Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Delight , SYM Symphony , Suzuki address tercih ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar 3 model arasında kaldım
    ilk motorum olucak tecrübe sıfır boy 1,70cm
    tamamen şehir içi kullanımı olucak ;

Yamaha Delight ın avantajı enjeksiyonlu olması ve tipi dezavantajı küçük tekerlek 12"
    SYM Symphony SR 125 avantajı büyük jant 16" dezavantajı karbiratörlü olması
    Suzuki address jant 14" , avantajı enjeksiyonlu olması

Sıfır fiyatları ; sıfır almayı düşünüyorum

Delight 6200TL
    SYM Symphony 5800TL
    Suziki address 110 5800TL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    Yamaha Delight derim ben youtube de bir kişi samsuna gidip gelmişti .https://www.youtube.com/watch?v=qMOKlXQSzYA

Yamaha delight için 2014 model için sıfır kahverengi 5950 TL ye anlaştım bir yer ile 9 taksit nasıl fiyat
    2016 ların fiyatının zamlı geleceği söyleniyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    enjeksiyonlu al kardeşim yol gidiceksin yakıt gidiyor

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlu al kardeşim yol gidiceksin yakıt gidiyor
    Yamaha Delight ı sıfır 2014 model 5900TL ye 9 taksit aldım hocam
    bakalım hayırlısı

Motosikleti
    -
    bende 3 ne cok ama cok bakıp arastırdım alamadım ımkan yok ama sana sunu soyleyeyım addrees hele buyuk teker o bagaj ve enjeksıyon ıle kesınlıkle tercıhın olsun,delıgth sık albenılı guzel ama kucuk lastık ıle sıkıntı

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    bence address Bildiğim kadarıyla sele altına full face kask sığıyor. hafif ve ekonomik . boyuna da en uygun olan.

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Kesinlikle adress derim , fuarda gsxr renginde vardı çok güzel duruyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    sym symphony kullandım 2015 ocak ayında 5.000 tl ye almıştım.ilk motorumdu açıkcası çok memnun kaldım çünkü dediğin gibi jant çapı düz ve uzun düzlüklerde çok işe yarıyor.aynı durum çukurlar içinde geçerli.performans olarakta çok memnundum o kadar büyük janta rağmen diğer ufak jantlı scooterlara göre kalkış ve yokuşlarda bayılma yoktu.arka disk fren çok avantajlı.tam kask seleye sığıyor.tek tuş ile sele açabiliyorsun
    yamaha zaten kendini ispatladı hafif olması ve enjeksiyonlu olması ayrıca yamaha olması insanın aklını çeliyor.benim boyum 1.81 o yüzden alırken bende arada kalmıştım ama çok sırıttım o yüzden vazgeçmiştim.lastiklerin ufak olması ve artçıya uygun olmaması ve bu 3 motordan en güçsüzü olması eksi yönü.
    suzuki aralarındaki en ekonomiği.jant çapıda ayrıca 14'gayet yeterli hafif ve güçlü olması gayet iyi.tipide bence fena değil beğeniyorum.en sevmediğim yönü lastiklerin 80lik falan olması virajlarda hiç güven vermez.

sym ilk motorumdu o yüzden bu kadar şeyi araştırdım öğrendim.sana tavsiyem gideceğin güzergaha göre aralarından seçmen.otoban da giderm büyük ve geniş düzlüklerde gidiyorum diyorsan sym.çok sıkışık trafikte seyrediyorum genelde max hızım 70 diyorsan yamaha.suzukide 2 sinin yaptığını aslında yapar.çok hafif olması geniş yollarda biraz zorlayabilir.bence tek eksisi lastiklerin genişliği.seçimde kolay gelsin

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    suzuki adress derim ben 14" jant daha güvenli sürüş sağlar yamaha ya göre, sym ise teknoloji olarak eski fiyat avantajı da yok + küçük hacimde 16" çok hantal olur kanısındayım 14" ideal

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Alıntı war3z adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha Delight ı sıfır 2014 model 5900TL ye 9 taksit aldım hocam
    bakalım hayırlısı
    Hayırlı olsun, bir delight çı olarak aramıza hoşgeldin, tecrübelerini paylaşırsan seviniriz

