Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Farklı Bir Konuda Yardım İstiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba. İşin içinden çıkamadığım bir konu var, bu yüzden siz değerli motorcu arkadaşların tavsiyelerini almak için az önce foruma üye oldum.

Yaklaşık 5-6 aydır motosiklet almak istiyorum. İlk motorum olacak. Daha önce farklı bir kaç model kullandım ancak motorlar hakkında bilgim yok. Yamaha YBR 125, CBF 150 türü beni üzmeyecek, yarı yolda bırakmayacak bir motor istiyorum. Sıkıntı da bundan sonra başlıyor. Küçük bir şehirde yaşıyorum. Burada Yamaha ve Honda motorlar satılmıyor. Piyasaya Çin malı motorlar hakim. 3-5 tane motorcu dükkanı var ama hiç birinde satılık YBR veya CBF yok. Satış sitelerinde bu motorların bulunduğum şehirde ilanı yok. Sıfır almaya bütçem olmadığı için ( ayda 2000 TL taksit ödüyorum) mecburen ikinci el olarak almam gerekli. Geriye bir tek kargo veya otobüs aracılığıyla almak kalıyor. Sizin bildiğiniz ve bu şekilde gönderim yapacak bir yol veya yer var mı ? Bir an önce almak istiyorum artık. Yardımcı olan arkadaşlara minnettar kalacağım. Buradan da bir çözüm önerisi çıkmazsa ya almaktan vazgeçeceğim ya da içime sinmeyerek Çin malı alacağım.

Konuyu yanlış bölüme açtıysam affola. Kolaylıklar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Öncelikle hoşgeldin.
    Eğer mümkünse motosikleti alabileceğin çevre şehirlerden birisine gitmeyi düşün. Misal, İstanbula yakınsan bir hafta sonunu ayırıp seçtiğin ikinci el ilanlardaki modelleri görmeye git, dene, incele. Yanında da bu işten anlayan birileri olması önemli tabii.
    Tavsiye etmediğim yol ise cidden (ama cidden) güvenebileceğin birisi varsa onun alması. Ama görmediğin veya sonradan içine sinmeyecek bir modeli alma ihtimalini de unutmamak lazım.
    İkinci el alırken kısa başlıklarla önemli konular şu videoda açıklanmış. Bu da bir kenarda bulunsun.
    https://youtu.be/hBBDe40ZQnM
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hoşgeldin.
    Eğer mümkünse motosikleti alabileceğin çevre şehirlerden birisine gitmeyi düşün. Misal, İstanbula yakınsan bir hafta sonunu ayırıp seçtiğin ikinci el ilanlardaki modelleri görmeye git, dene, incele. Yanında da bu işten anlayan birileri olması önemli tabii.
    Tavsiye etmediğim yol ise cidden (ama cidden) güvenebileceğin birisi varsa onun alması. Ama görmediğin veya sonradan içine sinmeyecek bir modeli alma ihtimalini de unutmamak lazım.
    İkinci el alırken kısa başlıklarla önemli konular şu videoda açıklanmış. Bu da bir kenarda bulunsun.
    https://youtu.be/hBBDe40ZQnM
    Teşekkür ederim Güneydoğu Anadoluda küçük bir ildeyim. İstanbul çok çok uzak kalıyor. Az önce sahibinden.com sitesindeki bir mağaza sahibine mesaj attım. Vekalet vermem durumunda benim adıma satış gerçekleştirebileceğini ve ücreti havale ettikten sonra otobüs ile yollayabileceğini söyledi. Kafam epey karışık işin doğrusu.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Hoşgeldin.
    İlanları detaylı inceleyin WhatsApp'dan bol bol foto isteyin, video isteyin, sahibiyle uzun uzun konusun, kafanıza yatınca otobüsle gidin kendiniz alın, otobüse atın getirin. Başka çare yok..

Hoşbuldum, teşekkürler.
    haftanın 5 günü 08:00-15:00 okuldayım. Maalesef gitme imkanım yok. Anca yaz tatilinde olur o zamana kadar beklemek istemiyorum doğrusu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)