Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

kawasaki h2R mı motoGP motorları mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

merhaba arkadaşlar günlerdir kafama amaçsız bir soru takıldı. turbo belemeli kawasaki h2r mı yoksa kesinlikle teknolojileri açıklanmayan motoGp motorlarımı? motoGP motorları'nın 250+ bg fakat h2r da 326 bg hangisi daha hızlıdır son hız ve 0-300 de? hem güzel bir tartışma konusu olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    şimdi bizim köyde hic moto gp motoru yok biz hiçh2 yede binmedik o yüzden onu bunu bırakalımda mobiletle ön kaldıralım olmamı ?
    mgdk ve Darkfriairs bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    h2r kanımca alır düz yolda 360 yapıyor daha gideri var.1300 1500 beygirlik arabalar anca geçebiliyor.ama pistte onu gömerler.2 gün önce kawasaki bayisine gidip h2 ye baktım yeni gelmiş yok böyle bir şeyyyyy.çalıştırdık falan anlatılmaz yaşanır videosunu yükleyebilirsem koyarım bi ara.resimlerde hayrandım kendisine meğersem resimlerde çok kötü çıkıyormuş.

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bizim köyde hic moto gp motoru yok biz hiçh2 yede binmedik o yüzden onu bunu bırakalımda mobiletle ön kaldıralım olmamı ?
    oluur sen nasıl istersen ama en azından bir tahmin de bulunsan

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:16 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    h2r kanımca alır düz yolda 360 yapıyor daha gideri var.1300 1500 beygirlik arabalar anca geçebiliyor.ama pistte onu gömerler.2 gün önce kawasaki bayisine gidip h2 ye baktım yeni gelmiş yok böyle bir şeyyyyy.çalıştırdık falan anlatılmaz yaşanır videosunu yükleyebilirsem koyarım bi ara.resimlerde hayrandım kendisine meğersem resimlerde çok kötü çıkıyormuş.
    oooo 360 yapıyor olsa H2R motogp motorları geçmeyi bırak dalga geçerler yabancı bir motosiklet dergisin de 450+ yapabildiğini okumuştum 450 yi de hiç zorlanmadan görmüş.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    H 2 nin turbosu dolana kadar , moto gp motoru yok olur gider
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Hocam yanlız h2r bildiğin turbolar dan kullanmıyor turbosarj denilen bir sistem var ve bu sistem de dolma boşalma vs. Yok buradan anlatamam çok uzun ama biraz araştırırsan yeterince bilgi sahibi olursun.

Motosikleti
    Alıntı ACEMİ2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlız h2r bildiğin turbolar dan kullanmıyor turbosarj denilen bir sistem var ve bu sistem de dolma boşalma vs. Yok buradan anlatamam çok uzun ama biraz araştırırsan yeterince bilgi sahibi olursun.
    biliyorum supercharger turbo çok fark yok aralarında onunda dolma ve boşalması vardır ,haram beygir diye tabir edilir ,moto gp motorları Ninja H2 nin 2 kilometrede çıktığı hıza sadece start finiş düzlüğünde çıkıyor

katar pisti start finiş düzlüğü sadece 1068 metre

Yok mu kos koca mt. Forum da bilen biri ?

Motosikleti
    Yok mu kos koca mt. Forum da bilen biri ?
    bana inanmadın mı
    r48, AKIN17 ve Eagle7 bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Evet gerçekten muhteşem fakat ben son hız dan bahsediyorum ve unutmamak gerekir ki bu motorlar o hızlara çabuk ulaşsınlar diye bir çok parçası o kadar hafiftir ki 1 yarıştan sonra kullanamazlar eğer daha sağlam parçalar kullanılırsa bu motoru ağırlaştırılmış ve bu kadar iyi gidemez.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    moto gp motorları tabiiki

herşey güç veya düzlükte yaptığı top speed değil.uygun dişli oranları ile moto gp motorlarıda h2 kadar yüksek hızlara rahatlıkla çıkabilir.yarışlarda moto gp motorlarının 400km li hızlara ulaşmıyor olması o pist için en hızlanma ile düzlükte ulaşılacak en yüksek hız arasındaki dengeyi kurmaya sağlamaktır.

moto gp motorunun h2 ile kıyaslanamaz aerodinamik verimliliği vardır
    moto gp 100kg kadar daha hafif nerdeyse
    326 hp h2 nin tekerde yere verdiği güçte yaşanan kayıp moto gp motorundan çok daha fazla.yani moto gp motoru yere 240-250hp verebilirken h2 280lerde kalabilirde.
    devirlenebilme kabiliyeti moto gp de çok daha fazladır

yani sonuç olarak

0-300 yada 0-400 hızlanmasında moto gp daha hızlıdır.

top speed olarak uygun dişli takıldığında moto gp gene daha yüksek hıza çıkar
    essegesse bunu beğendi.

Ne demek sana inanmamak olur mu hiç sadece hesaba katmadığın şeyler var. 😊😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Peki hocam motogp motorları satılıyor mu? Bir yerde 6 milyon euro olduğunu duymuştum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

Sayın intial-D cevap bekliyorum.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    biri yol için biri pist için. moto gp her türlü gömer.

Motosikleti
    FJR 1300
    Ne demek sana inanmamak olur mu hiç sadece hesaba katmadığın şeyler var. ����

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Peki hocam motogp motorları satılıyor mu? Bir yerde 6 milyon euro olduğunu duymuştum.
    en yenisi 10 yıllık olmaz üzere eski moto gp motorları satın alınabilir belki bir yarış takımından veya bir koleksiyonerden

6 milyon euro? çok çok ucuz bence.daha fazladır diye düşünüyorum

Motosikleti
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en yenisi 10 yıllık olmaz üzere eski moto gp motorları satın alınabilir belki bir yarış takımından veya bir koleksiyonerden

6 milyon euro? çok çok ucuz
    şu an satılan çoğu racing motosikletteki teknoloji 10 -15 yıl önce moto gp de kullanılıyordu desek ne kadar doğru olur ,diye bir şey sorsam
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

Güncel olarak satılmıyor yani doğru mu anladım?

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an satılan çoğu racing motosikletteki teknoloji 10 -15 yıl önce moto gp de kullanılıyordu desek ne kadar doğru olur ,diye bir şey sorsam
    yani donanım olarak belki evet ama üretim olarak kesinlikle hayır.komple titanyumdan üretilmiş bir şanzıman bile şuan satılan racing parasına olacağı için teknik anlamda o seviyede olamayacak yol motosikletleri.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

Güncel olarak satılmıyor yani doğru mu anladım?
    satılmaz,öyle olsa takımlar gidip birbirlerinin motorunu satın alıp çalınacak teknoloji ararlar.

Intinal-D para hiç bir şekilde sorun değil diyelim mesela 2016 ducati desmosedici RR alamıyor muyuz?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    yarış pistleri sadece düzlüklerden ibaret değil...

bu sebeple yüksek motor gücü tek başına yeterli değil..

frenaj kabiliyeti ve viraj performansı ile beraber yarış boyunca dayanıklılık gerekli..

Motosikleti
    FJR 1300
    Intinal-D para hiç bir şekilde sorun değil diyelim mesela 2016 ducati desmosedici RR alamıyor muyuz?
    abicim nebileyim satmazlar bence :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler