Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Harley Davidson kullanıcıları.

Motovento
    REKLAM ALANI
    xaselcuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harley Davidson Forty Eight 2014 almak istiyorum kredi ile harley kullananlar acaba yıllık bu motora ne kadar harcarım vergidir bakımdır sizce almalımıyım.Güvenlik ekipmanlarımı aldım.Sadece Harley kullananlar yorum atsın lütfen.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    HOG fazla yok bu forumda, ama tavsiye istersen bence bolt 10 basar harleye..

solmyr ve telike bunu beğendiler.

Araştırıyorumda Harleylerin parçaları aşırı pahalı deniliyor.Denildiği gibi mi acaba ?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    yurtdışı imkanın varsa, harley için aksesuar ve parçayı çinli parça fiyatına alabilirsin, ABD de zeballah gibi üretiyorlar bunlardan.. Ama anlamıyorsan elin yatkın değilse, sadece zengin işidir Türkiye'de.. O yüzden yamahayı önermiştim..
    mterayes26 bunu beğendi.

Yurtdışından alışveriş yapıyorumda galiba onunda sınırlaması var artık.Yamahada güzel fikir aslında.Teşekkürler.Varsa Harley Davidson kullanan yazabılır buraya tecrübelerini.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ABD'de Bolt burda Yamaha XV-950 olan motosiklet en ideal alternatif. ABD satış fiyatı orda Iron 883'ten daha pahalı olmasına rağmen burda 10.000 TL pahalıya satılıyor Harley. Ayrıca, aldığı yorumlar Harley'den her anlamda üstün olduğu ancak tek eksiğinin Harley etiketi olmaması şeklinde.

Çok param var, tabi motorum da Harley olsun diyen zenginlere yönelik kötü bir fiyat politikası var burda Harley'in. Önceki yorumlarda arkadaşların da belirttiği gibi Yamaha daha iyi bir seçenek, ABS opsiyonu da cabası.

Maalsef Harley, Ducati, MV Agusta, Moto Guzzi, Triumph gibi markaların kullanıcıları pek yok forumda. Ben de Ducati için bilgi aradım ama Türkiye menşeli sitelerde çok az yorum ve kullanıcı bulabildim.

Bende baya araştırdım Harley Davidson'u hep aşırı pahalı olduğu söyleniyordu ve her parça teknolojisi çok eski oldugu söyleniyordu.Aşırı pahalı olması benim için eksi.Yamaha daha akıllıca gerçekten.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    xvs 950 nın sadece vites araları uzun , vn 800 gibi bir motorla kafa tutuyorum buna , 883 kullanmıs bırısı olarak kesınlıkle harleyın yanından bıle gecemez ki hele ses konusunda

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    @xaselcuk bu teknolojisinin eski olduğunu söyleyen kim, onun yayına git, ağzının ortasına bir tane çak, bilmediğin konularda atıp tutma de. Böyle bir salakla da aynı havayı soluma, seni kayıp etmek istemeyiz.

Bizim motosiklet kullanıcılarının en belirgin özelliklerinden iri özgürlüğümüze diğerlerinden fazla düşkün olmamız. Cesaretimizin olması, hayatı herkesten farklı yaşamamız. Marka, model, cc, şekil şemale bakmadan bu tutkumuzu yaşamak çok önemli. Daha makineyi almadan harcamalardan korkuyorsan hiç bakma Harley markasına. Hele kredi işin içine giriyorsa bulaşma. Sadece faize vereceğin para ile eli yüzü düzgün onlarca motosikletten birini seçebilirsin.

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Eğer sıfır bir Harley Davidson alacaksanız, motorunuz garantide olacağı için parça fiyatları çok yüksek olacaktır. Bu doğru.
    Örneğin zamanında jant göbeğindeki rulmanın dağıldığı için değiştirmek istedim, rulmanın tek başına değişmediğini, komple jantın değişmesi gerektiğini söylemişti yetkili satıcı. Fiyat olarak da yaklaşık 2000$ fiyat çıkmıştı.
    Sanayiden aldığım rulman 30TL'ye ml oldu.
    Eğer ikinci el alacaksanız, kullanım yüzünden değişecek parçaların (hava filtresi, akü vs) fazla alternatifi var ve çok daha ucuza mal edilebiliyor.
    Ama buna rağmen yine de bir Japon motorundan pahalıya mal olur çoğu zaman.
    Yine de HD kullanmaya değer mi? Bence değer.

Eski teknoloji konusuna gelince. Bu yorumu yapan muhtemelen kulaktan dolma bilgiyle konuşuyordur. HD teknolojisine eski demek mümkün değil tabii ki.
    Ama HD cruiser/chopper mantığına uygun olarak, mümkün olduğu kadar "mekanik" üretime özen gösterir. Mekanik demek eski demek değildir.

Bence mekanik aslında en iyisidir herkese teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için dayım alacaktı bu motoru onun için açmıştım konuyu güzel bilgileriniz için teşekkürler arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Konu kilitlenebilir herkese teşekkürler.
    serotizm bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Arkadaşlar , Hindistan üretimi 750 cc ve 500 cc Harley'ler TR ye geldimi ? Bilgisi olan var ise bir de
    Paylaşılırsa seviniriz.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar , Hindistan üretimi 750 cc ve 500 cc Harley'ler TR ye geldimi ? Bilgisi olan var ise bir de
    Paylaşılırsa seviniriz.
    500cc gelmedi. Ama Street 750 serisinden 2 motor var. Ancak cruiser demeye bin şahit ister. Streetrod deneme şansım olmadı ama Street 750 test ettim. Ufacık motor, oturuşun cruiser ile alakası yok, frenler zayıf (ABS'li miydi sürdüğüm hatırlamıyorum), görüntüsü de çok çirkin. Bence para vermeye değmez.
    bursalıali bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bana oyle geliyor ki belli bir fiyata en kaliteli motosikleti uretmek, fiyattan bagimsiz "top of the line" motosiklet uretmekten daha zor. Birincisinde direk Japonlarla kafa kafaya rekabet soz konusu cunku...

Duruma bi bakalim:

KTM zaten olayi baslatan sirket. Basarisi acik.
    Ducati, Scrambler ile dizayn ve stile abanarak ve V2 ruhunu bozmadan nisbeten kivirdi olayi, fiyati yeterince dusuremese de.
    Harley yapamadi malesef, musterinin kafasinda "hakiki Harley" ve "sadece markasi Harley" siniflari olusmasina engel olamadi.
    BMW daha yeni yeni giriyor bakalim. Sanki o da Ducati gibi tavizsiz bir model one suruyor gibi, ama bakalim gorecegiz.

Velhasil olayin kazanani KTM. Bir tir dolusu turuncu boyayla hallettiler meseleyi Saka saka. Harbiden basarili oldular. Yukaridaki markalarin hepsinden kucukken, Ducati'ye kendi yazdigi kitabi okutur hale geldiler resmen...
    bursalıali ve Salvation bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)