Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Forza ABS mi ? Piaggio xevo 250 mi? Yamaha nmax mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 3 motor arasında gelip gidiyorum. Bu modellerin hepsine dair de aslında yeterince bilgi sahibiyim. Hatta nmax ne alaka diyenler olabilir lütfen yorum yapmak isteyen olursa benim öznelimde değerlendirmeye çalışsın. Başlıyorum;

Uzunca bir süredir işsizdim şimdi İzmir'de iş buldum, hafta içi 5 gün izmirde çalışacağım hafta sonları da Ankara'ya ailemin yanına geleceğim(uzun yol olacak tabi yakıt önemli). Arabamı Ankara'da bırakacağım eşim ve çocuk için lazım olacak. En azından önümüzdeki kışa kadar düşüncem bu yönde. Otobüs uçak vb. toplu taşıma araçlarından hiç haz etmiyorum. Oysaki uçak erken bilet aldığında 80tl ye bile var.

Bütçe olarak kredi çektim motora ayıracak 18 bin gibi bir param var, aslında bu rakamdan çok daha ucuza halletmem benim açımdan daha iyi olacak nmaxe aklımın gitmesi de ondan. Ekipman vs. de alacağım tabi bütçe ile ve ekipman konusunda harcayacağım paraya acımam organ daha pahalı kapılardan ırak

Tecrübe konusunda a2 ehliyetimi 2014 de aldım. Ehliyet kursuyla birlikte ulusan da o zaman Kağan hoca vardı temel eğitim de almıştım. Sonrasında honda crf 250l almıştım 200km anca kullandım ve satmak zorunda kaldım. lise yıllarında da peugeot marka mobiletim vardı onla da toplasanız 500km ya yapmışımdır ya yapmamışımdır. Tecrübem az o yüzden ve yağmur çamurla çok uğraşmamak adına scooter istiyorum.

Hız merakım hiç yok 37 yaşındayım evde çocuk bekler araçla bile 100 110 maksimum hızlarımdır sakinimdir. Ben sürdüğüm sürece yolda da sıkılmam. Aksine önümüz bahar yaz zorunlu seyahati keyifli hale getirmek istiyorum.

Kafamdaki sorular nmax yakıt ve fiyat olarak avantajlı ama uzun yolda rüzgarlı havalarda kamyon tır sollamalarında çok sorun yaşarmıyım ?

düşündüğüm motorun linki

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...06796801/detay

Piaggio kaliteli scooter olduğunu biliyorum yeni modeller tamamen değişmiş hatta Türkiye distribütörü değişmiş parça vs. sorun yakarmıyım yakıtı nasıldır bakım aralıkları vs. hiç bilmiyorum forumda da çok bilgi yok.

düşündüğüm motorun linki

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...04568492/detay

Honda forza gönlüm aslında onda ama bütçe olarak beni çok zorlayacak birde bu motor başka şehir de direk alıp uzun yola çıkabilirmiyim sizce

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...07250245/detay

Eklemeler yapıp yardımcı olup fikir beyan edenlere şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Bence size bir Xmax 250 lazım. Uzun yolda kamyonların arasında 250cc'den azı zorlayabilir.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence size bir Xmax 250 lazım. Uzun yolda kamyonların arasında 250cc'den azı zorlayabilir.
    X max de beğeniyorum ancak yakıt konusunda forzaya göre fazla yakar diye biliyorum. birde ankara yamaha servisinden ilgi konusunda hiç memnun değilim ne zaman gitsem motorlara bakmak için bilgi almaktan çok biran önce gitse diye gözümün içine bakan insanlarla karşılaşıyorum servis konusunda da çok farklı olduklarını düşünmüyorum ...

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 cc altı zor olur. tercihleriniz arasında bagaj kapasitesi vs şekil olarak xevo derim ben. ama biraz daha uygun olarak sym joymax 250yi bir araştırın derim. kullanıcıları gayet memnun.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Hocam nmax le kamyon sollayamazsiniz ki, kamyonlar 120-130 la gidiyor.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Aprilia Scarabeo 200 de bir bakın,güzel motordur,

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Nmax'le o yol gidilmez. Bu üçü arasında Forza al derim ama başka tercih istersen (kendim de almak istediğim) SYM Joymax 250'yi de hesaba kat. X-Max demiyorum çünkü konforsuzluğu üzerine bir sürü şey okudum, bana göre konforsuz scooter diye bir şey olamaz. Daha da ucuz alternatif olarak Dealim S3 ve Benelli Zafferano var. Zafferano'yu bilmiyorum ama S3 işini görecektir. Yalnız bunları satarken zarar edebilirsin.

Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aprilia Scarabeo 200 de bir bakın,güzel motordur,
    hocam forumda yazılanları okumuştum ama çok klasik geliyor o da vespa vari bir havası var sanki? birde korkum parça sıkıntısı. piaggio için bile parça sıkıntısı yaşarmıyım diye çekiniyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmax'le o yol gidilmez. Bu üçü arasında Forza al derim ama başka tercih istersen (kendim de almak istediğim) SYM Joymax 250'yi de hesaba kat. X-Max demiyorum çünkü konforsuzluğu üzerine bir sürü şey okudum, bana göre konforsuz scooter diye bir şey olamaz. Daha da ucuz alternatif olarak Dealim S3 ve Benelli Zafferano var. Zafferano'yu bilmiyorum ama S3 işini görecektir. Yalnız bunları satarken zarar edebilirsin.
    SymJoymax için forumda km yükseldikçe kronik birkaç bişeylerden bahsetmişlerdi diye hatırlıyorum. Bakım aralıkları uzun olmalı birde. Ama tekrar göz atacağım Joymax lere teşekkür ederim tavsiyeniz için. Kore mallarından korkuyorum açıkçası. Japon ve sırf scooter da tarihsel birikimi ve teknolojisine güvendiğim için Piaggio yu daha çok düşünüyorum.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Benelli al. 250 lik scooter hem sıfır , hem 10 bin lira. Sıfırı 9750 olan scooter a ( yamaha ) adam 4 bin küsür km kullanmıs , yine aynı parayı istiyor anlamiyorum bu insanları..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı gncy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam forumda yazılanları okumuştum ama çok klasik geliyor o da vespa vari bir havası var sanki? birde korkum parça sıkıntısı. piaggio için bile parça sıkıntısı yaşarmıyım diye çekiniyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

SymJoymax için forumda km yükseldikçe kronik birkaç bişeylerden bahsetmişlerdi diye hatırlıyorum. Bakım aralıkları uzun olmalı birde. Ama tekrar göz atacağım Joymax lere teşekkür ederim tavsiyeniz için. Kore mallarından korkuyorum açıkçası. Japon ve sırf scooter da tarihsel birikimi ve teknolojisine güvendiğim için Piaggio yu daha çok düşünüyorum.
    Kore malından korkacak bir şey yok. Kimse sorun yaşamıyor, tek sorun satarken oluşacak değer kaybıdır. Youtube'da hepsinin inceleme videosu var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:00 ----------

Bu arada ilan linklerini görmemişim. X-Evo 250 güzel.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Merhaba,

Eğer alıp uzun süre satmam, konforlu olsun, az yaksın 250cc olsun diyorsanız tabiki XEVO 250 derim. xmax TR de şişirilmiş bir balondur, al sat çılar için bulunmaz fırsattır, nmax güçsüz kalır, forza vergisi yüksek ve çok yakıyor diye biliyorum, dolayısı ile İtalyan xevo ama bakımların düzenli olarak yapılmış olanını alın.

Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Eğer alıp uzun süre satmam, konforlu olsun, az yaksın 250cc olsun diyorsanız tabiki XEVO 250 derim. xmax TR de şişirilmiş bir balondur, al sat çılar için bulunmaz fırsattır, nmax güçsüz kalır, forza vergisi yüksek ve çok yakıyor diye biliyorum, dolayısı ile İtalyan xevo ama bakımların düzenli olarak yapılmış olanını alın.
    Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için bende tam tersi forza daha az yakıyor diye biliyorum. sizin motorunuz xevo sanırım bakım aralığı ortalama yakıt tüketimi kronik problemi kasa değişimi vs. varmıdır forumda çok fazla bilgi yok. yakıt tüketimi sitesinden baktığımda 3.4 gibi bir ortalama var sizde bu ortalamalara yakınmısınız. Piaggio da karar kılarsam almayı düşündüğüm motor zaten 3000km de. Ulusana gösterip direk alırım sizin dikkat edin diyeceğiniz birşeyler varmıdır.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Madem ki uzun yol söz konusu o zaman hem beygir gücü hem de tork için 5 birim önemli olur. Yedek parça olayını da işin içine sokunca Forza 300 bana daha mantıklı geliyor. Yine motosikletin ağırlığını düşünürsek aralarındaki 20 kg ağırlık farkı ( Forza 190 kg Xevo 250 168 kg) uzun yol koşullarında rüzgardan etkilenmeyi azaltacağı dolayısı ile daha güvenli olacağı için Forza yı ön plana çıkartıyor. Ben olsam daha sonra biraz daha kuvvetli, ve yere daha iyi basan bir model tercih etseydim deme ihtimalim söz konusu olur da pişman olurum diye Forza 300 ü tercih ederdim. Yıllık vergide 1-3 yaş grubunda iken aradaki 120 tl fark benim kanıma göre sağlayacağı güç ve yere daha sağlam basacağı için göze alınabilir bir fark olacaktır.

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Dediğim gibi bakımları yapıldığı sürece avrupa da 150k km yi gören bir motordur, xevo 250, alıcağınız motor sıfır değilse bakımlarının yapıldığına dair belgeleri isteyin, benim yakıt tüketimim de 3.2 civarı, hız yaparsam, ani hızlanmalar vs. 3.4 ü görür, malesef TR de reklamı çok yoktur, ama abs de yoktur onu da söyleyeyim. Bir de lastiklerini michealin ile değiştirin, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)