Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CRF250L/RALLY, KLX250 veya WR250R??!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Çok fazla yazı/karşılaştırma var, hepsini okudum. İstanbul'dayım, gittim hepsini denedim (denedim derken üstüne oturdum Hepsi boy olarak tam bana göre yapılmış sanırım(Boy: 1.90cm) Gel gelelim, hiç bir konuda bu kadar kararsız kaldığımı hatırlamıyorum. Daha önce de bir topic açmıştım, okuyanlar vardır belki. Daha önce hiç motosiklete binmedim, hatta birine denemek için binmeye çalışırken, satıcı 'aboo sen hakkaten motosikletten hiç anlamıyorsun' dedi Ehliyet alıcam daha falan filan ama karar kesin bu olaya girilecek. Aslında bu 3 modelde işi mi görür ama yine de almışken eğer hakikaten gerekliyse biraz farkı da verim iyisini alim diyorum veya değer mi bilmiyorum.

Amacım; şehir içi, işe gidip gelmek, v.s, değil kesinlikle. Hani motor var altımda, belki şehirde biraz dolaşılır ama birincil amaç kesinlikle değil. Araziye gitme düşüncem de hiç yok. Yıllardır sırt çantasıyla dünyanın bir çok yerini gezdim artık uçakla bir yere gitmek, şehirden şehire otobüs, trenle geçmek kesmiyor açıkcası. Doğaya gitmek, kamp atmak, ara yerleri de görmek, daha özgür olmak istiyorum. Kısa vadede, motosiklet kullanmaya alışıncaya kadar Türkiye içinde kısa mesafeler, sonra uzun vadede Norveç/Nordkapp sonra belki daha uç rotalar yapmak gibi düşüncelerim var, zaman gösterecek.

250 ile motora alışma sonra uzun vade planlar için belki Tenere, v.b. bir modele geçmek gibi de planım var.

Asıl konuya gelirsem;
    Kawasaki Klx250'yi çok beğendim ama okuduklarım/dinlediklerim, hep yetkili bayi, Z Moto ile ilgili sorunlar olduğu yönünde. Genel olarak off road olarak tercih edildiği. Yedek parçaların pahalı olduğu, yeni motora geçmek istediğim de ikinci el pazarının düşük olmasından dolayı motoru satmakta zorlanabileceğim. Fiyatı 18.000.-TL civarlarında, bugün sordum, kampanyadaymış. Fiyatı en uygunlardan.

Honda CRF250L bulamadım ama Rally'i tasarımsal olarak pek beğenmedim ama yedek parça, bayi yönünden en iyi durumda olan marka. İkinci el pazarı da çok iyi ama fiyat 21.000.-TL civarlarında. CRF250L, 17.700.-TL

Yamaha WR250R aslında ilk tercihim, her yönüyle çok iyi, bayilerde var, parça durumu Honda kadar olmasa iyi gibi, tek sorun geçen hafta da gelen zamla 24.000.-TL olması, bu farka değer mi emin olamadım.

Daha önce yaşadığım bazı deneyimlerden dolayı ikinci ele sıcak bakmıyorum ama hata mı ediyorum. İkinci el mi bakmak lazım ama hiç anlamıyorum motordan bir de yanlış bir şey alıp başımın ağrımasını, olaya başlamadan soğumak istemiyorum.

Ne dersiniz, hangisini seçmeliyim??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    4. motor Honda
    Merhaba,

Yaşınıza göre yoruma yapmak gerekli esasında ancak,

En uygun yol, 2. el temiz az km li bir crf250l alarak motosiklet sürmenin dinamiklerini 1 veya 2 sezon kavramanız seneye veya sonraki sene ise orta sınıf bir enduroya geçmeniz sonrasında ise büyük enduroya geçebilirsiniz.

