Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yamaha tenere 660 hakkında yardımınızı bekliyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

yamaha tenere 660 hakkında yardımınızı bekliyorum

bildiğiniz gibi motor bloğu euro4 standartlarına uymadığından dolayı 2017 modeli üretilmiyecek

4-5 aydır 2. el sitelerinden ve yamahanın bayilerinden fiat takibi yapmaktayım

2. el pazarında gerçekten insanın aklını karıştırmicak ve gönül rahatlığı ile alınabilecek düşük klometrede (2000-10000 km) 2014 -15-16 model birçok
    motor bulunuyor

size sorum gelecek sene üretimden kaldırılacak bir modelin alınması doğrumudur , alınmasında sakınca yok ise 2016 liste fiyatı üzerinden alınması doğrumudur

2017 de üretimin kesin bittmesini beklemek fiatların düşmesine neden olurmu

ileride yedek parça gibi sıkıntılar çekilebilirmi , 5-6 sene sonra (şu an aldığım gibi kalsa gözüm gibi baksam dahi) eldn çıkarırken çok büyük bir fark (8-10 bin gibi) zarar edermiyim

bu tür alım satım işlerinde deneyimli değilim ama bilgisayarları düşünürsek artık üretilmeyen bir parça ram gibi genelde karaborsaya düşer çünki sadece o ram veya veasayre
    parça yüszünden bilgisayar çalışmaz yeniside üretilmediğinden 2.el piasasında yüksek fiatlar çekilir.

taşıt piasasında bu durum tam tersi olabilirmi

5357344425 yusufsenbayrak.com yusuf_senbayrak@hotmail.com 3dtm@hotmail.com.tr

yamaha tenere 660 yerine xt600-xt660r-xt660e alınsa makyaj , yükseklik ve 3-5 beygirden başka tenereden ne gipi farkları olur sizin zamanınız yok ise bu karşılaştırmanın yapıldıgı bu iki yamaha türü motorum faklarının yazıldıgı bir site varmı

lütfen benim ile paylaşırmısınız

5357344425 yusufsenbayrak.com yusuf_senbayrak@hotmail.com 3dtm@hotmail.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Serisi üretilmeyen motor her zaman sıkıntıdır , esnasında sıkıntı olmasa da alıcı için elinde bir kozdur ve satıcıya bunu belirtir. Buda çok doğal gs650 tek silindirli olan motor için 18,20 isteyen bir sürü ilan var hatta fazlası ama gel gör ki alan var mı o paralara yok. Mt03 içinde durum aynı.

Satan da aslında hakkli gerçekte güzel makine o para eder dusuk fiyatdan satsa o paralara yerine yenisini koyamayacak ama işin doğası bu.

Motor işi ikiye ayrılıyor 250 ye kadar ulaşım için 251 cc ve yukarısı zevk için motor alıyor, zevkine motor alan ile ihtiyaç için motor alanların dinamik ve bi üründen beklentileri çok farklı.

Sonuç üretimi kalkacak ise almamak mantıklıdır, kotu olduğu için ama başka bir model ihtiyacını karşılıyor ise ona yönetmen faydalidir

Ne kadar efsane/kült motor olsada , bu fiatları vermek istemiyorum , artık üretilmeyeceği basbas bağrılan motora bu fiatlandırma ile satmaya çalışan güruhu/bayii/şirket fiatlandırma ilkelerinide anlamıyorum (aslında anlıyorum , kıvranıyor ve almamak için direniyorum doğrusu.).

Düşünelim seneye gibi(belki daha yakında) mt07 motorlu versiyonu çıkacak nerede ise kesin görünüyor, tutup bu deve tipliyi aldık alır almazda yeni modeli çıktı? (şahsen tecavüze uğramış gibi hiss ederdim.)

2017 bu segmentte Honda Dominator , ve Tenere 700'ün düellosu olacak , beklemedeyim.

teşekür ederim yanıtınız için
    bende adı geçen tenereyi rüyamda görüyorum gerçekten ama zaten olmuş 2016 gelecek sene olmicak ve ben mesela 4 sene sonra satmak istesem allah bilir kaçlira para kıracaklar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:24 ----------

tenerenin 700 lük modeli çıkacaksa ama düşündüğüm gibi olmaz ozaman

ozaman üretimden kalkmış olmaz yedek parçası falan sıkıntıda olmaaz

cerkezbiker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    İçeceğin suda köpek öldürme. Çerkez Atasözü.

zannedersem heycandan mallaştım

Alıntı heroyusug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tenerenin 700 lük modeli çıkacaksa ama düşündüğüm gibi olmaz ozaman

ozaman üretimden kalkmış olmaz yedek parçası falan sıkıntıda olmaaz
    Mt07 bloğu kullanılacak yeni versiyonda ve çift silindir ? dış kabukta belki olmaz ancak tek silindir 660cc blok için kıvranıp durursun , yurtdışından parça tedarik edersin ileride bu kaçınılmaz olur.

