Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Xj6 mı Mt07 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Merhabalar arkadaslar, mt25'imi iki hafta evvel bir öğretmene sattım. Geçen hafta tam bayiden 07 almaya gideceğim gün elime duvara sabitlenmiş cam düşmesi üzerine elim alçıya alindi dolayısıyla motoru ertelemek zorunda kaldim. Bu ayin onunda alçı çikacak, dikislerim alinacak. Butcem bu iki motora da yeterli.

Tecruben var mi? Yeterli gelir misin? Gibi sorulara kapaliyim, bana bu iki motorun arti ve eksisini yazabilirseniz memnun olurum.

Teşekkürler
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gözü kapali xj6 derim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    XJ6 diversion F ABS
    antilop_skul ve tiawern bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    TABİKİDE XJ6

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Seriye devam et, arkandan ağlamasın
    MT07

mt7 alırsan son hızda aklını alabilirler. bu amcanın 140kmh ile giderken korktuğu gibi )

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    gsr 750+3karakter

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Biride çıkıp cbr650f var, ona da bir bak dememiş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    KTM Duke 690 R.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim kimse zahmete katlanıp da artı eksi yazmamış. Bende XJ6 mı yoksa Diversion mu? arifesindeyim. Mt07 bende düşündüm. Sana az çok fikirlerim aktarayım.

Mt-07 alacak olursan bi defa ABS'li yada Motocage modellerine bakmakta yarar var. (XJ6 içinde aynı durum geçerli)
    Diğer bir husus bu motor çift silindir, XJ6 4 silindir bunun bi defa farkını koymalısın.
    Beygir güçleri ikisininde aynı (74 bg),
    İkisi de çıplak bunun sadece dezavantajı uzun yolda rüzgar yemen olacak, fakat çoğu zaman şehir içindeysen naked, avantaj ve pratiklik sağlar.
    Yakıt konusunda Mt daha az yakar haliyle.
    Yola hakimiyet açısında XJ6 bir kaç tık daha önde
    Performans olarak; mt sana tork hissi verirken XJ6 daha seri uzayabilme açısından mutlu edebilir.
    XJ6 210 kg-MT-07 180 kg
    Sele yüksekliği XJ6 MT-07'ye göre daha alçak. 1.65 dolaylarındaysa boyun rahatlıkla kullanabilirsin.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim kimse zahmete katlanıp da artı eksi yazmamış. Bende XJ6 mı yoksa Diversion mu? arifesindeyim. Mt07 bende düşündüm. Sana az çok fikirlerim aktarayım.

Mt-07 alacak olursan bi defa ABS'li yada Motocage modellerine bakmakta yarar var. (XJ6 içinde aynı durum geçerli)
    Diğer bir husus bu motor çift silindir, XJ6 4 silindir bunun bi defa farkını koymalısın.
    Beygir güçleri ikisininde aynı (74 bg),
    İkisi de çıplak bunun sadece dezavantajı uzun yolda rüzgar yemen olacak, fakat çoğu zaman şehir içindeysen naked, avantaj ve pratiklik sağlar.
    Yakıt konusunda Mt daha az yakar haliyle.
    Yola hakimiyet açısında XJ6 bir kaç tık daha önde
    Performans olarak; mt sana tork hissi verirken XJ6 daha seri uzayabilme açısından mutlu edebilir.
    XJ6 210 kg-MT-07 180 kg
    Sele yüksekliği XJ6 MT-07'ye göre daha alçak. 1.65 dolaylarındaysa boyun rahatlıkla kullanabilirsin.
    kardeş,yazdıklarının 1 i hariç diğerleri doğru. her 2 si de aynı güç demişsiniz.MT-07 75 HP.,XJ6 78 HP.eleştirmek değil,insanları doğru bilgilendirmek için yazdım.
    ramcixx bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş,yazdıklarının 1 i hariç diğerleri doğru. her 2 si de aynı güç demişsiniz.MT-07 75 HP.,XJ6 78 HP.eleştirmek değil,insanları doğru bilgilendirmek için yazdım.
    Teşekkürler hocam. Bende bi ara bakmıştım. Aklımda kalanı yazdım, demek ki yanılmışım.
    mehmetgullu bunu beğendi.
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Son hızda giderken o 3 beygir fazlalık ile yanımdan ağır ağır suratıma bakarak beni geçiyordu ya XJ6 deli oluyordum..
    maktama ve tiawern bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Şu soruyu 100 kere sordunuz, xj ile mt kiyaslancak motosiklet degiller, xj ye bindikten sonra hak verip allah razi olsun dersiniz. Her yolun motorudur, 4 silindir yag gibi akar, her turlu keyif verir. Bu motorlar ile 690 dukeyi karsilasirmak bastan yanlis zaten, 690 traktor gibi, ic organlarinizi doker yolda. 15 dakika sonra titresimden kufur etmeye baslarsiniz.

Hic dusunmeyin, usta tavsiyesi dinleyin xj6 alin, her ihtiyaca cevap verir, motosiklet defterini kaparsiniz. Banada cok hayir duasi edersiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu soruyu 100 kere sordunuz, xj ile mt kiyaslancak motosiklet degiller, xj ye bindikten sonra hak verip allah razi olsun dersiniz. Her yolun motorudur, 4 silindir yag gibi akar, her turlu keyif verir. Bu motorlar ile 690 dukeyi karsilasirmak bastan yanlis zaten, 690 traktor gibi, ic organlarinizi doker yolda. 15 dakika sonra titresimden kufur etmeye baslarsiniz.

Hic dusunmeyin, usta tavsiyesi dinleyin xj6 alin, her ihtiyaca cevap verir, motosiklet defterini kaparsiniz. Banada cok hayir duasi edersiniz.
    Pardon reyiz ben Duke 690'ı motosiklet olarak biliyordum.

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    aylar önce yazmıştım.alıntımdır.kesinlikle tavsiye ederim.tekrar durumumu düzeltirsem tekrar diversion alırım.

Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben her yıl,fotodaki gibi arkada 3 çanta,çanta üzerinde kamp malzemeleri ve büyük bir depo üstü çanta ile,ADANA'dan-MANAVGAT festivaline 500 km.lik yolu çok rahat bir şekilde eşimle beraber giderdim.ayrıca hafta sonu gurup gezilerimizde de eşimle beraber kullanırdım.oldukça rahat bir oturuş pozisyonu ve sürüşü var.sakin bir sürüşle,ve bu yükle,bu rotada 4,3-4,5 lt.benzin yakıyordu.evladımı evlendireceğim için nakte ihtiyacımdan dolayı satmak zorunda kaldım.eğer böyle bir durum olmasaydı kesinlikle satmayı düşünmezdim.tavsiye ederim.
    http://i.hizliresim.com/2jQGpN.jpg

http://i.hizliresim.com/B89ljD.jpg
    LoseControL bunu beğendi.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    mt07 daha çok tuluyor ama xj6 4 silindir bence xj6
    tiawern bunu beğendi.
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    xj6 eski motorum, vakti zamanında aynı ikilemde kalıp xj6 almış biri olarak düşüncelerimi paylaşmak isterim.
    kuyruğu çıkarıp arkaya dahili sinyalli led stop ve rizoma aynalar taktığınız zaman oldukça güzel görünüme kavuşan bir alet. ben tiger egzoz kullanıyordum, sağolsun ustam harika işçilik ile orjinal headerslara montaj yapmıştı. harika da bir sesi vardır. son hızda mt7 leri güzel yiyor. teker yapmak mt7 ye nazaran kilosundan dolayı nispeten zordur. 7 bin devir de ayaklara ve seleye vuran çok gerizekalı bir titreşimi vardır. o da 6. vites 120km/h a denk geliyor. ya 110 la gidiceksiniz ya da 130 ile. rodajdan sonra tapagaz dahi gitsen 100km de 5,5 litre den fazlasını yaktıramazsın. (egzoz ile). üzerinde gelen stok dunlop lastikleri çabuk ısınır, nispeten iyi yol tutar değiştirmek çok elzem değildir. abs li haline 29,750 hayatta verilmez. ben 2015 model abs siz sıfır ı 24750 ye almıştım. 2. el temiz bir makinayı almanızı tavsiye ederim. kırpılmış r6 bloğu vardır xj6 da, kronik sorunları olmadığı için kolay kolay öldüremezsiniz motoru. aksesuar sıkıntısı var. özellikle türkiyede. olanlarda çok pahalı. (orjinal koruma takozu 650 lira)
    mt7 hakkında da nacizane düşüncelerimden bahsedeyim. xj6 ya göre çok daha fazla elektronik desteği olan bir alet. CP2 güzel bir blok teknolojisi. şaside burkulma sıkıntısı var. virajı xj6 ya göre nispeten kötü. tekere rahat alınıyor. sesi yüksek devirde kulak tırmalıyor. aksesuarı ucuz ve bol.
    fikir olması açısından videolarıma göz gezdirebilirsin:

Aquaium, ramcixx, maktama ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Mt 07 dar motor xj6 gibi uzun değil kısa tok motor alt devirde tork var ama xj6 7 binden sonra ışınlanmış gibi deliriyor.ikisi az çok aynı yakıtı yakar.Xj6 daha oturaklı virajlardada öyle.Yapıştırma usulü gidersen mt7 yetişemez xj6 ya...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ikiside güzel ama yebereyi göz ardı etmeyin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)