Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kurye için güzel bir motor önerelim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar arkadaşlar saygılar sevgiler öncelikle.
    Yakında açacağım restoranda kar etmeye başlayana kadar tek kurye olarak çalışacağım.
    Restoran genel ağırlıklı olarak paket servis hizmeti vereceği için güçlü ve az yakan bir motor arayışı içersindeyim.
    Klasik spacy ve activa olayına bir nokta koyarak vitesli veya otomatik farklı motor önerilerinizi bekliyorum.
    Ortalama 150-200cc ayarında bişeyler bakıyorum.
    Neden derseniz siparişlerin hızlı gitmesi lazım yeri geldiğinde çok uzak yerlerden gelebilir spacynin uzak mesafelerde hız konusunda tatmin edeceğini pek düşünmüyorum.
    Ama yinede her öneriye ve her tarza açığım. Ben hatta cross düşünüyorum arkadaşlar niye derseniz biliyorsunuz yollarımız hep çukur ve arazi. Bu çukur ve arazilerde sürekli yavaşlamak yerine crossla hız kesmeden gitmek daha iyi olmamızmı ?
    Artıları eksileri neler olur ?
    İllede spacy önerecek arkadaşlar nedeninide açıklayabilirmi ?
    Şimiden herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sende hero glamour yokmuydu vitesli ?

victorhugo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Glamourda yetmiyor Mengu. Bi tane restoranda kurye olarak çalıştım dik yokuşlarda bayıyor. Sen tecribelisin ne tarz bişey önerirsin bu iş için ?

Motosikleti
    4. motor Honda
    pulsar neden olmasın ki enjeksiyonlu vs bence çok ideal

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Cross la tüm çukurlardan geçersin götürdüğün yemek çok kötü bi hal alabilir ama spacy tarzı bi motorla çukurlara girmeye korkacağından yemeklere dolayısıyla müşteriye sıkıntı olmaz

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    Derbi Etx150 işini görür birde o na bak

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Sanırım bajaj 150 st tam işinizi görür. Bi büfede sohbet etmiştim 3 tane vardı. Hem iyi gidiyor hemde 3 valfli yakmıyor çok süper spacy leri satıp aldık demişti sahibi

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    üzerine biraz daha koy ybr al (ilk ben söyledim )
    KellyKey ve gokberk6426 bunu beğendiler.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Bence fitesli alacağına otomatik alman daha iyi olacaktır kymco agility 200i büyük tekerden dolayı. Kymco sağlamlık açısından ender güvendiğim markalardan biridir.Aprilla scearebo 200 var çok daha hızlıdır belki ama hep pahalı hemde bana biraz daha narin geliyor.Keza piaggio liberty 150 öyle.Honda küçük scooter sınıfında pek rakibi yok.Vitesli, kıvrak, sağlam ve güçlü dersen kawasaki sl 250 al.Crosslar yüksek hızda pek kötü.Pulsar üze bilirde üzmeye bilirde.

GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Bence cbf150 tam kurye motoru olarak görüyorum. Hem böyle olmasa ilaç deposu kuryelerine ve ptt kuryelerine verilmezdi.

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Kymco super 8 e bi göz atabilirsin.. İhtiyacını karşılayacağını düşünüyorum.. Ayrıca kullanıcıları da oldukça memnun..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Hocam bende pizzacıda çalışıyorum. Günde 30-35 paket atıyorum. Şuan hero pleasure kullanıyorum fakat asla ve asla tavsiye etmeyeceğim bi motor. Ama spacy tavsiye ederim. 100.000 km'ye yakın spacy kullandım. Gerek yakıt gerek sağlamlık açısından seni üzmez. Tek kişi ile istediğin diklikte olan yokuşu rahat çıkarsın. Ufak tefek seri bi motor cc'sine göre. Eğer daha güçlü bi motor istiyorsan Apache 150 kullanıyorum. O motoru da tavsiye ederim.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    adres bilgisi yüksek, iyi bir kurye ile aşırı hız yapmadan paketlerini yetiştirirsin. 50 km öteye yemek gitmeyecekse her motor işini görür.
    enduro tarzı bir motor arkada yemek çantası ile hem çirkin olur hem de içeceklere yiyeceğe o tempoda zarar verebilirsin.
    ticari amaçla kullanılacaksa yedek parçası bol servisi yaygın ve kolay kolay arıza vermeyecek bir motor gerekiyor.
    honda cbf150, bajajın commuter modelleri, yamaha ybr olabilir.
    spacy ile çalıştım.tercih edilme sebepleri,
    koruma demiri ile tank gibi olması,
    sessiz olması, titreşimsiz olması,
    yumuşak huylu acemi veya usta herkese hitap edebilmesi.
    dayanıklı olması.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Ybr veya cbf idare eder, boşverin gerisini. İstanbul yeşilköyde lüks bir dürümcünün motorları ybr idi.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Cbf 250 güzel olur bence

Motosikleti
    xmax250 momo 2015, benelli tnt600 2015
    Xmax250 kesinlikle pisman etmez. Genis bagaj hacmi var ve cidden segmentinde hizli makina.

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Benimde hali hazırda lokantam var ve servis için spacy kullanıyorum. Spacy 100.000 kmyi rahat gören parçaları ucuz dayanıklı ve sürekli dur kalkta rakiplerine göre fazla yakıt yakmayan bir scooter. Bahsettiğin uzun mesafe 10 km den uzak değilse spacy'den pişman olmazsın. Bende xmax kullanıyorum kendi motorum ama trafikte bazen spacy aramıyor değilim her yerden kaçıyor her deliğe giriyor. Yani honda bence kendini kanıtladı paket&servis motoru kategorisinde bir rakibi yok.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Şehir içinde paket servisi için 50 cc motosiklet yeterlidir. Hep performansı hem de yakıt tüketimi makul dür. Kullanımının tamamı ara sokaklar ve caddeler. Bu yollardaki hız sınırı en fazla 50 km/h Çoğu yerde bu hızlar 20-30 km/h okul önleri 10 km/h

Paketcimisin rallicimi ? Sokaklardaki insanların hayatı senin umrunda değil. Trafik kuralları zaten önemsiz.

Kaldırımlarda yayadan çok paket motorcu var. İnsanların üzerine daha iyi sürebilmek yüksek kaldırımlara kaçanları da ezebilmek için bir motor tavsiyesi istiyorsun anladığım bu.

Bunun dışındakiler aksiyon arayışlarından başka bir şey değil.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amerikayı yeniden keşfetmeye gerek var mı ?

O motorda calisacak adama acidim nedense...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)