Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ninja 300 mü cbr 500 R mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle sizleri selamlıyorum sayın üyeler ,eski motorumu sattım , yeni motor alacağım bu ikisinden birini almayı düşünüyorum ,şehir içi kullanıcam en çok trafikte sizce hangisini almalıyım fakat ninja 300 için bütçem tam ama öbürü için beklemem yada kredi çekmem gerekebilir sizce para farkına değer mi ? birde abs olduğu için bunları seçtim, sizin öneriniz varsa yazabilirsiniz.

birde ninja 300 touring diye gözüküyo racing değil mi bu farkı nedir ?

Birde ninja 300 rengi çok mu absürt ?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...62001631/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1132959/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB500F
    şu an cb500f kullanmaktayım. bundan önce z250sl kullanmıştım. cb500'e geçince titreşim, konfor ve yumuşak gaz tepkisi inanılmaz güzel geldi. z250sl'deki agresif halden eser yok. o motoru da çok seviyordum fakat daha yumuşak bi motor kullanmak bana daha uygunmuş onu anladım. konfora dönük olsun dersen cbr500r'a bak derim ama biraz zıpır olsun konfor şart değil dersen kawasaki'den şaşma. akrapovic egzoz'da var çok gaza gelme sakın

Alıntı mimarafi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an cb500f kullanmaktayım. bundan önce z250sl kullanmıştım. cb500'e geçince titreşim, konfor ve yumuşak gaz tepkisi inanılmaz güzel geldi. z250sl'deki agresif halden eser yok. o motoru da çok seviyordum fakat daha yumuşak bi motor kullanmak bana daha uygunmuş onu anladım. konfora dönük olsun dersen cbr500r'a bak derim ama biraz zıpır olsun konfor şart değil dersen kawasaki'den şaşma. akrapovic egzoz'da var çok gaza gelme sakın
    Yok abi gaza gelmem fikrin için sağol fakat konforsuz mu ninja 300 trafikte felan ,

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı Metos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi gaza gelmem fikrin için sağol fakat konforsuz mu ninja 300 trafikte felan ,
    Bende uzun zamandır ninja 300 düşünüyorum. Yeşil sevdiğim icin kawasakiye yakinim onun disinda da yani diğer japonlardan bi adim onde bence. Yorum yazanlari bende merak ediyorum ne diyecekler beklemedeyim. r25 ile ninja 300 arasindayim bende
    Metos bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    z300 de hayabusa gıbı sportourıng cınsınden demek kı fark yok sınıf oyle neden se . eger boyun uzunsa kawa lar bıraz ufak makınadır onuda hesaba kat bence bırde kawayı alırsan gordugum kadarıyla ırc lastık var ben kullanmadım ama kotu dıyenler cogunlukta onu da hesaba katman gerekebılır kawasakı parcası honda'ya gore bıraz daha tuzludur . zor secım bence ama ben olsam kawa derdım nınja 300 hoslastıgım bı makına ondan da olabılır tabı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende uzun zamandır ninja 300 düşünüyorum. Yeşil sevdiğim icin kawasakiye yakinim onun disinda da yani diğer japonlardan bi adim onde bence. Yorum yazanlari bende merak ediyorum ne diyecekler beklemedeyim. r25 ile ninja 300 arasindayim bende
    kardesım senın secım gayet basıt nınja hatta NINJA
    kuesier ve Metos bunu beğendiler.

sport touring ile racing farkı ne olur , birde bende aynı senin gibi düşünüyorum ama kimisi kawasaki alma felan diyor aklım kaldı o laflarda

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    kimse de tork nedir ne işe yarar demiyor.arada tork farkı var.honda daha çok rahat ettirir ki,çok daha iyi bir motor bence ninja 300den.tip mevzusu kişisel.ninja 300 bence daha güzel.ama performans farkı ve yedek parça,servis olayları herşeyi kapatır.son hız demezseniz sevinirim ayrıca.benim tercihim honda olurdu.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Arkadaşim 3 sene kullandı satti. Gayet memnundu 250r kullandi bide o. ABi barkin abinin youtube da videosu var(altin elbiseli adam ) ninja 300 ile ilgili izle bi onu. cbr ne bilim yaa. abi ninja ya isme tipe sekle baksana

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Butun parani yatircaksin ninja nin yedek parcasi cok pahali bide bunu dusun

Düşmediğim sürece parçaya gerek olur mu sizce ?

