Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu aralar çok sorulan CBR250-Pulsar kıyaslaması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Kronik sorunlardan bahsedilmis, bu konuda haklisiniz olmamasi gerek bir durum aksini zaten kimse iddia edemez... ama r25in kronik sorunlari yok mu? Birkac saat once forumda r25 ile dalga gecerken motor kitledim yazan cbr 250 nin hiyakesini okudum, kronik yag pompasi arizasindan agzi yanmis arkadasin... nedense japon markalarinin kronik sorunlari hic olmuyormus gibi lanse ediliyor. Ayrica japon markasinda yag pompasi kronik probleminden dolayi motor kitliyorsun, bajajda egzozun puntosu kendini saliyor cok olsa zirilti sesi duyuyorsun yada ibre soguk havalarda 30 - 40 sn sonra geliyor (RS de benim aklima gelen baska kronik sorun yok, ns deki tum sorunlar halledildi) sizce hangisi daha buyuk problem?

Hondaci arkadaslarin israrla anlamak istemedikleri konu su: 9000 lira motora ayirdigin butcen var ve butcene gore motor kiyasliyorsun. 9000 liraya verdiginiz cbr 250de Honda kalitesinden bahsedilecek bir yani kaliyor mu? Hondanin plastigi cok kaliteliymis... aga iki motor arasinda 5 yas fark var hic binmesen sadece gunes altinda biraksan zaten o plastigin durumunu anlatmama gerek yok ayrica adam defalarca yatmis kalkmis kim bilir kac defa islem gormus. Mekanik olarak iyiymis... butceyi hesaba sokunca 30.000de makine bulursan opte basina koy. Digeri kalitesinden odun vermeyecek olan iki markanin (KTM ve Kawasaki) parcalarini kullandigi bir fabrikanin urunlerine sahip olan 5000kmde bir makine. Simdi gelde iki makine arasinda kiyaslama yapma...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kronik sorunlardan bahsedilmis, bu konuda haklisiniz olmamasi gerek bir durum aksini zaten kimse iddia edemez... ama r25in kronik sorunlari yok mu? Birkac saat once forumda r25 ile dalga gecerken motor kitledim yazan cbr 250 nin hiyakesini okudum, kronik yag pompasi arizasindan agzi yanmis arkadasin... nedense japon markalarinin kronik sorunlari hic olmuyormus gibi lanse ediliyor. Ayrica japon markasinda yag pompasi kronik probleminden dolayi motor kitliyorsun, bajajda egzozun puntosu kendini saliyor cok olsa zirilti sesi duyuyorsun yada ibre soguk havalarda 30 - 40 sn sonra geliyor (RS de benim aklima gelen baska kronik sorun yok, ns deki tum sorunlar halledildi) sizce hangisi daha buyuk problem?

Hondaci arkadaslarin israrla anlamak istemedikleri konu su: 9000 lira motora ayirdigin butcen var ve butcene gore motor kiyasliyorsun. 9000 liraya verdiginiz cbr 250de Honda kalitesinden bahsedilecek bir yani kaliyor mu? Hondanin plastigi cok kaliteliymis... aga iki motor arasinda 5 yas fark var hic binmesen sadece gunes altinda biraksan zaten o plastigin durumunu anlatmama gerek yok ayrica adam defalarca yatmis kalkmis kim bilir kac defa islem gormus. Mekanik olarak iyiymis... butceyi hesaba sokunca 30.000de makine bulursan opte basina koy. Digeri kalitesinden odun vermeyecek olan iki markanin (KTM ve Kawasaki) parcalarini kullandigi bir fabrikanin urunlerine sahip olan 5000kmde bir makine. Simdi gelde iki makine arasinda kiyaslama yapma...
    Üstad ben zaten kronik sıkıntısı yok cbrnin demedim. Daha az var, çoğunlukla halledilmiş dedim. Pulsar için de bahsedilen kronik sorunlar benim motorda yok dedim. Zaman içinde pulsarlarda da gelişme olduğunu da söyledim. Bir motor ne kadar uzun süre üretilirse o kadar çok geri dönüt alınır ve o kadar çok iyileştirme yapılır. Pulsarda yapılmadı mı? Dünya kadar değişiklik var 2014 modeli ile 2016 modeli arasında. Zaten yazımda da diyorum ki ikisini de düşündüm, pulsar aldım, pişman değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR iyiymiş pulsar kötüymüş o öyleymiş şu böyleymiş. CBR in veya R 25 Veya MT 25 in Pulsardan ekstra ne donanımı var bana söyler misiniz ? Malzeme kalitesiymiş uzayip gidiyormuş falan filan hikaye geçin bunları. Hepsi abssiz hepsi naylon lastikli boş donanımsız motorlar. R 25 bayır aşağı g*tünü yırtınca 190 yapıyormuş ovvv süper. Bizim millet bu kadar düz mantık geri zekalı. Hız olarak ne kadar yukarı çıkıyorsa o motoru o kadar iyi sanıyor yazık. 250 cc sınıfında donanımlı tek motor Duke 250'dir ve gerisi hep aynı boş motordur. Kimisi 10 km/h hızlı gitmiş kimisi yavaş gitmiş hep aynı nane.
    Farkında mısın üslubun da nickin gibi. R25'in esamesi yok başlıkta, uydurmayalım. CBR pulsara göre uzuyor, inkar etmeyelim. Malzeme kalitesinden kastımız motorun absli olması değil, grenaj vb. kısımlarda kullanılan plastiğin, boyanın vs. kalitesi. Ayrıca başlığa bakarsan senin motorun olan duke 250 den hiç bahsedilmiyor. Alıp binmek isteyene yol bilgisayarı, abssi, kaliteli fabrikasyon lastiği ve kaydırmalı debriyajı ile çok güzel bir motor. Servislerin fiyatlandırmasından şikayetçiler ama olur o kadar. Al senin motordan da bahsettik. Mutlu oldun mu? Bu arada insanların zeka seviyesini ölçecek seviyede iq sahibi olsan önce üslubunu bilirsin. Sanane benim zevkimden, ben hızlı giden motor seviyorum belki? Belki donanım istemiyorum? Sana mı soracağım ne isteyeceğimi neyi beğeneceğimi? Malımın ortağı mısın?
    rebirth bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Cbr 250 yi 600 km kullandım, rs200 ü 300 km civarı.

