Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Chopper- çinli önerir misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim V motorun alternatiflerini biliyorum ama 150cc tek silindir alternatiflerini bilmiyorum Superlight'ın, Crixa bu konuda yardımcı olabilir belki.
    Hocam senin ilacın belli, 150cc'lik cruiser tipli bir makine, iyi olarak ilk akla gelen Superlight var; dediğim gibi alternatifleri hakkında fikrim yok Crixa'ya sormak lazım. Tek önerim regal raptor'dan uzak dur.
    V motorun avantajı nedir , şu Honda civic lerdeki VTEC motor filan onlardanmı,benim için yakıt ,parça bolluğu-ucuzluğu , basit motor olması onemli cunku kafam aliyo tamirini anliyorum,şanzuman motor filan söker indirir toplarım, regalin tipi filan muhteşem denizli de var bitane satılık denk geldi fiyatini sormadim ama görünüşüne bayildim ama beni aşar belli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    2 Regal 1 Mondial olmak üzere 3 farklı Çin menşeili motor kullandım. Regal raptorun 2 modelini sürdüm 250 cc ve 350 cc olan modeli. süspansiyonları sert belirli bir süreden sonra çok yoruyor insanı. Mondialde eski seri üretim olduğu için çok fazla sorun çıkarıyordu. Bakımlarını süreli yapmama rağmen 15000 küsür kilometre kullanımda en az 10 defa yolda kalmışımdır. V motorlarda titreşim daha azdır ve sürüş konforunu da doğrudan etkiler. Çin menşeili motorlarda titreşim çok fazladır. özellikle belirli bir hızdan sonra çekilmez hale gelebiliyor. çin menşei motorlardan fazla bir şey beklememek lazım. bütçe yeterli ise hyosung veya daelim alınabilir. yeni seri üretim olan motorlara bakmanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. çok fazla Çin menşeili yazdığımın farkındayım
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Regal 1 Mondial olmak üzere 3 farklı Çin menşeili motor kullandım. Regal raptorun 2 modelini sürdüm 250 cc ve 350 cc olan modeli. süspansiyonları sert belirli bir süreden sonra çok yoruyor insanı. Mondialde eski seri üretim olduğu için çok fazla sorun çıkarıyordu. Bakımlarını süreli yapmama rağmen 15000 küsür kilometre kullanımda en az 10 defa yolda kalmışımdır. V motorlarda titreşim daha azdır ve sürüş konforunu da doğrudan etkiler. Çin menşeili motorlarda titreşim çok fazladır. özellikle belirli bir hızdan sonra çekilmez hale gelebiliyor. çin menşei motorlardan fazla bir şey beklememek lazım. bütçe yeterli ise hyosung veya daelim alınabilir. yeni seri üretim olan motorlara bakmanız daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. çok fazla Çin menşeili yazdığımın farkındayım
    Abi, dediğin motorlar dan 10 binin altında yok ben cıkamam o kadar ucuz etin yahnisi hesabı titreşime eyvallah etcez benim korktugum 2 gün sonra şanzumanı motoru dagitip tamir beklemek,benzine para yetirememek

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi, dediğin motorlar dan 10 binin altında yok ben cıkamam o kadar ucuz etin yahnisi hesabı titreşime eyvallah etcez benim korktugum 2 gün sonra şanzumanı motoru dagitip tamir beklemek,benzine para yetirememek
    Sen 150'lik superlight modunda motorlardan yürü, kafanda cebinde rahat olsun.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı kaanklky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen 150'lik superlight modunda motorlardan yürü, kafanda cebinde rahat olsun.
    Hangi şehirde yasiyosun, beraber alalim gezelim

Roadstarr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Land Cruiser250
    V makine almalısın. Twin dediğimiz silindir sistemi olsun. Çift ama sıralı silindir regal gibi makineleride alma. Böbreklerinde taş varsa mondial kanuni ramzey filan bunlar böbrek taşı döktürür sürerken. Umarım böbreklerin sağlamdır ve çift silindir alırsın. Ayrıca yakıt derdin gene olmuyor 250cc güzel makineler var.
    BKZ; Bisan,Roadstar250; Keeway,SuperShadow,LandCruiser... Custom da edebilirsin elinden geliyorsa madem öğrencisin boş zamanında olur. Bu güne kadar aldığım çin chopperlarda bir gr sorun yaşamadım. Belkide şans bilemiyorum, ama vefalı makineler doğrusu.Geçen sene izmir den bisan roadstar250 almıştım 13000km de 2008 modeldi. Tertemiz çizik yoktu. Motoru istanbula sürerek getirdim. Custom ettim sattım 4bin₺ kar ettim. Bence dediklermi incele düşün taşın.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,direk konuya gireyim,ramzey qm 250 veya macit gibi bi çapır tarzı motor düşünüyorum ,ama 2006 model civarlarında piyasada hep,acaba alirsam basima belami almis olurum,mondial drift,Küba razore düşünüyordum ama daha agir motor trafikte biraz daha güvenli olur diye düşündüm zaten şehiriçi pek basmam ogrenciyim 2-3 bin arasi maddiyat var, ekipman tam ehliyet tam sizce ne yapmaliyim ?? Saygilar
    Benim motor tek silindir 200 cc 2007 model 2006 ları 150 cc balansörsüz modeldir inanmassın motor 200 kilo canta ben 95 ve artcımla ortalama 400 kiloyuz ve 120 le rahat gıdıyor devir 6 bin 7 bin civarı oluyor çekiş düşüklüğü yok 250 cc cift silindirli motor alırsan daha güclüdür tabiki ortalama 20 tl atıyorum benzin 1 hafta geziyorum rahat az yakıyor rahatla çinli alabilirsin bulamayacagın parcalar görsel olur genelikle motorlar hep uyuyor birbirine görüntüsü güzel motor da biraz bakımlı olursa dogru servisle o motordan zevk alabilirsin benim motor 3500 tl aldım 5 bin teklf eden var motorun piyasasını bilmiyor ama motorum cok güzel yaptım uzun yolda yaptım 2 kısı hıc sıkıntı cekmedım belki yag sogutmalı radyatörü oldugu ıcındır

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Alıntı Roadstarr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    V makine almalısın. Twin dediğimiz silindir sistemi olsun. Çift ama sıralı silindir regal gibi makineleride alma. Böbreklerinde taş varsa mondial kanuni ramzey filan bunlar böbrek taşı döktürür sürerken. Umarım böbreklerin sağlamdır ve çift silindir alırsın. Ayrıca yakıt derdin gene olmuyor 250cc güzel makineler var.
    BKZ; Bisan,Roadstar250; Keeway,SuperShadow,LandCruiser... Custom da edebilirsin elinden geliyorsa madem öğrencisin boş zamanında olur. Bu güne kadar aldığım çin chopperlarda bir gr sorun yaşamadım. Belkide şans bilemiyorum, ama vefalı makineler doğrusu.Geçen sene izmir den bisan roadstar250 almıştım 13000km de 2008 modeldi. Tertemiz çizik yoktu. Motoru istanbula sürerek getirdim. Custom ettim sattım 4bin₺ kar ettim. Bence dediklermi incele düşün taşın.
    250 liklerin içinde(ramzey macit hariç) alınabilir ortalama 5 bin benim bütçe 3 bin ,o yönden zor benim için

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çinlilere artık guven kalmadı dogal olarak. Bajaj bi choper getirmişti ona bir bak derim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)