Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

MT-7 mi CB650F mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    wurtz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 ABS
    Ben de bu fiyat aralığında XJ6N - CB650F - MT07 arasındayım. Genellikle haklarında yapılan yorumlar şu şekilde;

XJ6N - 4 silindir ve sesi çok keyifli. Ancak motor hacmine göre canı alınmış gibi deniyor. Fiyat olarak CB650F'e göre daha uygun.
    CB650F - Aralarında en yüksek fiyatlı olan makine. Gücü hissedilir derecede iyi. 4 silindir olması keyifli. Oturuş pozisyonu olarak en dik olan model.
    MT-07 - 2 silindirli ancak yakıt konusunda diğerlerinden kalır yanı yok. Adından da anlaşılacağı üzere her devirde aşırı torka sahip. Virajları diğerlerine göre daha kötü. En önemlisi ise aşırı agresif. Hatayı affetmeyecek bir motor. Diğerlerinden bir üst vergi diliminde. Fiyat olarak en uygunu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    Kawasakı er6n ve Er6f serisinı de dahil etmek gerek diye düşünüyorum.

Kendim de Er6f kullanıyorum yaklaşık 800p kmdır. Rüzgar yok oturuş rahat yakıt 4.5 5.5 arasında gidip gelıyor, kalite hissi rakiplerinden bir tık üstte, yol tutuş mt 07 den iyi (amaç farklı lakin) nc serisi kullanmadım ama ondan da daha keyifli olacağını tahmin etmekteyim.

Bilakis arkadaşın istedikleri tam olarak abs li Er6f de mevcut. Mt 07 de var aktif olarak kullanıyorum ama benim tercihim Er6f.

Kesınlıkle pişman etmez,

4 silindirın ekonomisi mantıklı değil, xj6 desek arka masa balkon demiri güç yok tork yok, benim tercihim Er6f yahut nc serisi olur.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okan Hocam da ele verir talkımı kendi yutar salkımı. Kendisi XJ6 ile 9000 devirlerde Sarıcakaya virajlarında keyif yapar, ele gelince de nc750.

Yok badabat gardaşım, bakma sen Okan Hoca'ya. Git istediğin motoru al. Tracer 700'ün üstüne oturdum dün mesela. Çiççek gibiydi walla. MT-07 de CB650F de mis gibi motorlar. ER-6n de ha keza çok hoş. CB500F de amaca uygun. 390 Duke de olur.

NC mece alınmaz. NC yerine CB500F bile daha zevkli. Hatta yakıt sarfiyatı bakımından bir düşünce varsa CB650F'den daha az yakacağı kesin gibi. Öbür motorlarla iki vites değişimi yapılacak yolda ne o öyle kırksekizyüzbin kere vites değiştirip durmak... Hele bir de DCT seçeneği koymuşlar ki ıııyyyğh... Aciyip aciyip şeyler...

(bkz: Honda NC750S DCT Test Ettim)

(bkz: Honda NC700X denedim)

(bkz: CB500F Test ve 390 Duke ile Karşılaştırma)
    Abi o yazılarını okumuştum, bu arada dct ne Allah aşkına ya, vites değiştirmek istemeyen maxiscooter dururken naapsın ncyi. Bizim gibi vites değiştirmekten keyif alan naapsın dct'yi.
    MotoRR bunu beğendi.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Merhaba Arkadaşlar son bir değişiklik ile yağmurlar kesilince MT09 almaya gidiyorum. umarım bu seçimim doğru olur.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı badabat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar son bir değişiklik ile yağmurlar kesilince MT09 almaya gidiyorum. umarım bu seçimim doğru olur.
    Hic pisman olmayacaksin orasi net

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Baya son an kararı olmuş mt09.Hayırlısı olsun.Foto bekliyoz foto.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Hayırlısı olsun, güzel seçim olmuş bence.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    cruiser kullanan adam super sport için biraz hantal kalmaz mı yahu ?
    ben mesela virago kullandığım dönemde 1 gün boyunca arkadaşımın r6 sını mecburen kullandım
    hayatımın en zor günüydü, hatta öyle zordu ki mecbur kalmasam yanından geçmeyecektim motorun.
    gerçekten çok çok zorlanma ihtimalin yüksek, cruiser ile super sport tekneyle transatlantik kadar farklı.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı M.M adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 kullanalar yakıtından şikayet edenler ne kadar yakıyor yazabilir mi?
    Mesela 120 civarı hızlarda 4 bin devir bandında yada daha düşük ne kadar yakıyor?
    120 KM hız = 6. vites 5000 devir = ~4.5 lt
    4000 devir = ~4 lt

badabat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV650-Yamaha MT09
    Arkadaşlar yeni makinamın resimleri desteğiniz için teşekkürler

Archidraw, Salurbey, bpak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin çok güzelmiş bu arada

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı wurtz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu fiyat aralığında XJ6N - CB650F - MT07 arasındayım. Genellikle haklarında yapılan yorumlar şu şekilde;

XJ6N - 4 silindir ve sesi çok keyifli. Ancak motor hacmine göre canı alınmış gibi deniyor. Fiyat olarak CB650F'e göre daha uygun.
    CB650F - Aralarında en yüksek fiyatlı olan makine. Gücü hissedilir derecede iyi. 4 silindir olması keyifli. Oturuş pozisyonu olarak en dik olan model.
    MT-07 - 2 silindirli ancak yakıt konusunda diğerlerinden kalır yanı yok. Adından da anlaşılacağı üzere her devirde aşırı torka sahip. Virajları diğerlerine göre daha kötü. En önemlisi ise aşırı agresif. Hatayı affetmeyecek bir motor. Diğerlerinden bir üst vergi diliminde. Fiyat olarak en uygunu.
    Mt 7 nin oturus pozisyonu cb 650 f den daha dik.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    çok temiz görünüyor,sıfır gibi. güle güle kullanın,piyasadaki en güzel ve farklı motorlardan biri.

Hayırlı olsun, yalnız hızlı seri spor bir motorla şehir içi pek uygun olmadı gibi ama karar senin....

NC yede keyifsiz diyen arkadaşlar (sözüm sana değil arkadaşım) neyi keyifsiz, 0-100 5.7 sn. olan oto şanzımanlı NC 750x mi keyifsiz, hem şehir içinde hem uzun yolda Enduro vari oturma şekli (rahat konforlu uzun yolda yormayan)kıvraklığı olan düşük devirde süper torklu 45 le 6 ya atan ve gaza dokununca hala fırlayan motormu keyifsiz, son hızı 200 bu yetmedi sanırım, keyiften kastınız ne, hızlı viraj almakmı, buda alır, ayrıca son derece dengeli, 160 la bile giderken tam gaz verdiğinizde hala ekonomik kalan bir makinamı keyifsiz....

keyiften kastınız basmak acaip seri olmak habire viraj yapmaksa vallahi kusura bakmayın ölmek istiyorsunuz derim, hele bu trafikte ve bu ülkede, basacaksanız piste gideceksiniz, kendimde motorcu olmama rağmen araba kullanırken bu tarz uçanlara denk gelirsem, ilerde denk gelirde yakalarsam basıyorum fırçayı, heleki böyle kullanıp bana zarar verecek bu tipleri tepelerim hiiç acımam, ya kurala uyarsınız yada sonuçlarına katlanırsınız...

keyif, git pisste al keyfini, kara yolunda paşa paşa 100 ü geçmeden gideceksin, motorun keyfi yavaş gitmektir esasında, basmak nedir ölümemi susadınız yoksa başkasına zarar vermeyemi, akıllı olun bilinçlenin artık....

sezon açıldı millet patır patır ölmeye başladı, yazık değilmi, daha geçen basına yansıdımı bilmiyorum, Balıkesir tarafında dolaylı yoldan tanıdığım bir arkadaş virajı alamadı bariyere girdi, adamı 2 parça etmiş bariyer, yazık değilmi boş yere ölmek...
    Riptalon ve fenerbahceli bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)