Sanki sağ gösterip sol kroşe atmak gibi bu yazdıklarınız...

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt07 bloğu kullanılacak yeni versiyonda ve çift silindir ? dış kabukta belki olmaz ancak tek silindir 660cc blok için kıvranıp durursun , yurtdışından parça tedarik edersin ileride bu kaçınılmaz olur.

Sanki sağ gösterip sol kroşe atmak gibi bu yazdıklarınız...
    dostum gerçekten şuan 10 civarı 2015 ve 16 yılına ait sıfır ve 2000-6000 km de ilan takip ediyorum en ucuzu abs siz 25000 şimdi bukadar parayı bayılıp 3 yıl sonra vay eşşek kafam dicem diye yerime oturamaz oldum
    ama gereksiz kuruntu yapıyorsam almadım diyede deli ğimi kıvranırım çünki tenere tam istediğim motor istersen araziye gir istersen uzun yolaçık su sogutma yuksek sele vb depo 23 litre falan filan bedava vstrom versen istemem yalan olmasına ama

mesela piston dekman seti destek verilse yamaha tarafından devriaj mış fren balatasıymı yok fren hortumuymuş radyatormuş bunlar sorun değil şimler bile sorun değil bi çare bulunur ama sekman subab veya piston yada eghzantirik mili egzantirik zinciri bunların uydurugu yada alıştırılmışı performans vermez

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

birde fiat konusu var gerek sıfırı gerekse 2 ellerde üretimden kalkacagı için ve yeni bir blok kullanılacagından yukarda yazdığımız gibi yedekparça ve servis yüzünden insanlar fiat düşürürmü mesela 2000-3000 gibi bişeler oynarmı şu an abs siz 2500 olan motora 22000 teklif edebilirmiyiz satıcı budurumu anlayışla karşılarmı

dostum gerçekten şuan 10 civarı 2015 ve 16 yılına ait sıfır ve 2000-6000 km de ilan takip ediyorum en ucuzu abs siz 25000 şimdi bukadar parayı bayılıp 3 yıl sonra vay eşşek kafam dicem diye yerime oturamaz oldum
    ama gereksiz kuruntu yapıyorsam almadım diyede deli ğimi kıvranırım çünki tenere tam istediğim motor istersen araziye gir istersen uzun yolaçık su sogutma yuksek sele vb depo 23 litre falan filan bedava vstrom versen istemem yalan olmasına ama

mesela piston dekman seti destek verilse yamaha tarafından devriaj mış fren balatasıymı yok fren hortumuymuş radyatormuş bunlar sorun değil şimler bile sorun değil bi çare bulunur ama sekman subab veya piston yada eghzantirik mili egzantirik zinciri bunların uydurugu yada alıştırılmışı performans vermez
    Abs'siz versiyonu sıfır ve 25'lere bırakıldığı sırada dahi almadım, bu para kusura bakmasın piyanocu tek silindirli 10cc yüzünden üst dilimde vergiye giren bu motor için verilmez.

Hele şimdilerde daha üretilmeyeceği ilan edildikten sonra.. sen alacam şöyle böyle al kardeşim, o'halde başlık açma.

Alan alır, almayrum alana'da mani olmayrum.

Haa şöyle olur, akla uygun olarak artık bayii'ler , firma son tenere 660'ları 4-5 bin aşağı çeker ki olması gereken budur, ozaman böbreği satar alırım.

Abs'siz versiyonu sıfır ve 25'lere bırakıldığı sırada dahi almadım, bu para kusura bakmasın piyanocu tek silindirli 10cc yüzünden üst dilimde vergiye giren bu motor için verilmez.

Hele şimdilerde daha üretilmeyeceği ilan edildikten sonra.. sen alacam şöyle böyle al kardeşim, o'halde başlık açma.

Alan alır, almayrum alana'da mani olmayrum.

Haa şöyle olur, akla uygun olarak artık bayii'ler , firma son tenere 660'ları 4-5 bin aşağı çeker ki olması gereken budur, ozaman böbreği satar alırım.
    valaha abs siz 0 versiyonu 25000 süper fiatta ALIRIM VERGİSİ DAMARLIYMIŞ HAKLISIN 623,00 TL da vergisiymiş

PEKİ BAYİLER SENCE BÖLE BİR KIYAK YAPARMI 2017 GİBİ YANİ BÖLE BİR İHTİMAL VARSA BEKLERİM VALLAHA

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

ANLAŞILAN İŞİMİİZ BAYİLERE KALDI 2016 MODEL 0 KLM ABS SİZ ŞU AN 29800 24000 ÇEKERLERSE ALINIR YANİ

DAHA KASK SIRTLIK DİZLİK DİRSEKLİK VE MONT ALMAK GEREKCEK ODA 1200 TL CİVARI TUTUYO

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "şu" siteden tüm modellerin spesifikasyonlarını bulabilirsin.
    direkt bir karşılaştırma değil, sadece ayrı ayrı teknik özelliklerine bakıp kendin karşılaştırabilirsin.

valaha abs siz 0 versiyonu 25000 süper fiatta ALIRIM VERGİSİ DAMARLIYMIŞ HAKLISIN 623,00 TL da vergisiymiş

PEKİ BAYİLER SENCE BÖLE BİR KIYAK YAPARMI 2017 GİBİ YANİ BÖLE BİR İHTİMAL VARSA BEKLERİM VALLAHA

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

ANLAŞILAN İŞİMİİZ BAYİLERE KALDI 2016 MODEL 0 KLM ABS SİZ ŞU AN 29800 24000 ÇEKERLERSE ALINIR YANİ

DAHA KASK SIRTLIK DİZLİK DİRSEKLİK VE MONT ALMAK GEREKCEK ODA 1200 TL CİVARI TUTUYO
    Bence'ye kalsa tüm bekarları everirdim'de... , peki bence tencere660 abs'siz sıfırın ederi nazarımda max 22 .

Son zamlar düşmeden evvel 26 küsürdü, 25'ten fırladı ertesi hafta 2 bayii ile telefonda görüşüp 25 keş teklifim oldu , burun kıvırdılardı, şimdi düşününce iyiki olmamış bu nikah diyorum.

2017 beklenirmi , Dominatör ne şekilde gelir motor kuweti vs fiat bakalım , yahut daha bekleyebilirmiyim , yahut akis bişeyler olup bütçe başka yere kayarmı nasib kısmet , ilk motorumu alacağım zamanda benzer hall olduydu, hasılı hayırlısı ne ise o olsunlar, mevcut durumda ise tenereye benden kuruş çıkmaz.

Bence'ye kalsa tüm bekarları everirdim'de... , peki bence tencere660 abs'siz sıfırın ederi nazarımda max 22 .

Son zamlar düşmeden evvel 26 küsürdü, 25'ten fırladı ertesi hafta 2 bayii ile telefonda görüşüp 25 keş teklifim oldu , burun kıvırdılardı, şimdi düşününce iyiki olmamış bu nikah diyorum.

2017 beklenirmi , Dominatör ne şekilde gelir motor kuweti vs fiat bakalım , yahut daha bekleyebilirmiyim , yahut akis bişeyler olup bütçe başka yere kayarmı nasib kısmet , ilk motorumu alacağım zamanda benzer hall olduydu, hasılı hayırlısı ne ise o olsunlar, mevcut durumda ise tenereye benden kuruş çıkmaz.
    http://www.yamahadadas.com/official/urun-xt660z-tenere-xt660z-tenere-abs.html burda 25000 görünüyor ama zam yemiş

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2016 da uretimi son bulan motosiklete yamaha 2026 ya kadar parca uretmeye devam eder almaya kararliysan boyle dusun parca skintisi cekmezsin en fazla birkacgun beklersin.

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 da uretimi son bulan motosiklete yamaha 2026 ya kadar parca uretmeye devam eder almaya kararliysan boyle dusun parca skintisi cekmezsin en fazla birkacgun beklersin.
    evet öyleymiş

0 klometre 2015 model abs siz 27500 buldum antalyada acaba fiatı düşermi diye merak ediyorum önümüz kış 2017 modellerse şubata gelecek kafam muşmula oldu resmen

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım sen bu motora zevk için mi biniyorsun yoksa ekonomi olsun diye mi
    ha üretilmeyecek olması küçük bi detay
    tenere katır gibidir bozulmaz bozamazsın çünkü çok basit bi motosiklet yorulmaz tek depo ile 600 km yol yapar
    doğru lastik zincir balata ile seni çoookkk uzun km ler üzmez
    sert bi motordur her babayiğit kullanamaz bu dediğimi yanlış anlama zor bi motordur ve gerçekten severek kullanırsan üzerinden inmezsin çok eğlenceli dir kendi sınıfında rakipsiz sen bakma vergisi yüksek üretilmeyecek vs vs konuşanlar onlar malın iyisinden anlamıyan hayatında hiç tenere kullanmamış insanlar
    bak piyasada transalp alan satan bi dünya insan var onunda üretimi 10 yıl önce durdu ama saygıdeğer bi motosiklet..
    nerden mi biliyorum aha buradan

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sen bu motora zevk için mi biniyorsun yoksa ekonomi olsun diye mi
    ha üretilmeyecek olması küçük bi detay
    tenere katır gibidir bozulmaz bozamazsın çünkü çok basit bi motosiklet yorulmaz tek depo ile 600 km yol yapar
    doğru lastik zincir balata ile seni çoookkk uzun km ler üzmez
    sert bi motordur her babayiğit kullanamaz bu dediğimi yanlış anlama zor bi motordur ve gerçekten severek kullanırsan üzerinden inmezsin çok eğlenceli dir kendi sınıfında rakipsiz sen bakma vergisi yüksek üretilmeyecek vs vs konuşanlar onlar malın iyisinden anlamıyan hayatında hiç tenere kullanmamış insanlar
    bak piyasada transalp alan satan bi dünya insan var onunda üretimi 10 yıl önce durdu ama saygıdeğer bi motosiklet..
    nerden mi biliyorum aha buradan

http://i.hizliresim.com/D3MJrl.jpg

http://i.hizliresim.com/G3YzgV.jpg

http://i.hizliresim.com/vZE4DD.jpg
    hem binek aracım olsun aradada zıpırayim tadını çıkarayim tabiki daha önce mx 125 im vardı alman malı bu belki bilirsiniz kros motoru

bu motorada hertürlü hakkını vererek sürerim eminim
    tamirden vb de anlarım garanti bozulmicak olsa balata devrijaj falan değilştirmek zevkli bile gelir bana

işte işin eni sonu geliyor maddiyata çocukluktan bile alışmışız herşeyi 10 kere düşünmeye sonra pişmman olmiyalım
    para olsa denizde kum ne ugraşacam mesala şu an cebimde olsa 30000 bin lira bukadar ugraşmam bile çekerim altıma

sonra sişze mesaj atıp artık nerdeyseniz gelirim baba tulumu mulumu çadırı toplayıp

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bak kardeşim beni yanlış anlama ama bu motorun 50000 km kadar olanı nı gözünü kapat al
    benim ustam 6 yıl yamaha yetkili servisinde çalıştı ben motoru aldım gittim yanına şuan başka yerde çalışıyor aga bi bak dedim bu manyak çalışıyor har har aldı bi teker yaptı baktı etti bu makinaya iyi bak bu seni 170 180 bin km gezdirir üzme bunu ama fazlada yatırma gazla atla zıpla hakkını ver dedi
    yani sakin kullanıcıda çokk uzun yıllar sıkıntı çıkarmaz adından belli tenere diye yazılır katır diye okunur
    benim maddi sıkıntıdan dolayı motorum satışta bi tane de ciddi müşteri var yarın öbürgün gelir alır haa almasın diye dua ediyorum kurban bayramına kadar satılmassa zaten sıkıntı kalmayacak ondan sonra ver elini yaylalar dağlar
    yani üretimden kalkacak diye fazla düşünme
    yedek parça her yerden bulunur
    sana lazım olan güzel usta
    iyi ustan yoksa bu motor sana ızdırap olur

bak kardeşim beni yanlış anlama ama bu motorun 50000 km kadar olanı nı gözünü kapat al
    benim ustam 6 yıl yamaha yetkili servisinde çalıştı ben motoru aldım gittim yanına şuan başka yerde çalışıyor aga bi bak dedim bu manyak çalışıyor har har aldı bi teker yaptı baktı etti bu makinaya iyi bak bu seni 170 180 bin km gezdirir üzme bunu ama fazlada yatırma gazla atla zıpla hakkını ver dedi
    yani sakin kullanıcıda çokk uzun yıllar sıkıntı çıkarmaz adından belli tenere diye yazılır katır diye okunur
    benim maddi sıkıntıdan dolayı motorum satışta bi tane de ciddi müşteri var yarın öbürgün gelir alır haa almasın diye dua ediyorum kurban bayramına kadar satılmassa zaten sıkıntı kalmayacak ondan sonra ver elini yaylalar dağlar
    kronik bir sorunu varmı böle tüm tenerelerde genelde olur diye
    ben hiç biyerde raslamadım gerçi
    şanzımanı falan süpermiş gaz tepkisi fralanda iyiymiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

birtek bulabildigim bu kum ve çamur gibi arazi koşullarında yarım devriyaj çok gidersen devriyaj şişip sıkışabiliyormuş ve vites atmak kabus oluyormuş onun için bu koşullarda ustalık sergilemek lazım ve olmadı çare biraz sogutmak için beklemek lazım yada devriyajı biraz boşlıgunu almak lazım ama soğuyunca tekrar düzeltmek lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:40 ----------

ilan numarası varmı bende bi göz atayım isterseniz

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    bu bir yatırım aracı değil zevk meselesi. üretimi duracağı için fiyatları başka ülkelerde düşebilir ama burada pek mümkün değil.yedek parça sıkıntısı asla olmaz, ben 98 model motorumun her parçasını bulabiliyorsam sizin hiç dert etmenize gerek yok. sene sonuna doğru ben de tenere 660 almayı planlıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)