Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

KYMCO Agility 125 mi yoksa HONDA SCV 100 F BEAT mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    quadro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda innova ANF125i
    Merhaba arkadaşlar..
    Agility125 almayı düşünüyorum fakat 5lt/105 km yakıt olayı ile yüksek hızlardaki ön takım titreşimi kafamı bulandırdı..
    bi aralar agility ön amortisörlerin yağını azaltıp yumuşatacak bi arkadaş vardı ne yaptı etti haberiniz var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benım arkadaşımda var her gun piyasa yapıyoruz agility 125 ıle ve ılk motoru aldıgında 115 gordu. sımdı motor 2 kısıı 100 ile gıdıyoruz( 5000 km de) acayip seri bı motor param olsa hıc dusunmeden onu alırım . ayrıca yokuş aşşağı 120 vurduk
    tıtreme 100 ıle gıderken 0

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı quadro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar..
    Agility125 almayı düşünüyorum fakat 5lt/105 km yakıt olayı ile yüksek hızlardaki ön takım titreşimi kafamı bulandırdı..
    bi aralar agility ön amortisörlerin yağını azaltıp yumuşatacak bi arkadaş vardı ne yaptı etti haberiniz var mı?
    Titreme olayı bu tarz küçük bir motor(jant) için normal bence.

100'ü geçince biraz titreme oluyor. O da motor son hıza yaklaştığı için oluyor muhtemelen. (gerçi rahat 115 km/h görüyor)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    2006dan beridir bu konu kabak tadı verdi beatte motormu yaa
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    honda kalite motor ama kymco da sorun yaratmayacak fiyat performansa göre çok iyi

lejyoner67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250İ 2013 SİYAH
    arkadaşlar selam.bende agility'ciler arasına katıldım.birkaç günlük agility'ciyim.bu forumdaki ilk mesajım.belkide bu mesajı tanışma bölümünde yazmalıydım.fakat inanınki bu bölümü tercih ettim.zira kymco yu tercih edişimde bu bölümdeki arkadaşların yorumları çok etkili oldu.şu andada hala durmakta olan iki zamanlı 50 cc keeway hurricanıma üç yıl bindim.sağolsun çok kahrımızı çekti.(yeri geldi çocuklarla dört kişi bindim.market,çarşı,pazar bütün eşyamı öndeki orjinal portbagajı ve kancası sayesinde taşıdım.bunlara ilaveten kendi hatalarım dışında hiçte masraf çıkarmadı.)fakat artık yeter dedim ve birazda performans amaçlı olarak 100-150 cc arası bir scooter almaya karar verdim.birçok marka ve modeli inceleyip kıyasladım.sizlerinde (en azından çoğunuzun) belirttiği gibi en mantıklı seçenek kymco geldi.fiyat/performans olarak ve dayanıklılık anlamında tatmin edici bence.benim tek beğenmediğim yönü ise konfor ögelerinin kymco dan beklenmedik ölçüde ihmal edilmiş oluşu.(en azından maliyeti çokta arttırmayacak,kendisini tercih eden kullanıcısını onure edecek ufak tefek ayrıntılar eklenebilirdi.bir torpido veya benzeri ufak bir göz.havlumuzu gözlüğümüzü koyacak elimizin altında bir detay vs.belkide keeway'den alışık olduğum içindir elim hep öyle bir şey arıyor.) bunun dışında sürüşü çok keyif veriyor.bir ara kaporamı yakmadan vazgeçme olanağım oldu daha önce ithal edilmiş olduğundan ruhsatta model yılı düşük olacağı için.sanırım yeni versiyonu henüz ithal edilmedi yada farklı fiyattan satılacak.çünkü bayinin elinde yoktu ve silkardan siparişle geldi.yani silkarda olupta bayi bana elinde olan eski versiyonu vermiş değil.ellerindeki son eski versiyonlarıda bu fiyattan satıp yenisinin satışına geçecekler herhalde.ama bir an için düşündüm vazdeçersem ne alırım diye bana sıcak gelen başka marka model olmadı bu fiyat aralığında.ve olsun dedim.ben talep etmedende yeni versiyondaki en azından farkedilir tek değişiklik olan sinyallerin olduğu göğüs kısmını kendileri getirterek değiştirdiler.şu ana kadarda pişman değilim.inşallah bu fikirlerim olumlu anlamda artarak çoğalır.olumlu veya olumsuz naçizane yorumlarımı kullandıkça sizlerle paylaşırım.şimdilik hepinize selamlar...
    İki tekerden başka kendimi özgür hissettiğim yer yok...free man

