Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

CB 600 F Hornet hakkında bilgi ihtiyacı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    Merhaba arkadaşlar,
    yaklaşık bir ay içinde türkiyeye geleceğim denizci olduğum için şuan yurtdışındayım , ve hornet hakkında bir kaç soru sormak istiyorum.
    öncelikle nc 700 seri çıkmasıyla bu motorun üretimi kalktı sanırım bu doğrumudur? doğruysa neden hala 2012 model deyip 21750 fiyat çeken bayii var(ben bir tanesine denk geldim)ayrıca belki araştıran vardır bu motoru sıfır almak için yakın zamanlarda istanbul da sıfır satan (ama 2012 diyip fiyatı yaklaşık 2 milyar şişiren değil) bayiler varmı varsa fiyatı nedir?sanırım bu motor çok fazla tutulmadı turkiyede çünkü 2. el 7-8 ilan var ya sahipleri çok sevdi satmoıyolar yada gerçekten az var bilemiyorum.neyse bu sorular dan sonra birazda motor hakkında bilgi istiyeceğim.
    ruzgarın yuksek hızlardaki etkisi nasıl kontrol edilebilirmi yoksa(motordan bahsediyorum),virajlarda verdiği güven nasıl,bide malumunuz belamız yakıt sorunu full depoyla sehir içi normal bir sürüşle ne kadar gidiyorsunuz yardımını esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    onur_600f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 cbr 600f
    ıyı bır konu actın dostum bende yorumları beklıcem bende bu makınayı almayı dusunuyorum bakalım nolcak?
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.
    street king

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bilsem yardım ederdim. Titandan başka motor binmedim aah ah hayaldi, gerçek olmadı

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    http://www.honda.co.uk/motorcycles/naked/#!/cb600f/ Hornet satışta, üretimi devam ediyor. Ülkemize getirilmiyor olabilir.
    UgurLokman bunu beğendi.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hornet benimde hosuma giden bir motor. Niyeyse cok kullanicisi yok. Forumda da yok sanki. Kullanan birisi aciklasa verilerini guzel olurdu.
    Mesela Yamaha'nin Fazer'i cok tutuldu ama ciplak versiyonu olan FZ6 tutulmadi. Neden Naked tutulmaz bu ülkede onu da anlamam.

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda 1-2 kişi var konuları açıldığında yazmışlardı konuyu aktif tutarsan görürler elbet. Hornet bence fz6, gsr'dan çok daha fazla bir motor ama tutma meselesi işte. Daha önceden kullanan biriyle tanışmıştım memnun olduğum için satmam asla filan diyordu. Fuarda mat siyah şekilnde sergilendi Hornet satışı devam ediyordur muhtemelen. Çünkü sonuçta fuarda Türkiye ürünleri vardı.
    Madem biliyorsun malum yerinin huyunu, neden içiyorsun turşunun suyunu

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.honda.co.uk/motorcycles/naked/#!/cb600f/ Hornet satışta, üretimi devam ediyor. Ülkemize getirilmiyor olabilir.
    evet linke tıkladım ve nc 700s çıktı,hondanın türkiye ve amerika da ki sitesinde de hornet yok artık sıfır bulunabilinir fakat stok ta olan ve 2011 modeller neyse bizde 2. ele yöneliceğiz yada nc 700s. hornetin yanından bile geçmesede x modelini alan arkadaşlar baya bir övdüler motoru hornetin yerine alırmıyım bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

Alıntı mustafaat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet linke tıkladım ve nc 700s çıktı,hondanın türkiye ve amerika da ki sitesinde de hornet yok artık sıfır bulunabilinir fakat stok ta olan ve 2011 modeller neyse bizde 2. ele yöneliceğiz yada nc 700s. hornetin yanından bile geçmesede x modelini alan arkadaşlar baya bir övdüler motoru hornetin yerine alırmıyım bilmiyorum.

tayko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim Hornet için service manueli ararken bu başlığı gördüm dayanadım. Eski bir başlık ama eksik kalması yanıltıcı olsun istemedim. NC serisi ile horneti karşılaştırmak dizel bir polo ile honda s2000'i karşılaştırmak gibi olur. 2007 sonrası hornet dönemimdeki son 600 rr motoru ile donatılmış, 100 beygirin üzerindeki motoru ile oldukça performanslı ve sınıfındaki en düşük ağırlıklardan birine sahip. (Kuru ağırlık 175 kg civarı) Kombine ABS'si ile benzer performansı alacağınız 600 cc hacmindeki süper spor motosikletlerden çok daha güvenli, kullanım ergonomisi çok iyi, dar yapısı ve sürüş kolaylığı ile(aslında sıfat bu flickable handling) şehir içinde de rahat edeceğiniz bir motordur. NC 700 serisi ile hornet arasında kaldıysanız seçim kriterlerinize tekrar bakmakta yarar var, NC ancak yakıt ekonomisi, motosiklet tecrübesi nedeniyle 50 beygir üstüne çıkmamak, motosikleti sürekli 10 bin km seviyesinde turlar için kullanmak falan gibi tercihler ön plandaysa hornet yerine tercih etmek lazım. Ayrıca hondanın NC serisinin fiyatını, NC 500'ü de iyi bir fiyata gazlamak için fiktif olarak şişirdiğini görüyorum. NC 700'ün ikinci elleri bence hakketmediği kadar yüksek fiyatlı,tercih sebeplerinizi mantıklı olarak sıraladığınızda sonuç NC serisine işaret etmiyorsa, 18-19 bin seviyesine ikinci elleri bulunabilen hornetlar tam bir keyif makinesi. NC serisinin ikinci ellerine de neredeyse bu kadar istiyorlar. Bu arada hornet hala üretilmekte, sanırım yeni CBR 600 F'te de hornetla aynı motor ve şasi kullanılıyor. Ayrıca honda 15 beygir daha düşük güçlü motora sahip bir türevini üretmeye başladı. Sanırım hornet yerine onlar gelecek.
    Bu arada sorumu da sorayım elinde yeni nesil hornet için service manueli olan varsa haber verirse sevinirim. Yalnız ihtiyacım olan kullanıcı kitapçığı değil, detaylı bir service manuel.
    dyavol-77 ve novablue bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tayko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Hornet için service manueli ararken bu başlığı gördüm dayanadım. Eski bir başlık ama eksik kalması yanıltıcı olsun istemedim. NC serisi ile horneti karşılaştırmak dizel bir polo ile honda s2000'i karşılaştırmak gibi olur. 2007 sonrası hornet dönemimdeki son 600 rr motoru ile donatılmış, 100 beygirin üzerindeki motoru ile oldukça performanslı ve sınıfındaki en düşük ağırlıklardan birine sahip. (Kuru ağırlık 175 kg civarı) Kombine ABS'si ile benzer performansı alacağınız 600 cc hacmindeki süper spor motosikletlerden çok daha güvenli, kullanım ergonomisi çok iyi, dar yapısı ve sürüş kolaylığı ile(aslında sıfat bu flickable handling) şehir içinde de rahat edeceğiniz bir motordur. NC 700 serisi ile hornet arasında kaldıysanız seçim kriterlerinize tekrar bakmakta yarar var, NC ancak yakıt ekonomisi, motosiklet tecrübesi nedeniyle 50 beygir üstüne çıkmamak, motosikleti sürekli 10 bin km seviyesinde turlar için kullanmak falan gibi tercihler ön plandaysa hornet yerine tercih etmek lazım. Ayrıca hondanın NC serisinin fiyatını, NC 500'ü de iyi bir fiyata gazlamak için fiktif olarak şişirdiğini görüyorum. NC 700'ün ikinci elleri bence hakketmediği kadar yüksek fiyatlı,tercih sebeplerinizi mantıklı olarak sıraladığınızda sonuç NC serisine işaret etmiyorsa, 18-19 bin seviyesine ikinci elleri bulunabilen hornetlar tam bir keyif makinesi. NC serisinin ikinci ellerine de neredeyse bu kadar istiyorlar. Bu arada hornet hala üretilmekte, sanırım yeni CBR 600 F'te de hornetla aynı motor ve şasi kullanılıyor. Ayrıca honda 15 beygir daha düşük güçlü motora sahip bir türevini üretmeye başladı. Sanırım hornet yerine onlar gelecek.
    Bu arada sorumu da sorayım elinde yeni nesil hornet için service manueli olan varsa haber verirse sevinirim. Yalnız ihtiyacım olan kullanıcı kitapçığı değil, detaylı bir service manuel.
    Tayko bende de yeni nesil Hornet var(2011) ve fakat SErvice Manual'i TR'de bulamazsın(e-Bay'da var)...Başka bir sorun varsa yard. olm. çalışırım...
    Not: hornet'i sıfır aldım, 3 yıldır keyifle kullanıyorum-17.000 küsürlerde..şu an...
    tayko bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tayko bende de yeni nesil Hornet var(2011) ve fakat SErvice Manual'i TR'de bulamazsın(e-Bay'da var)...Başka bir sorun varsa yard. olm. çalışırım...
    Not: hornet'i sıfır aldım, 3 yıldır keyifle kullanıyorum-17.000 küsürlerde..şu an...
    dyavol-77 cevap için teşekkürler ancak sanırım 2007 sonrası hornet ve CBR 600 F'in ortak bir service manueli var. (Haynes'in) o da henüz online olarak satılmıyor. Nette falan da bir şey bulamadım, en son çare hard copy bir şey alacağız.
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tayko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dyavol-77 cevap için teşekkürler ancak sanırım 2007 sonrası hornet ve CBR 600 F'in ortak bir service manueli var. (Haynes'in) o da henüz online olarak satılmıyor. Nette falan da bir şey bulamadım, en son çare hard copy bir şey alacağız.
    ....
    The Power of The Dreams.

Hornet'in service manuelinin PDF, doc v.b soft bir halini bulamadım. Ben de Haynes'in kitapçığını aldım. Yeni kasa CBR600F ile de ortak bir manuel. Postada bir sorun yaşamazsam 1 haftaya kadar elimde olur sanırım. İhtiyacı olan benimle iletişime geçebilir.

Yakın arkadaşıma hornet manual i lazım hemde çok acil

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

http://www.e-bookspdf.org/view/aHR0cDovL3d3dy5kbGZpbGVzMjQuY29tL3BkZjE2LzkwMTI5NT U2LWhvbmRhX2NiXzYwMF9mX2hvcm5ldF8yMDA3XzIwMDhfbWFu dWFsZV9vZmZpY2luYV9jYjYwMGYucGRm/SG9uZGEgQ2IgNjAwIEYgSG9ybmV0IDIwMDctMjAwOCBNYW51YW xlIE9mZmljaW5hIENiNjAwZg==
    link üzerinden indirebiliriz galiba :/

Honda hornet in makinası ile 600 rr ın makinası dıştan bakılınca civatasına kadar aynı. Bu hornet e bilgisayar kotlamasıyla 120 hp oluyormu.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda hornet in makinası ile 600 rr ın makinası dıştan bakılınca civatasına kadar aynı. Bu hornet e bilgisayar kotlamasıyla 120 hp oluyormu.
    Olmuyor enjeksiyon ve ateşleme sistemleri birbirinden çok farklı....600rr'da çift sıra,yani silinidir başına 2 adet enj. varken Hornette 1ad. var. 600rr'da 4 endiksiyon bobini varken (silindir başına birer adet),Hornet'te toplamda 2 var (1 ve 4 silindire 1 , 2 ve 3 silindire 1 şeklinde).Yani maximum Power Commander ve komple exhaust sistemi le krankta 109-110bg gören var(Brezilyada).
    The Power of The Dreams.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Psikopatmısınız , çetemisiniz olum siz ya.

Sözleşmiş gibi her yıl başka birisi hortlatmış konuyu.
    engin_deniz bunu beğendi.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psikopatmısınız , çetemisiniz olum siz ya.

Sözleşmiş gibi her yıl başka birisi hortlatmış konuyu.
    seneyede ben hortlatırım artık, eski bir hornet kullanıcısı olarak
    elit motogaraj

Motosikleti
    Honda CBR125R
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seneyede ben hortlatırım artık, eski bir hornet kullanıcısı olarak
    Bu sene görev bana düştü Horneti kullanan arkadaşların memnun olmadıkları yönlerini yazmaları mümkün müdür ? ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

MeTaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok ama Olacak ...
    CBF 1000' den başladık, bütçemize göre güzel bir şey bulamadık. Şimdi buradayım ya bakalım .

Var mı bu ilandaki motosiklet ile ilgili görüşleriniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sorunsuz-temiz.full-bakimli-570830227/detay/

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı MeTaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF 1000' den başladık, bütçemize göre güzel bir şey bulamadık. Şimdi buradayım ya bakalım .

Var mı bu ilandaki motosiklet ile ilgili görüşleriniz?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sorunsuz-temiz.full-bakimli-570830227/detay/
    Çin işi akrapovic haricinde temiz görünüyor...
    The Power of The Dreams.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler