Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

SYM Joymax 250 vs yamaha xmax 250 vs kymco xciting 250 ri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xmax konforsuz ve sert amortsörlüymüş. Sırf bu nedenle benim için klasman dışı.
    o zaman sym almanız en doğru tercih olacaktır. Çünkü çok konforludur ancak parça fiyatı bayaa kasar haberiniz olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beyazakrep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bahsi geçen 3 motoru da aldım kullandım fiyat yakıt performans konfor ve parça fiyatını merkez alırsanız Kymco hepsinden iyi Sym egsoz koruması bile 120 lira ki dandik bir plastiktir kendisi Yamaha xmax lar belinizin düşmanı tam bir tahta sandalyedir kesinlikle Xcting alınmalı

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman sym almanız en doğru tercih olacaktır. Çünkü çok konforludur ancak parça fiyatı bayaa kasar haberiniz olsun
    Aynen.

Tercih ABS ise XMAX, yumuşak ve alçak süspansiyon ise SYM.

Ancak şunu da belirtiyim XMAXte süspansiyon ayarını 1. kademeye getirince, seleniz de konfor sele ise bir nebze rahatlıyorsunuz.
    Piaggio Carnaby 200
    Yamaha XMax 250 Ironmax

Dış görünüş sizin için önemli ise diğerlerinden daha sportif görünüşünden dolayı xmax 250 derim.

Kymco öneren arkadaşlar bu motoru ne kadar kullandılar bilmiyorum ama ben Xciting 250i'yi 2 farklı motor olmak üzere 6-7 yıldır 55.000 KM kullandım. Neden bu kadar uzun süre derseniz, boyum 1.83, SYM sana çok alçak gelir dendi vazgeçirdiler, Xmax o zaman böyle güzel değildi ve fiyat farkı vardı göz önüne bile almadım, Piaggio vb. pahalıydı, Daelim yoktu derken neredeyse bu motora mecbur kaldım da aldım.

Artı ve eksilerini yazayım:

+ Motor gerçekten kaliteli, yolda kalma, bozulma, vb. hemen hiç yapmaz, malzeme kalitesi çok yüksek,
    + Torku yüksektir,
    + Böyle ağır bir motor için tüketimi iyidir (gazlamazsanız),
    + Arkaya bir çanta takıp uzun turlara bile çıkılabilir (avrupa turu yapan arkadaşlar var)
    + Selesi çok yüksektir, boyum 1.83 ayaklarım yere ancak değmekte.

- Motor çok ağır, kuru ağırlığı bile 198 kg, buna yakıt filan koyunca 220 kg eder ki 250 cc kesinlikle yetmiyor, şehir içinde AS900 kamyon kullanıyormuş gibi hissettiriyor, 200 cc'lik motorlar bile sizi geçip gidiyor,
    - Bazı modellerinde çok soğuk havalarda çalışmama sorunu var,
    - 8-10 bin km'den sonra varyatör çok ciddi titreme yapar, 2000 km 'de bir temizletmeniz gerekir (tabii bu da bir maliyettir) yoksa titreşimden elleriniz uyuşur, (kesin çözüm var derler ama emin olun palavra)
    - 2000 km'de bir bakımı var ve maalesef çok masraflı, her servis ücreti en az 100-150 TL tutuyor, parça değişirse bu rakam 500'e kadar gidiyor (son bakım tutarım kayış değişimi dahil 500 TL idi),
    - Sele altı diğer motorlara kıyasla küçük, bir kaskı ancak alıyor,
    - Turku yüksek ama son hızı düşük 120 belki ama 130 çok zor görürsünüz.

durum böyle. Ben hala kullanıyorum ama artık kamyon kullanmaktan sıkıldım :-) XMAX gibi hızlı bir scooter bakıyorum.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    bu motorların arasına daelim s3 neden konulmamış anlamadım.bence daelim s3 advance yi de bi araştırın.aea nın yamaha sym ve daelim karşılaştırma videosu var nette.izlemenizi tavsiye ederim.size baya yardımcı olacaktır

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    xmax joymax gts , gts evo , daelim s3

hepsini kullandım

en çok joymaxte rahat ettim.
    xmaxin tasarım çılgın gidiş joymaxte sanki daha bi keyifli idi

daelim s3 ise amortisörler sert ama kullanım neredeyse aynı. sadece sele altı bagaj dar. kask sığmıyor o beni deli etti ama şu an 2. s3üm var :D

xmax benim için sadece ticari araç oluyor :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)