Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisi?

Katılımcı sayısı
14. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Kawasaki er 5

7 50.00%
  • Suzuki gs 500

7 50.00%

Gs 500 mü? Er 5 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim, forumda bu karşılaştırmayı bulamadım. Ksk belediye önünde er5 görüyorum ama sahibine denk gelemedim konuşmak için. Bu aralar kaşıntı tuttu beni, bu ikisine kuruluyorum. Kullananlar kronik sorunları varsa bahsederse çok sevinirim. Alırken neye dikkat etmeli? (atıyorum er 5 Egzantrik zincirinden ses geliyor mu iyi dinle kronik sorunu, değişmezse daha büyük bela çıkarır gibi)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Gs 500 tıp olarak daha güzel ama piyasada doğru düzgün yok ondan dolayı er 5 diyorum piyasada daha iyi bulunuyor

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Gs hava soğutmalı er5 su ve çift silindir o yüzden er 5

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    Kardesim gs500 fazla olan bir motor deyil piyasada az var güzel motor
    Er5 çokça bulunabilecek bir motor su soğutma lı seri bir makine bence eksisi arka kampana olması 8-9 liraya er5 alaba kadar honda cbf 500 bakmanı tavsiye ederimiz
    hattoi ve potasyum bunu beğendiler.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    er-5 sahibi olmuş biri olarak...temizini bulmak zor..
    eksileri
    parçaları öyle böyle değil...çok pahalı
    egzantrik zinciri hemen her motorda sıkıntıdır...kestirip takarsanız 100-150 tl işçilik...motor yararsanız 750-1000 tl işçilik alıyorlar.
    kasa çok ince...hormonlu ybr gibi duruyor
    yakıtı çok fazla...8 litreye kadar yolu var

artısı

kawasakininin bir çok modelde kullandığı bir motora sahip
    kronik sorunu yoktur
    sesli çalışır
    arkanıza gelen biri kasayı ince görüp selektör yapar...190-200 uzarsınız (en sevdiğim yanı buydu)

ben yakıtından dolayı satmıştım
    hattoi bunu beğendi.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nzm75 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gs hava soğutmalı er5 su ve çift silindir o yüzden er 5
    Gs 500 çift silindir değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er-5 sahibi olmuş biri olarak...temizini bulmak zor..
    eksileri
    parçaları öyle böyle değil...çok pahalı
    egzantrik zinciri hemen her motorda sıkıntıdır...kestirip takarsanız 100-150 tl işçilik...motor yararsanız 750-1000 tl işçilik alıyorlar.
    kasa çok ince...hormonlu ybr gibi duruyor
    yakıtı çok fazla...8 litreye kadar yolu var

artısı

kawasakininin bir çok modelde kullandığı bir motora sahip
    kronik sorunu yoktur
    sesli çalışır
    arkanıza gelen biri kasayı ince görüp selektör yapar...190-200 uzarsınız (en sevdiğim yanı buydu)

ben yakıtından dolayı satmıştım
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

Alıntı dekmanci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardesim gs500 fazla olan bir motor deyil piyasada az var güzel motor
    Er5 çokça bulunabilecek bir motor su soğutma lı seri bir makine bence eksisi arka kampana olması 8-9 liraya er5 alaba kadar honda cbf 500 bakmanı tavsiye ederimiz
    Doğru aslında o paralara cbf500 daha mantıklı gibi, yakıtta eminim uygundur.
    Gs500 çok uygun fiyatlara bulunabildigi için bana yakın. maddi durumum bozuk olduğu için bu modellere yöneldim, bir süredir motorsuzum, düşük cc bir motor istemiyorum, ama artık sabretmekte zorlaştı. zaten ekim gibi almayı düşünüyorum bir sürpriz olmazsa. Eşimle bineceğiz, aslında cbf500 de bildiğim kadarıyla diğerlerine nazaran daha rahat etmesini sağlar artçıda?

Motosikleti
    CBF 150
    Gs 500 kullanmadım ama Er-5'i 10 bin km'den fazla kullandım. Su soğutmalı olduğu için bu yıllara kadar kendini daha temiz koruyabileceğini düşünüyorum. Belki yanlıştır bilmiyorum. Ahkam kesmiş olmayayım. Bence fiyat fayda eğrisinde çok başarılı bir motor. Çekişi özellikle oldukça iyi. 200'e yakın hızları da bulabiliyor istenirse. Tabi yakıt olayı biraz fazla gibiydi ama kullandığım süreçte hiç arıza yapmadığı için ben çok memnun kalmıştım. Zaten KLE GPZ ve ER serileri aynı motoru kullanıyor. Zannediyorum sorunsuzluğu sebebiyle böyle bir durum var. Bir daha alır mıyım? Evet alırım.
    hattoi bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    ER-5 bir süre kullandım. Parasına göreiyi motosiklet, GS500 ile çok karşılaştırılır ikisi de iyidir hangisi uyuyorsa onu alırsın. Yukarıda çoğu şeyi yazmışlar zaten, ER-5'in ikinci el piyasası iyidir GS500 pek ilana düşmez düşünce de temizini bulmak zor. Benim kullanımıma göre ortalama 5lt/100km yakıt yakıyordu. Ağır şehir içi trafiği yok, İstanbul gibi... Ara ara gazlardım, gereksiz yere gaz açmazdım. Hatta şehir içi ağırlıklı kullanımım bu, diğer yollar da 70-90km/h şehir içi bağlantı yolu kullanımı. Egsoz yarı açık, orjinal egsozu. Denizli-İzmir arası bol bol gıdıklayarak müsait yerlerde 150-160km/h hızla otoban kullanımı olmadan bol ışıklı güzergahta 5lt/100km yakıyordu yine. Fazla gaz açmadan 80-110 arası genelde 100 altı 3.8lt/100km yakıtı vardı yine aynı ışıklı güzergahta. Kafandaki soru işaretlerini giderir bu veriler yakıt konusunda.

Haa ben devir göstergesine hiç bakmam, birinci viteste gaza asılır ikide asılır yüksek devirde motosiklet kullanırım, anlamlı anlamsız gaz açarım huyumdur dersen 6lt de yakar 7 de...

Bu arada, 8-9 edecek motosiklet değil bu paralara CBF500 bulursun ki arada ciddi teknoloji farkı vardır. ER-5'in frenlerini başarılı bulmuyordum, süspansiyon sistemi de yetersiz CBF500'e göre birçok konuda geride. Arka freni kampana muhabbetine de gül geç bu arada. Enteresan bir şekilde karşılaştırma konuları bu mevzu üzerinde dönüyor, komik...
    hattoi bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER-5, Bajaj Discover 125 st
    Er5 sahibi olarak motor konusunda gayet başarılı. Atkadaşın dediği gibi arkadan gören ufak motora benzetir sellektör yapar uzar gidersin. Egzantrik zinciride 1000 tlye yakın buluyor değişmesi. Genelde sorunsuz motordur. Tek sorunu frenleri ve yakıtı. Gayet güzel yakıyor emin ol 5 lt aşağı düştüğünü görmedim ki ben öyle har hur kullanmam motoru. Gs500 ise hava soğutmalı olduğu için kıyaslayamam.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    er5 iyidir rahatlıkla yüksek hızlara çıkar.Bende 2006 sı vardı .1 sene bindim .Çok zorladım ve krankını kırdım.2500 tl masraf kaçınılmaz oldu tabi.1 2 kerede şase yapıp yolda bırakmıslıgı var.Ben yeni krank vs derken 7600 satmıştım .1 2 el değiştirmiş şu an tertemiz diye 10500tl yazmıslar motosiklete.
    Millette şark kurnazı yemin ediyorum.Er 5 vs alacaksan özellikle servise göster.
    hattoi bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)