Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

kawasaki h2R mı motoGP motorları mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güçle son hız mevzusu bağlantılıdır onu baştan söyleyeyim. Ne kadar bağlantılıdır ? 500 km/h hıza çıkabilmek için aynı motorda 250 km/h hıza çıkmak için ihtiyacınız olan gücün kabaca 8 katına ihtiyacınız vardır. Yani siz 100 BG ile 250 yapıyorsanız 800 BG ile 500 yapabilirsiniz.

Bir MotorGP motosikleti 250 BG falan oluyor. Yaklaşık 1000 cc ve 150 kg ağırlığında. Kalkışta bu kadar hafif bir motor ok gibi fırlayacaktır ancak diğer yandan daha ağır olan H2R'ın kompesöründen gelen (turbo değil kompresör) hayvani bir torku var. H2R 326 BG gücünde. Mutlaka MotoGP motorunun gücü tekerleğe iletirken kayıpları H2R'dan az olacaktır ama o kadar da az olmayacaktır. H2R sınıfının en elit motoru, herhalde bu konuda yerlerde sürünmez değil mi ? Aşağıda bir video verdim. Orada görüleceği üzere MotoGP motoru bir anda fırlasa da, H2R maksimum torkuna eriştiği anda öne çıkıp gidiyor. Kim daha hızlıdır sorunun cevabı kağıt üzerinde H2R'dır ama hangisi aerodinamik olarak iyiyse sonucu büyük oranda o da belirler. MotoGP motorları sürücüyü iki büklüm tutarak eminim aerodinamik olarak mükemmel noktadırlar. H2R ağırlığında bir motorla piste MotoGp motosikletini geçemezsiniz. Bunun yatması kalkması var, virajı var, ara hızlanmaları var. H2R o kadar hızlı tepki gösteremeyecektir ama düz yolda işler değişir. Ayrıca ayrı ortamlarda çekilmiş videoları da karşılaştırmayın çünkü en ufak bir yokuş veya esen rüzgar sonucu değiştirir.

https://www.youtube.com/watch?v=2YAxGVphPrc

bu da superduke 1290 R ile kalkış :

https://www.youtube.com/watch?v=qpX0gA1PRpw
    hay sen çok yaşa. Arkadaşlara ben de bunu anlatmaya çalışıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300

385km/h hız yapan bu motosikleti geliştirenler demişler ki;

H2R 400km/ hıza ulaşabilir,bizimde hedefimiz oydu(trickstar),downforce üreten kanatçıklardan kurtulup daha uzun düzlüğe sahip yola ihtiyacımız var(denemeyi yaptıkları oval pistten daha fazlası,oval kısımda lastiklere binen yükün patlama tehlikesi yaratmasından çekindikleri için)

385km/h hız yapan motorun 400hp civarında olduğunu söylemişler
    ----------------------------------------------------------------

ben bişey demiyorum,ilk elden bu hızı yapan firma söylüyor

Motosikleti
    honda pcx
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.ytimg.com/vi/otHSThjsP1o/maxresdefault.jpg

385km/h hız yapan bu motosikleti geliştirenler demişler ki;

H2R 400km/ hıza ulaşabilir,bizimde hedefimiz oydu(trickstar),downforce üreten kanatçıklardan kurtulup daha uzun düzlüğe sahip yola ihtiyacımız var(denemeyi yaptıkları oval pistten daha fazlası,oval kısımda lastiklere binen yükün patlama tehlikesi yaratmasından çekindikleri için)

385km/h hız yapan motorun 400hp civarında olduğunu söylemişler
    ----------------------------------------------------------------

ben bişey demiyorum,ilk elden bu hızı yapan firma söylüyor
    Sorum size değil yanlış anlamyın, sorum konuyu açan arkadaşa.

Yukarıdaki H2R 'ı modifiye eden firma aynı şekilde SUZUKİ HAYABUSA'yı modifiye etse üstüne de bir turbo taksa , senin tabirinde ucsuz bucaksız düzlükte H2R , HAYABUSA TURBO'yu geçebilir mi, geçemez mi ?

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorum size değil yanlış anlamyın, sorum konuyu açan arkadaşa.

Yukarıdaki H2R 'ı modifiye eden firma aynı şekilde SUZUKİ HAYABUSA'yı modifiye etse üstüne de bir turbo taksa , senin tabirinde ucsuz bucaksız düzlükte H2R , HAYABUSA TURBO'yu geçebilir mi, geçemez mi ?
    öncelikle daha önce hiç muhatap olmadınız benimle ve sen li ben li konuşuyorsunuz. Daha düzgün bir hitap şekliyle yeniden deneyiniz.

Motosikleti
    honda pcx
    Alıntı ACEMİ2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle daha önce hiç muhatap olmadınız benimle ve sen li ben li konuşuyorsunuz. Daha düzgün bir hitap şekliyle yeniden deneyiniz.
    En güzeli muhatap olmamak. Teşekkürler.
    initial-D, biyeybaraküs ve Maslak bunu beğendiler.

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En güzeli muhatap olmamak. Teşekkürler.
    ben tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Josepth_06 kusura bakmayın önyargılı davrandim sanırım sorunuz da ciddi misiniz yoksa diğer arkadaşlar gibi eleştirel mi? Eğer ciddiyseniz lütfen kusura bakmayın.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler