Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125cc Secim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Doruk3455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR 2012
    Merhaba Arkadaslar,

Kusra bakmayin noktalama isaretleri kullanamiyorum.
    Simdi, ben Istanbulda yasiyorum normalde fakat bu sene Almanyaya degisim ögrencisi olarak geldim. Yaklasik 2 aydir burda bulunmaktayim fakat burada motor sürmem kurum tarafindan yasak. 16 Yasindayim, 4-5 ay icerisinde 17 olucam 99 dogumluyum. Fakat bana 16 yasindaki bebe seklinde bakmamanizi rica ediyorum. Ben burda oldugumdan beri yani yaklasik 2 aydir internet üzerinden sürekli motosikletler hakkinda bilgiler, arastirmalar, karsilastirmalar, trafikte yapilanlar ve yapilmasi gerekenler, motosiklet bakimi, ekipman yorumlamalari gibi seyleri arastiriyorum. Türkiyeye Allah kismet ederse temmuz ayinin baslarinda geri donecegim. Döndügümde de ilk önce ktm den motosiklet sürmek icin bazi kurslar alip daha sonra da ehliyete basvurup ekipmanlari ve motoru tamamlayip bir an önce baslamak istiyorum. En kisa zamanda ben de sizlerin arasina katilmak istiyorum. Arastirmalarim ve teorik cikarimlarim devam edecek fakat size motosiklet hakkinda bir soru sormak istiyorum.
    Lütfen o kadar para verene kadar sunu al, bi üst cc sini al, o para ona gitmez, ... gibi yorumlar yapmayin arkadaslar, Allaha cok sükür simdilik pek para sikintimiz yok.
    Ben 125cc ile baslamak istiyorum ve bu motorun supersport olmasini temenni ediyorum. Naked veya enduro ya da scooter tarzi motor önerileri lütfen yazmayin hoslanmiyorum.
    Benim aklimda Yamaha R-125 veya Honda CBR-125 vardi gidip gidip geliyordum fakat birisi aKlima KTM RC Duke 125 ABS yi soktu ve o motora cok ilgi duymaya basladim. Cbr yanilmazsam 13 yamaha ve ktm 15 beygir. Ben sizden görüslerinizi bekliyorum simdiden cok tesekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    para da çoksa yatırınca üzülmeyeceğin bir motor olan yamaha wrx 125 iyi olur, supermoto keyiflidir, konforludur, çukur tümsek hissetmezsin, yüksekliğiyle jip hissi verir, otobanda 120 den fazla yapacağını sanmıyorum ama acemi olarak bu hız da sana yeter,3 lt den fazla tüketimi olacağını da sanmıyorum, tek sorun fiyatı 125 cc motor 12000 tl civarındaydı, 250 cc olanı ise 19000 tl (ohaaaaaaaaaaaa), alırsın da satarken çok zarar edersin, bajaj 200cc, ybr 125, cbf 150, cbr 125 (düşürdün mü masraf) almak daha mantıklı, diğerlerinde 2. el de zararın çok olur ...

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para da çoksa yatırınca üzülmeyeceğin bir motor olan yamaha wrx 125 iyi olur, supermoto keyiflidir, konforludur, çukur tümsek hissetmezsin, yüksekliğiyle jip hissi verir, otobanda 120 den fazla yapacağını sanmıyorum ama acemi olarak bu hız da sana yeter,3 lt den fazla tüketimi olacağını da sanmıyorum, tek sorun fiyatı 125 cc motor 12000 tl civarındaydı, 250 cc olanı ise 19000 tl (ohaaaaaaaaaaaa), alırsın da satarken çok zarar edersin, bajaj 200cc, ybr 125, cbf 150, cbr 125 (düşürdün mü masraf) almak daha mantıklı, diğerlerinde 2. el de zararın çok olur ...
    üstüne basa basa ss istemiş adam şekli güzel olsun istiyor siz en çirkin motor tipini önermişsiniz

merhaba doruk. Senin aradığın motor CBR 125. beygirlere çok takılma son hız olarak aralarında pek farklar yok zira 125 cc hiçbir motor gitmiyor kullanmayı öğrenmek için üretilen motorlar bunlar. youtubeda karşılaştırmalarını izlemişsindir birbirlerinden ne eksiği ne fazlası var. En şık olanı r125 olsa bile oturuş pozisyonu sıkıntılı. Gönül rahatlığıyla Cbr 125 öneriyorum. düşürürsen 200 tl sıkıntı başka birşey yok.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstüne basa basa ss istemiş adam şekli güzel olsun istiyor siz en çirkin motor tipini önermişsiniz

merhaba doruk. Senin aradığın motor CBR 125. beygirlere çok takılma son hız olarak aralarında pek farklar yok zira 125 cc hiçbir motor gitmiyor kullanmayı öğrenmek için üretilen motorlar bunlar. youtubeda karşılaştırmalarını izlemişsindir birbirlerinden ne eksiği ne fazlası var. En şık olanı r125 olsa bile oturuş pozisyonu sıkıntılı. Gönül rahatlığıyla Cbr 125 öneriyorum. düşürürsen 200 tl sıkıntı başka birşey yok.
    o daha tarzını bilmiyor ss binicem diyipte motorlarını satanları da biliyorum, adamlar sırtım ağrıyor, rahat değil, uzun süre gidemiyorum, cart curt vs, motorun üzerine yatıp gitmek herkese göre değil gencecik yaşta kanı kaynayan bir aceminin viraj alıcam diye motoru yatırma ihtimaline kıyamadım heralde bana göre ss motora biraz daha tecrübe sonrası geçilmeli, motorun hakkını vericem dediğin vakit virajlarda aksiyon başlıyor, sonra yol ıslaktı, lastikler fabrikasyon, araç sıkıştırdı, mıcır, korumam yoktu vs vs ...

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o daha tarzını bilmiyor ss binicem diyipte motorlarını satanları da biliyorum, adamlar sırtım ağrıyor, rahat değil, uzun süre gidemiyorum, cart curt vs, motorun üzerine yatıp gitmek herkese göre değil gencecik yaşta kanı kaynayan bir aceminin viraj alıcam diye motoru yatırma ihtimaline kıyamadım heralde bana göre ss motora biraz daha tecrübe sonrası geçilmeli, motorun hakkını vericem dediğin vakit virajlarda aksiyon başlıyor, sonra yol ıslaktı, lastikler fabrikasyon, araç sıkıştırdı, mıcır, korumam yoktu vs vs ...
    600cc racing üzeri için söylediklerin doğru ama 125ccler ss değilki giydirilmiş commuter hepsi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    millete onu yazmayın bunu yazmayın diye azarlayıp bir de tavsiye mi bekliyorsun ilginç.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)