Bende ilk başlarken bu şekilde düşünüyordum boyum 185cm

R25 ile başladım (Bu tipi sevmememe rağmen 2014 yılında yeni çıkmış olması ve cift silindir nispeten güçlü bir motor olması sebebiyle tercih etmiştim) bir kaç ay sonra 4000km de sattım ve Xmax400 Abs aldım bunuda 1 sezona yakın kullanıp seyahat motoru Tracer 900 aldım ancak altının yere yakın olması nedeniyle onuda sattım ve en nihayetinde Africa Twin e geçtim
    2014 yılında adım attım şu an 2017 deyiz.

2014 yılından önce 1 kere kiralık scooter tecrübem olmuştu.

Sizin boyunuzun 190 olduğun düşünürsek NC750X DCT gibi bir makinayla da başlayabilirisiniz benim boyum 185cm o zamanlar NC750 lerin ikinci elleri pek fazla yoktu ben alamadım, onu da satacağınız için 2. el almanızı tavsiye ederim sonrasında belki Africa Twin e geçersiniz zira bu motor eski motorlarıma göre oldukça kullanışlı.

Tek silindirli motorlar bana pek keyif vermedi titreşimi fazla oluyor diye düşünüyorum.

250 modeller bile baya büyük ve ağır geldi ne yalan söylim, hiç bilmemek böyle bir şey 1-2 aya herhalde vızıltı gelir. NC750X DCT başlangıç için baya ağır olur gibi geldi bana.

Yaş 42 bu arada.

Motosikleti
    4. motor Honda
    40 yaşında sizin gibi başlamak isteyim NC750X ile başlayan vardı ama kendi hissiyatınıza göre ağır geldiğini düşünüyorsanız.

1.90 olduğunuzu düşünerek 2. el CRF250L derim çünkü bu motoru kanımca 1 sezondan fazla kullanmayacaksınız.
    Veya ABS li olsun derseniz KTM Duke200 ABS veya 250 ABS derim bu motorlar 150-160kg civarındadır sürmeye başlayınca kullanması ve hakimiyeti kolay gelicektir. Sonraki sezon çift silindir yada 3 silinir ABS li ve çekiş sistemi olan bir enduro almanızı tavsiye ederim.

Benim boyum 185 ti R25 ile başladım çok kısa zamanda bayağı yol yaptım ancak 2 kişi hem rahat değildi hemde oturuş tipini beğenmemiştim yanız çift silindir 250 likler arasında titreşimsiz güçlü motoru ile güzeldi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Rally gelmeden önce sıralamam
    Para varsa wr klx ölü fiyata bulursan crf yoksa hiç sıralamaya bile koyma derdim
    Klx ve crf parası varsa hiç düşünmeden klx derdim
    Şimdi rally modelinde bir çok yenileme kalite artışını okudum gördüm ilk sıraya rally yi koyabilirim
    Araziye girip rampalardan dağlardan daşlardan atlamayacaksan tabi. Yoksa yine wr ve klx aradında cüzdanına göre seçim yapabilirsin ama crf L modeline hiiiiç bulaşma aman ha
    Aydin1966 bunu beğendi.

Siyahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tenere 660
    CRF250L RALLY görüntü gayet başarılı. Cüsse olarak 250 gibi değil 650 lik bir motor gibi duruyor. Acaba sadece kırmızı değil farklı renkte olursa nasıl görünüyor diye photoshop ta bir kaç oynama yaptım. Siyah hoşuma gitti. Sizde hangi renk daha iddialı?

Aydin1966 bunu beğendi.

Alıntı Siyahi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CRF250L RALLY görüntü gayet başarılı. Cüsse olarak 250 gibi değil 650 lik bir motor gibi duruyor. Acaba sadece kırmızı değil farklı renkte olursa nasıl görünüyor diye photoshop ta bir kaç oynama yaptım. Siyah hoşuma gitti. Sizde hangi renk daha iddialı?

http://i.hizliresim.com/9QrZjo.jpg

http://i.hizliresim.com/qbNOzB.jpg

http://i.hizliresim.com/M0BAjk.jpg

http://i.hizliresim.com/QazOjv.jpg
    resimdeki enüstteki sarı bayagı güzel olmuş..Böylede satılsa keske

divergent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX
    Bende msx'ten sonra crf 250l düşünen biri olarak sorayım neden bulaşmamalıyız? Ha birde cbr 250r 50000km dolmadan krank kırıyormuş bunu birkaç yerde gördüm ve bildiğim kadarıyla crf 250l ile motor blokları aynı. Aynı sorun crf 250'de de mi bulunuyor?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dşünülücek kadar alternatif yok malesef. rally der geçerim

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı itsari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fazla yazı/karşılaştırma var, hepsini okudum. İstanbul'dayım, gittim hepsini denedim (denedim derken üstüne oturdum Hepsi boy olarak tam bana göre yapılmış sanırım(Boy: 1.90cm) Gel gelelim, hiç bir konuda bu kadar kararsız kaldığımı hatırlamıyorum. Daha önce de bir topic açmıştım, okuyanlar vardır belki. Daha önce hiç motosiklete binmedim, hatta birine denemek için binmeye çalışırken, satıcı 'aboo sen hakkaten motosikletten hiç anlamıyorsun' dedi Ehliyet alıcam daha falan filan ama karar kesin bu olaya girilecek. Aslında bu 3 modelde işi mi görür ama yine de almışken eğer hakikaten gerekliyse biraz farkı da verim iyisini alim diyorum veya değer mi bilmiyorum.

Amacım; şehir içi, işe gidip gelmek, v.s, değil kesinlikle. Hani motor var altımda, belki şehirde biraz dolaşılır ama birincil amaç kesinlikle değil. Araziye gitme düşüncem de hiç yok. Yıllardır sırt çantasıyla dünyanın bir çok yerini gezdim artık uçakla bir yere gitmek, şehirden şehire otobüs, trenle geçmek kesmiyor açıkcası. Doğaya gitmek, kamp atmak, ara yerleri de görmek, daha özgür olmak istiyorum. Kısa vadede, motosiklet kullanmaya alışıncaya kadar Türkiye içinde kısa mesafeler, sonra uzun vadede Norveç/Nordkapp sonra belki daha uç rotalar yapmak gibi düşüncelerim var, zaman gösterecek.

250 ile motora alışma sonra uzun vade planlar için belki Tenere, v.b. bir modele geçmek gibi de planım var.

Asıl konuya gelirsem;
    Kawasaki Klx250'yi çok beğendim ama okuduklarım/dinlediklerim, hep yetkili bayi, Z Moto ile ilgili sorunlar olduğu yönünde. Genel olarak off road olarak tercih edildiği. Yedek parçaların pahalı olduğu, yeni motora geçmek istediğim de ikinci el pazarının düşük olmasından dolayı motoru satmakta zorlanabileceğim. Fiyatı 18.000.-TL civarlarında, bugün sordum, kampanyadaymış. Fiyatı en uygunlardan.

Honda CRF250L bulamadım ama Rally'i tasarımsal olarak pek beğenmedim ama yedek parça, bayi yönünden en iyi durumda olan marka. İkinci el pazarı da çok iyi ama fiyat 21.000.-TL civarlarında. CRF250L, 17.700.-TL

Yamaha WR250R aslında ilk tercihim, her yönüyle çok iyi, bayilerde var, parça durumu Honda kadar olmasa iyi gibi, tek sorun geçen hafta da gelen zamla 24.000.-TL olması, bu farka değer mi emin olamadım.

Daha önce yaşadığım bazı deneyimlerden dolayı ikinci ele sıcak bakmıyorum ama hata mı ediyorum. İkinci el mi bakmak lazım ama hiç anlamıyorum motordan bir de yanlış bir şey alıp başımın ağrımasını, olaya başlamadan soğumak istemiyorum.

Ne dersiniz, hangisini seçmeliyim??
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/177080-yeni-baslayana-yamaha-xt660z-tenere-2.html#post4132066
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    crf250L başlangıç için ideal..önce motosiklet sürmeyi öğrenelim.. ağırlığına tepkilerine alışalım.. sonra güzel motosikletler var.. yükses cc bir enduro tavsiyem olur..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)