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Eğer üçünden birisi ise, tecrübeme güvenerek delight.. Kesinlikle
    Al pişman olmazsın

Motosikleti
    -
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym symphony kullandım 2015 ocak ayında 5.000 tl ye almıştım.ilk motorumdu açıkcası çok memnun kaldım çünkü dediğin gibi jant çapı düz ve uzun düzlüklerde çok işe yarıyor.aynı durum çukurlar içinde geçerli.performans olarakta çok memnundum o kadar büyük janta rağmen diğer ufak jantlı scooterlara göre kalkış ve yokuşlarda bayılma yoktu.arka disk fren çok avantajlı.tam kask seleye sığıyor.tek tuş ile sele açabiliyorsun
    yamaha zaten kendini ispatladı hafif olması ve enjeksiyonlu olması ayrıca yamaha olması insanın aklını çeliyor.benim boyum 1.81 o yüzden alırken bende arada kalmıştım ama çok sırıttım o yüzden vazgeçmiştim.lastiklerin ufak olması ve artçıya uygun olmaması ve bu 3 motordan en güçsüzü olması eksi yönü.
    suzuki aralarındaki en ekonomiği.jant çapıda ayrıca 14'gayet yeterli hafif ve güçlü olması gayet iyi.tipide bence fena değil beğeniyorum.en sevmediğim yönü lastiklerin 80lik falan olması virajlarda hiç güven vermez.

sym ilk motorumdu o yüzden bu kadar şeyi araştırdım öğrendim.sana tavsiyem gideceğin güzergaha göre aralarından seçmen.otoban da giderm büyük ve geniş düzlüklerde gidiyorum diyorsan sym.çok sıkışık trafikte seyrediyorum genelde max hızım 70 diyorsan yamaha.suzukide 2 sinin yaptığını aslında yapar.çok hafif olması geniş yollarda biraz zorlayabilir.bence tek eksisi lastiklerin genişliği.seçimde kolay gelsin
    sunu sormak ıstıyorum,bılgım pek zayıf ,tecrubemde oyle,varsayalım suzukı addres alındı ve sızınde dedıgınız gıbı lastık ıncelıgı bır baska lastık ıle (daha genıs tabanlı) degıstırılemezmı? degıstırılır ıse tek dezavantaj yakıtın artmasımı olur? yoksa azda olsa motorun cekısıdemı duser?

benımde ılk motor olarak en favorılerım suzukı address ve symphony, o yuzden soruyorum. Tesekkurler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sunu sormak ıstıyorum,bılgım pek zayıf ,tecrubemde oyle,varsayalım suzukı addres alındı ve sızınde dedıgınız gıbı lastık ıncelıgı bır baska lastık ıle (daha genıs tabanlı) degıstırılemezmı? degıstırılır ıse tek dezavantaj yakıtın artmasımı olur? yoksa azda olsa motorun cekısıdemı duser?

benımde ılk motor olarak en favorılerım suzukı address ve symphony, o yuzden soruyorum. Tesekkurler.
    valla hocam 80lik lastik dengesi gidişi fren taşıma kapasitesi ve jant çapı vs göz önüne alınıp hesaplanmış.80 lik lastik komik ama öyle bir seçim yapmışlar.şimdi sen bunu büyütürsün ama 14 jantta hangi ebatları bulabilirsin ona bakmak lazım.ayrıca motora uyucakmı sığarmı sürtermi vs onuda sorman lazım.tamamen varsayım üzerine cevap vermiş olurum.ayrıca dediğim gibi 14 jantta 80 ebat genişliğindeki lastiği en fazla zaten ne kadar büyütebilirsinki.yani 100 lük takmak gerekirki bir değişim olsun.bence bu sorunun en sağlıklı cevabını suzuki servisinden bulursun.1 2 tane farklı servisi arayıp fikir al derim.ama aynı ebatta kaliteli bir lastik takarsan virajlarda dikkat edersen hiç bir sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)