Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kuba cr1 - bajaj pulsar 150 - mondial drift- mondial z-one 180 arasında kararsızım

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle herkese merabaa forumda yeniyim
    ortalama 1 yıl önce ehliyetimi aldım. Ve şimdi motor almayı düşünüyorum çok uzun süredir araştırma yapmama rağmen hala bi karara varamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    ilk motorum olcağı için 125cc ve 200cc arası bişeyler düşünüyorum evet motor kullanmayı biliyorum ama çok fazla trafik bilgim olmadığı icin trafikte onun beni değilde benim ona sahip olacağım bi motor arıyorum . Başlangıç olarak bide bayan olunca herkes scotter diycek ama o tarz bişey istemiyorum benim arasında kaldğım bi kaç motor var kullanan varsa veya bilgisi olan yorum yaparsa çok makbule geçer

1. Bajaj pulsar 150
    2. Kuba cr1
    3. Mondial drift ( ne kadar görüntüsü hoşuma gitmesede )
    4. Mondial z- one 180

bunları düşünmemin sebebi motoru 0 alacak olmam. çin malı motora zaten güvenmem ve ikinci eline hiç güvenmem ama 0 alacak olmam içimi biraz rahatlatıyor. 2. alacak olursam zaten direk ybr tercihim olacaktır.

şimdiden herkese teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Lifan Tay 100 / Pulsar 200 NS
    Diğerlerinin yanından bile geçmeden pulsar alırdım ben olsam

karadag.05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Z - One
    Z-one sahibi olarak bajaj diyorum. Gerisi listeye bile sokmam şahsen o derece. (3 ay önce sıfır aldım.)
    Doğrul, eğril ama EĞİLME

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    2. Kuba cr1 S ortadan tek amortisörlü ve arka freni disk olan modelini tavsiye ederim.

Amacın ne ?
    Hafta sonu keyif ne dolasmak
    Arkadaşların ile kafeye gitmek
    Ev iş arası mesai saatlerinde ulaşım
    Okula gidip gelmek

Mesafe ne
    Tek seferde çıkar x km yaparım

Butcen nedir?
    İşletim gideri için ayircagin bütçe nedir?
    Gelirinden aylık ne kadar bu işe ayırmak istiyorsun ?

Çin malı motor güvenmem demişsin uctane Çinli saymisin bir tane Hintli !!!

Yukarda saydiklarin ise seçenekler pulsar diğerlerine göre önde.

Biraz daha detaylı yazarsan kulabicilari sana ona göre tavsiye verirler

Kız arkadaşıma Pulsar 150 aldım. Pulsara Hanımlar bindiginde abes durmuyor üzerine yakışıyor bence. Hem kullanış bakımından hem de size uygun olacağından dolayi Pulsar 150 almanızı öneririm.

remomax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni dlp-100>>Ybr 125>Kymco 200i>cb12f>Gsx-125
    Ben olsam pulsar 150 veya ybr 125 alırdım diğerlerini direk elerdim
    pulsar fiyat/performans oranı yüksek bir model ama uzun süreli sorunsuz az yakan bir makine istiyorsan tabiki ybr
    kovboy03 bunu beğendi.

Motosikleti
    pulsar ns200
    honda cbf150 maddi yonden sıkıntı var ise dirift 150 olabilir.

okula gidip gelmede kullanacam. çine 2.elde güvenmem dedim ayrıca

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    diğerlerini bilmiyorum da z-one 180 kullanması zevkli güzel motor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Pulsar ı bu motorlarla kıyaslaman bile olmamış. Mondial alırsan 3_5 binde motor yaptırMan gerekir büyük ihtimalle.Tofas la wolkwagen kıyaslamak gibi olmuş.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı Kadir28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar ı bu motorlarla kıyaslaman bile olmamış. Mondial alırsan 3_5 binde motor yaptırMan gerekir büyük ihtimalle.Tofas la wolkwagen kıyaslamak gibi olmuş.
    3 5 binde hangi mondiale motor yapılıyormuş benimki 10bin km de açık egzoz var okadar zorlanmaya rağmen tek masrafı subap ayarı oldu oturduğunuz yerden sallamayın lütfen onun dışında bende pulsar 150 tavsiye ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çoğunluk mondiali biliyor tirt motor olduğunu gidiyor ama işte bide yürüyene sor sen o zaman o çok çok şanslı azınlıktaki kullanıcı kisvesine dahilsiniz sallamıyorum sizin zorunuza gidiyor diye bildiğim şeyi söylememezlik yapamam kusura bkmayin

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Yazdığınız motorlar arasında az da olsa Mondial Z one 180 (kursun motoruydu) ve 9 ay boyunca pulsar ns 150 yi kullandım.
    Z180 kullanımı keyifli bir motor ve kullanırken insanı korkutmuyor.

Kendi ilk motorumu pulsar Ns 150 aldım.
    Ben 105 kilo ve 1,80 cm bir insanım. Şunu net söyleyebilirim ki motora alışana kadar sıkıntı çektiğim durumlar oldu. Motor hafif ve torku yüksek bir motor. Yeni başlayan birisi için hakimiyetini kaybetmek çok kolay. Belki ben çok acemi olduğum için bana öyle geldi bilmiyorum. En basit örneğim park etmek için kaldırıma çıkmaya çalışırken gazı kontrolsüz açıp debriyajı da dengesiz bırakınca motor şahlandı ve tekere geldi. O şekilde 5 metre kadar gittim ama düşmeden nasıl indirip durdum bilmiyorum. Motor dediğin sert debriyaj bırakınca stop falan eder şahlanıp gider mi.

Ben alışırım kullanırım diyorsan pulsarı al derim. Ama moyoruyla özellikle krankıyla alakalı sıkıntılar çıkarıyor diye bir kaç farklı kişiden duydum. Ki kendi motorumun da krankını, silindirini, değişmişti servis. Niye değiştiğini de tam olarak bilmiyorum bile. Ben yağ lambası yakıyor diye bırakmıştım servise.

Ama yine de pulsar derim.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Alıntı smyymtr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle herkese merabaa forumda yeniyim
    ortalama 1 yıl önce ehliyetimi aldım. Ve şimdi motor almayı düşünüyorum çok uzun süredir araştırma yapmama rağmen hala bi karara varamadım bana yardımcı olursanız çok sevinirim.
    ilk motorum olcağı için 125cc ve 200cc arası bişeyler düşünüyorum evet motor kullanmayı biliyorum ama çok fazla trafik bilgim olmadığı icin trafikte onun beni değilde benim ona sahip olacağım bi motor arıyorum . Başlangıç olarak bide bayan olunca herkes scotter diycek ama o tarz bişey istemiyorum benim arasında kaldğım bi kaç motor var kullanan varsa veya bilgisi olan yorum yaparsa çok makbule geçer

1. Bajaj pulsar 150
    2. Kuba cr1
    3. Mondial drift ( ne kadar görüntüsü hoşuma gitmesede )
    4. Mondial z- one 180

bunları düşünmemin sebebi motoru 0 alacak olmam. çin malı motora zaten güvenmem ve ikinci eline hiç güvenmem ama 0 alacak olmam içimi biraz rahatlatıyor. 2. alacak olursam zaten direk ybr tercihim olacaktır.

şimdiden herkese teşekkür ederim
    Pulsarın hangi 150 modelinden bahsediyorsun ns veya as ise parasına bak değmez derim cr1-s modelini yakışıklılığından dolayı tek geçerim kalitesi cr1 ile aynı yıllardın üretilen sağlam bir motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler