Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

250 cc klasmanında Yakıt Karşılaştırması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250 R
    Öncelikle herkese merhabalar.
    250 cc segmenti ülkemizde popüler olmakla beraber başlangıç motor olarak görünüyor artık. Fakat gerek maddi durumlar gerekse başka nedenlerden dolayı 250 cc yi yüksek olarak görenlerde elbet var. Misal ben 4 senedir motosiklet kullanıyorum. İlk motorum bir cup tı 99cc titreşimin içinden geldim diyebilirim. Şuan 150 cc bir Rks titanic kullanıyorum 2014 model. Tüm işimi görüyor çok seviyorum şehir içi gayet atik rahat top speed düşük fakat 150 cc den ne istediğinize bağlı bana yeterli geliyor.Tek kötü yanı 250cc gibi yakıt tüketmesi km'de 15, 16 krş yakıt tüketimi var ama okuduğum kadarı ile bir çok 250cc hemen hemen benim değerlerimde bir yakıt tüketimine sahip. Hem yüksek cc deki motor kadar yakıt tüketim hem düşük cc ile çabalamak artık hoş olmuyor. Şimdi banane bunlardan diyebilirsiniz fakat asıl soruya gelmeden önce sizlerle bunları paylaşma gereği duydum. Bazı masraflar yapıcaktım fakat hem önümüzün kış olması sebebiyle hemde artık yeni bir sınıf yeni bir heyecan olması adına epeydir 250 cc klasmanındaki motosikletleri inceliyorum.
    Benim öncelikle dikkat ettiğim yakıt konusu . 250cc motosiklet kullanan arkadaşlar mevcut yakıt tüketimlerini paylaşırlarsa çok sevinirim.
    Çok büyük ihtimal sıfır alıcam ve aklımda CBR 250 R var sebebi düşük yakıt olması grenajları çok hoş (özellikle 2014 sonrası sakalın arkasındaki parça )şuan tanıtılan suzuki GSXR250 de güzel duruyor fakat inazuma motorundan bahsedildiğinden direk eledim.
    Bir arkadaş ile sohbet esnasında XMAX 250 nin yakıtından bahsetti inanamadım neredeyse benim naked kadar bir yakıta sahip olduğunu belirtti aslı astarı varmı emin değilim.
    Öncelikle 250 cc kullanan arkadaşlar marka model belirterek güncel yakıt tükekimlerinden bahsedip ardından öneri sunarsanız çok memnun olurum.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    miyazaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt25
    Yamaha Mt25 - 4 litre - devir 7000 üzeri

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı miyazaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Mt25 - 4 litre - devir 7000 üzeri
    Grenajlar o kadar fark edermi bilmiyorum sizin yakıt tüketimi çok iyi gözüküyor . Arkadaşımda şuan YZF R 25 var 4.5-5 litre sakin kullanımda altını hiç göremediğini belirtiyor.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    r25 4.1

xmax 250 3.4

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    r25 4.1

xmax 250 3.4
    Teşekkür ederim cevap için sanırım XMAX ile duyduklarım doğruymuş bu motoruda ciddi ciddi düşünmeye başlıyorum

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı MeLaNq0Liq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevap için sanırım XMAX ile duyduklarım doğruymuş bu motoruda ciddi ciddi düşünmeye başlıyorum
    aslında daha az yaktıranda var ben sakin kullanırım gaza gelmem diyosan dahada az yaktırabilirsin..

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Pulsar rs 200 100km de 2.5 litre civarinda tuketiyor, duke ve rc seriside benzer tuketime sahip

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar rs 200 100km de 2.5 litre civarinda tuketiyor, duke ve rc seriside benzer tuketime sahip
    Pulsar kafamı çok kurcaladı heleki son zamanlarda resmen bayiden döndüm diyebilirim. 50 cc bir fark olucak buna değerli öncelikli sorum bu hem ne kadar ben öyle sezonluk motor değiştiren birisi olmasamda zamanı gelince değiştirmek istiyorum ki günümüz şartlarındaki maddiyatı düşünürsek en az zararla olmasını istiyoruz bu durumda yine pulsar geri kalıyor bu nedenden hondaya yönelmiştim.ve gerçekten ikinci el piyasası çok acayip pulsarın. Tabiki herşey kısmet dediğim gibi büyük ihtimal sıfır olucak pulsar f/p oranında öne çıksada satarken ki değer kaybı çok yüksek.
    Ktm de gayet hoş hem nakedi hem ss modeli güzel duruyor fakat onun yakıt konusundaki sarfiyatından hiç bilgim yok.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı MeLaNq0Liq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajlar o kadar fark edermi bilmiyorum sizin yakıt tüketimi çok iyi gözüküyor . Arkadaşımda şuan YZF R 25 var 4.5-5 litre sakin kullanımda altını hiç göremediğini belirtiyor.
    R25 ile rodaj süresinde 3.4'ü geçemedim.Şu an rodaj biteli 200 km oldu 3.8 litre ve muhtemelen artacak.Ancak şunu söyleyelim sakin kullanımda R25'in yakıt sarfiyatı o kadar da ürkütücü değil.

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Xmax 250 tek kişi sakin kullanim 3.1 lt
    Artçılı 3.2 lt yakiyor.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 ile rodaj süresinde 3.4'ü geçemedim.Şu an rodaj biteli 200 km oldu 3.8 litre ve muhtemelen artacak.Ancak şunu söyleyelim sakin kullanımda R25'in yakıt sarfiyatı o kadar da ürkütücü değil.
    Rodajda olmanıza rağmen 3.4 çok çok iyi benimle aynı yakıyorsunuz. Ama gerçekten inanamıyorum çünkü hergün görüp konuştuğum kapı komşumda var beraber benzin alıyoruz gözümün önünde ölçüm yapılıyor nasıl oluyorda arada bu kadar fark olabilir?

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    xmax 250 mono desing şehir içi kullanım 100 km 4.7
    uzun yol denemedim .

Beverly 300 Tourer i.e şehir içi kullanım 100 km 3.8
    sakin kullanım.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Pulsari 2. El deger kaybetmis fiyatindan satin alman gerek ama seceri belli olan motosiklet bulmak zor. Benim sansima sifir temizliginde bir RS denk geldi, gonul rahatligiyla kullaniyorum

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax 250 mono desing şehir içi kullanım 100 km 4.7
    uzun yol denemedim .

Beverly 300 Tourer i.e şehir içi kullanım 100 km 3.8
    sakin kullanım.
    sizin xmax te problem olabilirmi 3 lt yi geçen yok yukarki mesajlarda siz 4.7 demişsiniz çok büyük bir fark.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    bir problemi yoktu xmax kasa olarak çok büyük bir maxi tabi konya ovasında o değerleri görebilir belki. bu arada tavsiye değil gördüğümü yazdım alırsan ne gördüğünü sende yazarsın. ne alırsan hayırlı olsun.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Kawasaki ninja 250Sl 2 kişi toplam 145 kg 120-140 km aralıklarla 100kmde 4.7 litre

xmax 250/şehir içi (Bursa) ortalamam; 3.1 ile 3.3 arası

miyazaki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt25
    1000km 7000d Rodaj suresince 3.5 litreydi. 1600 km 9000d de ise 3.9 litrelere geldi. Simdi kullanima bagli olarak 4.5 litreyi gecmeden gul gibi gecinip gidiyoruz. Aradaki fark trafik sartlari olsa gerek. Benin rotamda genelde trafik yok.

Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki ninja 250Sl 2 kişi toplam 145 kg 120-140 km aralıklarla 100kmde 4.7 litre
    kawasaki de merak ettiğim bir modeldi ama yakıtı gerçekten fazla teşekkürler bilgilendirme için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir problemi yoktu xmax kasa olarak çok büyük bir maxi tabi konya ovasında o değerleri görebilir belki. bu arada tavsiye değil gördüğümü yazdım alırsan ne gördüğünü sende yazarsın. ne alırsan hayırlı olsun.
    teşekkürler .

Motosikleti
    honda foresight 250
    honda foresight : 5lt/100km

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)