Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011

Suzuki GS500 mü? Kawasaki ER 5 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşım valla sonuçta kimse silindirin içine girip bakmıyo, biraz şans işi bu işler, fazla titizlenince de iyi olmaz, o motoru sahibinden de bende inceledim hakikaten diri duruyor, sesi soluğu düzgünse al gitsin derim. o paraya daha iyi bi alternatif yok zaten.
    ha 1 daha koy şunu al 2 daha koy şunu al muhabbetine gelirsen ben sana derim ki 6 daha koy 600f al ))
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ER5
    İnan şimdilik tek seçenek gs500 gibi duruyor. ER 5'i de düşündüm fakat o deponun aldından geçen demir su borusu gibi hiç hoşlanmadım. Daha iyi diye beğenmeden de alırsam içime sinmez sonra.

Ahh 6.000 daha olsa aklımda FZ6 veya GSR600 var

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı mehmetelmas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnan şimdilik tek seçenek gs500 gibi duruyor. ER 5'i de düşündüm fakat o deponun aldından geçen demir su borusu gibi hiç hoşlanmadım. Daha iyi diye beğenmeden de alırsam içime sinmez sonra.

Ahh 6.000 daha olsa aklımda FZ6 veya GSR600 var
    iyi karar vermişsin arkadaşım. hep diyorum motosiklet zevk işidir, bazen sırf görünümüne vurulduğun için en iyi olmayan bi modeli de alır ve kullanırsın. cbf 600 -1000 harika makinelerdir mesela ama beni heyecanlandırmaz gider z1000 alırım daha konforsuz giderim daha çok yorulurum ama her kilometrede keyif alırım.
    ben yeni gs500 aldım, bu benim 2. gs500'üm, teknik olarak daha üstün olmasına rağmen ve piyasada daha çok olmasına rağmen er-5lere bakmadım bile, çünkü senin dediğin gibi şasesi ve arka çift amortisörü bana itici geldi gittim yine suzuki aldım. ha marka bağımlısı falan hiç değilim, bundan önceki motorum honda idi kısmetse bundan sonraki de kawasaki olacak.
    gönlüm neyi beğenirse onu alırım kimseyi de dinlemem, aynı metodu da tavsiye ederim.
    bu arada yakında inşallah gs500 modifiyesini bitiricem ve resimlerini paylaşıcam o zaman gs500'ün ne kadar sportif obi duruşu olabileceğini inşallah hep beraber göreceğizdir.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    ER5
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi karar vermişsin arkadaşım. hep diyorum motosiklet zevk işidir, bazen sırf görünümüne vurulduğun için en iyi olmayan bi modeli de alır ve kullanırsın. cbf 600 -1000 harika makinelerdir mesela ama beni heyecanlandırmaz gider z1000 alırım daha konforsuz giderim daha çok yorulurum ama her kilometrede keyif alırım.
    ben yeni gs500 aldım, bu benim 2. gs500'üm, teknik olarak daha üstün olmasına rağmen ve piyasada daha çok olmasına rağmen er-5lere bakmadım bile, çünkü senin dediğin gibi şasesi ve arka çift amortisörü bana itici geldi gittim yine suzuki aldım. ha marka bağımlısı falan hiç değilim, bundan önceki motorum honda idi kısmetse bundan sonraki de kawasaki olacak.
    gönlüm neyi beğenirse onu alırım kimseyi de dinlemem, aynı metodu da tavsiye ederim.
    bu arada yakında inşallah gs500 modifiyesini bitiricem ve resimlerini paylaşıcam o zaman gs500'ün ne kadar sportif obi duruşu olabileceğini inşallah hep beraber göreceğizdir.
    Dört gözle bekliyorum sonucu

Dün gittim motoru gördüm, motora arkadaş temiz bakmış gerçekten de. Motorun sesini dinledim biraz. Ses saat gibi değildi, sanki ara ara hafif seste değişmeler oluyordu ama bu ses senkronizeydi. Bir şey daha var ses artınca dağınık çıkıyor sanki başka seslerde ekleniyor gibi. Umarım bir sıkıntı yoktur motorda.

Motora baktığımda 2005 model ve 21.000'de ve kasa temiz. Satan arkadaş yürüyen aksamında hiçbirşey olmadığını ve istersem herhangi bir ustaya gösterebileceğimi söyledi. Açıkçası güven verdi. Haftaya alırım bir sıkıntı çıkmaz ve benden önce biri almazsa.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Dört gözle bekliyorum sonucu

Dün gittim motoru gördüm, motora arkadaş temiz bakmış gerçekten de. Motorun sesini dinledim biraz. Ses saat gibi değildi, sanki ara ara hafif seste değişmeler oluyordu ama bu ses senkronizeydi. Bir şey daha var ses artınca dağınık çıkıyor sanki başka seslerde ekleniyor gibi. Umarım bir sıkıntı yoktur motorda.

Motora baktığımda 2005 model ve 21.000'de ve kasa temiz. Satan arkadaş yürüyen aksamında hiçbirşey olmadığını ve istersem herhangi bir ustaya gösterebileceğimi söyledi. Açıkçası güven verdi. Haftaya alırım bir sıkıntı çıkmaz ve benden önce biri almazsa.
    hayırlısıysa olsun diyelim. merak etme senden önce biri almaz pek kolay kolay el değiştiren makine değildir gs500
    çok ortada kalmış bi motordur çünkü. ne başlangıç için çok uygundur ne de büyük hacimli motor kullanmış birilerini tatmin eder. bi de bizde devamlı en güçlüsüne sahip olma dürtüsü vardır ya güçsüz gelir 40-50 hp hep daha fazlasını isteriz (ben de dahil buna) o yüzden ya çok bilinçli olup 125cc den sonra direk 100hp güce atlamaktan çekinen insanlar alır ya da benim gibi parasızlıktan motorunu satıp çok da sağ şeride mahkum olmak istemeyenler alır

Motosikleti
    ER5
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısıysa olsun diyelim. merak etme senden önce biri almaz pek kolay kolay el değiştiren makine değildir gs500
    çok ortada kalmış bi motordur çünkü. ne başlangıç için çok uygundur ne de büyük hacimli motor kullanmış birilerini tatmin eder. bi de bizde devamlı en güçlüsüne sahip olma dürtüsü vardır ya güçsüz gelir 40-50 hp hep daha fazlasını isteriz (ben de dahil buna) o yüzden ya çok bilinçli olup 125cc den sonra direk 100hp güce atlamaktan çekinen insanlar alır ya da benim gibi parasızlıktan motorunu satıp çok da sağ şeride mahkum olmak istemeyenler alır
    chopperrider sen bir süredir GS500 kullanıyorsun. Sana birşey sormak istiyorum.

GS500 uzun yolda çok yorarmı? Mesela İstanbul Antalya arası bir yolculuk için uygunmudur?

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    chopperrider sen bir süredir GS500 kullanıyorsun. Sana birşey sormak istiyorum.

GS500 uzun yolda çok yorarmı? Mesela İstanbul Antalya arası bir yolculuk için uygunmudur?
    uzun yol çok yaptım gs ile. gayet rahattır.ön camın varsa rüzgar daha az yorar. benim uzun yolda tek sıkıntım boyum 1.83 ve de dizerim fazla kırık durmak zorunda motor üstünde o biraz yoruyo yoksa sele falan rahattır.

cbf500 öneren arkadaşlar olmuş fakat, yaptığım araştırmalardan yanlış aklımda kalmadıysa cbf çok daha yüksek devirli ve fazla yakan bir makine. yani aralarındaki tek fark o değil. öte yandan parçası bulunuyor diyorsunuz ama örneğin ankarada efe honda, tek yetkili honda bayiiydi (şimdisini bilmiyorum 4 sene önce ben honda cbr125 kullanırken öyleydi) ve de inanılmaz kazıklar yedim. (serviste gereksiz yere istemediğim halde sözde bakımlar yapıp, kasten oyalanıp onu da servis saati ücretine saymak gibi) hava filtresine 90 lira gibi saçma fiyatlar aldım.

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    buggleyeyes, ne yazıkki çektiğin sıkıntılar seninle alakalı. ben motorumu servise götürdüğümde yanından ayrılmıyorum. ve 6.000 km de bir bakıma götürdüğümde o km deki bakımda yapılacak olanları önce soruyorum. gereksiz bulduklarımı yapmayın diyorum. (mesela hava filtresini değiştireceğiz diyolar. eğer gerek yoksa ben hayır sadece temizleyip takalım birdahaki bakımda değiştiririm diyorum). Ama bunu yapabilmek için sadece motor kullanmayı bilmek gerekmez. biraz da kullandığın motoru bileceksin, kullanırken sesini dinleyeceksin. servisler sonuçta motora ne kadar ekstra servis yaparsa o kadar çok kazanır. sonuçta ticari işletmeler. bu honda içinde yamaha içinde kawasaki içinde geçerli. Ayrıca bütün servislerin hem parça hemde işçilik için belirli indirimleri vardır. servis ücretleri değişmez. ama müşterisine göre indirim oranları değişir. bunun içinde motorunuzu herzaman aynı servise götürüp samimiyet kurmanız gerekir. insanoğlu tanımadığına neden indirim yapıpda daha az kar etsin ki??
    yetkili servislerin özel servislere göre fiyatları herzaman her yerde daha pahalıdır. emin olduğunuz ve bildiğiniz özel servislere de motorunuzu götürebilirsiniz. Hatta özel servisteki usta yetkili servistekinden çok çok daha iyi olabilir.

gelelim er5, gs500 ve cbf500 arasında seçim yapmaya. ben bu kararı geçen sene yaptım ve bir cbf500 seçtim. istanbulda neredeyse satılık tüm gs500 lere gittim baktım. dizaynı tipi çok eski bir model. 90lardan beri neredeyse hiçbir değişiklik yok. Ve temizini bulmak çok zor. er-5 deseniz cbf250 kadar ancak hacmi görüntüsü var. çok cılız bir motor. ayrıca arkada çift amortisör olması virajlarda dezavantaj. (bakınız örneğin supersport tüm motorlar.) Şasesi bisiklet şasesi gibi. cbf500 ün görüntüsüyle iki motorda kıyaslanamaz bile. Birde kim ne zaman nerede ve kimden cbf500 için bir problem duymuş? sorarım. tamamen problemsiz bir makine!! daha yazacak çok şey var. honda cbf500 topiğinde ben bütün incelemelerimi maddeler halinde detaylı bir şekilde yazdım. girip okumanızı tavsiye ederim.

cbf500 gs500 ve er5 e göre daha fazla yakıyor cümlesine hele hiç katılmıyorum.

ha bana sorsanız deseniz ki benim max. 5000 lira limitim var ve bu paraya 500cc ne alabilirim diye. Benim acizane tavsiyem biraz daha sabrederek üzerine biraz daha koyup cbf500 almanız olur. yok daha sabredecek ne zamanınız ne haliniz ne de imkanınız yoksa daha fazla para koymaya gs500 derim. tabii temizini bulabilirseniz.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......
    ha bana sorsanız deseniz ki benim max. 5000 lira limitim var ve bu paraya 500cc ne alabilirim diye. Benim acizane tavsiyem biraz daha sabrederek üzerine biraz daha koyup cbf500 almanız olur. yok daha sabredecek ne zamanınız ne haliniz ne de imkanınız yoksa daha fazla para koymaya gs500 derim. tabii temizini bulabilirseniz.
    diyelim ki 5000 tl miz var (bu arada 3-5 ay sonrasına kadar para biriktirebiliriz)
    izmirde bu fiyata 1 tane satılık gs500 gördüm oda 2001 model bu fiyata 2004 model er5 te var yada 2006/07 hyosung gt250r lar var...ve bizde artık tek silindirin titretmesinden hafif olup rüzgarda savrulmasından,performansından vs sıkıldık...şimdi mantıklı olan hangisi 5000/5500tl civarı 2006 hyo almak mı?2004 er5 mi?2001 gs 5000 mü ben burda kararsız kaldım
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    diyelim ki 5000 tl miz var (bu arada 3-5 ay sonrasına kadar para biriktirebiliriz)
    izmirde bu fiyata 1 tane satılık gs500 gördüm oda 2001 model bu fiyata 2004 model er5 te var yada 2006/07 hyosung gt250r lar var...ve bizde artık tek silindirin titretmesinden hafif olup rüzgarda savrulmasından,performansından vs sıkıldık...şimdi mantıklı olan hangisi 5000/5500tl civarı 2006 hyo almak mı?2004 er5 mi?2001 gs 5000 mü ben burda kararsız kaldım
    Hyo 250 zaten 250 cc bir motor. Ve çok problem duyduğum bir motor. Ama çok uzun km kullanıpta sıkıntı yaşamayanlarda var. Ama ben almam.
    gs500ler bildiğim kadarıyla senelerce değişiklik olmadan (ufak tefek bikaç şey haricinde) üretilmiş motorlar. Yani ben olsam gs500 alırken modelinden ziyade motora bakarım. 2005 model 50.000km de yıpranmış, boyası falan zarar görmüş bir tane almaktansa 2001 model daha düşük km de ne bilim boyası falan daha iyi durumda olan iyi bakılmış motoru alırım. gs 500 ü satarken model yılıyla değil temizliğiyle almalısın. satarkende en fazla 1000 lira zarar etsen bile satarsın düşüncesindeyim. O zararı da kullandığına sayarsın. Türkiyede motordan anlamayan motorcuların çokluğundan dolayı model yılı eskiyen motorlara hurda gözüyle bakılıyo. Motordan anlayan adam model yılına değil motorun kendisine bakar.

Bu arada motoru illaki izmirden almana gerek yok. Alım-satım masrafları ucuzladı nasılsa. İstanbul ya da başka şehirlerden de bakabilirsin. Mesela Geçen hafta bende Tekirdağdan Suziki Intruder aldım kuzenime. Bu hafta sonu gelip götürecek Ankara ya motorunu.

Motosikleti
    Mondial 100 kh,Honda CBF 500,Kawasaki ER 5
    arkadaşlar kasımda er 5 alıyorum bana avantajlarını ve dezavantajlarını yazın lütfen okn93@hotmail.de
    Ride to Live , Live to Ride...

Yıllar sonra ayni soruyu tekrar soruyorum sizce hangisi sahindendeki motorlar nasildir alinirmi

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Ahmet güllü adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıllar sonra ayni soruyu tekrar soruyorum sizce hangisi sahindendeki motorlar nasildir alinirmi
    gs500'ü iyi biliyorum. er5 ile çok alakam yok ama onu da kullandım bi süre.

gs500'ün ilanlarına arada bakıyorum. şuan 18 ilan var ve içlerinden doğru düzgün diyebileceğin 1 tane motosiklet var. kesinlikle çok kötü ellerde gs500ler temizleri pek kalmadı. er5'lerde yine daha temizlerine rastlanıyor.

gs500 mü er5 mi dersen;
    er5 çok fena gidiyor. ama çok açık söyliyim ben gs500 ile daha iyi duruyordum er5'e göre.

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler