Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0 PULSAR 150NS Mİ 2. El 200NS Mİ ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.mahmudoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar forumda yeniyim böyle bir konu varmı bakamadım fakat yaklaşık 5-6 bin lira civarı bütçem var sizce sıfır 150lik alıp jelatinlerini ben mi açayım yoksa 200lük 2. El mi alayım 200 ns sıfır almaya gücüm yok fazla masraf çıkarmayan birşey istiyorum şimdiden çok teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Cevap veren yok sanırım

Motosikleti
    MT25 2016
    sigorta masraflarını vs. de düşün. 200ns daha mantıklı bence.

Hocam güvenemiyorum acaba alacağım adam rodajını nasıl yaptı motorun. Bliorsun önemli bir konu

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı M.mahmudoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam güvenemiyorum acaba alacağım adam rodajını nasıl yaptı motorun. Bliorsun önemli bir konu
    Rodaj sandiginiz kadar onemli degil. Takmayin o kadar. Bir arkadasim motoru(pulsari) ilk aldigi gun 100km yolu 130 140 gitti. Sonra normal devirlerde kullandi. Ilk bakimda servisin dedigi sey: hic basmadin mi? Oldu. Motorun yagi tertemiz cikti hic bisey olmamis

Haklısınız hocam geçen günlerde forumda yada youtubeda gördüm sanırım birisi rodajda iken 100-110 yapıyor yorumlardada birisi demişki "aferin rodajda motoru bu kadar zorlaman çok iyi bu motorun ömrü 20 binden fazla olmaz ..." benzeri bir şey okumuştum o aklıma takıldı

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Kesinlikle 200ns. 150ns'ten ekstra olarak sıvı soğutma, +8 beygir, arka disk fren, enjeksiyonlu, kalın lastik ebatları var. Aynı fiyata 2.el 200ns daha mantıklı. 150ns teknoloji olara tipi haricinde cbf veya ybr'den farkı yok. Hava soğutmalı, karbüratörlü basit bir motor..

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de 200NS derim fakat 6-7 bin liraya bulacağınız 200NS'den pek hayır beklemeyin. 20bin liraya satılan 900.000 kilometrede taksi çıkması fiat linea gibi düşünün.

200 ns almalısın.Trafikde şehirler arası otoyolda seni rahatlatır.Kamyonlarla uğraşmazsın.Jelatin önemli ise senin için,20 tl streçfilm alıp motoru jelatinleyip, tekrardan sıfırmış gibi açabilirsin.2 tane 2.el motor aldım çok şükür bir sıkıntı olmadı, hemde çin malı şuan motor 25.000 de. Sanki bu sıfır 2.el olaylarını fazla abartıyoruz gibi. 20.000 km motorlara, ölü,iş görmez,hurda gözüyle bakıyoruz.Motor 2.el oldukdan sonra yani 3.el olmucak direk ilk sahibinden alıcaksın ,satın aldığın kişinin tavırlarına tipine baktımmı az çok anlarsın.Tabi motora da bakıcaz bence çok korkulacak bir durum yok. Tek pistonlu bir motor ,en ufak sıkıntı sesle kendini belli eder.Yeterki kurye motoru olmasın ,aşırı km si yüksek olmasın.
    sheriff87 bunu beğendi.

Anlıyorum....

Motosikleti
    2014 ybr esd
    tabiki ve tartışmasız 200ns.ayrıca ns 150 yerine ybr 125 al daha iyi.bajaj dedinmi ns200..

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Temiz bulursan tabiki 200. Servis bakımları kayıtları tamamsa KMsi çok abartılı yüksek değilse 200 baya bi götürür seni.

Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki ve tartışmasız 200ns.ayrıca ns 150 yerine ybr 125 al daha iyi.bajaj dedinmi ns200..
    Hocam ybr yedek parça pahalı diye biliyorum

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı M.mahmudoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ybr yedek parça pahalı diye biliyorum
    güzel kardeşim.bir adet çok temizinden pulsar alıp,hemen arkasındankaliteli bir çift lastik alıyosun,paraya kıyıp.ondan sonra yolun açık olsun.10 sene 3 farklı ybr ye bindim.bir kere bile arıza yapmadılar ama keşke 10 sene önce pulsar gelseymiş diyorum

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Saten 150 ns 6170 tl deniyor 6 bine alsan plakasıydı lastiği dersen 7 binlira
    Özelikle kimsenin söylemediği birşey söylim pulsar 200ns alıcaksan 2015 model almaya çalış 2014 olan kronik bi kaç sorun şuan yeni dağıtılan yazılımla halolmuş deselerde muama eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım 2015 modelinde yok ve şuan kazık zorunlu tirafik sgortasından inş haberdarsın yaşın benim gibi 30 altıysa üstüne alma ilk aracın olucak kazık vari bir sgorta fiyatıyla karşılaştığında şok geçirme mümkünse anne babanın üzerine al yaşları büyük olduğu için fiyatı uygun çıkıyor deniyor bunları araştır derim
    Ayrıca 150 ns yi cbf ve ybr karşılaştırmak çok yanış bunlar 10 beygir pulsar 150 ns 17 beygir ve 200 ns kalıp olarak aşağı kalır yanı yok ve bir 150ns saybi servise 200ns lastikleri 150 ns olurmu diye sormuş evet olur cevabı almış ve şuanda test sürüşleri mümkün kendinizde deneyerek sizin için makbul olanı seçmenizde fayda sağlıyacaktır A ehliyetine parasını bayıldım mayıs ortasında büyük cc malum eğitim görcez onu bekliyorum bende viteslimi alim maxscootermi alim malum otomatik rahat diye evli olunca artıçım çoğu zaman olucak

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Bende düşüncelerimi yazayım bari.
    Bende geçen sene sizin gibi kararsızdım. 0 mı alayım yolda 2.el mi diye
    Yeni olduğum için 2.el motorsiklet seçebilecek bir bilgi ve tecrübe sahibi değildim o yüzden bastım parayı 0 km bir YBR 125 aldım.
    Şimdi diyorum ki keşke 2.el alsaydım. Çok daha ucuza mal olacaktı bana. Bir diğer öğrendiğim şey ise ; motora yeni başlıyorsan (ne kadar hassas ve kibar olursan ol) motoru illaki hırpalıyorsun. Çünkü başka türlü öğrenemezsin.
    Sözün özü : zaten yeni başlıyorsun, motoru 0 da alsan hırpalıyacaksın. O yüzden 2.el güzel bir 200ns enfes olur.
    Şahsen ben pişmanım,sende olma.
    İyi forumlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)