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    2 sinden birini seçecek olsam sırf şu hondanın saçma sapan egzozundan dolayı ninjayı seçerdim. iğrençlik abidesi resmen HONDA duy bizleri....

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Aynen yaa ufak yapsalar neyse cirkinligini kapatir. Essek kadar exhaust yapıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Abi sanki touring gibi ya 500r. tekrar baktim ettim amaa ninja yani
    Metos bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    garantı olmadıgına gore dusmene gerek yok kı her turlu o servıse gıdeceksın, parca denılınce aklınıza hemen dusurme granaj cızme gelmesın

Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garantı olmadıgına gore dusmene gerek yok kı her turlu o servıse gıdeceksın, parca denılınce aklınıza hemen dusurme granaj cızme gelmesın
    bilmediğimden soruıyorum , durduk yere çok masraf çıkarır mı

Motosikleti
    Honda CB500F
    düşerim diye motor seçimi yapmak bana hep mantıksız gelmiştir. bakımlı bi motorda arıza çıkma ihtimali ne kadar yüksek olur ki? lastik mevzusu önemli ama. cbr500 de hem daha kalın tabanlı lastikler var, hemde senin bulduğun ilanda mt60rs corsa var. 1200tl civarında bi lastik. bir de ağırlık mevzusu var. kawasakiden sonra honda, bana biraz ağır geldi ve o kalın lastiklerle dar alanda manevra yapmak alışana kadar yorucu geldi. ama viraj ve frenlemede daha iyi hissettim ben.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Alıntı mimarafi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşerim diye motor seçimi yapmak bana hep mantıksız gelmiştir. bakımlı bi motorda arıza çıkma ihtimali ne kadar yüksek olur ki? lastik mevzusu önemli ama. cbr500 de hem daha kalın tabanlı lastikler var, hemde senin bulduğun ilanda mt60rs corsa var. 1200tl civarında bi lastik. bir de ağırlık mevzusu var. kawasakiden sonra honda, bana biraz ağır geldi ve o kalın lastiklerle dar alanda manevra yapmak alışana kadar yorucu geldi. ama viraj ve frenlemede daha iyi hissettim ben.
    Bi ornek vereyim xmax 250 motorum bakimli olmasina ragmen termostat arizasi verdi 3-4 ay once
    Termostat sorunu xmax da gorulmemis biseymis..
    Yani olabiliyor istedigin kadar bak

Simdi bu adam kawasaki alicak belki grenaji degilde denge sensoru bozulacak bide tum parasini yatirmis
    Nerden para bulup halledicek..

Motor seciminde yedek parcayida dusunmek gerekir..
    Honda alsin nispeten daha ucuza halleder moralide bozulmaZ

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen yaa ufak yapsalar neyse cirkinligini kapatir. Essek kadar exhaust yapıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Abi sanki touring gibi ya 500r. tekrar baktim ettim amaa ninja yani
    500r touring gibi ise, soruyorum 125r nedir?...Bisiklet mi?...
    kuesier bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500r touring gibi ise, soruyorum 125r nedir?...Bisiklet mi?...
    Sorunuza cevap bile yok efenim. HAklisiniz saygilar
    dyavol-77 bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...cbr-500-a.html

Geçen sene de benzer bir konu açılmış yorumlar faydalı olabilir bir göz atardım ben olsam
    Bu arada ben alacak olsam parasal kıstası çıkarırsak cbr varken ninjaya dönüp bakmazdım bile sanırım. Çünkü hem torku çok daha güzel hem de görüntüsü.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    o paraya güzel bi crf alınıp supermoto yapılabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)