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı lejyoner67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam.bende agility'ciler arasına katıldım.birkaç günlük agility'ciyim.bu forumdaki ilk mesajım.belkide bu mesajı tanışma bölümünde yazmalıydım.fakat inanınki bu bölümü tercih ettim.zira kymco yu tercih edişimde bu bölümdeki arkadaşların yorumları çok etkili oldu.şu andada hala durmakta olan iki zamanlı 50 cc keeway hurricanıma üç yıl bindim.sağolsun çok kahrımızı çekti.(yeri geldi çocuklarla dört kişi bindim.market,çarşı,pazar bütün eşyamı öndeki orjinal portbagajı ve kancası sayesinde taşıdım.bunlara ilaveten kendi hatalarım dışında hiçte masraf çıkarmadı.)fakat artık yeter dedim ve birazda performans amaçlı olarak 100-150 cc arası bir scooter almaya karar verdim.birçok marka ve modeli inceleyip kıyasladım.sizlerinde (en azından çoğunuzun) belirttiği gibi en mantıklı seçenek kymco geldi.fiyat/performans olarak ve dayanıklılık anlamında tatmin edici bence.benim tek beğenmediğim yönü ise konfor ögelerinin kymco dan beklenmedik ölçüde ihmal edilmiş oluşu.(en azından maliyeti çokta arttırmayacak,kendisini tercih eden kullanıcısını onure edecek ufak tefek ayrıntılar eklenebilirdi.bir torpido veya benzeri ufak bir göz.havlumuzu gözlüğümüzü koyacak elimizin altında bir detay vs.belkide keeway'den alışık olduğum içindir elim hep öyle bir şey arıyor.) bunun dışında sürüşü çok keyif veriyor.bir ara kaporamı yakmadan vazgeçme olanağım oldu daha önce ithal edilmiş olduğundan ruhsatta model yılı düşük olacağı için.sanırım yeni versiyonu henüz ithal edilmedi yada farklı fiyattan satılacak.çünkü bayinin elinde yoktu ve silkardan siparişle geldi.yani silkarda olupta bayi bana elinde olan eski versiyonu vermiş değil.ellerindeki son eski versiyonlarıda bu fiyattan satıp yenisinin satışına geçecekler herhalde.ama bir an için düşündüm vazdeçersem ne alırım diye bana sıcak gelen başka marka model olmadı bu fiyat aralığında.ve olsun dedim.ben talep etmedende yeni versiyondaki en azından farkedilir tek değişiklik olan sinyallerin olduğu göğüs kısmını kendileri getirterek değiştirdiler.şu ana kadarda pişman değilim.inşallah bu fikirlerim olumlu anlamda artarak çoğalır.olumlu veya olumsuz naçizane yorumlarımı kullandıkça sizlerle paylaşırım.şimdilik hepinize selamlar...
    Hocam hoşgeldiniz. Motorunuz hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Sizinle telefonda görüşmüştük galiba Agility hakkında.

lejyoner67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250İ 2013 SİYAH
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam hoşgeldiniz. Motorunuz hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Sizinle telefonda görüşmüştük galiba Agility hakkında.
    öncelikle teşekkür ederim.evet sizinle görüşmüştük.sizinde katkınız oldu.inşallah pişman olmayız.birde daha önceki sayfalarda bir arkadaş vardı kiralama işi yapan.bodrumdan.süspansiyon işi ile ilgilenip sonucu bildireceğini falan yazmış olan arkadaş.onun konuyla ilgili mesajına rastlamadım.acaba kymcodan deneme süresi sonrası vazmı geçti.ama öyle bile olsa sanırım sebebini paylaşırdı.birde asım arkadaş size bir konuda danışmak istiyorum.bizim motora ön siperlik takabilirmiyiz acaba.daha doğrusu uygun modelde bildiğiniz bir ürün varmı.çok abartılı fiyatta olmayan ve temini mümkün olan bir ürün.ben diğer motorumdan alışık olduğum için ve bunun sürati fazla olduğundan rüzgar bayağı rahatsız ediyor.son olarak elcikleri de çok sert gibi geldi bana bu konudaki fikirlerinizide paylaşırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...
    İki tekerden başka kendimi özgür hissettiğim yer yok...free man

Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı lejyoner67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle teşekkür ederim.evet sizinle görüşmüştük.sizinde katkınız oldu.inşallah pişman olmayız.birde daha önceki sayfalarda bir arkadaş vardı kiralama işi yapan.bodrumdan.süspansiyon işi ile ilgilenip sonucu bildireceğini falan yazmış olan arkadaş.onun konuyla ilgili mesajına rastlamadım.acaba kymcodan deneme süresi sonrası vazmı geçti.ama öyle bile olsa sanırım sebebini paylaşırdı.birde asım arkadaş size bir konuda danışmak istiyorum.bizim motora ön siperlik takabilirmiyiz acaba.daha doğrusu uygun modelde bildiğiniz bir ürün varmı.çok abartılı fiyatta olmayan ve temini mümkün olan bir ürün.ben diğer motorumdan alışık olduğum için ve bunun sürati fazla olduğundan rüzgar bayağı rahatsız ediyor.son olarak elcikleri de çok sert gibi geldi bana bu konudaki fikirlerinizide paylaşırsanız sevinirim.şimdiden teşekkürler...

Mesajın cevabını buraya yazdım hocam

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post1203466

Kymco'cuların Sohbet Mekanı'na yazmamız bazı hususları merak eden arkadaşlar açısından da iyi olabilir.

BWSTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Bws
    ya bırak bunları git bi YAMAHA BWS AL =)
    Yamahaşk 😍

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    kim ne derse desin siz kymco markasından şaşmayın derim size ne beat ın nede bms faydasıolmaz kymco hariciler bence kesenize zarar beat alırsın sonra bit gibi kaşınır durursun zira motor gitmiyor dersin bms alırsın hem benzin hemde yag yakıyor dersin çok masraflı oluyor dersin bırakın bu iki markayıda tam sizin aradıgınız motor olan kymco lara bakın hepsi en ileri teknoloji ile üretilmiş en ekonomik süratlı bakımı an az olan seri mi seri şu ana kadar kullanıcılarının hepsi memnun daha ne olsunki kapat gözünü al kymco ne yalınırsın nede aldanırsın iyiki bunu seçmişim der hiç satmayı bile düşünmezsin her gün keyfle biner arza yapmaz diye güvenirsin aklı olan şaşmaz
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    JaNTi, Honda Beat ve Activa tenekedir arkadaşım ne daha gelişmişi bu scooterla Honda resmen yeni bir çığır açmış en başta çıkartması gerekirdi bu modeli boşuna adını lekeledi HondActiva modelleriyle a Beat ve ... bakın başkaları ne yazmışlar haklılarda
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

honda mevcut olan bir cok scooter modelini getirmiyor turkiyeye
    sebebi ise cok kaliteli ve pahali kacmasi turkiye piyasasina gore
    o sebeple beat activa gibi odun kalas niteliginde kaba ve yetersiz ama fiyati ucuz (hondaya gore) scooterlar geliyor
    millet de saniyor ki honda scooter cok kotu

ornegin peugeot nun 2009 model scooter i rally modeli 8000 euro diye duymustum
    bunu birakin turkiyeye getirmeyi lafi bile edilmez kim verir 16 bin ytl scooter a

sonuc olarak ben kaliteli motor kullanma taraftariyim
    acik konusmak gerekirse hondanin suan ki modelleri cok kalitesiz
    saglam olabilir ama estetik yok.. kymco da biraz daha kotusu

en iyisi ne kadar para varsa o sekilde seciminizi yapmaniz

ben hayatta honda beat ya da activaya 4 bin ytl vermem
    gider baska bisey alirim
    kymco guzel ama cok guzel diil bence alinacak motor yok suan
    ne alirsan bisekilde kazik yiyorsun degerinin cok ustunde para veriyorsun

kymco süper 8 alpine anfi bir adet 20 cm jbl saab boofer 2 adet jbl mit kıravite zen mp3 bas ve ses üçyüz metreden duyuluyo müzik çalarken koltukta otururken herseyı 2 görüyom el emegı goz nuru trafıkte hıc sıkıntım olmuyo acınca sesı herkes yolu acıyo honda goldvıgle bıle ses konusunda muattap olmuyom alın sıze bır pro ses sıstemı demekkı yapınca oluyo arkadaşlar ses sistemi budur bakında görünn

Alıntı sudabatmayanadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    JaNTi, Honda Beat ve Activa tenekedir arkadaşım ne daha gelişmişi bu scooterla Honda resmen yeni bir çığır açmış en başta çıkartması gerekirdi bu modeli boşuna adını lekeledi HondActiva modelleriyle a Beat ve ... bakın başkaları ne yazmışlar haklılarda

Honda beat teneke değil,plastikmidir (bakalit) nedir öyle bişey teneke değil.. madem yazıyonuz tam yazın..

Slm gençler benim asya war benim asya war herkese tavsiye ederim hergün yollda bırakıyo.........saygılarrr..........+++++++repppp p+++++plsssss++++++

slm

Arkadaşlar yeni scooter motor alacağım. Sym fiddle II ile kymco modelleri arasında gidip geliyorum. öncelikle parça ve bakım fiyatlarını kıyaslamanızı rica edicem. Daha sonra performans ve yakıt olarak. Duyduğuma göre kymco lar fazla yakıyor diyorlar. Bir de 125 lik motor yokuşta bayılır mı. örnek olarak motorda 2 kişi marmaristen turunca çıkabilir miyim? çıkarsam da bu bana düşük performans ya da fazla benzin olarak döner mi? Yokuş performansı için yarı otomatik bi motor mu almalıyım (Kymco Straight 150 gibi,gerçi bagajına kask sığmıyor) yoksa 125 yerine daha büyük bi otomatik scooter mı? Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    agilityde yedek parça fln demişsiniz ben 6 yıldır honda beat kullanıyorum bir kere bile yedek parça gerektirmedi.honda zaten yedek parça gerektirmezki yağını benzinini koy devam et. sağlamlık konusunda kymco hondaya erişemez kendinizi avutmayın tamam hondadan hızlı ama hondanın 100lüğünden hızlı farkındaysanız sonuçta bu bahsettiğiniz aghility 125lik birde ps 150iyi getirin hem enjeksiyonlu hemde 16 beygir ayrıca bahsettiğiniz agility 125 honda beatin yanında böcek gibi kalıyo çok dar bi motor
    AYRICA YAKITIDA DÜŞÜNELİM HATTA HİÇ DÜŞÜNMEYELİM HONDA BEATİN ÇOK ÇOK DAHA AZ YAKTIĞI ORTADA

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rocky(beat) VS İvan drago(Agility)

Bu maç yazın yine çok konuşulur

nedym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Alıcım
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agilityde yedek parça fln demişsiniz ben 6 yıldır honda beat kullanıyorum bir kere bile yedek parça gerektirmedi.honda zaten yedek parça gerektirmezki yağını benzinini koy devam et. sağlamlık konusunda kymco hondaya erişemez kendinizi avutmayın tamam hondadan hızlı ama hondanın 100lüğünden hızlı farkındaysanız sonuçta bu bahsettiğiniz aghility 125lik birde ps 150iyi getirin hem enjeksiyonlu hemde 16 beygir ayrıca bahsettiğiniz agility 125 honda beatin yanında böcek gibi kalıyo çok dar bi motor
    AYRICA YAKITIDA DÜŞÜNELİM HATTA HİÇ DÜŞÜNMEYELİM HONDA BEATİN ÇOK ÇOK DAHA AZ YAKTIĞI ORTADA
    Kulak asma

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 9101112 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler