Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç motosikleti kıyaslama

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Merhaba arkadaşlar,

Forumu takip ediyordum ama yeni üye oldum. Motosiklet kullanmaya geçen sene başlayabildim. Tabi her motosiklete başlamaya karar veren biri gibi ben de ilk olarak başlangıç için hangi motoru almalıyım sorusu ile cebelleştim. Alternatifleri çıkardım ve bir tablo oluşturdum. Bu tabloda fayda/maliyet değerlendirmesi ile motorumu seçtim. Bu soru ile kafası meşgul olanlar için faydalı olabileceğini düşündüğüm için bu tabloyu paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:10 ----------

Fotoğrafı yüklemeye çalıştım ama beceremedim sanırım, bir türlü görünmedi. link'i paylaşıyorum.

http://i.hizliresim.com/r9XJBM.jpg
    simurgg bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bravo. Tek bir arastirma yapmadan 'x alacagim, hangisini alayim' mesajlari atanlarla dolu bir forum icin ornek niteliginde olmus.

Tabloya katki olarak, Kawasaki Z250SL'in yakit tuketiminin 3-3.5 lt arasinda degistigini soyleyebilirim. Cok zorlandigi durumlarda 4'e cikabilir belki ama tabloda bu degerler fikir verme acisindan bulundugundan 3-3.5 daha dogru olacaktir.
    syilmaz bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Simurgg hocam,

Güncellemeniz için teşekkürler. Yakıt değerlerini www.yakittuketimi.net sitesinden almıştım. Gönderdiğim tablodaki bilgileri ilgili motosikletin sitesinden aldım ancak yakıt tüketimi gibi sitelerinde bulamadığım bilgileri farklı sitelerden çıkardım. Sizin yaptığınız bu güncellemeler daha doğru bilgiler verecektir.

Tekrar teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:57 ----------

Bu arada geçen sene araştırmalarım sonucunda fayda-maliyet kriterinden maliyet ağır bastığı için Honda CBF 150 ye karar verdim ve aldım.
    Bir müddet daha bununla devam etmeyi düşünüyorum ancak paralelinde bir tık üstü 250cc'lik motosiklet araştırmalarıma da başladım. Araştırma sonuçlarımı yine buradan paylaşmak istedim.

Kıyaslamaya yine benim belirlediğim alternatifleri ekledim, hatta farklı segmentten eklediklerim de var Bu listeye şu alternatifi de ekleyebilirsin, şu motosikleti de değerlendirebilirsin dediğiniz olursa bu önerilere de açığım. İlgili motosikletleri de listeye ekleyip ürünleri zengileştirebilirim.

Not: 2016 fiyatlarını birkaç ay önce yazmıştım, malum zamlar geliyor güncel olmayabilir.

link: http://i.hizliresim.com/NE8vQX.jpg

Motosikleti
    SUZUKI GW250
    selamlar,
    geçen sene motora başlarken benim yaptığım tablonun çok benzerini yapmışsınız, çok da güzel olmuş. kıyaslamak için çok yardımcı olacaktır.
    geçen sene yaptığım tablo sonuçlarına ters olarak(!) Inazuma seçmiştim. neden ters olarak dersen yakıt, yedek parça, fiyat, performans vs mantıklı gözükmüyor matematiksel olarak
    sanırım sitede yapılan yorumlardan daha çok etki altında kalmış olabilirim (özellikle yeni başlayan arkadaşların ve bu işi keyif alarak yapmak isteyen arkadaşların yüksek titreşimli motorlardan uzak durup daha işin başında keyiflerini kaçırmaması gerektiğini söyleyen bir büyüğümün/arkadaşımın yorumu çok etkili olmuştu... okuyorsa çok teşekkür ederim kendisine )
    yeni başlayan, 38 yaşında, biraz da keyfine düşkün birisi olarak Inazuma ile yaptığım 6500km sonrası çok memnun olduğumu söyleyebilirim. yorumlarda bahsedildiği gibi titreşim sıkıntısı yok, konforlu, görece yakışıklı
    kısa bir süre cbf150 kullanmış birisi olarak kıyaslanmaması gerektiğini düşündürecek kadar farklı olduğunu gördüm
    kullanım tarzına göre de yapacağın seçimi göz önünde bulunduracaksındır diye düşünüyorum(şehir içi/uzun yol vs)

şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Tabloda Benelli TNT25 ve TNT250 eksik

Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Selamlar,

Benim de değerlendirmelerim sonucunda gerek tarzıma uygunluğu, gerek rahatlık kriterlerine göre Inazuma ağır basmıştı ancak belirttiğim gibi fayda-maliyet oranında maliyet ön plana çıktığı için Honda CBF 150 ye karar verdim. 250cc değerlendirmem sonucu gönderdiğim son tabloda Inazuma'nın yanında MT25 ön plana çıkıyor. Değerlendir aşamasında tecrübelerinizden yararlanmak isterim

Bilgilendirme için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler