Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sorunsuz Orta Hacim Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba öncelikle size kendimi tanıtayım;
    Ben 21 yaşında 2 yıldır motosikletle yatıp kalkan bir gencim şuanda yzf r-125 kullanıyorum fakat artık motoru büyütmeye karar verdim .
    34.000 km tecrübem var ve aslında her ne kadar sevsem de birazcık motordan korkuyorum.Bu sebeple gazlamak için değil daha çok okula günde 130 km gittiğim yol için bir motosiklet bakıyorum. Bütçem 18-21.000 tl arasında çok fazla model bilmediğim için hangi motor sorunsuzdur beni üzmez bir fikrim yok.Etrafımda danışabileceğim kimsem de yok. Çocukluğumdan beri honda vfr 800 e hastayım şuanda alabilecek kadar bütçem var ama sorun çıkartırsa büyük ihtimalle ödemem biraz zor olacaktır. Sizce vfr 800 doğru bir tercih olabilir mi ? Başka önerebileceğiniz bir motor var mı?
    İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    temizini bulabilirsen gayet güzel güzel olur ama 125 ten 800e nası hissedersin onu bilemem.20bin bandındada zaten alınacak en güzel motor mt07 klasiktir.tabi bu zamlardan sonra bulabilirsen 20bn bandında orta sınıf zor artık

hardy1234 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Günde 130 kilometre mi ☺☺ helal olsun

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temizini bulabilirsen gayet güzel güzel olur ama 125 ten 800e nası hissedersin onu bilemem.20bin bandındada zaten alınacak en güzel motor mt07 klasiktir.tabi bu zamlardan sonra bulabilirsen 20bn bandında orta sınıf zor artık
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim fakat Mt-07 rüzgar koruması olmadığı için beni şile yolunda çok fazla zorlayacaktır. Bir anda yükseltiyorum fakat başlangıç motorları gittiğim rotada bana biraz sıkıntı yaratıyor. Yolda çok fazla tır var ve kışın denetim olmadığı için kendi aralarında yarışırken beni sağdan sola uçuruyorlar.Güvenli sürüş eğitimleride almıştım fakat bende orta sınıf motor konusunda hala kararsızım.

Alıntı hardy1234 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günde 130 kilometre mi ☺☺ helal olsun
    Ailem "Yurt mu? yoksa araba mı? "diye sormuşlardı.bende motosiklet demiştim oraya vereceğim parayı motor üstünde harcıyorum ve her gittiğimde yüzümde bir gülümseme oluşuyor

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Isik Universite'sinde okuyorsunuz anladigim kadariyla. O yolu motorla gidip gelmek hic iyi bir fikir degil. Ayda yilda bir belki gidilir ama her gun oyle bir sey yapmasaniz iyi olur. Yurt secenegi cok daha mantikli, motoru sonra alirsiniz nasil olsa. Bosverin.

Ben de birkac sene once orada calisiyordum ve her gun arabayla gidip geliyordum, arabayla gidip gelmek bile tehlikeli. Her taraf hafriyat kamyonu ve yol cok bozuk. Birkac sefer disinda motorla hic gitmedim.

TUTITO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enduro
    NC700-750 ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Orta hacim değil ama vfr800 yazdığınız için yazdım. Sanırım vfr'den daha konforlu olur.
    Bence 500-650cc'yi geçmeyin. Bakın yolda bozukmuş. Enduro daha uygun.

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Git mutlaka en ekonomik(vergi-yakit-sorunsuzluk - bakim maliyetleri) ve sağlam olan euro 4 ve cift absli Honda Crf250Rally yi gör.. en azından sevdiğin tarzın en küçük cc makinası. ..uzun asfalt yolculuklarında çok daha hakim olursun yol şartlarına ve çantalı çok rahat kullanırsın ve dağ bayır gez dolaş yani. Ben iki gün önce aldım çok memnunum 19.900 . Üstündeki lastikler ile kullanabileceğin ek masrafsiz makinalardan..yol sartlari icin sadece alacağın ekstra far koruma var. Arkadaşların bahsetmiş ki o yollarda olacak tek makina rakipsiz rally. Çift absli arka abs istege bagli kapatilabiliyor.. unutmadan ne alirsan al abs ve euro 4 olmayan makinaya asla para verme.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Inazuma F- Suzuki
    Cb500 F- Honda
    Cbr500 - Honda
    Dominar - Bajaj
    Z300 - Kawasakh

İnazuma, Cb500F ve Dominar arasından seçim yapman daha mantıklı.

Tavsiyem ikinci el motora hele hele garantisi bitmiş motora'hiç bulaşma.Paran ölçüsünde sıfır motor alman daha doğru olacaktır.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    nc 750....

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı DadasOflu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ne alirsan al abs ve euro 4 olmayan makinaya asla para verme.
    Üstad. Maillerinizde dikkatimi çekiyor. Devamlı Euro4 vurgusu yapıyorsunuz.
    Emisyonun düşük olmasından başka ne artısı var.
    ABS falan tamam da.. Bilmediğimiz bir şey mi var euro4 de.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad. Maillerinizde dikkatimi çekiyor. Devamlı Euro4 vurgusu yapıyorsunuz.
    Emisyonun düşük olmasından başka ne artısı var.
    ABS falan tamam da.. Bilmediğimiz bir şey mi var euro4 de.
    kendi euro4 aldığından herkese muhakkak sizde alın vurgusu yapıyo başka bişi deil

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Yeni versiyon mal almak sonrasında yarın kolay satmak..öncelikle avrupanin sonuç itibariyle dünyanın kabul ettiği yeni sisteme para vermiş olmak önemli..euro4 şu an aldığınız yakıtı en az kayıpla yakabilen yeni bir mekanik sistemin adı , her markanın bütün ithal motosikletlerine abs zorunlulugu getiren sistemin adi, çocuklarına bırakacağın dünyanın daha temiz kalmasının adı, en azından daha yenisi çıkana kadar. Bu sitede EURO 4 EMİSYON DEĞERLERİ VE STANDARTLARI NEDİR diye bakarsan çok geniş bilgi edinebilirsin. Yok kendi almış öyle yapmış şöyle etmiş türü saygısızca sözler etmekten ziyade r25 gibi bir makinanın trye girişini engelleyecek kadar önemsiz bir konu diyeceksen boşver okuma yazdıklarımızı, görme. Bilgimizi senin gibi çok zeki arkadaşlardan geriye kalanlara aktarirsak ne mutlu.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı DadasOflu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni versiyon mal almak sonrasında yarın kolay satmak..öncelikle avrupanin sonuç itibariyle dünyanın kabul ettiği yeni sisteme para vermiş olmak önemli..

..her markanın bütün ithal motosikletlerine abs zorunlulugu getiren sistemin adi..

..çocuklarına bırakacağın dünyanın daha temiz kalmasının adı
    Kirlenme için saydıklarınıza katılırım. ABS'i zaten belirtmiştim.

..euro4 şu an aldığınız yakıtı en az kayıpla yakabilen yeni bir mekanik sistemin adı..
    Buna itiraz ederim. Emisyonların standartları yükseldikçe motorların güçlerinin düştüğünü fark etmemişsiniz.
    Şu anda aldığınız motor kirletici korkusu olmasaydı belki 30-35HP idi.
    Katalitik konvertör yüksek devirlerde sorun ve güce negatif yönde etkisi vardır.

Euru 1,2,3,4,5,6. Hepski cebinizdrki parayı almak için uydutulmuş sözcüklerdir. Devldtlerin vergi geliri, firmaların karı artsın, sizin cebiniz boşalsın.Hava kirliliği konusunda hassas iseniz, yakıt tüketimine odaklanın. Ne kadar az yakarsa o kadar az kirletir. Fakat tüketimde kullanıcı verilerini baz alın. Fabrika verileri alakasız. Ybre 250 %2.5 yazıyordu, bene 5 yaktı.
    Dl 650 %4,5 deniyor, bendeki ‰6 altına düşmüyor.
    Gs 1200 %4 yakar diyorlar. Test ettim %8 yaktı.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    arkadaşlar bu adam genç,

Nc 750 vs.uymaz bence,

Alabileceğin motorlar bence;r25,cbr 250 falan.ınazuma da güzel bir tercih.

Vfr konsuna gelirsek v-tec ile başa çıkabilecek misin?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)