Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

sıfır pulsar 150 ns mi 2. el cbr125 mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

abilerim,ailemi ikna ettim pulsar 150ns alıcam fakat 0 alıyorum. Pulsar almayıpta 6500-7000 civarına 2. el cbr 125 almak hata olur değil mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Yaş kaç? Ehliyet var mi ? Ekipmani ayarladinmi?

ekipmanı motorla birlikte alıcam, ehliyet sınavını da geçtim en yakın zamanda alıcam ehliyetimi. yaşım 16 ocakta 17 ye giriyorum

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    sıfır pulsar..

cbr125 i yeni başlayan adamlar alıyor canını çıkartıyolar güvenilmez

Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır pulsar..

cbr125 i yeni başlayan adamlar alıyor canını çıkartıyolar güvenilmez
    Anladım teşekkürler ben de böyle düşünüyordum yine de fikir almak istedim

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Alıntı gegor45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekipmanı motorla birlikte alıcam, ehliyet sınavını da geçtim en yakın zamanda alıcam ehliyetimi. yaşım 16 ocakta 17 ye giriyorum
    17 yaşında aldığın ehliyet pulsara yetersiz diye biliyorum. A1 di mi?

Motosikleti
    YZF R125
    A1 ehliyet ile pulsar 150 suremezsin. En fazla 125 cc bir motor surebilirsin.

Evet yetmiyor biliyorum ama bulunduğum yerde çoğu kişi ehliyetsiz ve cbf süren de çok kişi var dikkat ederlerse ceza yiyicem mecbur

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Evet yetmiyor biliyorum ama bulunduğum yerde çoğu kişi ehliyetsiz ve cbf süren de çok kişi var dikkat ederlerse ceza yiyicem mecbur
    600 lira ceza. 1 sene daha bekleseydin keşke. Seneye tekrar 1000 tlye yakın para vereceksin a2 için.

Motosikleti
    YZF R125
    Kardesim o zaman niye ehliyet aldinki . polis seni durdurdugu zaman ehliyetin yok gibi ceza yiyceksin. Eger 125 cc den buyuk bir motor alirsan bosuna ehliyet almis olacaksin.

Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 lira ceza. 1 sene daha bekleseydin keşke. Seneye tekrar 1000 tlye yakın para vereceksin a2 için.
    haklısınız tabi ama ben zaten 16 yaşında başvurdum ehliyeti yeni alıyorum sınavlar ertelendiği için . 2 sene beklemem gerekicekti ve o zamanda da üniversite sınavı falan olacağı için çok zor olacaktı. şimdiden öğrenmek alışmak istedim yazılı sınavla da uğraşmak istemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

Alıntı GÖKTÜRK99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim o zaman niye ehliyet aldinki . polis seni durdurdugu zaman ehliyetin yok gibi ceza yiyceksin. Eger 125 cc den buyuk bir motor alirsan bosuna ehliyet almis olacaksin.
    haklısın tabi ama ehliyet olmamasından iyidir ve 25 cc ye ısrarla dikkat edicek birisi denk gelmezse yemeyebilirim bence. Tabiki yanlış birşey yapıyorum ama başka imkanım yok ve dediğim gibi ilçede yaşıyorum ehliyetsizleri bile umursamıyolar apaçiler sokaklarda dolaşıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Hiç 25 cc den ceza yemiş olan var mı? ya da ehliyet ruhsat istediklerinde 25 cc fark olduğu halde umursamadıkları oldu mu ? yaşayan varsa aydınlatması gerçekten iyi olur

Motosikleti
    YZF R125
    haklısınız tabi ama ben zaten 16 yaşında başvurdum ehliyeti yeni alıyorum sınavlar ertelendiği için . 2 sene beklemem gerekicekti ve o zamanda da üniversite sınavı falan olacağı için çok zor olacaktı. şimdiden öğrenmek alışmak istedim yazılı sınavla da uğraşmak istemedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:10 ----------

haklısın tabi ama ehliyet olmamasından iyidir ve 25 cc ye ısrarla dikkat edicek birisi denk gelmezse yemeyebilirim bence. Tabiki yanlış birşey yapıyorum ama başka imkanım yok ve dediğim gibi ilçede yaşıyorum ehliyetsizleri bile umursamıyolar apaçiler sokaklarda dolaşıyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Hiç 25 cc den ceza yemiş olan var mı? ya da ehliyet ruhsat istediklerinde 25 cc fark olduğu halde umursamadıkları oldu mu ? yaşayan varsa aydınlatması gerçekten iyi olur
    A1 ehliyetim oldugu halde r125 kullandigim icin ceza yazmaya calisti trafik polisi. 1 saatte anlatabildim a1 ehliyetin bu motoru kullanabildigini. Adam diyorki senin ehliyetinin resminde ( ehliyetin a1 yazisinin yaninda ) bisiklet gibi birsey var sen yaris motoru suruyosun. 2 kere telsizden sordu . surulebilir dediler . sonra bide arkadasini arada yonetmelige bakmasini soyledi . En sonda ben hakli cikinca ozur diledi devam ettim . Ama 1 saat bekledim orda haksız yere. Yani ehliyetim oldugu halde ben bunu cekiyorsam sende ceza yiyebilirsin. Tabi polisine göre degisir o da var.

A1 ehliyetim oldugu halde r125 kullandigim icin ceza yazmaya calisti trafik polisi. 1 saatte anlatabildim a1 ehliyetin bu motoru kullanabildigini. Adam diyorki senin ehliyetinin resminde ( ehliyetin a1 yazisinin yaninda ) bisiklet gibi birsey var sen yaris motoru suruyosun. 2 kere telsizden sordu . surulebilir dediler . sonra bide arkadasini arada yonetmelige bakmasini soyledi . En sonda ben hakli cikinca ozur diledi devam ettim . Ama 1 saat bekledim orda haksız yere. Yani ehliyetim oldugu halde ben bunu cekiyorsam sende ceza yiyebilirsin. Tabi polisine göre degisir o da var.
    Var öyleler maalesef. Bende zaten hemen şehirdışına çıkmam şehiriçinde alıştıktan sonra çıkarım şehiriçindede pek denk gelmez bence zaten seneye a2 ye geçiricem

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    uygun ehliyeti olmadan araç kullanan kişiye ehliyetsiz araç kullanma cezası mı uygulanır. Bilgisi olan varsa aydınlatsın.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    hiç kendini tehlikeye atma kafanıda yorma al bitane 125 cbr. Temizini illaki bulursun. olurda polis çevirirse yada polise takılırsan çekincen olmaz yazık günah 600 liradan aşağı değildir cezası.

Motosikleti
    YZF R125
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uygun ehliyeti olmadan araç kullanan kişiye ehliyetsiz araç kullanma cezası mı uygulanır. Bilgisi olan varsa aydınlatsın.
    Aynen oyle. Hic ehliyetin yok gibi ceza yersin

Alıntı MoRFy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç kendini tehlikeye atma kafanıda yorma al bitane 125 cbr. Temizini illaki bulursun. olurda polis çevirirse yada polise takılırsan çekincen olmaz yazık günah 600 liradan aşağı değildir cezası.
    Babamda öyle diyor fakat aynı fiyata alacağım cbr çok fazla km yapmış olucak. 12 ocakta ehliyeti alıyorum ve araştırdım yetersiz ehliyetten 700 tl ceza yazılıyor, ruhsat sahibi farklıysa ona da 700 tl yazılıyor fakat ehliyetsizmişsin gibi ceza yemiyosun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Aynen oyle. Hic ehliyetin yok gibi ceza yersin
    Ben baktım bir yerde yetersiz ehliyetten 700 tl yiyordu yetersiz ehliyetten ruhsat sagibi farklıysa ona da 700 tl ceza fakat araba ehliyetiyle motor sürenlerde öyle değil galiba onlar direk ehliyetsiz gibi ceza yiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

2. El cbr yi o fiyata alsam sorunu çıkarsa ceza parası çıkıcak zaten ya da biraz daha para koysam yine ceza parası çıkıcak ama pulsar alırsam 0 motor almış olucam, mecbur riske giricem maalesef.

Motosikleti
    YZF R125
    Babamda öyle diyor fakat aynı fiyata alacağım cbr çok fazla km yapmış olucak. 12 ocakta ehliyeti alıyorum ve araştırdım yetersiz ehliyetten 700 tl ceza yazılıyor, ruhsat sahibi farklıysa ona da 700 tl yazılıyor fakat ehliyetsizmişsin gibi ceza yemiyosun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Ben baktım bir yerde yetersiz ehliyetten 700 tl yiyordu yetersiz ehliyetten ruhsat sagibi farklıysa ona da 700 tl ceza fakat araba ehliyetiyle motor sürenlerde öyle değil galiba onlar direk ehliyetsiz gibi ceza yiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

2. El cbr yi o fiyata alsam sorunu çıkarsa ceza parası çıkıcak zaten ya da biraz daha para koysam yine ceza parası çıkıcak ama pulsar alırsam 0 motor almış olucam, mecbur riske giricem maalesef.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ik-cezasi.html

Forumda 2012 yilinda boyle yazilmis. Bende bu senenin yonetmeligini arastirdigimda yetersiz ehliyet cezasi diye birsey goremedim. Ve bildigim kadariyla ehliyetin yok gibi ceza aliyorsun.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    kardeşim sana bir abi tavsiyesi. eğer ki A2 ehliyet için tekrardan yazılacaksan kursa al bitane mondial 125 z-one yada o tarz ucuz yollu ama 1 tık kaliteli çinli arkadaşlara bak üni. sınavın falanda varmış 2 sene idare et ehliyetini alana kadar. satarken yaptığın zarar gözüne batmaz 500 - 1000 tl aşağı verirsin kullandığına sayarsın yada 150 lik motor alıp yiyeceğin cezaya sayarsın. A2 ehliyetini aldın mı o zaman gider sıfır alır paşalar gibi eskitene kadar kullanırsın. cbr 125 sıfırı gereksiz pahalı bir motosiklet. 2. elde bütçene göre temiz bulamıyorsan macera aramanın anlamı yok bence....

[QUOTE=MoRFy;4069262]kardeşim sana bir abi tavsiyesi. eğer ki A2 ehliyet için tekrardan yazılacaksan kursa al bitane mondial 125 z-one yada o tarz ucuz yollu ama 1 tık kaliteli çinli arkadaşlara bak üni. sınavın falanda varmış 2 sene idare et ehliyetini alana kadar. satarken yaptığın zarar gözüne batmaz 500 - 1000 tl aşağı verirsin kullandığına sayarsın yada 150 lik motor alıp yiyeceğin cezaya sayarsın. A2 ehliyetini aldın mı o zaman gider sıfır alır paşalar gibi eskitene kadar kullanırsın. cbr 125 sıfırı gereksiz pahalı bir motosiklet. 2. elde bütçene göre temiz bulamıyorsan macera aramanın anlamı yok bence....[/QUOT

Commuter sürmek içimden gelmez ve gelmiyor. İnsan istemediği motoru alınca da içi rahat etmez herkeste de böyledir bence. Babam da çinli motor istemiyor. Maalesef riskli de olsa bu maceraya giricem

herkes haklı tabiki ne gerek var diyorlar ama kafaya koymuşken de fikir değişmiyo kolay kolay
    teşekkürler herkese yardımları için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)