Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Uzun yol için hangi 250cc?

Motovento
    REKLAM ALANI
    harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Tercihiniz mt-25 veya suzuki inazuma veya inazuma f olmalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Benelli BN251 ABS, 2018; listeye eklemiş olalım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    piyasada en iyi 250 -300 lik uzun yol motorları touring ve enduro motorları olur bu hacimdeki.. aklıma inazuma f geliyor touring de endurodada rx3 versys 300 ,vstorm 250 geliyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    "Uzun yol için" kriterini esas alıyorum ve sadece yazdığın motorlar için cevap veriyorum XMAX. Dediğim gibi. Sadece uzun yol motosikleti ve yazdığın modelleri esas aldım. Bu işin motoru xmax dır. Başka bakma, git al. Buralarda crf250 almaya bile ikna ederler seni çok kurcalarsan.

Motosikleti
    Artık Yok...
    scooter varsa listende xmax de olur tabiki rahat motordur ben vitesli ler içinde yaptım tercihi..

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı hknzrdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüzdeki aylarda (motosiklet ehliyetini de aldıktan sonra) 250cc ile motosiklete başlamayı düşünüyorum. Bir süredir de marka ve modelleri araştırdım. Araştırırken ise kriterim uzun yolda bana sorun çıkarmaması ve rahat kullanımının olması. Tabii iki kişi binilecek bir motor olması da şart. Çantalar vs cabası. Özetle bisikletle yaptığım 50-100 km arası turlar gibi, motosiklet ile 500 - 1000 km'lik mesafelere gitme amacım var.

Dikkatimi çeken seçen modeller ise şunlar oldu.

- Suzuki GW 250 Inazuma
    - Yamaha YZF R25
    - Yamaha XMAX 250
    - Honda CBR 250R
    - Yamaha MT 25
    - Benelli TNT 250

Öncelikle şunları söyleyeyim, Çin malı ve benzeri fiyat ve güvenilirliği daha az olan markalara gitmemeye özen gösteriyorum. Ayrıca motorsikletin şekli şemalı o kadar da önemli değil benim için. Son hız ise umursadığım bir konu değil.

Soru şu;
    15000 TL ve biraz üstü bir bütçe ile uzun yolda bana keyif verecek, yolda bırakmayacak, yedek parçasında sorun yaşamayacağım motor hangisidir?

Yorumlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
    gv 250 derim.

Motosikleti
    MT-07
    Baya eski konu olmasına rağmen Suzuki İnazuma derim. Belki demişimdir. Belkide dememişimdir. İnazuma fıtı fıtı gidecek bir alettir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baya eski konu olmasına rağmen Suzuki İnazuma derim. Belki demişimdir. Belkide dememişimdir. İnazuma fıtı fıtı gidecek bir alettir.
    sen şunu yazmasan tarihe bakmazdım 2016 da açılmış konu hiç şu tarihlere bakmıyorum..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen şunu yazmasan tarihe bakmazdım 2016 da açılmış konu hiç şu tarihlere bakmıyorum..
    Benim başıma geldi. Ondan ilk tarihe bakıyorum sonra 5-6 yoruma

mesut hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660 r-honda CBF - SUZUKİ GW 250 İNazuma
    Paran çoksa v strom 250 al, paran biraz az ise inazuma çıplak olanını al,çünkü giydirilmiş olanını alırsan f olanını, Allah muhafaza düşersen,bir kazaya karışırsan grenajları çok pahalı,kullanan dan dinle, hepsinin motoru aynı ,beygiri aynı,250cc ayarında alınabilecek en iyi motor bunlar, en iyi kullanan bilir(HAYAT GEZİNCE GÜZEL)
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    çoğu motorun touring ile naked versiyonları birebir aynıdır.. motoru gücü yürüyeni her şeyi.. inazumada öyledir eminim ama firmalarda boşuna grenajlı versiyonunu üretmiyor aynı motorun.. bir faydası amacı varki adamlar üretiyor bunu boşuna satış yapmak için yapmazlar.. illaki grenajın aerodiniğe rüzgar akışına bir etkisi var bilhassa uzun yolda..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öncelıkle racinglerı oturus pozısyonundan dolayı elemelısın. Scooterda vırajlarda tehlıke arz edebılıyor dengesız bır motor her ne kadar xmax pcx gibi modeller yarı scooter tarzı olsa da bana guvensız gelıyor vırajda anı hareketlerde dusme rıskı var ve uzun yolda hızlı gıderken buyuk rısk tasıyor. Kalan ıkı model uygun geldı

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)