Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba Black Cat mi Mondial X-Treme Maxx 200 mi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar yakın bir zaman içerisinde cross motor almayı düşünüyorum ilk motorum olacak bu yüzden 2.el çinli bir motor olmasını tercih ediyorum yoksa herkes crf lere klx lere binmek ister tabii ki. Konuya geri gelirsem uzun süredir araştırıyorum çinliler içerisinde kuba black cat ve mondial x-treme serileri öne çıkıyor gibi. Bu konuda ikisinide araştırdım bazen black cat'i bazen de x-treme 150 serisini öneriyorlar.Ancak benim sormak istediğim mondial x-treme maxx 200 ile kuba black cat arasında hangi seçimi yapmam gerektiği.Bu seçimde performansın ve kalitenin yanında servis ve yedek parça kriterlerini de dikkate alarak önerirseniz çok sevinirim.Boyum 1.83 boy olarak sıkıntı yaşayacağımı zannetmiyorum.Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    mondial i bilmem ama black cat i kullandım.
    eğer titreşimden zevk alıyorsan black cat öneririm.

Okuduklarıma göre maalesef çinli motorların hepsinde bu sorun var.O yüzden her türlü kollarımız uyuşucak
    Birde yazmayı unutmuşum sizin önerebileceğiniz başka cross motorlar varsa yazın lütfen yada 2. el bi japon al (0 çinliden 2 kat pahalı) düşürsende(unutmayın ilk motorum olacak ) parçalarını pahalıya kaçmadan değiştirebilirsin diyorsanız japonlarıda düşünebilirim. Çünkü japon alırsam en azından yükseltene kadar (4-5 sene) kullanmayı düşünüyorum.

Motosikleti
    xmax250
    maxx 200 kullanıyorum yaklasık 4000 km dir.. verdigim paraya göre performansı gayet tatminkar.. fiyat performans olarak bence gayet alınabilir bir motor... hatta istanbuldaysan satmayı dusunuyorum suan da iletişime gecebilirsin =)

Motoru ne zaman alacağım belli değil en kötü ihtimalle yazın alacağım yinede teşekkür ederim ama hazır siz buradayken bilgilerinizden ve tecrübelerinizden yararlanmak isterim acaba sorunları motorun oldu mu olduysa nasıl sorunlar yaşadınız veya 150cc lik olanına çabuk boğuluyor diyorlar acaba 200 lüğünde de bu sorun devam ediyor mu? Bu tarz şeyleri anlatırsanız sevinirim.

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı Vader97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru ne zaman alacağım belli değil en kötü ihtimalle yazın alacağım yinede teşekkür ederim ama hazır siz buradayken bilgilerinizden ve tecrübelerinizden yararlanmak isterim acaba sorunları motorun oldu mu olduysa nasıl sorunlar yaşadınız veya 150cc lik olanına çabuk boğuluyor diyorlar acaba 200 lüğünde de bu sorun devam ediyor mu? Bu tarz şeyleri anlatırsanız sevinirim.
    arka fren merkez pompasında sıkıntı yasadım ben ama lastikleri degistirdigimden dolayı montaj yapılırken kaynaklanan bir sorundan oldugunu cozduk sonra.. garantiden degisti zaten fren merkezi.. onun dısında yaklasık 1500km lik uzun yol yaptım motorla... kendimin yorulması dısında motorda hic bir sıkıntı cıkmadı... yazın en sıcak oldugu gunlerde bile 100 lerce km yol sürdüm durmadan ve yine herhangi bir sorunla karsılasmadım..
    ben bu motoru arazi de hic kullanmadım da denebilir tamamen yol performansı acısından yorumlayabilirim..

ayrca çabuk boguluyordan kastın nedir bilmiyorum ama zorlanmadan 90-100 km hızlarda sürebiliyorsun... en önemlisi dusuk cc motosiklet kullanıyorsan limitlerini bilip aşırı sıkıstırmayacaksın =)

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka fren merkez pompasında sıkıntı yasadım ben ama lastikleri degistirdigimden dolayı montaj yapılırken kaynaklanan bir sorundan oldugunu cozduk sonra.. garantiden degisti zaten fren merkezi.. onun dısında yaklasık 1500km lik uzun yol yaptım motorla... kendimin yorulması dısında motorda hic bir sıkıntı cıkmadı... yazın en sıcak oldugu gunlerde bile 100 lerce km yol sürdüm durmadan ve yine herhangi bir sorunla karsılasmadım..
    ben bu motoru arazi de hic kullanmadım da denebilir tamamen yol performansı acısından yorumlayabilirim..

ayrca çabuk boguluyordan kastın nedir bilmiyorum ama zorlanmadan 90-100 km hızlarda sürebiliyorsun... en önemlisi dusuk cc motosiklet kullanıyorsan limitlerini bilip aşırı sıkıstırmayacaksın =)
    Bazı yerlerde okuduklarıma göre uzun yokuşlarda oluyormuş boğulma olayı tabi tekrar söylüyorum 150cc lik olanı için bunlar 200 lük olanı için değil.

Motosikleti
    xmax250
    150-200 cc lik dusuk beygirli motorlardan bahsediyoruz burada.. uzun yukuslarda gucten dusmesi gayet normal...

Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150-200 cc lik dusuk beygirli motorlardan bahsediyoruz burada.. uzun yukuslarda gucten dusmesi gayet normal...
    Anladım.Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için şimdilik bende x-treme maxx 200 ü düşünüyorum diğer forumdaşlar kubayla ilgili ne diyecekler bakalım

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    crf 250L olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler