Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Z800, Tracer 900, Fazer 800 ve 650F hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    Öncelikle merhabalar. Yaklaşık 5 yıl Honda CBR600F kullanımı sonrası motosikletimi satıp bu keyfe ara vermek zorunda kaldım. Şu sıralar bastırılmış duygulara hakim olamayıp tekrar motosiklet alma hevesindeyim. Aklımdaki modeller hakkında uzun uzun forum araştırmaları ve videolar izledim. Neticesinde 4 model arasında karar vereceğim. Şimdi bu modeller birbiriyle ne alaka muhabbetine girmeden objektif olarak bana yardımcı olabilecek birileri var mı? Aklıma takılan soru işaretleri; CBR650F'in titreşim ve tıkırtı problemi ne derece doğru? Tracer 900 ün yüksek hızlarda kafa sallama olayı. Fazer 800 ün yüzünün oldukça eskimesi ve grenajlarının ses yapması olayı. Z800 (veya 900) ün rüzgar nedeniyle ne kadar rahatsız olabileceği ve artçı konforu. Kullanım tarzı genellikle kısa mesafe artçılı yolculuklar, bulunduğum yer itibarıyla kalabalık olmayan şehir içi kullanımı ve nadiren 250 km üzeri yolculuklar. Bunları test edebilme olanağım maalesef yok ve forumlarda da genellikle kısır tartışmalar yer almış çoğunlukla. Fikirlerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Merhaba,hepsine arkadaşlar vasıtasıyla binme ve kullanma şansım oldu. Hali hazırda 2009 model gsx650f sport touring kullanıyorum. Artçı varsa direk kawasaki eleyin. Performans beklentiniz var ise cbr650f eski motorunuzdan sonra sizi üzer. Fazer ile tracer arasinda ise dk düşünmeden tracer derim amortisör ayarları ile yüksek hızlarda hiç bir şekilde sallamıyor . Daha güncel bir model gayet konforlu ve ciddi güçlü . 4 silindir sesi ve devri artı olarak 2 silindir torku ve ekonomisi mevcut. Malum alet 3 silindir. Ne alırsanız alın kazasız belasız kullanın insallah.

Fjr1300 denemeden karar vermeyin
    ||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Tracer konusunda okuduğum bazı yorumlarda amortisör ayarıyla bile tur camı takılması halinde tehlikeli boyutlarda kafa sallama olayının olduğunu okumuştum. Bu durum beni ürküttü açıkçası. Peki z serisinde otoban sürüşleri hangi hızda sonra çekilmez bir hal alıyor? Tracer ya da fazer ın rüzgar olayı, z800 den çok mu farklı oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Alıntı Arranger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fjr1300 denemeden karar vermeyin
    Öneri için teşekkürler. Deneme şansım maalesef bulunduğum yer itibarıyla yok. Ayrıca çok uzun sürüşleri sıklıkla yapmıyorum.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUCATI MONSTER 696
    Alıntı multraslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi dilekleriniz için çok teşekkürler. Tracer konusunda okuduğum bazı yorumlarda amortisör ayarıyla bile tur camı takılması halinde tehlikeli boyutlarda kafa sallama olayının olduğunu okumuştum. Bu durum beni ürküttü açıkçası. Peki z serisinde otoban sürüşleri hangi hızda sonra çekilmez bir hal alıyor? Tracer ya da fazer ın rüzgar olayı, z800 den çok mu farklı oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

Öneri için teşekkürler. Deneme şansım maalesef bulunduğum yer itibarıyla yok. Ayrıca çok uzun sürüşleri sıklıkla yapmıyorum.
    Z800 nihayetinde naked tamam oturuş depo kaynaklı alçak ama 180 Vs 5 dk gitseniz ciddi yorar. Tracer900 ün forumda kullanıcılarına sorarsanız çözümünden bahsederler.

Rüzgar olayı fazer vs tracer da çok konforlu ve sessiz . Düşünün sürekli rüzgar kaska vuruyor sürekli bir ugultu.cidden iskence.

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    Alıntı bkaraca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z800 nihayetinde naked tamam oturuş depo kaynaklı alçak ama 180 Vs 5 dk gitseniz ciddi yorar. Tracer900 ün forumda kullanıcılarına sorarsanız çözümünden bahsederler.

Rüzgar olayı fazer vs tracer da çok konforlu ve sessiz . Düşünün sürekli rüzgar kaska vuruyor sürekli bir ugultu.cidden iskence.
    Yorumlarınız neticesinde fazer ve z800 den sanırım vazgeçeceğim. Peki cbr650f konusundaki yorumunuz nedir? Artçı konforu nasıldır? Vibrasyon ve malzeme kalitesi sorunları var mı?

Motosikleti
    Tmax 530
    Dostum selam, tracer 900 kullanicilarin bilgilerini paylastigi konuya bakabilirsin. Kafa sallama mevzusunun cozumleri mevcut.
    Yuksek performans ve benim icin de en onemlisi olan artci konforuni tracer 900 da bulabileceginden suphen olmasin.
    700 lugunu fiziksel olarak begenmedigim icin eledim sahsen.

Adaylar arasinda olmamasina ragmen ben yine de versys 650 i arastirmani oneririm.

Simdiden hayirli olsun.

Dipnot: yukarida ki arkadasin tracer da ruzgar yemezsin yorumuna katilmiyorum bu arada. Stock cam ile saglam ruzgar aliyorum.
    Boyum 1.80 cm

Motosikleti
    Yamaha Super Tenere
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum selam, tracer 900 kullanicilarin bilgilerini paylastigi konuya bakabilirsin. Kafa sallama mevzusunun cozumleri mevcut.
    Yuksek performans ve benim icin de en onemlisi olan artci konforuni tracer 900 da bulabileceginden suphen olmasin.
    700 lugunu fiziksel olarak begenmedigim icin eledim sahsen.

Adaylar arasinda olmamasina ragmen ben yine de versys 650 i arastirmani oneririm.

Simdiden hayirli olsun.

Dipnot: yukarida ki arkadasin tracer da ruzgar yemezsin yorumuna katilmiyorum bu arada. Stock cam ile saglam ruzgar aliyorum.
    Boyum 1.80 cm
    Teşekkürler. Versys konusunda 2 silindir sesi bana hitap etmiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)