Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
2. sayfa BirinciBirinci 12

NC750X mi ? Tenere 660 mı? Ya da farklı tavsiyeleriniz neler?

Leoncino
    Motosiklet Online
    Oğuz D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL-650A (2016)
    bir önceki mesajımda uzunca yazdım bakınız http://www.motosiklet.net/forum/mark...ys-650-mi.html

Geçen ay 2014 mod teneremi sattım, iki yıl aşkla kullanmıştım. Candır tenere be.

Doğa insanıysan tenerede çok şey bulursun hocam. 2017'de yeni kasa çift silindiri çıkacak ama, ürün olgunlaşmadan alınmaz, sen de o zamana kadar zevkle binersin.

Tenere karakterdir, hiç bir orta sınıf enduro ile kıyaslanmaz. Şuan tek ikinci bir alternatifi yok. Hem ikinci eli bol ve aksesuar seçeneği fazla.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı enes doğru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/l1d1AB.jpg

Nc yi almış bulunuyorum. İlk izlenimlerim güzel, rahat motor. Egsoz "cuk" oturmuş 4 silindire yakın ses veriyor. Şu anlık memnunum...
    Hayırlı olsun,Mt 07 den inip,Nc ye binmek nasıl bir duygu
    YAMAHA

efeeryurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 660
    Hayırlı olsun..

Yorumları tek tek okudum, Tenere hakkında (@Machair tarafından) yazılan çoğu şeye katılıyorum. Bende de ABS'li Tenere 660 var ve ilk motorum.. Gayet memnunum, yakıtı az, bastın mı gidiyor, taşa toprağa, kaldırıma her türlü yolda seni üzmeden çıkabilecek, gidebilecek bir motor..

Henüz garanti kapsamında olduğu için kendim bakımını yapmadım ancak birçok Tenere kullanıcısından duyduğum kadarıyla bakımları çok kolay.

Tenere almadan önce, birçok kişi titreşiminden isyan ediyordu.. Evet titreşimli ama benim ilk motorum olduğu için yazılan abartılı yorumları kabul etmiyorum.. Hıı tamam, önceden çift silindir bir motora binseydim belki karşılaştırma yapabilirdim ama bana öyle aman aman titreşimli gelmiyor..

Tabii yüksek hızlara (140-175 km/H) arasında titreşimi var, ee o kadar da olsun diyorum..

Ama NC araştırdığım kadarıyla güzel motor, ben NC alacak olsaydım 750 alırdım ama kendi şahsi fikrim..

Allah kaza bela vermesin, maşallah..

Motosikleti
    Yamaha XT 660Z TENERE
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt-07 satıpta gidip nc almam tenere diyorum kullanmadım ama ikisinede oturdum inceledim. tenerenin selesi ciddi anlamda sert ve dardı ama makinanın karakteri var. belli bir amaç için üretilmiş uzun süre üzerinde çalışılmış. nc hakkında da bişey söylemek gerekirse ha nc'ye binmişim ha pcx'e..
    Bende iki motor arasında kaldım tenere aldım mutluyum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kriterlerin içinde tenerenin önde olduğu bir konu yok. kızacaklar belki ama tenere çok amaçsız bir motor. arada sadece 20kg var. bu da onu arazi endurosu yapmaz. yol endurosu desen o da değil, titrer. uzun ömürlü, çölü aşar desen, dakara mı katılacaksınız? öte yandan nc750 blok ömrü konusunda tenereden geri kalmıyor, düşük devirli olduğu için.

ben tenerenin alınmasına, satılmasına karşıyım ya en az 20 30 kg daha hafifletsinler, ya da 10cc daha düşürüp alt vergiye soksunlar, ya da satmasınlar. nc iyidir. versys, vstrom vs. uzun yol, arada toprak yol
    Tenere nin de hakkını yememek lazım =D artçı konforu hakkında pek bilgim yok ama tek dolasacaksan tenere iyi alternatif nc hafif bozuk yolda bile hissettirdiğini duydum tenere de çukarları hissetmiyorsun ikisi arasında kalıp tenere aldım ve keyifle kullanıyorum . Nc ve tenere hizlanmalarda tenere nin bayağı fark attığını duydum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kriterlerin içinde tenerenin önde olduğu bir konu yok. kızacaklar belki ama tenere çok amaçsız bir motor. arada sadece 20kg var. bu da onu arazi endurosu yapmaz. yol endurosu desen o da değil, titrer. uzun ömürlü, çölü aşar desen, dakara mı katılacaksınız? öte yandan nc750 blok ömrü konusunda tenereden geri kalmıyor, düşük devirli olduğu için.

ben tenerenin alınmasına, satılmasına karşıyım ya en az 20 30 kg daha hafifletsinler, ya da 10cc daha düşürüp alt vergiye soksunlar, ya da satmasınlar. nc iyidir. versys, vstrom vs. uzun yol, arada toprak yol
    Tenere nin de hakkını yememek lazım =D artçı konforu hakkında pek bilgim yok ama tek dolasacaksan tenere iyi alternatif nc hafif bozuk yolda bile hissettirdiğini duydum tenere de çukarları hissetmiyorsun ikisi arasında kalıp tenere aldım ve keyifle kullanıyorum . Nc Grek motor ama tenere daha dikkat çekici Buda trafikte avantaj olarak dusunuyorum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    salcano panther 100 :)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam yeni motorunuz hayırlı olsun
    18000 km nc kullandım motor çok yumuşak frenler ön tek disk olmasına rağmen süper yakıt güzel ivmeleme güzel titreşim yok
    aksesuar bol ucuz yerli üretim çok
    bakımı kolay ön bagaj ise bi harika yakıt ekonomik viraj da da güzel
    sele sert vergi çok lastik seceneği az
    az araziye de girer çamura dal suya gir sıkıntı olmaz

nc yi ilan a koydum tenere almak için adamlar la anlaştım neyse satıp tenere alacağız ya
    bi arkadaşta var hadi kamp a gidiyoruz yolda takas ettik
    bune titreşim bu ne konforsuz bi motr aman allahım ulen viraj girecem beceremedim
    arkadaş benim nc ile yanımdan geçiyor içim gitti
    neyse 60 km sonra aldım nc yi dünya varmış
    ve kendi motorumu sattım tenereyi beğenmedim 10 gündür motor bakıyorum
    şimdi eski saplantım olan vstrom a döndüm kısmetse yeni kasa alacağım

ama nc mi tenere mi dersen konfor u seviyorsan nc her yola gider tenereye göre çok konforlu
    ALMAM ALMAM dedim gidip 660 aldım
    4 yıldır kullanıyorum masrafsız sıkıntısız bi motosiklet gerçekten ekonomik her yönü ile benzin az yakar parçası ucuz buji 20 tl filtre 40 tl hava filtresi 75 tl lastik takımı 800 tl anlas
    çok uzun yollar yaptım kafkaslar karadeniz ege bilimum yakın iller yaylalar araştırıp almak isteyene yavsiye ederim
    nc ye göre 1 lt fazla yakıyor azcık titreşimli virajlar da nc gibi değil ama nc den çok çok sağlam bi yapıda misal 3 defa çok sert düştüm tekbir parça kırılmadı
    vites ve fren pedalı haricinde yamulan yok

BLUE MOTOR
    Leoncino
    Hero Motosiklet
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler