Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

NMAX - XMAX KM başına beygir gücü kıyaslaması

Motovento
    REKLAM ALANI
    kırıkkrank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    Merhaba

nmax 11.1 kw ve 127 kg
    xmax 250 ise 15 kw ve 182 kg

bu durumda her iki modelde de kg başına 0,11 lik bir hp ye ulaşıyorz. o zaman kağıt üzerinde performans farkı yok gibi ancak işletme maliyeti anlamında ciddi fark var nerdeyse.

ne düşünürsünüz bu konuda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Kg ile beygirin kıyaslamasından ziyade Optimum güç ile Maksimum güç kıyaslaması yapmak lazım her iki motorunda birbirinden farkı kullanım koşullarında ortaya çıkıyor. Otoyol kullanımında nmax 110 hadi 120 son sürat ise xmax250 130 140 rahat yapıyor arada boyut farkları var..

Şahsi fikrim amacına göre yakıtı, ve bakım maliyetlerini düşünerek alıp kullanmak.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bu şekilde hıza veya güce göre motosiklet secmek mantıklı değil. Kullanım amacınıza göre seçmelisiniz.

kırıkkrank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250
    hıza ve güce göre seçmek doğru değil tabi ki haklısınız.

söylemek istediğim işletme maliyeti - tüketim - satın alma maliyeti anlamında çok üstte olan xmax, neredeyse nmax 155 kadar güc üretiyor. bu yüksek maliyete karşılık nmax e kıyasla ne sunuyor?

ben xmax kullancısıyım ve 2.5 senedir kullanıyorum. nmax 125 i de 1 hafta kadar kullanmıştım ödüç olarak.
    açıkçası konfor açısından pek fark yok. uzun yol hariç.
    tüketim nmax de yarı yarıya..
    şehir içinde şüphesiz ki nmax daha rahat, zira 60 kg fark var aralarında.
    155 ile beraber ara hızlanmalarda da fark kalmaz ise açıkçası nmax 155 çok satış yapacak gibi.
    sadece biraz iri görünüyor diye xmax 250 nin akılalmaz maliyetlerine katlanmak ne kadar doğru.

bu soruları kendim için soruyorumn aslında. yani hergün maslaktan sahil hattına işe gidiyorum ve haftasonlarıda tem den 20-40 km civarında yol yapıyorum.

eğer nmax155 ile işletme maliyetim %50 azalacaksa, bu güç değerlerinde tercih edilmez mi sizce?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    konu para ise ikinci elde değer kaybı da maliyete eklenebilir ve xmax250 tercih sebebi olur, tabi 5-6 sene sonra 155 lik nmax da çok tutulan bir makina olabilir..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı gadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kg ile beygirin kıyaslamasından ziyade Optimum güç ile Maksimum güç kıyaslaması yapmak lazım her iki motorunda birbirinden farkı kullanım koşullarında ortaya çıkıyor. Otoyol kullanımında nmax 110 hadi 120 son sürat ise xmax250 130 140 rahat yapıyor arada boyut farkları var..

Şahsi fikrim amacına göre yakıtı, ve bakım maliyetlerini düşünerek alıp kullanmak.
    Bu optimum güç, maksimum güç olayını anlamadım ben!
    Biraz açarmısınız?

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Optimum demişken uygunluk, yeterlilik olarak bahsettim
    Maksimumu anlatmama gerek yok sanırım ? Bence yeterince açık Umarım anlamışsındır !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)