Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun aradan sonra tekrar başlamak için ÖNERİ??

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar 26 yaşındayım daha önce orta okul lise zamanlarımda aktif olarak max 125lik motor kullanmışlığım var. aracımı satmam dolayısıyla hem işe gidip gelmek (günde 20km git 20km gel) hemde arada uzun yol yapmak için motorbisiklete tekrardan başlamak istiyorum ve hertürlü önerilerinize açığım.
    Kafamda bir kaç model var
    Honda CBF 150 (tipini pek beğenmesemde hem alışmak hemde yakıt bakımından uygun olur gibi geliyor)
    Yamaha YBR 125 ESD (yakıt olarak çok uygun oldugunu söyledikleri için 2. seçeneğim)

Aslında Yamaha R25 i gördükten sonra ayrı bi heves başladı diyebilirim. Tamam biraz pahalı ama şekli falan çok güzel yakıt konusu çok iyi değil okuduğum kadarıyla ama bastıktan sonra illaki yakacak bu aletler.
    Şimdi bunların arasından yada farklı önerilerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    CBF candır CBF150 ile pasını atmış ve piyasayı biraz daha kavramış olursun. R25'in yerine koyabileceğin birçok motor olacaktır..
    "CaRPe DieM"

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    R25 senin gönlüne girmiş arkadaşım başka motosiklet düşünmene gerek yok. Bir Yamaha bayisine git, incele, üstüne otur aklına yatarsa al hiç düşünme.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Bu ikisi arasından YBR derim. R25 düşünme bence şekil ve hızlı olmasının dışında tercih sebebi olacak pek özelliği yok. Zamanla bir çok alternatif tanıyacaksınız.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende YBR derim sağlamlık ve yakıt konusunda r25 i tokatlar
    Motosiklet piyasasında​ ki en sorunsuz motor bloğuna sahiptir

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF candır CBF150 ile pasını atmış ve piyasayı biraz daha kavramış olursun. R25'in yerine koyabileceğin birçok motor olacaktır..
    Bende öyle düşündüm açıkcası hem belki sevmiyeceğim belki sevip motora devam edeceğim [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 senin gönlüne girmiş arkadaşım başka motosiklet düşünmene gerek yok. Bir Yamaha bayisine git, incele, üstüne otur aklına yatarsa al hiç düşünme.
    r25 kesinlikle taht kurdu ama okadar ara verdikten sonra motorla devam edip etmiyeceğimi anlamak adına cbf 150 daha uygun gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

YBR mi CBF mi ikileminde CBF daha önde geliyor hernekadar tipi müsait değilse de

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    birbirine zıt 2 makina sizin ne istediğinizle alakalı.benzin sorunu hariç bir eksisi yok.hatta uzun yolda çok daha hızlı ve ekonomik seyredebilirsiniz.içinizdeki motor sevdası deptiyse r25 diyorum tipi sürüşü sesi daha büyük bir motor sürüyormuş hissi cabası olur.burdan dahada açılırsınız

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birbirine zıt 2 makina sizin ne istediğinizle alakalı.benzin sorunu hariç bir eksisi yok.hatta uzun yolda çok daha hızlı ve ekonomik seyredebilirsiniz.içinizdeki motor sevdası deptiyse r25 diyorum tipi sürüşü sesi daha büyük bir motor sürüyormuş hissi cabası olur.burdan dahada açılırsınız
    şimdi böyle dediniz bi an heycanlandım ama bütçeyi zorlamıyım şimdilik ben yinede

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı illegal54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi böyle dediniz bi an heycanlandım ama bütçeyi zorlamıyım şimdilik ben yinede
    valla heyecandan önce bütçe geliyor doğru.0 km alıcaksanız valla tavsiye etmiyorum.2016 model zaten kalmadı gibi bir durum bulursanızda fiyatı 17.000tl.2017 modeller ortalıkta hala yok nedendir bilinmiyor.bence şu günlerin fp motoru mt25dir.2016 model bulunabiliyor hatta 15.700e eski fiyattan satan bayilerde var diye biliyorum.mt25 r25 kadar piyasa yapmadı normaldir.bizim memleket tipe baktığı için daha kullanışlı olsa bile almaz.r25 mt25 arasındaki fiyat farkı minumum 2000 tl ve üzerinde.bence mt25 modelinede bakın.bütçe hala yoksa hiç kasmayın şu zaman zaten motor alınacak zaman değil cbf de zaten sorunsuz ucuz yollu 2.eli kıyamet olan bir model hertürlü satar yükseltirsiniz.benzindende ciddi tasarruf yaparsınız

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Cbr 125r satilir :D

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla heyecandan önce bütçe geliyor doğru.0 km alıcaksanız valla tavsiye etmiyorum.2016 model zaten kalmadı gibi bir durum bulursanızda fiyatı 17.000tl.2017 modeller ortalıkta hala yok nedendir bilinmiyor.bence şu günlerin fp motoru mt25dir.2016 model bulunabiliyor hatta 15.700e eski fiyattan satan bayilerde var diye biliyorum.mt25 r25 kadar piyasa yapmadı normaldir.bizim memleket tipe baktığı için daha kullanışlı olsa bile almaz.r25 mt25 arasındaki fiyat farkı minumum 2000 tl ve üzerinde.bence mt25 modelinede bakın.bütçe hala yoksa hiç kasmayın şu zaman zaten motor alınacak zaman değil cbf de zaten sorunsuz ucuz yollu 2.eli kıyamet olan bir model hertürlü satar yükseltirsiniz.benzindende ciddi tasarruf yaparsınız
    bütçeyi bişekilde ayarlayabilirimde bu dedikleriniz bide uzun yol ve sepet konusu cbf ye itiyor şimdilik ilerde zamanla yükseltirim ozaman hemde alışırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125r satilir :D
    yok en azından şuanlık

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    YBR-CBF​ taraflarına iniyorsan şuan herolarin fiyatları çok uygun. Cbf 150 gibi teknoloji özürlüsü bir motosiklete okadar para sayma yazık olur. Hero hunk bakabilirsin. Dijital göstergeli vs bilimum teknoloji barındıran bir motosiklet. YBR den 5hp daha güçlü 15 HP civarında makinesi var.

Commuter denince herkes hemen yebere cebefe öneriyor ama bu motosikletlerin sıfır fiyatından biraz daha ucuza ön arka disk frenli, teknoloji barındıran bir motosiklet alabiliyorsun.

Yerinde olsam bütçeyi zorlayıp r25 almaya çalışırım. Almışken tam almak diye bir söz vardır ya, geçmişte kullandığın motosikletlerden sonra sıkıntı yaşamazsın.

İkinci el temiz Pulsar 200 ns al herturlu ihtiyacını görür ,cbf ,ybr ye o parayı vereceğine yakıt olarak seni üzmez , güç olarak da . Sonuçta cbf ybr 11-12 hp , Pulsar 23 HP r25 yanlışım olmasın 36 HP olarak aklımda kalmış . F/p ürünüdür Pulsar . Bir bak aklına yatarsa alırsın

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Uzay gemisi'nin dediği gibi cbf ybr ye bulaşma daha yeni teknolojik motorlar var onlara yönelebilirsin. Bu arada kimse söylememiş Cfmoto 150NK bi bak derim

Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR-CBF​ taraflarına iniyorsan şuan herolarin fiyatları çok uygun. Cbf 150 gibi teknoloji özürlüsü bir motosiklete okadar para sayma yazık olur. Hero hunk bakabilirsin. Dijital göstergeli vs bilimum teknoloji barındıran bir motosiklet. YBR den 5hp daha güçlü 15 HP civarında makinesi var.

Commuter denince herkes hemen yebere cebefe öneriyor ama bu motosikletlerin sıfır fiyatından biraz daha ucuza ön arka disk frenli, teknoloji barındıran bir motosiklet alabiliyorsun.

Yerinde olsam bütçeyi zorlayıp r25 almaya çalışırım. Almışken tam almak diye bir söz vardır ya, geçmişte kullandığın motosikletlerden sonra sıkıntı yaşamazsın.
    CBF bilindik 2.eliçabuk gidebilecek bi motor ve ilerde büyütmek istediğimde zorlanmam hemde şimdilik alışırım diye yöneliyorum. bütçe var var olmasına da daha tam belli değil belki sevmicem motor kullanmak işime gelmeyecek çünkü genelde yürürüm işim olunca arabaya binerim sonuç olarak daha durumum belli olmadığı için r25 almaya çekiniyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:17 ----------

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci el temiz Pulsar 200 ns al herturlu ihtiyacını görür ,cbf ,ybr ye o parayı vereceğine yakıt olarak seni üzmez , güç olarak da . Sonuçta cbf ybr 11-12 hp , Pulsar 23 HP r25 yanlışım olmasın 36 HP olarak aklımda kalmış . F/p ürünüdür Pulsar . Bir bak aklına yatarsa alırsın
    pulsar biraz pahalı bulaşmıyayım şimdilik

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:23 ----------

uzun yol da yapacağımı göze alarak yapıyorsunuz dimi bu yorumları.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Ybr diyorum bende r25 her turlu daha masrafli olucaktir bakim yakit ve lastik olarak km olarakta az buz degil ybr alin suanda 400 km oldu %75 i bitti depomun cbf i eleyin honda cala cala bi hal oldu cbf den (stop etme dugmesi) egsoz tufek tibi sanki dusman vurucaz 😁😁😁ybr cok rahat geciyor cbf i ve en onemli unsur far direksiyon ile bir donmuyor

Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr diyorum bende r25 her turlu daha masrafli olucaktir bakim yakit ve lastik olarak km olarakta az buz degil ybr alin suanda 400 km oldu %75 i bitti depomun cbf i eleyin honda cala cala bi hal oldu cbf den (stop etme dugmesi) egsoz tufek tibi sanki dusman vurucaz ������ybr cok rahat geciyor cbf i ve en onemli unsur far direksiyon ile bir donmuyor
    teşekkür ederim söylediklerini değerlendiricem kesinlikle

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    R25

Ybr cbf ise ns200

Muhtemelen yarın sabah yada diğer sabah sıfır r25 almaya gidiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)