Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kawasaki h2R mı motoGP motorları mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bizim köyde hic moto gp motoru yok biz hiçh2 yede binmedik o yüzden onu bunu bırakalımda mobiletle ön kaldıralım olmamı ?
    Hoca hiç güleceğim yoktu haa )))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu arada sayın intial-D seri üretim olan bir motosikletin garantisiz satılma gibi bir ihtimal bile olamazken siz garanti verilmiyor diyorsunuz. Ve max. 390 derken en uygun dişli de dahil.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Moto gp motoruna gerek yok bence hayabusa bile tokatlar h2 yi

Cem yılmaz mı öğretiyor bi esprileri sana hayabusa önce s1000rr ı tokatlasın sonra bakarız.

hhkmgl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25 ABS
    bu konu sanki defans ile forvet oyuncularının karşılaştırılması gibi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    350+ gidemez diyosunda h2 nin o hizlarda nekadar sure gitmesini bekliyorsun ? Veya soruyu şöyle yonelteyim hiz testi =drag yarisidir belli bir düzlüğe ve süreye gore hesaplanir hadi yola çıkın 1 saat kim 350 ile giderse o kazanir gbi bir mantık zaten yok motogp diyorsun kiyaslama yapilamiyacak bi konu bu. 2 makinayi drag a sok ozaman anlarsın.

Drag ile limitsiz hız testini aynı şey mi sanıyorsun guldurme beni

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oyle bir soru sormuski arkadas lamborgini nin sokakta satilan versiyonuyla pist versiyonunu gecebilirmiyiz dio... dahada bisey demiyorum

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    450 km/s hız mı? AHAHAHAHAH hiç 299 üstüne çıktınız mı hacıbabalar?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ACEMİ2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drag ile limitsiz hız testini aynı şey mi sanıyorsun guldurme beni
    Kardeşim şu limitsiz hız testini bi aciklasana napiyolar dünya turunami cikiyolar ☺ 2 notoru kiyaslayacagin alan amac ne ? Ciksinlar gazlasinlsr kim pes derse mi bumudur yani pist e sok spnuca bak drag a sok sonuca bak bu tarz kiyaslamalar yapilabilir ancak. Limitsiz hiz testi nedir

Ya arkadaş verecek cevabınız yok ise eğer boş yapmaya gerek yok önce cevap vermeye çalışıyorsun verdiğin cevabın Saçmalığı far edince boş yapıyorsun. Benden bu kadar gereksiz muhabbete gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Limitsiz hız testi=çok ama çok uzun boş bir yolda yapılan max hız testidir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya arkadaş verecek cevabınız yok ise eğer boş yapmaya gerek yok önce cevap vermeye çalışıyorsun verdiğin cevabın Saçmalığı far edince boş yapıyorsun. Benden bu kadar gereksiz muhabbete gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:23 ----------

Limitsiz hız testi=çok ama çok uzun boş bir yolda yapılan max hız testidir
    Sana vercek tek bir cevap var yaaav hee heee 😎

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Acemi2

Boş konuşma,

200 hp desmosedici rr 390 yapıyor diyorsun,
    320 hp h2r 450+ yapar diyorsun.boş konuşan sensin.

H2 nin garantisi var,h2r da garanti yok diyolardı motor ömrü için,şu kadar saatte şu,şu kadar saatte şu parça değişecek denildi

Ayrıca dişliyi niye karıştıyosun?dişliyi karıştırma diyen sen değilmisin
    ardacik bunu beğendi.

Sende boş konuşmaya başladın intial sem halâ anlamadin mı be gp deki desmosedici den bahsediyorum. Oğuz senle muhatap olmuyorum aslanım.

Motosikleti
    FJR 1300
    Sende boş konuşmaya başladın intial sem halâ anlamadin mı be gp deki desmosedici den bahsediyorum. Oğuz senle muhatap olmuyorum aslanım.
    Gp deki desmosedici 390 yapar diye ben senden önce yazdım zaten.

0-300 de h2r dan 3-4 saniye daha hızlı bir motor 390 da bitip tükenecek,h2r 400-450-500 km hız yapacak öylemi,bunu mu diyosun?

Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gp deki desmosedici 390 yapar diye ben senden önce yazdım zaten.

0-300 de h2r dan 3-4 saniye daha hızlı bir motor 390 da bitip tükenecek,h2r 400-450-500 km hız yapacak öylemi,bunu mu diyosun?
    Evet diyorum ya gp motoru nun amacı bütün gücü kısa sürede aktarabilmek. H2R da ise kawasaki nin açıklamasına göre H2R top speed için tasarlanmış daha çok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

İntial-D gp deki desmosedici nin 390 max. Olduğun da hemfikir mıyız ?

Motosikleti
    FJR 1300
    Evet diyorum ya gp motoru nun amacı bütün gücü kısa sürede aktarabilmek. H2R da ise kawasaki nin açıklamasına göre H2R top speed için tasarlanmış daha çok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

İntial-D gp deki desmosedici nin 390 max. Olduğun da hemfikir mıyız ?
    değiliz,ben daha fazla yazamıyacağım o hızlı bu yavaş diye,ikiside malım değil sonuçta,ikisinden de para kazanmıyorum.kim kaç yapıyorsa yapsın,abilerine sor onlar bilir,benim kafam almıyor kusura bakma

moto gp max 390 yapsın(nerden biliniyorsa..)
    h2r +450 yapsın(modifiyelisi zaten 15.000 devirde 385 yapıyorken kalan 1000 devirde 70-80km hızı nasıl yapacaksa..)
    sonradan turbolanmış 400-500 hp hayabusalar zzr ler 550-600 falan yapsın
    jet motorlu y2k zaten ses hızına yakın doğası gereği.

h2r en iyisidir. herşeyi yapar.50 yıldır yarışan gp motorları ne ki,salak salak 2 viraj arasında hızlanmak için 250 hp yere veren s*kindirik aletler
    biyeybaraküs, ardacik ve josepth_o6 bunu beğendiler.

İşte bu! Çok doğru söylüyorsun.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Güçle son hız mevzusu bağlantılıdır onu baştan söyleyeyim. Ne kadar bağlantılıdır ? 500 km/h hıza çıkabilmek için aynı motorda 250 km/h hıza çıkmak için ihtiyacınız olan gücün kabaca 8 katına ihtiyacınız vardır. Yani siz 100 BG ile 250 yapıyorsanız 800 BG ile 500 yapabilirsiniz.

Bir MotorGP motosikleti 250 BG falan oluyor. Yaklaşık 1000 cc ve 150 kg ağırlığında. Kalkışta bu kadar hafif bir motor ok gibi fırlayacaktır ancak diğer yandan daha ağır olan H2R'ın kompesöründen gelen (turbo değil kompresör) hayvani bir torku var. H2R 326 BG gücünde. Mutlaka MotoGP motorunun gücü tekerleğe iletirken kayıpları H2R'dan az olacaktır ama o kadar da az olmayacaktır. H2R sınıfının en elit motoru, herhalde bu konuda yerlerde sürünmez değil mi ? Aşağıda bir video verdim. Orada görüleceği üzere MotoGP motoru bir anda fırlasa da, H2R maksimum torkuna eriştiği anda öne çıkıp gidiyor. Kim daha hızlıdır sorunun cevabı kağıt üzerinde H2R'dır ama hangisi aerodinamik olarak iyiyse sonucu büyük oranda o da belirler. MotoGP motorları sürücüyü iki büklüm tutarak eminim aerodinamik olarak mükemmel noktadırlar. H2R ağırlığında bir motorla piste MotoGp motosikletini geçemezsiniz. Bunun yatması kalkması var, virajı var, ara hızlanmaları var. H2R o kadar hızlı tepki gösteremeyecektir ama düz yolda işler değişir. Ayrıca ayrı ortamlarda çekilmiş videoları da karşılaştırmayın çünkü en ufak bir yokuş veya esen rüzgar sonucu değiştirir.

bu da superduke 1290 R ile kalkış :

Motosikleti
    Nc 750 X
    NC 750 X ikisinide tokatlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler