Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yamaha BWS mi, Kymco Agility 125 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    nevzateker arkadaşım,

erol arkadaşımız kullanıyormuş ve tavsiye ediyor. Bence bilinmeyen marka kötü markadır felsefi ile yapılan tavsiyeleri bir kenara bırak ve bu devirde 2 zamanlı bir motora para verme. Benzinin yanında bir de yağ deposunu mu doldurmak istiyorsun ? Haa, Çin malı bir motorla kıyaslasaydın Yamaha derdim ama Kymco farklı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmet_cebesoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar 650 -yamaha ybr 125
    kymco 100000 km garanti,4 zamanlı,yakıtı güzel,ve tayvan,çin deil,daha ne duruyorsunki tabiki kymco
    motorcuda geri vitess olmaz daima ileri

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tabiki Yamaha bws 100

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı Juniors adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki Yamaha bws 100
    kymco yu göz ardı etmeyelim.4 zamanlı 10bg motor daha ne olsun vede şekli şemali çok hoş
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

samet_1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco ck 125_.........
    kymco markası gercekten kalıtelı.ısterdımgı bıtane venox 250 kymcom olsun markanın motorları gercekten kalıtelı ck 125 9hp kanuni wındy 11.5 sanırsam yanı kalkıs bakımındanda soyle dıyım kymco 2. fıtese gectıgınde wındy anca toparlıyo kendısını,yolda gıdıse bakarsan 9 hp motor yolda 4.fıteste cok guzel uzuyo ve wındy bahane ck 125 kullanıcıları gıdın racer 200lere onlarla kalkısta aynı kalkarsınız bendede var duruyo garajda kısmetse bu yazda onu kullanıcam 1 yazda 15000kusur km yaptım sukur hıcbı sorunu cıkmadı yanlız marka scootere onem verıyo ona kafam bozuluyo venox 250de super bısı ama 10 lıram yok suan ck 125 en ıyısı geldı bana
    Aslında Söylediklerimden Çok, Sakladıklarımda Gizliyim.Siz En İyisi Beni Anlamak İçin Konuştuklarımdan Çok Sustuklarımı Dinleyin...([url]www.motorcular39.azbuz.com[/url])([url]www.delikentli39.skyblog.com[/url])

kutluhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    benim agilitym şu an 3300 km de ve motor daha yeni yeni açılmaya başladı.. motoru ilk aldığımda seri diyodum ama şimdi motor çok değişti.. sesi toklaştı, yakıtı azaldı daha da serileşti.. ben 5.5 lt ile 180 km yapıyorum yaklaşık.. ayrıca bi günde 80 km filan gittiğim oldu sırtı ağrıtıyo biraz yoksa motorda hiçbir sorun yok.. belki tek kişi olsaydım sırtımda ağrımazdı.. merak edenler için söyliyim iki kişi 120 görebiliyosunuz.. toplam 140 kg iken gördüm ben.. ama agility max hız için değil de seri ulaşım için kullanıldığında çok daha fazla zevk veriyo.. motoru alalı 5 ay oldu herhangi bi arıza yaşamadım.. eskiden yapmazdı ama şimdi kalkarken yarım gazla kalktığımda ön tekerin kalktığını hissediyorum.. yakın zamanda eğer merak eden olursa fotoğraf da koyarım.. ben çok çok memnunum ve 3000 bakımından sonra çook daha memnunum agilityden ve tavsiye ederim hepinize..

hayabusa_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Hayabusa 2013 Sari
    Bence tabiiki bws ama pek rahat bi motor deği ama çok kullanışlı..
    Discovery Detailing Adana

abi bws al bence kalkışta cok seri 2zamanlı 100cc olmasına ragmen bayağı güçlü.. lastikleri kalın dublex.

Motosikleti
    sym gts 250i evo yamaha ybr 125
    kymco movie 150 çok daha konforlu

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    BW'S yi bende çok beğeniyorum ancak bir arkadaşımınkini kullandığımda ayağımdaki borel botlarımın ayak koyma yerine sığmadığını farkettim, oldukça dar ayak koyma yeri var alırken dikkat edin derim.

marwel114 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw G650 Xmoto
    jamaisvu..! yazını okurken yoruldum vallaaa, biraz daha düzgün yazsan...

konuya dönecek olursak, ben şahsen bws yi çok kullandım ve çok memnundum.
    agressive...
    senin söylediklerine de kelimesi kelimesine katılıyorum. Çok iyi bir açıklama yapışsın.

kymco için hiçbir şey diyemem çünkü hiç bilmiyorum nasıl bi motor olduğunu

fakat son hız değilse de kalkış ve ara hızlanmalarda ben bws nin üzerine tanımam.
    Şu an da cygnus125 var bende fakat arka süspansiyonu çok sert ve küçücük çukurlarda bile beli rahatsız edecek şekilde vuruyor.
    ve 85 i aşabilmek içi rampa aşağı gitmek gerekiyo. lastikleri çok küçük de...
    satıp bws alıcam şahsen

erol_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar denemeyen varsa bir denesin bence bu sınıftakilerin en iyisi diyebilirim ben yamaha da hondada kulandım uzun uzun ama bende sizin gibi marka diyordum tanımıyordum kymco yu 6 ay kadar oldu bu site sayesinde aldım agility 125 i gerçekten çok memnunum iyiki bu siteye üye olup bu konuları okudum size zorla bunu alın demiyorum ortaklıgım yok kymcoy la ama herkes işini adam gibi yapsın diyenlerdenim herkese slm...

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125

Ybr 38

Kardeş Bence Bws Alderim çünkü Hiçbir 4 Zamanli Motor Sana Yetişemez Ve Kalite Yönünden Düşünürsek Yamaha Herzaman Süper.

teksavasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym GTS 250 simsiyahh
    bence bws100 tabiki cok memnun kalırsın
    ^^^ hic bir motorcunun acelesi olamaz...! ^^^
    olcay [COLOR="Red"]sym GTS250[/COLOR]
    [COLOR="Lime"]PY 889[/COLOR]

benzın koyar gıbı yag koyarsın arkandan 200 ytllık motorlardakı gıbı beyaz duman cıkar. motoru 4 zamanlıdan 2 kat daha cabuk rektefe ıster cunku cok serıdır. 4 zamanlıdan 2 kat fazla benzın yakar ama hızlı gıdersın yanı tek avantajın hızlı gıtmek yahu bws gıbı kucuk motorla hızlı gıtsen ne gıtmesen ne dengen yok guvenlıgın yok zaten scooterlarda.bu zamanda yıne soyluyorum 2 zamanlı makıne alınmaz sakın alma agility al.agility de okadar serı bır motor ki ınanamazsın forumda arastır kullanan cok arkadas var. 1 kısı bıle memnun deılım demıcektır.

ergunz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000RR,600F,ET4
    kymco nedir ya bws le kıyaslamak çok saçma yakıtı nasıl bilmiyorum ama yolda yamahayı süpüreceğini hiç zannetmiyorum onu ancak yamaha kullanan bilir
    SÖZLE DÜŞÜNÜR,SÖZLE SÖYLERİZ.VE SÖZÜMÜZLE ANILIRIZ.BİR SÖZLE UNUTUR GİDER,BİR SÖZLE ÖLÜMSÜZ KALIRIZ

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    BwS Çok Yakar(2 Zamanlı)

Motosikleti
    BMW Moto Guzzi CRF Vespa Activa
    Burada bir yanlış bilgi var herkes bws nin agility i yiyeceğini sanıyor.. sanki kaldırmışlarda bakmışlar gibi halbuki asıl agility bws yi dağıtır hele otobanda bws ye hiç şans tanımaz ayrıca Kymco çin değil tayvan malıdır 1970 senesinden beri bir çok honda kymco fabrikasında üretilmiştir. Kymconun kullandığı yan ürünlerin çoğunluğu honda ile aynı markalardır örneğin karbüratörleri keihin dir farları üzerlerinde kymco yazmasına rağmen asıl üretici stanley dir 100.000 km garanti verecek kadarda iyi bir metal kalitesi vardır. Avrupada Amerika da honda ve yamaha ile aynı pazarda yaklaşık aynı fiyatlara satılmaktadır Kymco scooter pazarında japonların karşısında bile önde gelen markalardandır ve japon scooter larının çoğu ile birebir aynı kalitededir. Bugün Kymco nun exciting 500 ü burgman 400 den daha aşağıda değildir. Yinede ben olsam bws ye karşılık olarak agility yerine daha konforlu model olan Kymco Movie yi tercih ederdim.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı enolaguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada bir yanlış bilgi var herkes bws nin agility i yiyeceğini sanıyor.. sanki kaldırmışlarda bakmışlar gibi halbuki asıl agility bws yi dağıtır hele otobanda bws ye hiç şans tanımaz ayrıca Kymco çin değil tayvan malıdır 1970 senesinden beri bir çok honda kymco fabrikasında üretilmiştir. Kymconun kullandığı yan ürünlerin çoğunluğu honda ile aynı markalardır örneğin karbüratörleri keihin dir farları üzerlerinde kymco yazmasına rağmen asıl üretici stanley dir 100.000 km garanti verecek kadarda iyi bir metal kalitesi vardır. Avrupada Amerika da honda ve yamaha ile aynı pazarda yaklaşık aynı fiyatlara satılmaktadır Kymco scooter pazarında japonların karşısında bile önde gelen markalardandır ve japon scooter larının çoğu ile birebir aynı kalitededir. Bugün Kymco nun exciting 500 ü burgman 400 den daha aşağıda değildir. Yinede ben olsam bws ye karşılık olarak agility yerine daha konforlu model olan Kymco Movie yi tercih ederdim.
    kardeşim seni tebrik ederim en sonunda akıllı bi cevap yazan olmuş bilgili adamlara lafım yok eğer benzin tüketimi sorun olmasa bineceğim tek scooter gilera runner sp180 dir (2zamanlı) yanii 2 zamanlıya benzin dayanmaz bi bws 90 zor geçer 80 e anca sabitlersin seridir sağlamdır 2 zamanlının üstadı olarak bende bws gönlüm kayar ama astarı yzünden pahalıya gelir ama kymco agility daha güçlü ikiside hava soğutmalı ama kymco da yaz aylarında performans kaybı yaşamazssın 2 zamanlı sıcak ve rüzgarsız havalarda şişer malesef (su soğutmalılar hariç) sen git kymco al bak keyfine dikkatli kullan önemli olan hız değil sağlamlıktır

Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saygıdeğer kardeşim bws mi kymco mu diye soruyorsun; akılı bu araçlara binenlerden al derim. tabiki bws yakıt abartıldıgı kadar çok değil gaz koluna otobüslerdeki tutamak gibi asılırsan çok yakar hep dip değil hep tatlı gaz gerektiğinde dip gaz gideceksin budur motorsiklet kullanmanın zevki. bi depoyla 182km yaptım depo 5,7litre ve castrol tts full sentetik yağ kullanıyorum aldığım günden beri bu böyle şehiriçinde sorunsuz ne alman ne italyan halis japan
    bende kanuni popcorn vardı 82cc 1 depo ile (5.2lt) tam 140km yapıyodu!!!

senin BWS 100cc 5.7 lt ile 182km yapmışsın bence yanlış hesap ettin gibi geldi
    ortalama km de 100ykr yakan bws
    5.7lt x 2960ytl= 16872ytl
    16872 / 182 = 90 ykr çıkar yani sürekli yarım gazla bile gitsen 2 zamanlı da sarfiyatın %80i kalkış aşamasında olduğu için 2 zamanlıdada zaten otomatikman kalkışlarda yükleniyosun oyüzden değişmiyo 4 zamanlı motorlar daha tork saladığı için düşük devirde kalkış sağlar artı kavrama elemanlarını daha az aşındırılar ama bir gerçek vardırki 2 zamanlının keyfi hiçbirşeyde yoktur

bassa basmasan benim popcorn 110 ykr yakıyordu hesaplıyabilirsin 140.km de yolda kalıyodun
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ

Kymco

gençler,(sizlerin yaşında oğlum olduğu için bu hitabı uygun buldum) öncelikle sizlere kymco markası hk.kısaca bilgi vereyim. Kymco dünya motosiklet pazarının %65 ine sahip, her yıl 1.000.000 (bir milyon) adet motosiklet üreten ve bütün dünyaya satan, 1.000.000.000 usd (bir milyar dolar) cirosu olan avrupa ve dünyada söz sahibi bir tayvan şirketi olup birkaçyıl öncesine kadar honda, yamaha ,suzuki, gibi markalara motor parçası imal eden dahası bir efsane olan ama miadını doldurduğu için üretimi durdurulup sadece eldeki stokların satıldığı yamaha bws ninde motoruda kymco imalatıdır. sizin çok methettiğiniz markalardan hangisi motosikletlerinin parçalarını kendisi yapmaktadır.kyomconun lastikleri hariç adan z ye tüm parçaları kendi imalatıdır ve her parçada kendi damgası vardır. 100.000 km de garanti vermektedir.
    birde gençler nedense sürata takmış, bir motor için sürat en önemli şey değildir ama onada cevap verelim agility 125 in standart ortalama süratı yaklaşık 120 km dir ve bws den daha atak ve hızlıdır.yakıtıda katoloğ değeri 100 km de 2 lt, kullanında ise 2.5 lt civarındadır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler