Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki Er 5 Mi Honda Cbf 500 Mu

Motovento
    REKLAM ALANI
    darksilence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 SUZUKI GSR 600 siyah
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki motoru da denedin mi?.....
    alp abi gözünü seveyim..en azından cbfdeki gerçekleri görmezden gelmeyelim..er-5 de mükemmel bir makine tamam haklısın..ama en azından cbf de ön arka disk ağırlığı biraz fazla olduğu için azıcık daha oturaklı gibi...arka lastikler 150 lik tutuşu artırır bence...
    As The Years Go Passing By...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    silverback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER 5
    ya bırakın arkadaşlar fiyatları kimse hesaba katmıyo mu?! bence er5 fiyatını hakıını daha çok veriyooooooooo

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Konu pörtlücek : ) Ama gerçekten fiyatına göre çok iyi bi motor CBF 500 Kaba geliyor bana

Motosikleti
    yok
    gerçekten de pörtlemiş
    Life is what happens when you are busy making plans

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz öyle olmuş
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

Motosikleti
    Kawasaki Er-5
    Bende konu hazır pörtlemişken bir iki şey yazayım istedim..

uzun sure F650 GS (ki hala aklım ondadir) ve F650GS e gore fiyati nedeniyle CBF500 kovaladıktan sonra ER-5 sahibi oldum.

Hızlı fikir degisikliginin en onemli nedeni kesinlikle fiyattı. Ayni model ve yakin km.de CBF ile ER5 arasında 1500-2000 lira fark var. Bu fark ile;

1. yeni baslayan biri, kisisel ekipmanlarinin tamamini gayet duzer
    2. cc. yukselten biri hep istedigi turu (benzin, konaklama, yeme icme vb.) gayet rahat yapar hatta biraz kasarsa iki tur bile yapar
    3. parcasi pahalı diyenler bi suru parca alır
    4. hiz vs. diyenler 160-170ni 6. viteste 5-6 bin devirde gorur daha derse biraz daha gaz acar (ben denemedim o yuzden son surat nedir bilmiyorum)
    5. yakit diyenler epey litre yakit alır bol bol gezer ki benim bi suredir tuttugum kayitlara gore coook zorlamadan karisik kullanımda 4,5 (5) lt/100 km yakıyor ER-5; sanirim az yaktigi hep soylenen F650 GS'e cok yakin bir deger

Bu arada benim scooterdan sonraki ilk motorum. Kullanımı gayet rahat ve dengeli, sadece fren konusunda dikkatli olmayı gerektiyor, okuduğum, duyduğum ve birazda gördüğüm kadarıyla.

Bakim, parca vs. zaman zaman beni de korkutsada, biraz mevzudan anlayan ve elinden is gelen biriyseniz bence buda sizi korkutmamali...

yani 6000-7000 liraya bu kalite ve konfor bence gayet makul.

saygilar

Motosikleti
    1997 honda cbr 900 rr

mrb arkadaşım

Birde bana denk gelseydin ya.....O kadar da çeşmeye gittim...

Kawasaki çaresiz ha......
    ya bu kavasaki er5 ten bende almaya niyetim varben iskenderunluyum burada 2006 modelini buldum temiz 5000 tl ye verecek gibi ne dersin alayımmı birde gerçek yakıt miktarı nedir bunun

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı berse01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu kavasaki er5 ten bende almaya niyetim varben iskenderunluyum burada 2006 modelini buldum temiz 5000 tl ye verecek gibi ne dersin alayımmı birde gerçek yakıt miktarı nedir bunun
    Temiz se al derim.... hemde hiç durma... Çok iyi fiyat...

Şu günkü fiyatlarla 20 milyona şehir içi 140-150 km gider... Ş dışı kullanıma göre (Kendimden söyleyim 100-140 km hız) 160 km civarı..... ama 100-120 arası süper ekonomik.... Er 5 in tek gerekeni k&n hava filtresi...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    Alp abi çok gidip geliyorum ybr 250 ile Er-5 arasında ; dediğin yakıt tüketimi gerçekten çok iyi ; bunun için k&n hava filtresi mi gerekiyor sadece; bide gazla fazla oynamamak

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı darksilence adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alp abi gözünü seveyim..en azından cbfdeki gerçekleri görmezden gelmeyelim..er-5 de mükemmel bir makine tamam haklısın..ama en azından cbf de ön arka disk ağırlığı biraz fazla olduğu için azıcık daha oturaklı gibi...arka lastikler 150 lik tutuşu artırır bence...
    Hay o kampana kafanıza düşsün..... Yaw bi disk fren için kaldı ki o da arka fren kampana... Hadi ön olsa neyse....

Bi disk için 4000 lira fark verip cbf alacağıma bin lira daha verir fazer alırım.... 2 bin lira daha verir gsr alırım....

Nedir bu cbf fanatikliği hala anlamış değilim.... 500 segmentinde en gereksiz motor(türkiye şartları için ).... Muadili fiyatına 600 lük makine alınabiliyor....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

Alıntı szr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alp abi çok gidip geliyorum ybr 250 ile Er-5 arasında ; dediğin yakıt tüketimi gerçekten çok iyi ; bunun için k&n hava filtresi mi gerekiyor sadece; bide gazla fazla oynamamak
    K&N filtre şart... Birde bujilerin denso 9 nmara ise Motorunda herhangi problemin yoksa bu miktarın üzerinde asla yakmaz...... Gazla oynamadan olmuyor..Ama uzun süreli sıkmak aşırı yakmalara neden oluyor her makinada olduğu gibi....

Ybr ile arasında ki fark hız-tork-güç.... Eğer devamlı şehiriçi kullanacaksan ybr derim..Er5 i sokma ş.içine... Hem makinaya yazık hem de sana... Ellerin kolların ağrır makina üzülür.....
    Ama ağırlıklı ş.Dışı diyorsan Er5...

szr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125
    K&N filtre şart... Birde bujilerin denso 9 nmara ise Motorunda herhangi problemin yoksa bu miktarın üzerinde asla yakmaz...... Gazla oynamadan olmuyor..Ama uzun süreli sıkmak aşırı yakmalara neden oluyor her makinada olduğu gibi....

Ybr ile arasında ki fark hız-tork-güç.... Eğer devamlı şehiriçi kullanacaksan ybr derim..Er5 i sokma ş.içine... Hem makinaya yazık hem de sana... Ellerin kolların ağrır makina üzülür.....
    Abi; ağırlıklı şehiriçi olacak ama uzun yoldada gidecek bi makine; tavsiyen benim için iyi oldu ; şehiriçine sokma diyorsan almayız ama ikisinin fiyatıda çok yakın ; bakalım ne de karar kılacağız

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Hay o kampana kafanıza düşsün..... Yaw bi disk fren için kaldı ki o da arka fren kampana... Hadi ön olsa neyse....

Bi disk için 4000 lira fark verip cbf alacağıma bin lira daha verir fazer alırım.... 2 bin lira daha verir gsr alırım....

Nedir bu cbf fanatikliği hala anlamış değilim.... 500 segmentinde en gereksiz motor(türkiye şartları için ).... Muadili fiyatına 600 lük makine alınabiliyor....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 ----------

+23425234123421

Nasip olursa bende Pazartesi günü ER5 sahibi olucam hayırlısı bakaLım

Motosikleti
    1997 honda cbr 900 rr

mrb arkadaşım

Alıntı ahmetrasim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende konu hazır pörtlemişken bir iki şey yazayım istedim..

uzun sure F650 GS (ki hala aklım ondadir) ve F650GS e gore fiyati nedeniyle CBF500 kovaladıktan sonra ER-5 sahibi oldum.

Hızlı fikir degisikliginin en onemli nedeni kesinlikle fiyattı. Ayni model ve yakin km.de CBF ile ER5 arasında 1500-2000 lira fark var. Bu fark ile;

1. yeni baslayan biri, kisisel ekipmanlarinin tamamini gayet duzer
    2. cc. yukselten biri hep istedigi turu (benzin, konaklama, yeme icme vb.) gayet rahat yapar hatta biraz kasarsa iki tur bile yapar
    3. parcasi pahalı diyenler bi suru parca alır
    4. hiz vs. diyenler 160-170ni 6. viteste 5-6 bin devirde gorur daha derse biraz daha gaz acar (ben denemedim o yuzden son surat nedir bilmiyorum)
    5. yakit diyenler epey litre yakit alır bol bol gezer ki benim bi suredir tuttugum kayitlara gore coook zorlamadan karisik kullanımda 4,5 (5) lt/100 km yakıyor ER-5; sanirim az yaktigi hep soylenen F650 GS'e cok yakin bir deger

Bu arada benim scooterdan sonraki ilk motorum. Kullanımı gayet rahat ve dengeli, sadece fren konusunda dikkatli olmayı gerektiyor, okuduğum, duyduğum ve birazda gördüğüm kadarıyla.

Bakim, parca vs. zaman zaman beni de korkutsada, biraz mevzudan anlayan ve elinden is gelen biriyseniz bence buda sizi korkutmamali...

yani 6000-7000 liraya bu kalite ve konfor bence gayet makul.

saygilar
    bende 1 hafta önce er5 aldım telefonunu yada msn adresini verirmisin bir takım bilgiler soracaktım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:08 ----------

Temiz se al derim.... hemde hiç durma... Çok iyi fiyat...

Şu günkü fiyatlarla 20 milyona şehir içi 140-150 km gider... Ş dışı kullanıma göre (Kendimden söyleyim 100-140 km hız) 160 km civarı..... ama 100-120 arası süper ekonomik.... Er 5 in tek gerekeni k&n hava filtresi...
    başka bir mavi renkte 25 bin kmde krom ve orjinal ekzost lu tek el er5 aldım 6250 tl para verdim sıfır ayarında..ama hava mualesetinden dolayı henüz binmek kısmet olmadı herkeze iyi forum lar

Motosikleti
    Mondial 100 kh,Honda CBF 500,Kawasaki ER 5
    allahım yarabbimmmm er 5 mi hondamı mahvoldum bittim gittim yardımcı olunn :(
    Ride to Live , Live to Ride...
    :bounce:

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    kesinlikle er5 tavsiye ediceğim bir makinadır. temizse eyer masraflı baş belası birşeye bullaşmamak şartı ile cbf 500 ün yarı masrafında bir motosiklettir.

zafer61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    er 5 number one

Motosikleti
    SYM GTS 250İ EVO
    topik hortlamış
    Kadin olsun , kitap olsun cildine aldanmayip içindekilere bakilmalidir.:queen::queen::queen:

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    nasıl hortlamasın abi ER 5 ler çoğalmaya başladı piyasa yapıyor.eskiden 2005 model bulmak zordu bu aralar çoğalmaya başladı.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Motoru sattık altın oldu heeee....

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    aynen öyle ER 5 satmak için sadece cc büyütmek lazım yoksa satılacak motor değil kesinlikle.hem sağlam,hem kaliteli,hem'de ekonomik.
    ben motorumu satmaya kalksam 7.500 altına vermem kesinlikle.cbf 500 de neymiş.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler