Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YZF R125 VS Honda CBR 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba. Aranıza yeni katıldım. İnşallah bundan sonra da aranızda olmaya devam edeceğim. Motosiklete yeni başlayacağım. Başlıkta da belirttiğim gibi Yamaha R125 ve Honda CBR 125 arasında kaldım. Bütçem 10 bin lira civarında (sadece motosiklet için). Eğer Yamaha alırsam 2. el 2013 - 2014 model arası düşünüyorum. Ortalama olarak 9 bin ve 10 bin civarında fiyatları var. Honda alırsam sıfır alacağım. Yamaha yı seven birisiyim ve gerçekten Yamaha nın bu modeline aşık oldum. Ama içimde sıfır alma sevdası da var. Şuan Yamaha az bir farkla ağır basıyor. Siz neler öneriyorsunuz ?

ÖNEMLİ: Yedek parça sıkıntısı aklımda yok çünkü gerçekten sınırlarımı bilen ve yavaş kullanan birisiyim. Kolay kolay gaza gelip hata yapıp motora fazla zarar vereceğimi düşünmüyorum. 4 bin lira civarı motosikletlere baktım başlangıç için ancak içime sinmedi ve böyle bir durumda aldığım motosikletten zevk alacağımı düşünmüyorum. Cevaplarınızı açıklamaları ile bekliyorum. Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Başlıkta yazdığın R125 ile mesajda yazdığın R25 çok ama çok farklı motorlar. öyle biri diğerinin küçüğü falan değil.

Özür diliyorum. Hata yapmışım hemen düzelttim.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hondanın sıfırı 12000 oldu. Sanırım ondan haberiniz yok.
    İkisini de o bütçeyle ikinci el alabilirsiniz. Yamaha kalite olarak bir üst modeli olan R25 den filan çok daha güzel. Ama işte bu kadar kaliteli malzeme kullanılınca masrafı fazla. Bence maddi durumu da göz önünde bulundurmak gerekir. Öbür türlü sizin suçunuz olmasa bile biri üzerinize çıkar. Polis nasıl olsa motorcu suçludur der ve ona göre rapor tutar siz hastanedeyken. Sonra uğraş dur. (Daha önce yaşanmış olaylar bunlar)
    Ki R125 in oturuş pozisyonunu bi denemeden karar vermeyin derim henüz denemediyseniz. CBR 125 ve 250 ile Yamaha R25 i aynı kefeye koyabilirsiniz oturuş olarak. R125 başka bir dünya.

Ben olsam CBR alırdım. Kullanıcı dostu. Ama içinize sinen motoru almanızı tavsiye ederim. Çünkü içinize sinen motor için yük olmaz bunlar.

Teşekkürler cevap için. Evet parçası pahalı oturuş pozisyonu çok rahatsız. Ama dışardan bakıldığında herkesin R6 sanacağı bir motor. Bu arada geçen 11 bin civarıydı ne ara 12 olmuş. Fiyatlar kötüye gidiyor.

Alıntı SmokeeS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler cevap için. Evet parçası pahalı oturuş pozisyonu çok rahatsız. Ama dışardan bakıldığında herkesin R6 sanacağı bir motor. Bu arada geçen 11 bin civarıydı ne ara 12 olmuş. Fiyatlar kötüye gidiyor.
    Evet maalesef. 11200 dü ben sıfır alacaktım. 11800 e çıktı galiba bir defada. Bende bir iki ay daha bekleyip CBR 250 aldım ikinci el.

İyi yapmışsınız. Keşke yaşım yetse de 250 ile başlasam

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Binlerce yürek, tek bir soru:

CBR125 mi R125 mi ?????

İleride kolay satıp büyütme konusunu da düşünün o zaman. Cbr125 çok daha kolay satılır.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    R125 selesi çok yukarıda bir motordur.1.85 üstübiriside bu motorda nasıl durur kafanda hayal et.Gidon aşağıdadır ve bu yüzden Kullanımı rahatsızdır.EE CBR almak için bunlar yeterli değilmi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler