Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Uzun yol için hangi 250cc?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Önümüzdeki aylarda (motosiklet ehliyetini de aldıktan sonra) 250cc ile motosiklete başlamayı düşünüyorum. Bir süredir de marka ve modelleri araştırdım. Araştırırken ise kriterim uzun yolda bana sorun çıkarmaması ve rahat kullanımının olması. Tabii iki kişi binilecek bir motor olması da şart. Çantalar vs cabası. Özetle bisikletle yaptığım 50-100 km arası turlar gibi, motosiklet ile 500 - 1000 km'lik mesafelere gitme amacım var.

Dikkatimi çeken seçen modeller ise şunlar oldu.

- Suzuki GW 250 Inazuma
    - Yamaha YZF R25
    - Yamaha XMAX 250
    - Honda CBR 250R
    - Yamaha MT 25
    - Benelli TNT 250

Öncelikle şunları söyleyeyim, Çin malı ve benzeri fiyat ve güvenilirliği daha az olan markalara gitmemeye özen gösteriyorum. Ayrıca motorsikletin şekli şemalı o kadar da önemli değil benim için. Son hız ise umursadığım bir konu değil.

Soru şu;
    15000 TL ve biraz üstü bir bütçe ile uzun yolda bana keyif verecek, yolda bırakmayacak, yedek parçasında sorun yaşamayacağım motor hangisidir?

Yorumlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    otchill bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Honda Nss300 Forza
    Net
    2015 model 10.000 km civarı 14.500 civarı "ABS siz model" bulabilirsiniz

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Sıfır model almayı düşünüyorum. Sanırım Forza'nın satış fiyatı 18bin civarıydı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Nss300 Forza
    Net
    2015 model 10.000 km civarı 14.500 civarı "ABS siz model" bulabilirsiniz
    o olmadı xmax almalı değil mi

emrekulahli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda spacy 110
    bunların arasında mantıklı olanlar inazuma ile MT-25 BENCE. Bunu oturuş pozisyonundan ve artçı olmasından dolayı söylüyorum. Reyzik motorlarla rahat edebileceğini düşünmüyorum. Xmax ve forzanında uzun yolda tatmin edeciğini sanmıyorum hele ki rampalarda vs. debriyajlı olması (motor devrini ayarlayabilmek yani) uzun yolda iyidir.
    plectrum bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En mantıklı seçenek xmax olacaktır,daha sonra inazumanın f modeli olabilir. Geri kalan motosikletlerle de yol yapılabilir, cbrla mutlu mesut gittim. Fakat artçı, konfor, eşya taşıma gibi kriterler varsa xmax 1. Sırada olacaktır

Motosikleti
    Bajaj Avenger 150 Street
    Ben bu konularda tavsiye verecek seviyede motor geçmişi olan biri değilim ama uzun yol ve artçı dediğiniz zaman, r25 ve cbr 250r gibi süpersport motorları elemeniz lazım sanırım.

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    XMAX için büyük çanta olmaz diyenler olduğundan şüpheliyim aslına bakarsanız. Tahmin edersiniz, uzun mesafe giderken bisiklette bile arkada gayet yük taşıyor insan, motosiklet olunca yan çantalar vs de olacak. Listedekilerden bu durumda hangisi ideal yol güvenliğini ve konforunu sağlar?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Inazuma çok uygun. Kendi r25 le 7000 km uzun yol yaptım. İstanbul çıkış, Çanakkale eskisehir bursa bolu edirne vs. R25 konfor ve uzun yol ihtyaclarinizi karsilamaz. Çanta takılması, oturuş pozisyonu. Mt 25 çıplak motor , çok rüzgar yersiniz. Size giydirilmiş versiyon inazuma. Burdan istediğiniz her yere gider.( ben r25 imi çok sevdiğim için bana dert olmadı imkan olsa Çine bile giderim fakat racing motor uzun yolculuk için uygun değil )

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XMAX için büyük çanta olmaz diyenler olduğundan şüpheliyim aslına bakarsanız. Tahmin edersiniz, uzun mesafe giderken bisiklette bile arkada gayet yük taşıyor insan, motosiklet olunca yan çantalar vs de olacak. Listedekilerden bu durumda hangisi ideal yol güvenliğini ve konforunu sağlar?
    Neden olmazmış?

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    XMAX için ikili aluminyum çanta takma ihtimali var mıdır?

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Bu durumda inazuma ile tnt 250 kalıyor.

Motosikleti
    Mondial Rx3i evo
    arkadaşım zaten sanırım sen belirlediğin kriterlerle listendeki motosikleti bize söylemişsin sanırım. İnazuma f de gönlün var lakin naked inazumaya razısın gibi bir ruh halinde olduğunu düşünüyorum. Ben bir rx3i evo kullanıcısıyım. Daha önce hiç ama hiç motosiklet sürmedim. Fakat ekonomik imkanlarımın kısıtlılığından dolayı tek atış hakkım vardı. Onu da rx3i evo dan yana kullandım. Benim bütçe ise 17-18 bin liraya kadar kredi çeker öderim. diyordum. Motosiklet sürmesini bu motorla öğrendim. 5 ayda 8 bin kilometre yol yaptım. Kışın giyebileceğim ekipmanım yok ve ondan 4 aylığına da olsa ayrılacağım diye üzülüyorum. Sadece ben mi hayır bu 8 bin kilometrenin 7 bin lik kısmını artçılı ve eşim ile birlikte yaptım. O da aynı şekilde üzülüyor. Peşin hükümlü olma bir göz gezdir, bir araştır derim. Avrupa euro4 standardını 2017 yılı itibarıyla kabul edeceğiz. Ancak bu motosiklet avrupanın tamamında yerini aldı. Bunca rakibinin arasında kendini ispatladı. Ülkemizde bile 40 bin kilometreleri bulanlar var. Yurtdışı seyahat planları yapan rx3i evo cuların sayısı pek az da değil. Ben kullanıyorum sorunsuz. tavsiye ederim.
    bursalıali ve ...garip... bunu beğendiler.

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    250 cc de konu uzun yol ise araç kesinlikle Suzuki GW 250 ama mutlaka F modeli olmalı diye düşünürüm ben. Diğer 250 cc grubundaki motorların beygir gücü ya da torku yüksek olabilir, Inazuma f şekil olarak birilerinin beğenisini haketmeyebilir, yedek parçası pahalı olabilir ama uzun yol ve konfor deyince, o karşıdan gelen koca kamyonların rüzgarından ya da genel anlamlarda sert rüzgarlardan gram etkilenmeme deyince rakibi yoktur. Zaten sağlamlığı tescilli ömürlük evladiyelik bir motosiklet olduğu hiç su götürmez. Diğer sayılan seçeneklerin hiçbirisi yola Inazuma F kadar basmaz, oturmaz.
    wing41 ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Gw250
    İyi forumlar ;
    250 cc de r25 mt25 hyosung Ktm kawa vs surmedıgım makine kalmamış bir kişi olarak söyleyeyim,
    2014 yılından beri 7000 km Cbr 250, 16000 km Suzukı inazuma ve 6000 km Ktm RC ve son olarak 4 aydır 2014 kawasakı er6f kullanıcısı olarak kesinlikle inazuma hocam.

2014 model düz beyaz ki en güzel rengi bence çıplak inazuma vardı.
    Önüne güzel bir camla çok güzel işler yapmıştı.
    Tork devri, titreşim, hızlanma kararlılığı, süspansiyon konforu, sele konforu, şasi stabılıtesı, bakım aralığı, koruma demiri kolaylığı, malzeme kalitesi falan sınıfının en iyisi hatta iddia ediyorum mt 07 den daha iyi boya kalitesi ve kumanda kollarına sahip. Mt 25 le kıyaslama bile. Yanlış anlaşılmasın blok olarak mt 25 çok güzel ama parça kalitesi olarak yamaha genel olarak biraz vasat.

X max de çok güzel ama uzun yol küçük teker sıkıntılı.

Fakat olumsuz yani yok değil mi?
    Elbette ki var o da parça fiyatı ha koruma demiri ile zaten büyük oranda sorunsuz kullanırsınız.

F kasa da gerçekten çok güzel fakat er6f kullanıcısı olarak karenajlı motorda koruma takoz işi biraz sıkıntılı, onun yerine n alıp güzel koruma demiri ve yan çantalarla Türkiye yi 3 defa turlarısınız emin olun. Hem f ve n arasındaki fiyat farkına güzel bir lastik alırsınız.

Bana kalırsa tek tercih inazuma.
    İyi forumlar
    blueway2, Salurbey ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    ayna639 dostum RX3i EVO dikkatimi çeken bir motor, hatta evimin altında bayiisi var diyeyim, her gün otopark girişinde göz göze geliyordum bu model ile. Makine Mühendisliği okumadan ileri gelse gerek, malzeme kalitesi, özellikle kaynak işçiliği çok önemli benim için, şirkete aldığımız Tucson'un altına yatıp, kaporta altı boyasız yerleri servise boyattıran birisiyim diyeyim. İnan listedekiler dahil bir çok motoru inceledim. RX3i EVO gayet iyi bir motor gibi görünüyor, (yol tutuşunu vs bilemem) ancak malzeme ve işçilik bir tık altta. Üstüne de bayiye gidip "stop etme sorunu var mı?" gibi soruları sorduğumda pek de tatmin edici cevap alamadım. Bu yüzden listeye almadım diyeyim. Ek olarak hiç bir motorda gönlüm filan yok, tek derdim, malzemesi ve işçiliği sağlam, benim ve arkamda seyahat edecek kişinin hayatını en az riske atacak motosikleti seçmek.

Diğer arkadaşlara da ayırca teşekkür ederim.

Motosikleti
    Forza 250
    Hocam sizin aradığınız kaliteyi size verebilecek tek seçenek kesinlikle Suzuki İnazuma, uzun yol düşündüğünüz için de F modeli sizi rüzgarda daha rahat ettirir. Her türlü çantayı da rahat takarsınız. Çift silindir olduğu için iki kişi gezilerinizde de sizi üzmez.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amacın sadece biyerlere iki teker üzerinde gitmek ise xmax, motosiklet üstünde gitmek ise saydıklarının içinde senin amacına en uygun İnazuma dır. F olması şart değil, tur camı işini görür.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Birbuçuk sene aktif olarak bisiklet kullandıktan sonra (işe gidiş geliş, hafta sonu uzun sayılabilecek turlar), motosiklete geçtim. Öğrenmek amacıyla cub ile başladım. 5000km'yi geçtim ve tıpkı sizin gibi hem şehir içi hem de şehirler arası gideceğim bir motosiklet arayışına girdim. Yüzde 90 artçılı kullanacağım, eşyalarım olacağı ve scooter sevmediğim için inazuma tercih sıramda başı çekiyordu. Fiyatı tam bilmiyorum ancak benim önerim doğru motosiklet inazuma f olacaktır.

Ben ne yaptım, neden motosiklete başladığımı tekrar düşünüp cruiser kullanabilmek için başladığımı hatırladım, vazgeçtim ve cruiser arayışına girdim ancak size önerim inazuma f'dir.

Fiyat yüksek gelirse inazuma alınıp ön cam eklenebilir, uzun turlar için. (bundan emin değilim, belki olabilir belki olamaz. araştırmak lazım)

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Size piaggio xevo 250 öneriyorum.
    Çift bagaja sahip
    Şu an kampanyada sıfır 4.000€
    2015.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...07447238/detay

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)