Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ktm Duke 250 vs Yamaha Mt25

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar herkese merhaba.
    3-4 aydır forumu takip ediyordum fakat üye olup bir konu danışmak anca kısmet oldu..
    Bir aksilik çıkmaz ise önümüzdeki bir ay içinde ilk motosikletimi almak istiyorum.
    Tabi ki gözüm çok yükseklerde değil ama en azından beni bir iki sene taşıyabilecek ve tecrübe sahibi edecek bir motor peşindeyim.
    Başlarda kafam çok karışıktı, bir çok marka ve model arasında gidip geldim fakat sonunda seçenekleri ikiye indirmdim.
    Şimdi sizlerin tavsiye ve önerilerinize ihtiyacım var.
    Türkiye ve yurt dışından forumlara baktığımda bu iki motorun kıyaslandığına rastlayamadım, sebep nedir acep?

Sizce Duke 250'mi, Mt25'mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Duke daha kaliteli ama ikisi arasında tercihim MT-25 olur. En iyisi dersen o da Inazuma'dır. Üzerlerine oturmadan ve özellikle KTM için oturmak yetmez, sürmeden sakın karar verme.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Benim ilk hayalim KTM Duke 250 idi, sonra MT25'i gördüm "offf" bu ne ya dedim, sonra bir baktım ABS'siz geldi, motor bloğu değişmedi, üzerinde dandik lastikle geldi; sonra bir baktım Duke 250 fuar özel indirimi devam ediyor, 2016 modeli 16 Bin TL, dedim acaba mı? Evet dedim aldım motosikletimi, 300 küsür km'dir biniyorum gerçekten iyiki almışım yanılmıyorsam aralarında 1.250-TL fiyat farkı var ama, KTM abs, kaydırmalı debriyaj ve üzerinde gelen lastiklerle bu farkı hakediyor, ayrıca tek silindir (evet kesinlikle titreşim var ama gidonda vs. değil, ayaklarda) ama çok çok az yakıyor, tavsiye ederim, en azından farklı bir motora binmiş olursun, hayırlı olsun şimdiden...
    Pisman ve godfather bunu beğendiler.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yurtdışında bu iki modelin kıyaslanmasına rastlamaman çok normal çünkü üretimden kalkmış modeller bunlar.
    Türkiye gibi vergi veya başka sebeplerle devlet zoruyla 250 cc'ye kadar motosiklet almak zorunda kalınan ülkelerde aynı modeli boyayıp boyayıp satmaya devam ediyorlar.
    Yoksa dünyada ne Mt25 kaldı, ne de R25
    ne Cbr 250 kaldı ne de Ninja 250

Eğer devlet ÖTV konusunda bir düzenleme yaparsa Türkiye'de elalemin bindiği motosikletlere iç geçirmeden binebilir.
    Fakat ÖTV böyle kaldıkça elalemin eskilerine binmeye devam.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Tartışmasız KTM DUKE 250 tabi ki neden mi? ABS, KAYDIRMALI DEBRAJ, LASTİK farkı mt25 , r25 satıp ktm alan kişiler var...

Yorumlarınız için teşekkürler..
    Açıkçası benim de gönlüm 51% Duke diyor Mt25'e göre 1250tl. pahalı olduğu doğru fakat abs, lastik ve kaydırmalı debriyaj büyük artılar tabi ki.
    Kafamı karıştıran durumlardan biri, Ktm'nin servis azlığı, bu konuyla ilgili şikayetçi kullanıcıları çokça okudum. Gerçi şu an istanbul'da yaşıyorum, bir kaç ay sonra antalya'ya yerleşicem, bu iki şehirde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
    Tabi ki Yamaha'nın mevcut servis ve bayi sayısı çok fazla.
    Ve bir kaç gün önce Turing'in düzenlediği güvenli sürüş seminerine katıldım. Meşhur eğitmen Rahmi Barutçu'ya da bu ikilemimden bahsettim, kendisi kesinlikle Yamaha dedi. Abs'nin çok kritik bir özellik olmadığını söyledi, (şaşırdım doğrusu) Kendisi Yamaha eğitimleri de verdiği için çok objektif olmamış da olabilir bilemedim.

Alıntı dive&drive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası benim de gönlüm 51% Duke diyor Mt25'e göre 1250tl. pahalı olduğu doğru fakat abs, lastik ve kaydırmalı debriyaj büyük artılar tabi ki.
    Kafamı karıştıran durumlardan biri, Ktm'nin servis azlığı, bu konuyla ilgili şikayetçi kullanıcıları çokça okudum. Gerçi şu an istanbul'da yaşıyorum, bir kaç ay sonra antalya'ya yerleşicem, bu iki şehirde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
    Ve bir kaç gün önce Turing'in düzenlediği güvenli sürüş seminerine katıldım. Meşhur eğitmen Rahmi Barutçu'ya da bu ikilemimden bahsettim, kendisi kesinlikle Yamaha dedi. Abs'nin çok kritik bir özellik olmadığını söyledi, (şaşırdım doğrusu) Kendisi Yamaha eğitimleri de verdiği için çok objektif olmamış da olabilir bilemedim.
    Antalya da KTM servisi rezalet, bisikletciden bozma. Ama spormoto yeni servis yaptiriyor sezon sonu gibi acilir tahminimce. Yinede arayip bilgi almani tavsiye ederim.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    ktm nin sürüş tarzı biraz daha sert ve sportiftir ama mccxcix in de belirttiği avantajlarını düşününce çok daha iyi bence büyük şehirdeysen her ikisi için de test motoru bulabilirsin

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    aslında ktm daha güzel şeyler sunyo pirelli rosso lerle berber geliyo ama şöyle birşey gördüm gerçeklik payı nedir bilmiyorum ge

http://www.xbhp.com/talkies/motorcyc...ences-328.html

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Alıntı kuvvetmira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında ktm daha güzel şeyler sunyo pirelli rosso lerle berber geliyo ama şöyle birşey gördüm gerçeklik payı nedir bilmiyorum ge

http://www.xbhp.com/talkies/motorcyc...ences-328.html
    Gir bi bak bakalım yamaha honda bmw jantlarının kırılmayanı var mi diye bunları bi bitmedi

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Gerçekten de çok OBJEKTİF bir cevap vermiş kutluyorum...
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    abs olanı seç diyorum ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:05 ----------

Kişiyi tanımam ama antalyada abs sayesinde ciddi kazadan kurtulmuş mt 07 videosu vardı abs olmasa kavşağa bodoslama girecekti

benelli tnt 250 yi de seçeneklere koy derim ben!

omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    ABS'nin ktitik bir özellik olmadığınımı söylemiş ? O halde bende bulunan Rahmi beyin kitabını mangalda çıra niyetine kullanacağım.

Akhelmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Biraz ara verdim
    ABS hayat kurtarır daha ötesi yok, ani frende devreye girdimi şükrediyorsun iyiki varmış diye, hem maddi hem manevi yırtıyorsun kaza yapmaktan

Seko belirtmiş zaten ama ben de yazayım, hiç kafa karışıklığı yaşama git bir KTM Duke 250 test et kararı kısa sürede vereceksin. Kawasaki Z250 SL 'yi de seçeneklerin arasına almanı tavsiye ederim.

Zaman ayırıp konuya cevap yazan her bir arkadaşa tek tek saygılar hürmetler sunarım!
    Kusura bakmayın vallah, çok yoğun bir işte çalışıyordum, nete girmem çok zordu ve anca bir şeyler yazabiliyorum..
    Dün itibarı ile istifa etmiş bulunmaktayım!, işsiz geçirebileceğim bir hafta için şu an yazabiliyorum..
    Aldığım yorumlar doğrultusunda, anlaşıldı, Yamaha mt25 tam bir fiyasko!
    Ruhunu bilemem ama fiziken benim için de mt125'den sonra çok cezbedici olmadı açıkçası bu mt25.
    Tamam ok, mt25 artık yok!
    Bu saatten sonra; Ktm duke 200'mü, Duke'250'mi?
    Nereden çıktı 200 demeyin, 250 çok turuncu açıkçası! 250 alırsam bile jantları kesinlikle siyah olacak.
    Tamam ok Yamaha'yı bir kenara attık.
    Ben, ilk motorunu almaya hevesli biri olarak Ktm sahibi olmak istiyorum! Kesin ve net!
    Peki Ktm Duke 250'mi? Duke 200'mü?

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    250 cc her zaman daha iyidir 200 cc nin 150 den cok büyük bir farkınyok nasılsa.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    senin ilacını biliyorum ben ,hemi de yarı yarıya paran cebinde kalır.ama burdan söylersem beni kovalarlar..

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Zaman ayırıp konuya cevap yazan her bir arkadaşa tek tek saygılar hürmetler sunarım!
    Kusura bakmayın vallah, çok yoğun bir işte çalışıyordum, nete girmem çok zordu ve anca bir şeyler yazabiliyorum..
    Dün itibarı ile istifa etmiş bulunmaktayım!, işsiz geçirebileceğim bir hafta için şu an yazabiliyorum..
    Aldığım yorumlar doğrultusunda, anlaşıldı, Yamaha mt25 tam bir fiyasko!
    Ruhunu bilemem ama fiziken benim için de mt125'den sonra çok cezbedici olmadı açıkçası bu mt25.
    Tamam ok, mt25 artık yok!
    Bu saatten sonra; Ktm duke 200'mü, Duke'250'mi?
    Nereden çıktı 200 demeyin, 250 çok turuncu açıkçası! 250 alırsam bile jantları kesinlikle siyah olacak.
    Tamam ok Yamaha'yı bir kenara attık.
    Ben, ilk motorunu almaya hevesli biri olarak Ktm sahibi olmak istiyorum! Kesin ve net!
    Peki Ktm Duke 250'mi? Duke 200'mü?
    Paran varsa ve sıfır alacaksan Duke 250 öneririm; çünkü yeni model Duke 200'lerde ABS yok ve dandik lastiklerle geliyor, Duke 250 hem daha güçlü hem daha torklu ve ABS+Kaydırmalı Debriyaj bunların yanında çok iyi lastiklerle geliyor, ben aldım rahatım gerçekten çok güzel bir motosiklet çok zevkli tavsiye ederim...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)