Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SYM Joymax 250 vs yamaha xmax 250 vs kymco xciting 250 ri

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese selamlar arkadaşlar...

Şimdi arkadaşlar ben hem şehir içi hemde hafta sonları uzun yol yapabileceğim bi 250 cc lik scooter almayı düşünüyorum.. Haftalardır yaptığım araştırma ve incelemeler sonrasında 3-4 model arasında gidip geliyorum.. Şimdi her modelde beni kendine bağlayan noktalar bulunuyor ve kafam iyice karıştı.. Kendimce bazı noktaları belirteyim ve sizlerde bana yardımcı olun da bi motor alayım sonunda bende...

Şimdi öncelikle içlerinden tip olarak en beğendiğim ve kesinlikle ama kesinlikle diğerlerinden açık ara daha çok beni kendine çeken KYMCO Xciting 250 Rİ oldu.. Cüssesi 15-14 teker boyutu (gerçi yamaha da aynı) sele yüksekliği ( bu arada boyum 186 cm ve 91 kiloyum) ve ön kafa kısmı fln yani kısacası gönlüm güzellik olarak onu seçti. Yani resmen aşık oldum motora yaa..**FAKATTT : evet bir fakatı var ve bunu araştırırken öğrendim bu motor 2 subaplı bir motormuş. Yani SYM ve Yamaha gibi 4 subap değil. İşte size burada ihtiyacım var. 2 subap ile 4 subap arasında nasıl bir fark vardır. Hangisi daha iyidir yada artıları eksileri nelerdir.. Almamı engelleyecek bir durum mu. Tabiki adamlar bunu bu motora koydularsa çok abes bişey değildir ama 4 sübaplı olan bi motor daha mı iyidir vs vs.. Yani bu konuyu hiç bilmediğimden sizden yardım istiyorum eğer iyidir bişey yok derseniz diğerlerine bakmadan onu alacağım...

Evt kymco ile ilgili böyle birşey öğrendikten sonra başka markalara yöneldim ve sym yi gördüm. İlk başta GTS evo modeline bakıyordum ama sonradan öğrendim ki joymax daha yeni bir versiyonmuş ve tipide zaten daha güzel geldi bana gts ye göre ve onu incelemeye başladım. Fakat bunda da lastik ebatları diğer ikisine göre ufak geldi. Ama olmazsa olmazım değil tabiki de bu lastik olayı. Seramik motor diye bir teknolojileri varmış. Her ne kadar ne olduğunu tam anlamıyla anlamasamda araştırmalarımda hep olumlu şeyler okudum. Bide diğer 2 sine göre biraz daha güçlü bir motor var üzerinde. Evt arkadaşlar bu motor kullanıcılarından da yada daha önce kullanmış olanlardan da motorla ilgili bilgi verirlerse çok sevinirim...

Ve birde yamaha var... Yamahayı en son yazma sebebim şu, bilmiyorum zevkler ve renkler tartışılmaz, bir çok kişiye xmax in tipi hoş geliyor ama ben bi türlü sevemedim nedense. özellikle de ön kısmına ısınamadım bi türlü. Bide fiyatı azda olsa diğerlerinden daha pahalı. Benimde bütçem çok ama çok sınırlı. Çünkü daha ekipmanlara da bi dünya para harcayacam. Onun için benim içi 500 tl nin bile önemi var... Yani 500 tl ye gider adam akıllı bi kask yada mont vs bişey alırım kendime... Ama bu demek değil ki burdaki olumlu yorumlardan sonra xmax almam. Eğer aklıma yatan cvpları bulursam bütçemi biraz daha zorlayabilirim..*

Şimdi..

KYMCO - 12,250 16,2 kw - 21,1 Nm
    SYM - 13,000 17.2 Kw - 22.7 Nm
    YAMAHA - 13,550 (abs siz, abs li olanı 14,700) 15 Kw - 21 Nm

Bide arkadaşlar yine kymco nun Downtown 300i modelini gördüm 300 cc olmasına rağmen 30 hp güç üretiyor. Bu motorda ilgimi çekmiyor değil ama 2 yönden dolayı bunda da tereddütteyim 1. si bir üst vergi diliminde 2. side ayak koyma yerine ayağını rahat uzatamıyorsun. Malum benim boyda biraz uzun olduğu için rahat edemem diye düşündüm ama yinede daha hiç binme fırsatım olmadı...

Evet arkadaşlar durum böyle çok uzattım biliyorum ama dediğim gibi kafam allak bullak ne yapacağımı bilmiyorum ve sizden yardım istiyorum ama ne olur lütfen lütfen lütfen marka bağımlısı gibi fanatizm yapmadan kullanıcı deneyimi odaklı olarak bilgi verin..

Şimdiden herkese çok teşekkür ederim..
    mehmetenis, Motor_Derili ve emrepamukcu bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    westwint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax 250-2015 / MT09-2017 / Pcx 125-2022
    Öncelikle hayırlı olmasını dilerim, bende yaklaşık bir ay önce, araştırmalarım sonucu parça kalitesi işçilik kalitesi, kullanıcı yorumları ve bizzat görüşmelerim sonrasında Yamaha xmax 250 aldım, şuan rodajda olmasına rağmen çok ama çok memnunum, Allah kaza bela nazardan saklasın..
    emrepamukcu bunu beğendi.

_kaan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam ben şuan pulsar kullanıcısıyım ama aklımda hep 250cc maxiscooter var. Bende ara ara araştırıyorum. Daelim S3te var güzel ve performanslı bir scooter. SYM'nin yedek parçası pahalı ancak kaliteli ve nispeten geniş bagaja sahip. Yamahaya bişey diyemiyorum kimse pişman değildir sanırım, onunda yedek parçası malum. Kymco işletme maliyeti olarak biraz daha uygundur. Kymconun şeklini bende beğeniyorum kullanıcı yorumları da güzel. Benim için bagaj kapasitesi biraz ön planda, O da sanırım en geniş yamahada. Gördüğünüz gibi bende karamboldeyim Ama ben xmax'e biraz daha yakınım sanırım.

Alıntı westwint adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olmasını dilerim, bende yaklaşık bir ay önce, araştırmalarım sonucu parça kalitesi işçilik kalitesi, kullanıcı yorumları ve bizzat görüşmelerim sonrasında Yamaha xmax 250 aldım, şuan rodajda olmasına rağmen çok ama çok memnunum, Allah kaza bela nazardan saklasın..
    Kazasız belasız kullan kardeşim. Bişey soracam amartisörler nasıl sert olduğunu söylüyorlar, ben artçı ile kullanacam genelde artçı rahatlığı nasıldır acaba. Aslında xmax görüntü açısından diğer 2 modele göre daha geri planda bende ama sırf isminin 250 cc de çok geçmesinden ve tabikide yamaha kalitesinden dolayı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

Alıntı _kaan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben şuan pulsar kullanıcısıyım ama aklımda hep 250cc maxiscooter var. Bende ara ara araştırıyorum. Daelim S3te var güzel ve performanslı bir scooter. SYM'nin yedek parçası pahalı ancak kaliteli ve nispeten geniş bagaja sahip. Yamahaya bişey diyemiyorum kimse pişman değildir sanırım, onunda yedek parçası malum. Kymco işletme maliyeti olarak biraz daha uygundur. Kymconun şeklini bende beğeniyorum kullanıcı yorumları da güzel. Benim için bagaj kapasitesi biraz ön planda, O da sanırım en geniş yamahada. Gördüğünüz gibi bende karamboldeyim Ama ben xmax'e biraz daha yakınım sanırım.
    Ya evt bi çok kapı genelde hep xmax a çıkıyor ama gerçektende nedense tip olarak kymco ve sym hep daha ön plana çıkıyor. Ama böyle giderse bende xmaxi ilk önceliğime alacağım sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:41 ----------

Dün Kymco nun bayisine gittim ve motorları inceledim ve sonra yamaha bayisine gittik enişte ile. 2 mizde aynı anda alacağız motor, yani 2 motor alacağız. Enişte kymco nun motorlarını görmeden önce xmax diyordu ama kymco yu gördükten sonra kararı 360 derece değişti sym ye daha gidemedik yarın yada öbür günde ona gideceğiz bakalım. Off yaa kafam çok karışık yaa ne yapacağız ne alacazz. Arkadaşlar bu motorları kullananlar lütfen daha çok bilgiler verirseniz sevinirim

davids - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Saydığın markalar arasında işçilik ve malzeme kalitesi olarak xmax 5 gömlek üstün.Diğerleride kesinlikle üzmez,Sym kullandım sorunsuz bir markadır.kymco konusunda birşey diyemem ama sağlam ve güvenilir motorlar üretiyor.Sen her ne kadar tipini beğenmiyor olsanda xmax 2 kere dönüp baktırır kendine

Alıntı davids adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saydığın markalar arasında işçilik ve malzeme kalitesi olarak xmax 5 gömlek üstün.Diğerleride kesinlikle üzmez,Sym kullandım sorunsuz bir markadır.kymco konusunda birşey diyemem ama sağlam ve güvenilir motorlar üretiyor.Sen her ne kadar tipini beğenmiyor olsanda xmax 2 kere dönüp baktırır kendine
    Valla tip mevzusu göreceli bi olay olduğu için herkesin görüşüne saygı duyarım ama bence tip olarak kymco hepsinden güzel ama dediğiniz gibi xmax ı herkes çok övüyor ve bundan dolayı benimde bakış açım ona kaymaya başladı bakalım diğer yorumları da bekleyecem. Şuan kymco ve xmax arasında gidip geliyorum

Kaptan56 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400
    Selam dostum bende kymco xcting 250 kullandım Sıfır aldım ve 2000 km de sattım yaklaşık 1 ay kullandım Uzunyol yapacaksan benim gibi kesinlikle tavsiye etmem çok rahat edemezsin saydıklarının içinde en akla yatkın olan xmax 250 genede sen bilirsin hayırlı olsun alacağın motor bu arada ben Burgman 400 aldım Uzunyol tasam kalmadı)

İlkmax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    Bende xmax 250 aldım ( abs siz ) şu anda rodajdayım gayette memnunum. Sürerken keyif alıyorum.

Alıntı İlkmax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende xmax 250 aldım ( abs siz ) şu anda rodajdayım gayette memnunum. Sürerken keyif alıyorum.
    Hocam xmax la ilgili bi kaç şey soracağım, selesinin çok sert olduğunu söylüyorlar özellikle de uzun yolda rahatsız ediyormuş ve bide süspansiyonları da sertmiş. Sizin izlenimleriniz neler acaba. Motorun artı ve eksileri olarak...

Motosikleti
    4. motor Honda
    Merhabalar,
    Motoru aldiniz mi bende ayni durumdayim,
    SYM nin modelini daha cok begendim
    Performansi konusunda bir fikrim yok tekerlek boyutuda cok etkilemiyorsa birde scooter denemek adina sym alayim diyorum ama siz aldiysaniz yada modelleri gorduyseniz yorum yazabilir msiniz tesekkurler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Listeye piaggio xevo da eklenmeli. Kafa karıştırmak gibi olmasın ama bu seçenekler içinde kymcoda sadece fiyat avantajı var. Aralarında yakıt tüketimi en fazla olanı en ağırı ve ebat olarak en büyüğü. Xmax 2.elde de değerli. Ben konfor açısından değerlendiriyorum xevo Joymax ve suzuki burgman arasındayım.

Yaklaşık 5 aydır xciting250ri kullanıcısıyım. Ben de herkes gibi bu saydığınız modeller arasında gidip geldim
    önce sym gts evo ve joymax de güzel modeller fakat görsel olarak xciting 250ri hoşuma gittiğinden onları elemiştim.
    xmax'e gelecek olursak, xmax'ın en büyük artısı abs'li olması. fakat absli modeli ile de arasında hatırı sayılır bir fiyat farkı var. abssiz xmax ile kymco fiyatları birbirine yakın fakat abs olmadıktan sonra xmax'ı tercih etmem için çok bir sebep bulamadım açıkçası. boyum uzun olduğu için zaten büyük ve cüsseli motorlar daha bana göre. kymco, xmax'e göre bir hayli cüsseli. xmax biraz küçük geldi bana, bu yüzden onu da eleyip xciting 250ri aldım.
    yakıt tüketimine gelirsek, çok defa ölçüm yaptım. en düşük 3.0lt/100 km gördüm. En yüksek de 3.6lt/100km gördüm. Genelde 3.2 lt yakıyorum. Beşiktaş-üsküdar arası gidip geliyorum her gün.
    Bu yakıt değerlerinden anladığım kadarıyla o cüsseye rağmen xmax'i tam bilmiyorum gerçi ama xmax ile aynı değerlerde yakıyor. kmyco 198 kg- xmax 160 kg

Motosikleti
    Tracer700
    honda forza300 vergi diliminden dolayımı listede yok benim aklım forzada kaldı düşünüyorum bende bi maxsi scooter forza 300 kullanan yokmu sitede ya

surcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd
    bildiğim kadarıyla x-max'ler de 2 subap. ama maxi scooter sınıfında sırf bu sebepten bir araç eleniyorsa, ona haksızlık yapılıyordur diye düşünüyorum. Maxi scooter'da aranan özellikler öncelikle sürücü-yolcu sele konforu, büyük bagaj, büyük çaplı tekerler oluyor.

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Soru aslinda cok basit.

Kaliteli grenaj ve mekanik , gosteris, iyi gidis, viraj istiyorsan ve istedigin zaman satmak istiyorsan ve konfor cok onemli degil diyorsan Xmax 250 ABS Gri. Bunun haricinde digerleri

Abs vazgecilmez bu arada.Hayirli olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Bu arada senin kafa cok karismis arastirmaktan. Subaplara kadar girmissin. Kendim de kullanici oldugum icin demiyorum ama senin icin en iyisi xmax dir.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Bende karasızlardanım. evo joymax ve kymco arasındayım. boyum 191 sanırım bu üç modelde sorun yaşamam. en konforlu evo diyorlar. Kullanıpta görüş bilderibilecek var mı?

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Neden bir Honda Forza düşünmüyorsunuz ?

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    17ooo TL forza. Benim max. limitimin çok üzerinde. 300 cc bile değil.

Motosikleti
    Forza 250
    abs li bir model almanızı tavsiye ederim o da xmax de var sadece istediğiniz alternatiflerde. Jant boyutu da büyük

Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    xmax konforsuz ve sert amortsörlüymüş. Sırf bu nedenle benim için klasman dışı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)