Bence Rs200 fiyat/performans olarak güzel bir motosiklet ama cbr250 ile KIYASLANAMAZ orası ayrı.

Rs200 alıncak bir motosiklet ama almayı düşünen varsa kesinlikle sıfır almasın çünkü satarken çok zarar eder ve piyasası hiç yok diyebilirim.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Japonun yanına yaklaşamıyo iyi ama fiyatına göre iyi

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Bence kıyaslama yanlış olmuş ne fiyatları aynı, ne tarzları aynı, ne cc leri, cbf 150 ile ybr 125 kapışması neden bitmez neredeyse aynı motosikletler

ondan bu öyle değilki herşeyiyle 2 farklı model
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Aynen katılıyorum, ama ikisi de benzer kitleye hitap eden modeller. Aslında RS200 ve CBR250 kıyaslaması yapılmalıydı ama RS200'ü sadece 10 dk kullandığım için o motoru yorumlayacak tecrübem yok. Ama onu da ekledi arkadaşlar sağolsunlar. Ben sıfır NS mi yoksa 2. el temiz CBR'mi alsa yoksa hiç üzmeyip gidip sıfır CBR mi alsam diye çok düşünmüştüm. Ve bu sorunun cevabını ararken internette, benzer soruların çokluğunu görmüştüm.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Pulsar gibi patates bi motorun farkına varmak için doğru düzgün bişeyler kullanmanız gerek gençler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Yahuu iyice saçmalamar dan dun dan ortaya karışık yapılmış....Neyle neyi kıyaslıyoruz.Pulsar ne ya..Hintli iyi bir şey olsaydı arabada da; Ya da ne biliyim başka dallarda da kendini ispat ederdi.Adamlar İneğe, fareye tapıyor.Bakıyorum ki beklentiler yüksek Hooondaaa ve Pulsar karşılaştırması bu nasıl bir şey Lahana turşu hesabı.....Oldu olacak Yamahaylada Mondiali veya Sym yi karşılaştırın bari....YOK ARTIK

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı levent3410 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahuu iyice saçmalamar dan dun dan ortaya karışık yapılmış....Neyle neyi kıyaslıyoruz.Pulsar ne ya..Hintli iyi bir şey olsaydı arabada da; Ya da ne biliyim başka dallarda da kendini ispat ederdi.Adamlar İneğe, fareye tapıyor.Bakıyorum ki beklentiler yüksek Hooondaaa ve Pulsar karşılaştırması bu nasıl bir şey Lahana turşu hesabı.....Oldu olacak Yamahaylada Mondiali veya Sym yi karşılaştırın bari....YOK ARTIK
    Japonlar neler yiyor biliyor musun? Boş boş konuşuyorsun laf olsun diye. Yamaha araba yapmış ta benim mi haberim yok? Kawasaki otobüs falan mı üretiyor? Ancak boş laf. İyi motor yapmak için araba yapmak gerekiyorsa buyrun hepimiz bmwlenelim...
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad ben zaten kronik sıkıntısı yok cbrnin demedim. Daha az var, çoğunlukla halledilmiş dedim. Pulsar için de bahsedilen kronik sorunlar benim motorda yok dedim. Zaman içinde pulsarlarda da gelişme olduğunu da söyledim. Bir motor ne kadar uzun süre üretilirse o kadar çok geri dönüt alınır ve o kadar çok iyileştirme yapılır. Pulsarda yapılmadı mı? Dünya kadar değişiklik var 2014 modeli ile 2016 modeli arasında. Zaten yazımda da diyorum ki ikisini de düşündüm, pulsar aldım, pişman değilim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

Farkında mısın üslubun da nickin gibi. R25'in esamesi yok başlıkta, uydurmayalım. CBR pulsara göre uzuyor, inkar etmeyelim. Malzeme kalitesinden kastımız motorun absli olması değil, grenaj vb. kısımlarda kullanılan plastiğin, boyanın vs. kalitesi. Ayrıca başlığa bakarsan senin motorun olan duke 250 den hiç bahsedilmiyor. Alıp binmek isteyene yol bilgisayarı, abssi, kaliteli fabrikasyon lastiği ve kaydırmalı debriyajı ile çok güzel bir motor. Servislerin fiyatlandırmasından şikayetçiler ama olur o kadar. Al senin motordan da bahsettik. Mutlu oldun mu? Bu arada insanların zeka seviyesini ölçecek seviyede iq sahibi olsan önce üslubunu bilirsin. Sanane benim zevkimden, ben hızlı giden motor seviyorum belki? Belki donanım istemiyorum? Sana mı soracağım ne isteyeceğimi neyi beğeneceğimi? Malımın ortağı mısın?
    Nick Pc = Bilsayar computer manasında belli ki idrak edememişsin neyse boşver sen onu. Ha bu arada motorum DUKE değil Pulsar 200 NS. DUKE bu sınıfdaki tek donanımlı motor onu demek istedim onu da idrak edememişsin. Senin zevklerinle ilgilenmiyorum malın umrumda değil hız istiyorsan 600 lük 1000lik mankinelere falan bak şayet 27 hp lik makine ile hız yaptığını sanıyosan seni uyandırıyım üzgünüm yapmıyorsun. Boya plastik kalitesi bu kadar detaylara takma sonuçta 200cc sınıfındaki gariban avutmaya yarayan boş motorlar.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Hadi ordan traştan bir boş geyik mevzusu....Honda ve pulsar kıyaslamaya diiiikiiiiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Kaldı kiiii artcımla beraber x cityle hiderken arkamdan gelen bir pulsar;;klı sıra yakalıyacak beni'o trk ben 2 kişi, resmen Yamaha nal toplattı neeymiiiş puhhhsar mııiş.Hakikaten de hindu motoruymuş.Onu bunu bilmem 4 marka tanıtım HONDA,YAMAHA,SUZUKİ, KAWASAKİ gerisi teferruat

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japonlar neler yiyor biliyor musun? Boş boş konuşuyorsun laf olsun diye. Yamaha araba yapmış ta benim mi haberim yok? Kawasaki otobüs falan mı üretiyor? Ancak boş laf. İyi motor yapmak için araba yapmak gerekiyorsa buyrun hepimiz bmwlenelim...
    Bunlar garibanların avutulduğu motor bile diyemeyeceğim aletler 4 tane japon bilirim.Gerisi Bmw de dahil teferruatdır.Yolda kalan bir tane japon gösterin bana...He olabilir o da şöyledir; mondi yada başka bir markayı stickerlemiştir....

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Hadi ordan traştan bir boş geyik mevzusu....Honda ve pulsar kıyaslamaya diiiikiiiiz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Kaldı kiiii artcımla beraber x cityle hiderken arkamdan gelen bir pulsar;;klı sıra yakalıyacak beni'o trk ben 2 kişi, resmen Yamaha nal toplattı neeymiiiş puhhhsar mııiş.Hakikaten de hindu motoruymuş.Onu bunu bilmem 4 marka tanıtım HONDA,YAMAHA,SUZUKİ, KAWASAKİ gerisi teferruat

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:12 ----------

Bunlar garibanların avutulduğu motor bile diyemeyeceğim aletler 4 tane japon bilirim.Gerisi Bmw de dahil teferruatdır.Yolda kalan bir tane japon gösterin bana...He olabilir o da şöyledir; mondi yada başka bir markayı stickerlemiştir....
    bmw teferruat olur mu hiç. param olsa alacağım yarış motoru "bmw s1000rr" olurdu. bmw teferruat değil. suzuki kalite açısından bence en iyisi. ama dediğim gibi bedava verseler "bmw s1000rr" alırdım.

bajaj pulsar 200ns hakkında kötü yorum hatırlamıyorum ama 200rs hakkında şu anda çok atıp tutuyorlar 10 bin tl ye abs li bir motor alıyorsunuz. elbet olacak bir eksikleri.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bmw teferruat olur mu hiç. param olsa alacağım yarış motoru "bmw s1000rr" olurdu. bmw teferruat değil. suzuki kalite açısından bence en iyisi. ama dediğim gibi bedava verseler "bmw s1000rr" alırdım.

bajaj pulsar 200ns hakkında kötü yorum hatırlamıyorum ama 200rs hakkında şu anda çok atıp tutuyorlar 10 bin tl ye abs li bir motor alıyorsunuz. elbet olacak bir eksikleri.
    Hayıır tabiki bmw motosiklet bir arkadaşın misilleme bana gönderdiği yazı üzerine yazdım

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Onu bunu bilmem 4 marka tanıtım HONDA,YAMAHA,SUZUKİ, KAWASAKİ gerisi tefurruat

Motosikletler hakkinda bilgi seviyen tahmin ettigim gibi. bu arada bos bir vaktinde biraz forumu kurcalarsan motor kitleyen r25 lerin cbr 250r larinin konusuna rahatlikla ulasabilirsin
    efendy06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt 700 tracer
    Motosikletler hakkinda bilgi seviyen tahmin ettigim gibi. bu arada bos bir vaktinde biraz forumu kurcalarsan motor kitleyen r25 lerin cbr 250r larinin konusuna rahatlikla ulasabilirsin
    Adam gibi kullanmayanlar ve Rodajı kurallarına göre yapmayan , başıboşların kullandığı motorlara lafım yok ve artı++++ benim tecrübem ya da senin anlayacağın dilde(tercübem)yaşım 48 ve15 yaşından beri bu aletlerin üstündeyim.Neyin ne olduğunu senden daha iyi bilemeyeceğim kanaatine vardığımdan.Geri çekiliyorum.Meydan sizin.Hadi buyrun

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Olmaz, okumak yok. Ne gerek var okumaya? Kafana göre yaz gitsin. Aprilia ne olacak? Ducati ne olacak? Triumph ne olacak? Bunlar teferruat değil de nedir?
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Adam gibi kullanmayanlar ve Rodajı kurallarına göre yapmayan , başıboşların kullandığı motorlara lafım yok ve artı++++ benim tecrübem ya da senin anlayacağın dilde(tercübem)yaşım 48 ve15 yaşından beri bu aletlerin üstündeyim.Neyin ne olduğunu senden daha iyi bilemeyeceğim kanaatine vardığımdan.Geri çekiliyorum.Meydan sizin.Hadi buyrun
    Abicim benim yasimda 25, babam 53 yasinda bizde 15 yasindan beri motosiklet uzerindeyiz ama babam mv agustayi, moto guzziyi, triumph u falan bilmez. Bende 2 yildir chopper, cruiser lara ciddi anlamda gonul vermis arkadaslar kadar bilgili degilim, cunku bu motosikletleri ne arastirdim nede okudum. Ote yandan bahsettigim motor kitleyen japonlar kullanicidan kaynakli degil KRONIK yag pompasi arizasindan dolayi bu durumdalar. Kusuru bakma abicim Surc-i lisan ettiysem affola.

Bir firmanın ürettiği motoikletlerin kalitesini, neye taptıklarına veya başka hangi sektörlerde var olduklarına göre değerlendirmeniz süpermiş maşallah
    rebirth bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adamlar Honda ile Bajaj'ı kıyaslamamış. Sınırlı bütçesi olup azcık iyi giden motosiklet arayanlara ışık tutması açısından belirli fiyat bandındaki iki modeli kullanıcı gözüyle değerlendirmişler.Beğenirsin beğenmezsin, eksik gördüğün yeri hatırlatırsın o ayrı; ama vatandaş hemen boş laf ve marka fanatikliği yapmaya başlamış. Bence gayet bilgilendirici bir çalışma olmuş, elinize sağlık.
    wing41 bunu beğendi.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Çift silindir olsaydı cbr250 al derdim sana. Madem ikisi de tek silindir, öyleyse bajaj almak mantıklı geliyor bana. Ayrıca cbr250 için sigorta primi 1800 lira civarında çıkıyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)