Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Yamaha YZF R25 vs Kawasaki Ninja 300

Katılımcı sayısı
22. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Yamaha YZF R25

8 36.36%
  • Kawasaki Ninja 300

14 63.64%

Yamaha YZF R25 vs Kawasaki Ninja 300

Motovento
    REKLAM ALANI
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    CRF'den sonra artık yola daha yatkın bir motora geçme kararı aldım. CC yükseltme gibi bir acelem yok. Çift silindir olsa benim için yeterli olur şimdilik. Bu yüzden 2 seçeneğim var. Biri Yamaha YZF R25 biri ise Kawasaki Ninja 300...

iki motoru da 2. el alıcağım için fiyat kıyaslamasına girmeye hiç gerek yok. Ninja 300 17.000 TL civarı, R25 14.000-15.000 TL civarı.

Benim merak ettiğim bir birine yakın olan bu iki model arasından hangisini tercih edersiniz ve neden?

Lütfen marka fanatikliği yapmadan değerlendirelim.

Not: Konuyu önce arattım ve böyle bir kıyaslama konusu buldum ancak üstünden 2 yıl geçmiş ve konu açıldığında daha R25 in 250cc mi 300cc mi geliceği belli bile değilmiş. O yüzden o konuyu sağlıklı ve faydalı bulmadım tekrar bir konu açma gereği duydum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ninja tabi extra tork extra güç var.görüntü de var şekilde var kalitede var.yamahada olur kawasakide 2. el düşünüyorsun zaten.şahsen 16 17 bine 2. el ninja 300 alıcağıma 0km r25 alırım geçerim.kafamda soru işareti kalmaz ayrıca 0 motorun olur.aralarında çok extrem güç yok ama 300 cc tabi tork fazlalığı her türlü kendini belli edicek.ama dediğim gibi neydi belirsinz 2. el yerine 0km olsun senin olsun.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25 in tasarım olarak yapılmış en güzel motorlardan biri olduğunu düşünmeme rağmen ben Ninja 300 ü tercih ederdim.

R25 çok tutunca acele edildi ve ilk parti harici üretimlerde hatalar çıktı.(Kişisel fikrim)
    Ninja 300 ün avantajları fabrika çıkış lastikleri, opsiyonel abs şansınızın olması ve kalite olarak R25 in üzerinde bir motor olması. Dezavantajları ise bakım ve parça maliyetinin Yamahadan daha pahalı olması ki Yamaha da hiç ucuz sayılmaz, vergi diliminde bir üst kısımda olması ve piyasasının düşük olması ki eğer satmak niyetiyle değil de binmek niyetiyle alınırken bence bir dezavantaj sayılmaz.

Kapışacaksan ninja 300 al ama R25 i de yabana atma piyasadaki en şekilli motor bence..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Piyasada ki ikinci el r25 lerin yağ pompası ve su benzin deposu sorunundan dolayı elinden çıkarmak isteyen çok insan var.

Sorunlu bir motosiklet alacağıma ninja 300 alır geçerdim açıkçası.

arada ki ufak ps ve tork farkı da almak için diğer bir geçerli sebep.

mantıklı olan seçim ninja 300 gibi duruyor.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben olsam 2. El temizinden bı ABS li ninja 300 alır yoluma bakarim . Hele birde 30.yil uretimse tadından yenmez

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    sabah damlarlar r25 yatak sarıyo diye

kim nederse desin r25

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada ki ikinci el r25 lerin yağ pompası ve su benzin deposu sorunundan dolayı elinden çıkarmak isteyen çok insan var.

Sorunlu bir motosiklet alacağıma ninja 300 alır geçerdim açıkçası.

arada ki ufak ps ve tork farkı da almak için diğer bir geçerli sebep.

mantıklı olan seçim ninja 300 gibi duruyor.
    Yag pompasi sorunu ilk partilerde yok nerdeyse,2015 ve 16 larda mevcut sanirim ki bunlarin da cogu garantiden degisiyor kim neden elinden cikarmak istesin ? Su benzin deposu sorunu ne ilk defa sizden duyuyorum aydinlatin da bilgilenelim.Yoksa element mi uyduruyorsunuz ?

R25 icin garantiden 2 kez geri cagrilma yapildi yag pompasi ve depo altinda ki braket icin.Ben 2016 Model r25 olarak braket icin heri cagrildigin da bile hayati bir sorun olmadigini bildigim halde cagirmalarina sevindim.100 de 1 ihtimali bile goz onunde bulunduruyorlar cunku.Yag pompasinin affi yok orda hata yapti yamaha.

Arkadasin sorusuna gelecek olursak para sikintisi yoksa kesinlikle ninja300.Benim daha fazla param olsaydi ben ninja tercih ederdim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kawasaki olup kötü olan bi şeye denk gelmedim
    İşe; parçası, arızası, cartu curtu tarafından değil de motosikletler olarak bakarsak kağıt üzerinde ninja her konuda üstün. E tabi görüntü olarak da bana göre en güzel olanı yine kawasaki.
    R25 az paraya çok gitmek isteyenlerin rüyalarındaki bi motor. Ama ben, dalma yapan amortisörleri ve hissiz freniyle (kendi motorum da bu kategoridedir) sıranın başına r25 i almam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    r25 gençlerin hayali rüyası.adam ilk motor olarak alıyor kullanmayı bilmiyor hava atmayı seviyor rodaj umrunda değil.zaten minyatür race motoru var verikçe veriyorlar gazı.nefes bile aldırmıyorlar kalburunu çıkartıyorlar ciğerini söküyorlar.2. el r25 alıcak adamın motora değil sahibine bakması gerekiyor.sonra yok yatak sarıyor yok bişi oluyor.olur abicim niye olmasın adam devamlı 14bnde vites atarsa olur.2016nın 2. yarısından itibaren alıcağın hiç bir motorun yağ pompası değişmiyor zaten fabrikasyon ayarlı geliyor.mt25 ler biraz daha şanslı bu konuda apaçi arkadaşarın hiç biri mt25 tercih etmiyor o yüzden mt25 de sıkıntı çıkma olasılığı r25e göre çok daha az.16 zaten vericeksende 0km r25 al boşuna 2.el bakma derim.ayrıca 17ye alıcağın ninja 300 de abs olucağını hiç sanmıyorum kilometreside oldukça bir halli olucak.malum 0 km ninja 25 bin yaklaşık olarak 2. ellerde ona göre uçucak.bende bu ikileme 2 ay önce girdim o zaman bile ninja300 bulamamıştım.1 ay önce r25ten yana tercihimi kullandım 500km civarındayım daha çok memnunum daha basamıyorum tabi ama basasım gelmiyor bile sürüşü çok zevkli.zaten 2. el sezonun kaçırdın fiyatlar yaz ile beraber uçtu hem 2. el hem 0 allah kolaylık versin sabırlar versin

Bence ninja ama o fiyatlara ve ayni yakiti yakan 600cc lerde var ben sevmiyorum kucuk cc racing

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Ninja olacak ise absli olsun diyorum. R25 ve Ninja kullanmış biri olarak ninjadan sonra r25 çok yavan ve kalitesiz geliyor.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 gençlerin hayali rüyası.adam ilk motor olarak alıyor kullanmayı bilmiyor hava atmayı seviyor rodaj umrunda değil.zaten minyatür race motoru var verikçe veriyorlar gazı.nefes bile aldırmıyorlar kalburunu çıkartıyorlar ciğerini söküyorlar.2. el r25 alıcak adamın motora değil sahibine bakması gerekiyor.sonra yok yatak sarıyor yok bişi oluyor.olur abicim niye olmasın adam devamlı 14bnde vites atarsa olur.2016nın 2. yarısından itibaren alıcağın hiç bir motorun yağ pompası değişmiyor zaten fabrikasyon ayarlı geliyor.mt25 ler biraz daha şanslı bu konuda apaçi arkadaşarın hiç biri mt25 tercih etmiyor o yüzden mt25 de sıkıntı çıkma olasılığı r25e göre çok daha az.16 zaten vericeksende 0km r25 al boşuna 2.el bakma derim.ayrıca 17ye alıcağın ninja 300 de abs olucağını hiç sanmıyorum kilometreside oldukça bir halli olucak.malum 0 km ninja 25 bin yaklaşık olarak 2. ellerde ona göre uçucak.bende bu ikileme 2 ay önce girdim o zaman bile ninja300 bulamamıştım.1 ay önce r25ten yana tercihimi kullandım 500km civarındayım daha çok memnunum daha basamıyorum tabi ama basasım gelmiyor bile sürüşü çok zevkli.zaten 2. el sezonun kaçırdın fiyatlar yaz ile beraber uçtu hem 2. el hem 0 allah kolaylık versin sabırlar versin
    10 bin km altı abs li ninja 300 ler 17 18 bin tl. Sıfı 26 bin olmasına rağmen 2.el piyasası olmadığından 2.elleri baya düşük. Şuan almayacağım zaten yaz sonunu bekliyorum.

Herkese teşekkür ederim bilgiler için. Yaz sonuna kadar her allahın günü derdimiz bu olucak gibi bakalım R25 sürdüm beğenmiştim ancak hiç Ninja 300 deneme fırsatım olmadı. Bakalım denk getirebilirsem onu da deneyip kararımı daha iyi veririm heralde.

Ayrıca hedefim MT-07 olduğundan R25 bi tık öne çıkıyor 2. eli hızlı olan bir alet. Ninja 300 ü elden çıkarmak da bi hayli sıkıntılı olabilir.
    burak burk bunu beğendi.
    Kısaca ben;

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Para sorunu yoksa bu karşılaştırmada R25'i seçmek için tek bir sebep bulamıyorum. Belki servis ve yedek parça avantajı olabilir. Performansını geçiyorum, Ninja 300 çok daha kaliteli bir motor. 250 cc bile olsa yine Ninja derim. SL'yi söylemiyorum yalnız o başka. O tam olarak R25'e denk bir motor, gücü ve boyutları hariç.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Akıl var mantık var Ninja300 varken R25 seçilir mi...
    R25'in tek artısı MTV...

Motosikleti
    kawasaki z300 (2015)
    alfabede bile 'N'İNJA 'R'25 den önce geliyo siz neyi karşılaştırıyosunuz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)