat çeşitliliğini aktarması açısından uygun olacağını düşündüm. Umarım yardımcı olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Listede Kuba markasının YBR kopyasını eklediniz mi? Kuba Ruha 125=4.600tl civarı herhalde.. orjinali 9360 tl yazık o paraya

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Listede Kuba markasının YBR kopyasını eklediniz mi? Kuba Ruha 125=4.600tl civarı herhalde.. orjinali 9360 tl yazık o paraya
    Ybr' ye sağlam kuruldun galiba. Her zam konusunda yorum fix.

Haklısınız ruha gözümden kaçmış. Listede iyi bir yeri olabilirdi. Güncel fiyatı da 4953 tl olarak gözüküyor şuan. Geribildirimiz için teşekkürler bu arada.

Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı -Black- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr' ye sağlam kuruldun galiba. Her zam konusunda yorum fix.
    Ben Motokurye'yim.şirkete motor alacaktık (yenileme) YBR kalitesi iyi ama 7000 TL iken 1-2ay içinde 9.300 TL olmuş.

Honda CBF 150 kampanya yapıp 6500tl satıyor Yamaha ilk fırsatta zam koyuyor ayıp yanlış terbiyesizlik.. Bursa'da baya sıfır CBF var gördüm yani bu zamlardan sonra YBR baya pirim yapmadı kaybetti..

Çinli ybr tipinde olanlar Max 4000-4500tl aslında okadarda etmez ama YBR artık iyice b.....u çıkardı bu işin en ucuz Yamaha 10.000 TL parası olmayan almasın der gibi..

Mesela ben ayda 2000 tl alıyorum..
    Kira Faturalar taksit ödemeleri ayda Maximum 500tl para ancak kalıyor.
    biriktirip beklemek daha zor hele Yamaha gibi her ay en az 300-500tl zam koyuyorlar resmen son üç ayda durum bu...

Kredi çekeceğim ama bu sefer 10.000 TL almak istediğim motor 12.000 TL oldu eğer Hala YBR alın Yamaha masum diyorsanız siz tarafsız değilsiniz,o markanın avukatı (marka fan boy) olduğunuzu düşünüyorum..

Yamaha geçen ay zam yaptı sebebi; kuru dengelemek!! Geçen ay dolar kuru ile şuan ki kur ne kadar fark ediyor araştırın yazın buraya..

Bu ay zam vergi ilk fırsatta ilk gün yansıtmak nedir..
    Honda-Suziki elbette yansıtacak ama Yamaha ilk fırsatta hatta her ay zam yapması bana fırsatcılık değilde nedir?

Olması gereken madem bu gümrük vergisi yeni gelecek parti motor bayilerde bittikten sonra yeni zam yansıtılır eğer gerçekten kullanıcı düşünseler!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kaliteli mı ybr kadar?

Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı plectrum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaliteli mı ybr kadar?
    Listenin sol tarafı YBR gelene kadar 10 alternatif var..

Zamanında birileri ne alayım diyenlere YBR-cbf al dedi gidin 9330tl aklınız vicdanınız mantık elveriyorsa alın.
    CBF 150 bile kampanyalı 6.500tl YBR vergiden önce zam yaptı
    Bu ay vergi zammı yansıttı
    2 ayda 1500-2000 TL zam geldi
    Tamam Japon iyi ama afedersiniz bizi her fırsatta s..... Kalkan her fırsatta zam yapan Yamaha savunmanın açıklaması yok

Listenin sol tarafı YBR gelene kadar 10 alternatif var..

Zamanında birileri ne alayım diyenlere YBR-cbf al dedi gidin 9330tl aklınız vicdanınız mantık elveriyorsa alın.
    CBF 150 bile kampanyalı 6.500tl YBR vergiden önce zam yaptı
    Bu ay vergi zammı yansıttı
    2 ayda 1500-2000 TL zam geldi
    Tamam Japon iyi ama afedersiniz bizi her fırsatta s..... Kalkan her fırsatta zam yapan Yamaha savunmanın açıklaması yok

http://68.media.tumblr.com/4067efe70...qopo1_1280.jpg
    İbrahim bey söylediklerinize hak veriyorum ama bu olay biraz da tercih ve maddiyat meselesiyle alakalı.
    Yani hiçbir japon motorunu çin motoruyla bir tutamayacağımız gibi hint yapımı motorları da bence japonlarla kalite/fiyat bağlamında bir tutmamak lazım.
    Japon firmalar servis sağlayıcıları ve kalite bakımından bariz bir şekilde üstün bunu kabul etmek gerekiyor. Ayrıca mesela hero markasının türkiyede 2014 den bu yana yani kısa diyebileyeceğimiz bir mazisinin olduğunu görüyoruz, aynı şekilde diğer hint markalarının da ikinci el pazarları da japon markaları kadar değil ve 2. ellerinde fiyat kaybı daha yüksek.
    Ez cümle tüm bunları göz önüne aldığımızda şöyle bir tablo karşımıza çıkıyor. Maddi açıdan imkanı olanlar gayet tabi gidip japon motosikletlere yönelebilir bu saçma değil, ancak olay fiyat açısından bunları kötülemekten ziyade kendi maddi imkanımız elverdiği boyutta daha düşük fiyatlı cazip motorları değerlendirmek.
    Yani paramız heroya yetiyorsa hero alınır tvsye ise tvs , çin malı ise çin malına. Renault symbol ucuz mercedes çok pahalı diye mercedese kötü diyemeyeceğimiz gibi.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    hangi ülkede yaşıyordunuz acaba? kalmadı onlardan; taze bitti..

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    video nerede?
    bir ufak cc mahkumu olarak önemli bir video olduğunu düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Alıntı walterbishop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İbrahim bey söylediklerinize hak veriyorum ama bu olay biraz da tercih ve maddiyat meselesiyle alakalı.
    Ez cümle tüm bunları göz önüne aldığımızda şöyle bir tablo karşımıza çıkıyor. Maddi açıdan imkanı olanlar gayet tabi gidip japon motosikletlere yönelebilir bu saçma değil, ancak olay fiyat açısından bunları kötülemekten ziyade kendi maddi imkanımız elverdiği boyutta daha düşük fiyatlı cazip motorları değerlendirmek.
    Yani paramız heroya yetiyorsa hero alınır tvsye ise tvs , çin malı ise çin malına. Renault symbol ucuz mercedes çok pahalı diye mercedese kötü diyemeyeceğimiz gibi.
    Şuan alışveriş yapıyorum..etrafıma bakıyorum.alışveriş için gelenler belli yerlere motor park ediyor.(yaya için yollar)
    10 Adet Honda pcx
    6 adet Yamaha Nmax
    Asıl önemli olan bol miktarda
    Tvs Jupiter en az 15 adet gördüm
    Ben Japonlar kalitesiz demedim..
    Elbette Honda-Suzuki alınabilir...
    Almayın dediğim Yamaha..
    Geçen ay kur dengesi diye zam yaptı.
    Bu ay vergi zammı ilk yapan firma
    Bunlar bence alacak olanlar için -negatif imaj....
    3 ay önce YBR alacaktık komşuya.7000 civarıydı parası eksikti kredi çekmek istemiyorum dedi,geçen ay zam yaptı 8000 civarı oldu..bu ay vergi zammı ilk Yamaha yaptı 9.330 TL oldu geçen ay alan adam satmak istese 7000 TL değil 8000-8500tl diyecek ve bu motosiklet almak istiyenler için çok büyük sıkıntı sorun..

Yıllarca ucuz hesaplı japon diye YBR-cbf Tavsiye edildi.şuan CBF 150 6500 ise YBR 125 değeri max 5500 9.300 değil 250cc değil 150cc değil alacak arkadaşlar bunu dikkate alsınlar

Alıntı crxforever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video nerede?
    bir ufak cc mahkumu olarak önemli bir video olduğunu düşünüyorum.
    mobilden göremeyenler için video linki;
    https://youtu.be/pxtCmQDSn1Y

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

Şuan alışveriş yapıyorum..etrafıma bakıyorum.alışveriş için gelenler belli yerlere motor park ediyor.(yaya için yollar)
    10 Adet Honda pcx
    6 adet Yamaha Nmax
    Asıl önemli olan bol miktarda
    Tvs Jupiter en az 15 adet gördüm
    Ben Japonlar kalitesiz demedim..
    Elbette Honda-Suzuki alınabilir...
    Almayın dediğim Yamaha..
    Geçen ay kur dengesi diye zam yaptı.
    Bu ay vergi zammı ilk yapan firma
    Bunlar bence alacak olanlar için -negatif imaj....
    3 ay önce YBR alacaktık komşuya.7000 civarıydı parası eksikti kredi çekmek istemiyorum dedi,geçen ay zam yaptı 8000 civarı oldu..bu ay vergi zammı ilk Yamaha yaptı 9.330 TL oldu geçen ay alan adam satmak istese 7000 TL değil 8000-8500tl diyecek ve bu motosiklet almak istiyenler için çok büyük sıkıntı sorun..

Yıllarca ucuz hesaplı japon diye YBR-cbf Tavsiye edildi.şuan CBF 150 6500 ise YBR 125 değeri max 5500 9.300 değil 250cc değil 150cc değil alacak arkadaşlar bunu dikkate alsınlar
    fiyatlar konusu hepmizin şikayeti aslında genel olarak. İnsanları çin malı motorlara iten de bu zaten yamaha da dediğiniz gibi durumu abartmış, bu yüzden hak veriyorum size yamaha konusunda. Önceden ybr125 ve cbf150 yeni başlayanlar için ilk tavsiye edilen motorlardı şimdi insanın dili varmıyor söylemeye biri olmuş 6900 (kampanya ile 6500) diğeri dediğiniz gibi 9300 tl. İnsanlar ya 2.el'e ya da çin malı hint malına yöneliyor doğal olarak. Aslında bu sorun sadece motor konusunda değil ülkede diğer her şeyde de var ama o konu uzar gider...

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı walterbishop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mobilden göremeyenler için video linki;
    https://youtu.be/pxtCmQDSn1Y

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:38 ----------

fiyatlar konusu hepmizin şikayeti aslında genel olarak. İnsanları çin malı motorlara iten de bu zaten yamaha da dediğiniz gibi durumu abartmış, bu yüzden hak veriyorum size yamaha konusunda. Önceden ybr125 ve cbf150 yeni başlayanlar için ilk tavsiye edilen motorlardı şimdi insanın dili varmıyor söylemeye biri olmuş 6900 (kampanya ile 6500) diğeri dediğiniz gibi 9300 tl. İnsanlar ya 2.el'e ya da çin malı hint malına yöneliyor doğal olarak. Aslında bu sorun sadece motor konusunda değil ülkede diğer her şeyde de var ama o konu uzar gider...
    askere giderken alınacakmmalzemeler çıktı:D link yanlış.

askere giderken alınacakmmalzemeler çıktı:D link yanlış.
    valla kusura bakmayın yanlış olmuş düzeltme de yok heralde. buraya atıyorum linki.

https://youtu.be/Yz1NxfydWu8
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    şu piyasada satmayı bilseler 5000tl sınırına ucundan yaklaşmış haojue da135 modeli de var. keşke satabilselerdi düzgün bir motora binerdik.
    bir kaç tur attım. hani ybr için derler ya keşke az daha güçlü olsa diye aynısının az daha güçlüsü. sahibindende 4900tl 0 km satan yerler var.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    şu piyasada satmayı bilseler 5000tl sınırına ucundan yaklaşmış haojue da135 modeli de var. keşke satabilselerdi düzgün bir motora binerdik.
    bir kaç tur attım. hani ybr için derler ya keşke az daha güçlü olsa diye aynısının az daha güçlüsü. sahibindende 4900tl 0 km satan yerler var.http://www.haojue.com.tr/mobil/images/da135-s-a.jpg
    Haojue GW250 Inazuma'yı yapıyor.Motosikletleri de kaliteli diyorlar.
    crxforever bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr125 2008
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haojue GW250 Inazuma'yı yapıyor.Motosikletleri de kaliteli diyorlar.
    kullanan kurye arkadaşlarım mutlu. yolda çevirip sorduğum motorcular memnun olduğunu söylüyor. tek derdim devamının gelip gelememsi ve yedek parça sarf malzeme bulunabilirliği. çok uygun paralara 0 km leri var. ben düşünüyorum almayı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)